Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νέα Μέλη - Περιορισμοί για αποφυγή spam


admin

Recommended Posts

Για να λύσουμε το πρόβλημα με τους ενοχλητικούς που γράφονται στο φόρουμ είτε για να τρολάρουν είτε για να ποστάρουν ένα διαφημιστικο μήνυμα, στο εξής για ΟΛΕΣ τις νέες εγγραφές ισχύουν τα εξής:

  • Θα μπορούν να δημοσιεύσουν εως 6 μηνύματα ανά ημέρα
  • Όλα τα μηνύματά τους θα πρέπει να εγκρίνονται πρώτα από κάποιον συντονιστή
  • Δεν θα μπορούν να στέλνουν προσωπικά μηνύματα
  • Δεν θα μπορούν να δημοσιεύουν links
  • Δεν θα μπορούν να επεξεργαστούν το προφίλ τους, όπως πχ να έχουν υπογραφή κλπ.

Στις 20 εγκεκριμένες δημοσιεύσεις, όλοι οι περιορισμοί παύουν να ισχύουν.

Μπορεί να είναι λίγο αυστηροί αυτοί οι κανόνες για τα νέα μας μέλη, όμως δυστυχώς δεν γίνεται διαφορετικά. Προέχει η ομαλή λειτουργία του φόρουμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας .ειμαι καινούργια στην σελιδα ..συμφωνω με τις αποφασεις σας..αλλα δεν μπορει ενα καινούργιο μελος να περιμενει 2 εβδομάδες για να εγκρινει καποιο συντονιστης το μήνυμα του!το θεωρω υπερβολικό! !ειχα την αγωνια μου σε προσωπικο επιπεδο μιλαω,ηθελα να ακουσω μια αποψη για το θεμα μου ..και ακομη το εγκρίνεται. .αν χρειάζονται καποια ιδιαιτέρα προνόμια για να ενταχθουμε στην ομαδα ενημερωστε απο την αρχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτησω γιατι ενω υπαρχουν σε μερικες απαντησεις κατω κατω κατι συμβολα σαν "like" εγω δεν μπορω να πατησω πανω. Μηπως κανω κατι λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lila..! κανονικά θα έπρεπε να μπορούσες να τα κλικάρεις αυτά. Δοκίμασε με διαφορετικό browser (η καθάρισε cookies κ ιστορικό), μάλλον κάτι δεν φορτώνει σωστά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η admin είπε:

@Lila..! κανονικά θα έπρεπε να μπορούσες να τα κλικάρεις αυτά. Δοκίμασε με διαφορετικό browser (η καθάρισε cookies κ ιστορικό), μάλλον κάτι δεν φορτώνει σωστά. 

Οριστε, εκανα αυτα που ειπατε κ σας κανω το πρωτο μου λαικ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μετά από πόσες μέρες παίρνει έγκριση το νέο μέλος?  Τις πήρε μπάλα ολες.Προσπαθω να μιλήσω σε ιδιωτική συνομιλία με φίλη και μηνύματα με το σταγονόμετρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα μετά από πόσες μέρες παίρνει έγκριση το νέο μέλος?  Τις πήρε μπάλα ολες.Προσπαθω να μιλήσω σε ιδιωτική συνομιλία με φίλη και μηνύματα με το σταγονόμετρο??

   Κaren μου, ετσι οπως το γραφει παραπανω, μαλλον μετα απο 20 δημοσιευσεις-φανταζομαι δεν εχουν σχεση οι μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς, χρειάζεται να έχουν 20 δημοσιεύσεις, και το όριο είναι 6 δημοσιεύσεις ανά ημέρα. Δλδ. σε 4 μέρες μπορεί μία κοπέλα να φύγει από την ομάδα των "Δοκιμαστικών Μελών" και να μην έχει κανένα περιορισμό.

Η αλήθεια είναι  ότι και για μας δεν είναι εύκολο όλο αυτό, όμως πρακτικά λειτούργησε γιατί σε αυτό το σύντομο διάστημα, που εφαρμόζουμε αυτό το σύστημα "κόπηκαν" περίπου 10 διαφορετικές προσπάθειες σπαμ.  

Και το ευχάριστο είναι ότι όλο αυτό έγινε στο παρασκήνιο (πριν καν δημοσιευθεί κάτι) με αποτέλεσμα να μην χαλάσει ή επηρεαστεί ούτε στο παραμικρό το καλό κλίμα στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
στις On 04/10/2017 at 1:38 ΠΜ, ο/η Voulagiorgos είπε:

Καλησπερα σας .ειμαι καινούργια στην σελιδα ..συμφωνω με τις αποφασεις σας..αλλα δεν μπορει ενα καινούργιο μελος να περιμενει 2 εβδομάδες για να εγκρινει καποιο συντονιστης το μήνυμα του!το θεωρω υπερβολικό! !ειχα την αγωνια μου σε προσωπικο επιπεδο μιλαω,ηθελα να ακουσω μια αποψη για το θεμα μου ..και ακομη το εγκρίνεται. .αν χρειάζονται καποια ιδιαιτέρα προνόμια για να ενταχθουμε στην ομαδα ενημερωστε απο την αρχη!!

Ως αρκετα νεο μελος και με μολις 4 δημοσιευσεις προς το παρον, θελω να συμφωνησω, οτι ναι μεν καλα κανετε και προστατευετε το site και τα μελη αλλα καλο θα ηταν σε καιριες δημοσιευσεις να ειναι λιγο πιο αμεση η ανταποκριση απο τους συντονιστες. Ο λογος για τον οποιο μπαινουμε σε ενα τετοιο φορουμ ειναι για να μοιραστουμε τις ανησυχιες μας, να ακουσουμε γνωμες, να ανταλλαξουμε αποψεις κλπ, ειδικα οταν εχουμε καποιο σοβαρο ζητημα να μας απασχολει. Ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και Καλώς σας βρήκα!

Διάβασα τις αναφορές ως προς τα νέα μέλη.

Εχω συμπληρώσει τον προβλεπόμενο αριθμό αναρτήσεων αλλά ακόμα δε μπορώ να έχω όλες τις δυνατότητες ενός κανονικού μελους(πχ δε μπορώ να επεξεργαστώ κείμενο μου)

Γιατί συμβαίνει αυτό και ποιες είναι οι προϋποθέσεις ,πλέον των 20 αναρτήσεων, για να ενταχθώ ως κανονικό μέλος?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

καλησπέρα κ εγώ νέο μέλος..συμφωνώ με τους όρους,απλά ελπίζω να μην αργούν να εγκριθούν τα μηνύματα έτσι ώστε να βλέπουμε κ τυχόν απάντηση.ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 4/10/2017 at 1:38 ΠΜ, ο/η Voulagiorgos είπε:

Καλησπερα σας .ειμαι καινούργια στην σελιδα ..συμφωνω με τις αποφασεις σας..αλλα δεν μπορει ενα καινούργιο μελος να περιμενει 2 εβδομάδες για να εγκρινει καποιο συντονιστης το μήνυμα του!το θεωρω υπερβολικό! !ειχα την αγωνια μου σε προσωπικο επιπεδο μιλαω,ηθελα να ακουσω μια αποψη για το θεμα μου ..και ακομη το εγκρίνεται. .αν χρειάζονται καποια ιδιαιτέρα προνόμια για να ενταχθουμε στην ομαδα ενημερωστε απο την αρχη!!

???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • admin unpinned this topic
  • 1 month later...
στις πριν 6 ώρες, ο/η mellenaki είπε:

καλησπέρα σας, εως 6 δημοσιευσεις εννοειται να εχουμε απαντησει κατω απο αλλα post ?

Nαι, φυσικά, εννοείται ότι μετράνε και οι απαντήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Πως θα μπορούσα να βάλω στο προφίλ μου κάτω από το ψευδώνυμο μια εικόνα;

Τελικά δοκιμάζοντας το βρήκα μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Και μια ακόμη απορία. Στο προφίλ πάνω δεξιά λέει "φωτό εξωφύλου". Τι εννοεί;

Φωτο εξωφιλου είναι η φωτογραφία πισο εκεί που είναι μπλε που είναι η φωτο προφίλ ε το από πισο σκέψου δεν ξέρω πώς Αλλιός να στο εξηγήσω. Πιστεύω να κατάλαβες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Φωτο εξωφιλου είναι η φωτογραφία πισο εκεί που είναι μπλε που είναι η φωτο προφίλ ε το από πισο σκέψου δεν ξέρω πώς Αλλιός να στο εξηγήσω. Πιστεύω να κατάλαβες.

Ναι, το κατάλαβα. Σ' ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin pinned this topic

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...