Μετάβαση σε περιεχόμενο

☺☺☺☺


Recommended Posts

Επειδή το mammyland έχει δημιουργηθεί για να συζητάμε τους προβληματισμους μας γύρω από το θέμα της κατάκτησης του στόχου της μητρότητας (αλλα και ό,τι άλλο περιλαμβάνει), και επειδη τα αγχη και οι στεναχωριες που αντιμετωτιζουμε στην καθημερινοτητα μας ειναι ηδη παρα πολλα, θεωρώ πως είναι  τουλάχιστον απαράδεκτο να εμφανίζονται εδώ φαντασιοπληκτα ατομα με ψεύτικα προφίλ και να μας εμπαιζουν γραφοντας φανταστικές ιστορίες.. Εγω το εχω ξαναπει.. ο,τι περιεργο δω... καταγγελια στη διαχείριση χωρίς δεύτερη σκέψη..!!! Και πλεον φαινονται απο χιλιομετρα οι τρολιες!!! Ευτυχώς οι διαχειριστές παρακολουθούν και βαζουν τα πράγματα στη θεση τους.. Πολλές φορές μαλιστα δρουν πριν πούμε εμεις το οτιδήποτε.. Μπραβο είστε οι καλύτεροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Ωστόσο, επειδή έχει παραγίνει αυτό με τα fake νέα μέλη που συνέχεια έχουν τα ...γνωστά προβλήματα, ετοιμάζουμε κάποιους κανόνες που θα ισχύσουν για όλες τις νέες εγγραφές, με στόχο να μην μπορούν να δημοσιεύσουν τα ενοχλητικά τους μηνύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια!!!! Γιατί αυτό με τα νέα μέλη που όντως έχουν .. τα γνωστά, πανομοιότυπα προβλήματα, έχει παραγίνει πια...!!!!! Να το καταλάβουν επιτέλους ότι δεν είμαστε ηλίθιοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie δηλαδή γράφετε κάποιος εδω για να πει πράγματα φανταστικα;;;;;;;; Δεν μου έχει τύχει να δω κάτι τέτοιο (ίσως βέβαια δεν το έχω καταλάβει και όλας) αλλά  θα έχω το νου μου!! Εχω δει μέλη να γράφονται να κάνουν μια ερώτηση και να μην  ξαναμπαίνουν αλλά  οκ...πες αυτό τυχαίνει....λέμε τώρα. Αλλά και φανταστικές ιστορίες...έλεος!! εδω είμαστε για να βοηθιόμαστε,τελεία και παύλα. θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Gelie δηλαδή γράφετε κάποιος εδω για να πει πράγματα φανταστικα;;;;;;;; Δεν μου έχει τύχει να δω κάτι τέτοιο (ίσως βέβαια δεν το έχω καταλάβει και όλας) αλλά  θα έχω το νου μου!! Εχω δει μέλη να γράφονται να κάνουν μια ερώτηση και να μην  ξαναμπαίνουν αλλά  οκ...πες αυτό τυχαίνει....λέμε τώρα. Αλλά και φανταστικές ιστορίες...έλεος!! εδω είμαστε για να βοηθιόμαστε,τελεία και παύλα. θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά...

Καλημέρα σας. Δεν κατάλαβα  κορίτσια το συνέβη σορρυ για εξηγήστε μας μπαίνουν νέα μέλη με ψεύτικα προφίλ και τι?  Δημιουργούν προβλήματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Τέλεια!!!! Γιατί αυτό με τα νέα μέλη που όντως έχουν .. τα γνωστά, πανομοιότυπα προβλήματα, έχει παραγίνει πια...!!!!! Να το καταλάβουν επιτέλους ότι δεν είμαστε ηλίθιοι!!!

Κορίτσι μου που είσαι εσύ?  ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Gelie δηλαδή γράφετε κάποιος εδω για να πει πράγματα φανταστικα;;;;;;;; Δεν μου έχει τύχει να δω κάτι τέτοιο (ίσως βέβαια δεν το έχω καταλάβει και όλας) αλλά  θα έχω το νου μου!! Εχω δει μέλη να γράφονται να κάνουν μια ερώτηση και να μην  ξαναμπαίνουν αλλά  οκ...πες αυτό τυχαίνει....λέμε τώρα. Αλλά και φανταστικές ιστορίες...έλεος!! εδω είμαστε για να βοηθιόμαστε,τελεία και παύλα. θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά...

Είναι σίγουρο ότι εν αγνοία σου έχεις μιλήσει κ έχεις ασχοληθεί κ εσύ (όπως και εγώ στο παρελθόν) με άτομα εδώ που έχουν εμφανιστεί με fake προφίλ..Ότι γράφεται σε αυτά τα ποστ δεν ισχύει.. είναι πέρα ως πέρα ψέμα.. Εσύ εχεις δηλ το πρόβλημα σου, για παράδειγμα που θες να μείνεις εγκυος και δεν τα έχεις καταφέρει και απο την άλλη ασχολείσαι να παρηγορησεις το κάθε αχαρακτηριστο ατομα που γελαει μαζι σου γράφοντας "μυθιστόρημα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η karen είπε:

Κορίτσι μου που είσαι εσύ?  ??????

Εδώ είμαι εγώ που και που μπαίνω.. Στείλε να μου πεις τα νέα σου.???❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Gelie δηλαδή γράφετε κάποιος εδω για να πει πράγματα φανταστικα;;;;;;;; Δεν μου έχει τύχει να δω κάτι τέτοιο (ίσως βέβαια δεν το έχω καταλάβει και όλας) αλλά  θα έχω το νου μου!! Εχω δει μέλη να γράφονται να κάνουν μια ερώτηση και να μην  ξαναμπαίνουν αλλά  οκ...πες αυτό τυχαίνει....λέμε τώρα. Αλλά και φανταστικές ιστορίες...έλεος!! εδω είμαστε για να βοηθιόμαστε,τελεία και παύλα. θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά...

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

Μπορείς να μου πεις κι εμένα πως να τα καταλαβαίνω; μάλλον γιατί κι εγώ την έχω πατήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

@Gelie καλημερα πες ποια ειναι γιατι κ εγω δεν εχω καταλαβει για ψευτικα προφιλ. κριμα παντως γιατι εδω μπαινουμε για να βοηθηθουμε και παρουμε ελπιδες!!!!!!! ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

ναι βρε Gelie στείλε  να μου πεις!!! το είχα σκεφτεί με κάποιες περιπτώσεις που διάβαζα...αλλά έλεγα δεν μπορεί ρε γαμώτο να παίζει κάποιος  με τον πόνο μας....όποτε βρείς χρόνο και αν έχεις διάθεση στείλε μου inbox. 

φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

Εγω παντως καταλαβα τι εννοεις!! Δυστυχως κι εγω την πατησα.. Ξοδεψα χρονο για να πεισω ενα κοριτσι (με περισσοτερα απο 1 προφιλ) να παει σε γιατρο ενω αυτη ηθελε μονο χαδια στα αυτια.. Επισης το φορουμ δε θα επρεπε να δημοσιευει πωλησεις φαρμακων (μαυραγοριτικες παρανομιες που πατανε πανω στις αναγκες των αλλων). Κ κατι αλλο ηθελα να αναφερω, λιγο ασχετο.. Να προσεχουν λιγο οι κοπελες που χαριζουν φαρμακα σε ποιες τα δινουν-δεν ξερουμε τι κρυβεται πισω απο την ανωνυμια του καθενος κ εχω παρατηρησει οτι επανειλημμενα, ζητανε φαρμακα 1-2 ατομα-παντα τα ιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει υποπέσει και στην δική μου αντίληψη ότι κάποιοι άνθρωποι αρέσκονται να δημιουργούν προφίλ εδώ, να πουλάνε την ψεύτικη - ξεκάθαρα από πολλές πλευρές - ιστορία τους και να ασχολούμαστε εμείς για να βοηθήσουμε την κατάσταση. Η απορία μου είναι που βρίσκουν ευχαρίστηση σε αυτό - ενώ πολλές κοπέλες εδώ δίνουν τον δικό τους πραγματικό αγώνα για την μητρότητα - και πόσο κενή ζωή ζούνε για να μπαίνουν σε αυτό τον κόπο να ασχολούνται με θέματα που αφενός δεν τους αφορούν και αφετέρου για κάποιους άλλους ανθρώπους είναι καημός....Ειλικρινά, ντροπή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Αν θες στο inbox θα σου πω 2-3 πράγματα ώστε να ξεχωρίζεις από μακριά τα ψεύτικα προφίλ κ τα τρολαρισματα ωστε να μη χάνεις χρόνο να συνομιλεις με άτομα που κοροϊδεύουν κ γελούν σε βάρος σου..Ολοι την έχουμε πατησει. Καποιες απο εμας και πολύ πρόσφατα.. Χθες, προχθες εννοώ δηλαδή. Δεν στο αναλύω τώρα δημοσιως για ευνόητους λόγους.

καλησπερα..κ εγω θ ηθελα.... γτ πχ εγω μπηκα εδω γτ ολες εχουμε τς ανησυχιες μας τωρα π ειμαστε εγκυος..μιλαμε γ τ κοινα μας κ τ διαφορετικα π εχουμε σ αυτο τ ταξιδι... ειναι ντροπη τς....ιδιως στις συζητησεις π ειναι γυναικες π παιδευονται χρονια γ ενα παιδακι καποιος να τς περιπαιζει.. :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...