Μετάβαση σε περιεχόμενο

αίμα στο α τρίμηνο


Recommended Posts

Κορίτσια sos..Σήμερα αλλαζω μήνα. Μπήκα στο 3ο....κ ειχα μια σταγόνα κόκκινο αίμα. .ο γιατρός με καθυσηχασε..ξάπλα. ..φοβάμαι μη το χάσω. .θα είναι το τρίτο. ..εχω πανικοβληθει...σας έχει τύχει? ? Ποια η κατάληξη σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geozak είπε:

Κορίτσια sos..Σήμερα αλλαζω μήνα. Μπήκα στο 3ο....κ ειχα μια σταγόνα κόκκινο αίμα. .ο γιατρός με καθυσηχασε..ξάπλα. ..φοβάμαι μη το χάσω. .θα είναι το τρίτο. ..εχω πανικοβληθει...σας έχει τύχει? ? Ποια η κατάληξη σας

υπάρχουν πολλες περιπτώσεις οπου εμφανιζουν αίμα στο 1ο τριμηνο και ολα πανε καλα ... 

κανε οτι σ λεει ο ιατρός σου - να εισαι ηρεμη και προσεκτική !! 

παρακολουθησε το και εχε το νου σου οποιοδηποτε αλλο αιμα (μακρια σου) ή πονοι οι περιεργες εκκρησεις να πας στο ιατρό...

πολυ πιθανων να μην ειναι τιποτα... μεινε ψυχραιμη.. 

σε ποια εβδομάδα εισαι ακριβως ; 

σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσύνη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8 και 1...Μόλις μπήκα 3ο.....ήθελα να παω για υπερηχο αύριο σε κάποιο γιατρο γιατί ο δικός μου είναι Αθήνα αλλά δεν εχω τον τρόπο. ...την τρίτη θα μπορεί ο αντρας μου.    Γιατί σκέφτομαι να μην οδηγησω εγώ. ..αλλά φοβάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geozak είπε:

8 και 1...Μόλις μπήκα 3ο.....ήθελα να παω για υπερηχο αύριο σε κάποιο γιατρο γιατί ο δικός μου είναι Αθήνα αλλά δεν εχω τον τρόπο. ...την τρίτη θα μπορεί ο αντρας μου.    Γιατί σκέφτομαι να μην οδηγησω εγώ. ..αλλά φοβάμαι

Παιρνεις προγεστερονη? Πονας? Το ειχα παθει κι εγω καποιες φορες στο 1ο τριμηνο κ δεν ηταν κατι.. μηπως κουραστηκες καθολου?? Προς το παρον χαλαρωσε κ ξαπλωσε. Ολα θα παν καλα γιατι ειναι πολυ συνηθισμενο αυτο που περιγραφεις..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geozak είπε:

@Rosemary παίρνω τρεις κολπικες την ημέρα κ αντιπηκτικες

Ενημερωσε τον γιατρο σου γιατι μπορει να σου τις αυξησει. Εγω επαιρνα 4 την ημερα (των 100) κ οταν ειδα αιμα μου το πηγε στις 6 (3 κολπικα κ 3 απο στομα). Το αιμα το ειδα 5-6 φορες κ ηταν παντα μετα απο καποια δραστηριοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

Κορίτσια sos..Σήμερα αλλαζω μήνα. Μπήκα στο 3ο....κ ειχα μια σταγόνα κόκκινο αίμα. .ο γιατρός με καθυσηχασε..ξάπλα. ..φοβάμαι μη το χάσω. .θα είναι το τρίτο. ..εχω πανικοβληθει...σας έχει τύχει? ? Ποια η κατάληξη σας

καλησπερα.

μια γνωστη μου στον ιδιο μηνα ειχε πλημμύρα   αιμα κ τωρα ειναι στον 7ο και ολα καλα...προσεξε πολυ και ηταν ξαπλα αρκετα αλλα τωρα ολα οκ και βγαινει και εξω...βεβαια καθε περιπτωση διαφορετικη οποτε συνιστω ψυχραιμια και ν   ακολουθειςτο γιατρο σου.

ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geozak είπε:

8 και 1...Μόλις μπήκα 3ο.....ήθελα να παω για υπερηχο αύριο σε κάποιο γιατρο γιατί ο δικός μου είναι Αθήνα αλλά δεν εχω τον τρόπο. ...την τρίτη θα μπορεί ο αντρας μου.    Γιατί σκέφτομαι να μην οδηγησω εγώ. ..αλλά φοβάμαι

κοριτσάκι μου, ξεκούραση κ να πας την Τρίτη να το δεις το νινί σου! Μην ανησυχείς, σε παρακαλώ ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η geozak είπε:

@Rosemary παίρνω τρεις κολπικες την ημέρα κ αντιπηκτικες

Geozak όταν έκανα κ εγώ  ηπαρινες μου είπε ο γιατρός ότι θα έχω ελαφριές αιμορραγιες. Είχα όντως αλλά ήταν ελαχιστο καφέ όχι κόκκινο.. Ρώτα τον μήπως είναι από τις αντιπηκτικες γιατί αν είναι από αυτό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozak κανένα νεο κοπέλα μου;;;;  μια σταγόνα αίμα δεν είναι κατι να σε αγχώνει. να ξεκουραστείς και όλα θα πανε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εχω εχω πιο πολυ αιμα...το μονο που μου ειπαν οι γιατροί είναι κρεββάτι. ...καμία μετακίνηση για υπερηχο. ..Είμαι σίγουρη ότι το εχω χάσει. ....δεν εχω αλλη επιλογη από το να περιμένω. ..γιατί παλι!!!! Γιατί θεέ μου. ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geozak είπε:

Δυστυχώς εχω εχω πιο πολυ αιμα...το μονο που μου ειπαν οι γιατροί είναι κρεββάτι. ...καμία μετακίνηση για υπερηχο. ..Είμαι σίγουρη ότι το εχω χάσει. ....δεν εχω αλλη επιλογη από το να περιμένω. ..γιατί παλι!!!! Γιατί θεέ μου. ...

οχι αγαπη μου!! μη τα λες αυτά! σε παρακαλώ  μη σκέφτεσαι ετσι και το κάνεις χειρότερο...πολλές κοπέλες έχουν αιμοραγγία...σταγόνες αίμα΄ή και κανονικό αίμα....δεν είναι απαραίτητο να το έχεις χάσει...μίλησες με το γιατρό;;;;τι σου είπε;;;;;;;; μόνο να ξαπλώσεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό μην κάνεις μαύρες σκέψεις. Αν έκριναν οι γιατροί κάτι τέτοιο θα σε είχαν δει άμεσα. Μείνε ξαπλωμένη, μόνο για τουαλέτα να σηκώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Είχα και εγώ 2 φόρες αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο όταν ήμουν έγκυος, προγεστερόνη και κρεββάτι και όλα πήγαν καλά. 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για σένα και το μωρό σου είναι να παραμείνεις ήρεμη και να χαλαρώσεις. Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε όσο μπορείς να μην κανείς μαύρες σκέψεις, έχω φίλη που είχε παρά πολύ αίμα στο πρώτο τρίμηνο και παρολαυτα με ξάπλα και προγεστερονη τα κατάφερε και γέννησε προχθες! 

Ειναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς... αλλά προσπάθησε να μην απελπίζεσαι όσο γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geozak είπε:

8 και 1...Μόλις μπήκα 3ο.....ήθελα να παω για υπερηχο αύριο σε κάποιο γιατρο γιατί ο δικός μου είναι Αθήνα αλλά δεν εχω τον τρόπο. ...την τρίτη θα μπορεί ο αντρας μου.    Γιατί σκέφτομαι να μην οδηγησω εγώ. ..αλλά φοβάμαι

Geozak μου δυσκολο ξερω να το κανεις αλλα προσπαθησε να μην  ανγχωνεσαι προσπαθησε να ηρεμησεις και να χαλαρωσεις και απεβαλλε τις αρνητικες σκεψεις σου ολα καλα θα πανε ψυχη μου θα δεις ξεκουρασου ξαπλα  και ακολουθα τις οδηγιες του γιατρου σου ευχομαι οτι καλυτερο για εσενα και το μωρακι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geozak είπε:

Κορίτσια sos..Σήμερα αλλαζω μήνα. Μπήκα στο 3ο....κ ειχα μια σταγόνα κόκκινο αίμα. .ο γιατρός με καθυσηχασε..ξάπλα. ..φοβάμαι μη το χάσω. .θα είναι το τρίτο. ..εχω πανικοβληθει...σας έχει τύχει? ? Ποια η κατάληξη σας

Kστα δυο ειχα μεγαλεςαιμορραγιες κ δε τα χασα... Μπορει να ναι αγγειο κτλ μην πανικοβαλεσαι αδικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

οχι αγαπηΤίποταμου!! μη τα λες αυτά! σε παρακαλώ  μη σκέφτεσαι ετσι και το κάνεις χειρότερο...πολλές κοπέλες έχουν αιμοραγγία...σταγόνες αίμα΄ή και κανονικό αίμα....δεν είναι απαραίτητο να το έχεις χάσει...μίλησες με το γιατρό;;;;τι σου είπε;;;;;;;; μόνο να ξαπλώσεις;;;

Ναι ξαπλα κ τις προγεστερονες μου..Μαλιστα ο ενας μου ειπε και εκανα κ σε ενεση.  Τιποτα αλλο.βεβαια δεν εχω πλημμυρα αλλα δε σταματαει κιολας...να στε καλα κοριτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέμε κρεβάτι εννουμε πληρη ακινησία? ?? Να μην κουνάω καθόλου η να λυγίζω πόδια? ??ουτε πλάι? ?? Ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Ναι ξαπλα κ τις προγεστερονες μου..Μαλιστα ο ενας μου ειπε και εκανα κ σε ενεση.  Τιποτα αλλο.βεβαια δεν εχω πλημμυρα αλλα δε σταματαει κιολας...να στε καλα κοριτσια μου

Εγω σου λέω πως όλα πάνε μια χαρά! οτι θες να μου στέλνεις και μήνυμα..ακόμα και απλά κουβέντα και παρέα να  θες!! [smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό μην κάνεις μαύρες σκέψεις. Αν έκριναν οι γιατροί κάτι τέτοιο θα σε είχαν δει άμεσα. Μείνε ξαπλωμένη, μόνο για τουαλέτα να σηκώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Είχα και εγώ 2 φόρες αιμορραγία στο 1ο τρίμηνο όταν ήμουν έγκυος, προγεστερόνη και κρεββάτι και όλα πήγαν καλά. 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για σένα και το μωρό σου είναι να παραμείνεις ήρεμη και να χαλαρώσεις. Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα!

Ακινητη ησουΝ??? Ποσο αιμα ειχες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Ακινητη ησουΝ??? Ποσο αιμα ειχες

Ναι ήμουν την 2 φορά σε πλήρη ακινησία γιατί ήταν χαμηλά ο πλακούντας και με την παραμικρή κίνηση μου προκαλούσε αιμμοραγία. Την πρώτη φορά δεν είχα πολύ αίμα, μόνο στο εσώρουχο στάμπες μεγάλες, την δεύτερη όμως είχα μικρή ροή για 2 μέρες και μετά με την προγεστερόνη και την ξεκούραση σταμάτησε. Μετά όταν σηκωνόμουν λίγο παραπάνω πάλι είχα αιματάκι και γι αυτό με είχαν σε πλήρη ακινησία για 15 μέρες και μετά πιο χαλαρά για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά τίποτα ξανά για την υπόλοιπη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η geozak είπε:

Όταν λέμε κρεβάτι εννουμε πληρη ακινησία? ?? Να μην κουνάω καθόλου η να λυγίζω πόδια? ??ουτε πλάι? ?? Ξερετε?

Εννοείτε ότι θα κουνάς τα πόδια σου και θα γυρνάς στο πλάι. Απλά να αποφεύγεις τις απότομες κινήσεις γενικά στην εγκυμοσύνη. Όλα θα τα κάνεις με τον αραμπά σου και την άνεση σου....κουλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...