Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΑΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες! Χρειαζομαι ξανα τη βοηθεια σας και ξερω οτι εδω θα βρω ακρη .

29/08/2017 πρωτη μερα περιοδου, σερπαφαρ απο την 3η εως την και την 5η μερα περιοδου.

7/9/2017 παω στο γυναικολογο για υπερηχο, ενα ωαριο 21χιλ. και μου κανει κατευθειαν την ovitrelle.

Δυστυχως επαφη μονο στις 8/9/2017, και στις 11/9/2017.

Ακομα δεν εχω αδιαθετησει. εχω πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση οπως οταν αδιαθετω αλλα εχω και ενα ελαφρυ πονοκεφαλο.

Πειτε μου τι να κανω.

Σημερα 25/9 ειναι η 28η μερα .

Να περιμενω μεχρι τις 29/9/17 και μετα να κανω τεστ η χοριακη?

Εχω διαβασει εδω οτι οταν κανεις ovitrelle η pregnyl η περιοδος ερχεται σε 14-16 μερες.

Δεν ξερω τι να κανω δεν θελω να κανω τεστ και να  απογοητευτω μηπως βγει ψευδως θετικο. Ουτε χοριακη.

Να περιμενω μεχρι τις 29/9 καλυτερα?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Δεν έχω ιδέα από αυτά τα φάρμακα κ ούτε ξέρω τι να σου προτείνω, το μόνο που σου εύχομαι ΟΛΌΨΥΧΑ είναι ένα ΘΕΤΙΚΌ τεστ κ σύντομα να μας ανακοινώσεις τα όμορφα νέα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stirelaki μου και εγω δεν εχω ιδεα απο αυτά. εγω θα πήγαινα με την λογική να περιμένω μεχρι της 29 , αλλά εαν εχεις αμφιβολίες μήπως να ρώταγες τον γιατρό σου εαν θεωρείτε ήδη καθυστέρηση;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου εύχομαι το σακουλάκι σου να ταν γερο δυνατό να καταφέρε να γονιμοποοηθει και να σου έχει κατάληξη στην εμφύτευση  ναι έτσι είναι όσο αφορά τις ενέσεις. Μην αγχώνεσαι και μη βασανίζεις το μυααλουδακι πόσες μέρες έχεις 14 από pregnyl/ovitrelle ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου εύχομαι το σακουλάκι σου να ταν γερο δυνατό να καταφέρε να γονιμοποοηθει και να σου έχει κατάληξη στην εμφύτευση  ναι έτσι είναι όσο αφορά τις ενέσεις. Μην αγχώνεσαι και μη βασανίζεις το μυααλουδακι πόσες μέρες έχεις 14 από pregnyl/ovitrelle ?

@karen καλημερα η ovitrelle εγινε στις 7/9/17 στις 9 το βραδυ σημερα εχουν περασει 18 μερες . εχω συμπτωματα περιοδου που ειναι ιδια με της εγκυμοσυνης με τη διαφορα οτι εχω και πονοκεφαλο και το στηθος δεν ειναι πολυ πρησμενο.

δεν ξερω δεν θελω να απογοητευτω και το αφηνω . ελεγα το σκ οτι θα κανω τεστ και μετα λεω αστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κανονικά έως και 16 ημέρες μετά τις 9/9 θα έπρεπε να έρθει (16 ημέρες μετά τις 48 ώρες από την ένεση, υπολόγισα το μάξιμουμ σε όλα). Τώρα αν δεν έρθει και σήμερα ή είσαι έγκυος ή για κάποιο λόγο έγινε καθυστερημένα η ωορρηξία. Κάνε ένα τεστ αύριο αν δεν έρθει και αν είσαι έτοιμη ψυχολογικά και σε κάθε περίπτωση επικοινώνησε με τον γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα, κανονικά έως και 16 ημέρες μετά τις 9/9 θα έπρεπε να έρθει (16 ημέρες μετά τις 48 ώρες από την ένεση, υπολόγισα το μάξιμουμ σε όλα). Τώρα αν δεν έρθει και σήμερα ή είσαι έγκυος ή για κάποιο λόγο έγινε καθυστερημένα η ωορρηξία. Κάνε ένα τεστ αύριο αν δεν έρθει και αν είσαι έτοιμη ψυχολογικά και σε κάθε περίπτωση επικοινώνησε με τον γιατρό σου.

ευχαριστω @ditaki θα περιμενω και σημερα τοτε μηπως ερθει μεχρι το βραδυ. Γνωριζετε τι συμβαινει αν δεν υπαρχει εγκυμοσυνη μετα την ενεση ενω υπαρχει καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ο γιατρός σου θα στο πει με σιγουριά. Που ξέρει το ιστορικό σου δηλαδή. Αλλά περίμενε να δεις τι θα βγάλει το τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κάνε ένα τεστάκι αύριο το πρωί!!Μην αποκλείεις εγκυμοσύνη!!!Θα δεις αν δεν είναι θετικό τι κάνεις!!Σου εύχομαι με ένα μεγάλο ++++++!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

ευχαριστω @ditaki θα περιμενω και σημερα τοτε μηπως ερθει μεχρι το βραδυ. Γνωριζετε τι συμβαινει αν δεν υπαρχει εγκυμοσυνη μετα την ενεση ενω υπαρχει καθυστερηση?

Δεν θέλουμε καθυστερήσεις που η αιτία τους να μην είναι η εγκυμοσύνη βγάλε τις αρνητικές σκέψεις  σου. Μακάρι κορίτσαρα  στο ευχόμαστε ολόψυχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Βάλε και θερμομέτρο να δούμε πόσο έχεις!!!

γιατι να βαλω θερμομετρο ειμαι ζεστη ετσι νιωθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η STIRELLA είπε:

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια. Αλλα νιωθω οτι θα ερθει η καταραμενη γιατι εχω πονοκεφαλο

Ας είσαι εσύ και νιώθε ότι θέλεις σε πειράζω  ???Αυτή η αναμονή μας σκοτώνει το χειρότερο κομμάτι. Χαλάρωσε και κάνε όμορφες σκέψεις μην πιέζεις τον εαυτό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η STIRELLA είπε:

γιατι να βαλω θερμομετρο ειμαι ζεστη ετσι νιωθω.

Αν είναι να αδιαθετήσεις σήμερα θα έχεις πεσμένη θερμοκρασία.Εχώ παρατηρήσει σε μένα ότι όταν αδιαθετώ έχω όλη μέρα πεσμένη θεροκρασία!!Την Πέμπτη περιμένω περίοδο!!Αυτές τις μέρες έχω ΄ολη μέρα 37-37,2!!Αν ξέρεις και έσυ από άλλες φορές τι θερμοκρασία έχεις βάλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η STIRELLA είπε:

ειμαι ζεστη μου ειπαν εδω. ειμαι στη δουλεια δεν εχω θερμομετρο!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχα

Καλό αυτό!!Εγώ όταν ήμουν έγκυος ένιωθα σαν άρρωστη!!!Πάρε ένα τεστάκι και κάντο αύριο το πρωί!!Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κανει ακριβως τα ιδια και επειδη ειχες κανει την ενεση δε σημαινει οτι θα σου ρθει περιοδος σε 14 μερες εγω ειχα καθυστερηση μαλλον απο αγχος κ τελικα δεν ημουν!Βεβαια θα σου πω κατι που εγω το κοροιδευα!τη φορα που ημουν εγκυος ειχα πονους περιοδους πριν την καθυστερηση κ ειχα 37 και 6 που εγω ουτε δεκατα δεν κανω ενιωθα σαν αρρωστη κ χωρις καθυστερηση οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος λεω του γιατρου πω πω κ ειμαι αρρωστη εχω δεκατα συνεχεια κ μου πε αυτο ειναι απο την αρχη εγκυμοσυνης!γενικα αυτο με την θερμοκρασια ειναι ενδειξη!καλη επιτυχια!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου για την περίοδο θα μετρας 14-16 μέρες το πολύ από την ωορρηξία σου και όχι από την ημέρα που έκανες ovitrelle. Οπότε εσυ (δεν) περιμένεις  περίοδο κάπου τωρα, σημερα, το πολύ αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστα η ενεση προηγειται της ωορηξιας.Γι αυτο κ στην εξωσωματικη κανεις την ενεση κ μετα πας να σου παρουν τα ωαρια?.Πολυ σωστα γι αυτο δε μετραμε απο την ενεση εκτος αν μπλοκαρεις εσυ η ιδια τον εαυτο σου και αργησει κι αλλο ..το χω παθει.μακαρι να εισαι εγκυος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα σε ολες! Χρειαζομαι ξανα τη βοηθεια σας και ξερω οτι εδω θα βρω ακρη .

29/08/2017 πρωτη μερα περιοδου, σερπαφαρ απο την 3η εως την και την 5η μερα περιοδου.

7/9/2017 παω στο γυναικολογο για υπερηχο, ενα ωαριο 21χιλ. και μου κανει κατευθειαν την ovitrelle.

Δυστυχως επαφη μονο στις 8/9/2017, και στις 11/9/2017.

Ακομα δεν εχω αδιαθετησει. εχω πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση οπως οταν αδιαθετω αλλα εχω και ενα ελαφρυ πονοκεφαλο.

Πειτε μου τι να κανω.

Σημερα 25/9 ειναι η 28η μερα .

Να περιμενω μεχρι τις 29/9/17 και μετα να κανω τεστ η χοριακη?

Εχω διαβασει εδω οτι οταν κανεις ovitrelle η pregnyl η περιοδος ερχεται σε 14-16 μερες.

Δεν ξερω τι να κανω δεν θελω να κανω τεστ και να  απογοητευτω μηπως βγει ψευδως θετικο. Ουτε χοριακη.

Να περιμενω μεχρι τις 29/9 καλυτερα?

Σας ευχαριστω εκ των προτερων ολες!!!!!!!!

Ενα θετικοτατο τεστ σ ευχομαι απο την καρδια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα ακομα δεν εχει ερθει η καταραμενη. θα περιμενω κ σημερα και αυριο θα κανω τεστ.

@Krinoula λες απο το πολυ αγχος να μην μου ερχεται? εσενα μετα απο ποσες μερες σου ηρθε μετα την ενεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...