Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για μωρακι


Recommended Posts

Καλημέρα σας σε όλες!είμαι καινούργια εδώ κ θα ήθελα επειγόντως βοήθεια γιατί θα μου στριψει...προσπαθουμε εδώ κ 9 μηνες για μωράκι...το σπερμσπερμοδιαγραμμα ΧΆΛΙΑ!!!Στην αρχή συνολο 3.000.000 κ ξεκινάμε μετα απο εντολή γιατρού intelecta 2mg (φιαλιδια)!μας ειπε ο γιατρός ότι θα δούμε δουλεια!τα παίρνει 2 μηνες κ την επαναμβανουμε κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα! Σύνολο 2.600.000 με 96% ακίνητα 1% μέτρια κινητικότητα κ 3%  νωθρη!Θα τρελαθώ θα μου στρίψει....μα είναι δυνατόν....?????????αντί για λίγο καλύτερα ή κάποια διαφορά πέσαμε κ 400.000????πείτε μου αν έχετε εμπειρία σε τέτοιο θέμα σας παρακαλώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι Μου! 

Θέλω να ρωτήσω, έκανε Άλλες εξετάσεις να βρείτε την αιτία; καλλιεργεία σπέρματος, υπέρηχο κ τριπλεξ όρχεων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μην απελπιζεσαι κοιτάξτε να βρείτε έναν καλό ανδρολογο και ψαχτιτε λίγο παραπάνω τα ιντερλεκτα δυστυχώς δεν κάνουν πολλά και ο άντρας μου τα έπαιρνε ένα διάστημα και δεν είδαμε καμία αλλαγή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Diwni παραπάνω!!!! Ένα κακό σπερμοδιαγραμμα  οφείλεται πάντα σε κάποιο λόγο... Μπορεί να οφείλεται σε μια απλή προστατίτιδα και να πρέπει να πάρει αντιβίωση, μπορεί να έχει κιρσοκήλη, πολλά μπορεί....Μην απελπίζεται καθόλου... βρείτε ένα καλό ανδρολόγο, προσωπικά θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε εξειδικευμένη κλινική ανδρολογίας και σίγουρα θα βρείτε άκρη και τη λύση του προβλήματος....Το να παίρνει ο άνθρωπος βιταμίνες δίχως να καταπολεμηθεί η πηγή του προβλήματος το θεωρώ άσκοπο!!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/23/2017 at 9:35 ΠΜ, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κορίτσι Μου! 

Θέλω να ρωτήσω, έκανε Άλλες εξετάσεις να βρείτε την αιτία; καλλιεργεία σπέρματος, υπέρηχο κ τριπλεξ όρχεων;

Καλησπέρα diwni....μονο σπερμοδιαγραμμα εχουμε κάνει...τιποτα άλλο!!!μικρόβιο δεν βρήκαν...στην καλλιέργεια!Από βδομάδα εχουμε ραντεβού με μια πολύ καλή γιατρό απ ότι μας είπαν Κ μας πρότειναν ....εγω που εκανα πλήρη προγεννητικο έλεγχο είμαι οκ!τι εξετάσεις λες να του δωσει?(Εγώ είμαι 27 κ ο άντρας μου 37)πραγματικά πιστεύεις  ότι μπορεί να τα καταφέρουμε για φυσιολογικά???εστω με σπερματεγχυση? Θέλω να αποφύγουμε την εξωσωματική.....

Μήπως πρέπει να κάνω κ εγώ μια σαλπιγγογραφια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως πάνω στο χρόνο προτείνεται η σαλπιγγογραφια. Μπορείς να περιμένεις λίγους μήνες ακόμη κ να την κάνεις.

Για τ άντρα σ βρείτε έναν καλό ουρολογο. Πώς τ έδωσε βιταμίνες χωρίς πρώτα να ψάξει την αιτία; πρέπει να κάνει υπέρηχο κ τριπλεξ όρχεων. Μπορεί να υπάρχει κάποια κιρσοκοιλη π διορθώνεται. Αν όχι τότε δ οφείλεται πουθενά κ ότι κ να πάρει σημαντικες διακυμάνσεις στο σπέρμα δ θα υπάρξουν.  Σίγουρα οι βιταμίνες βοηθάνε άλλα κυρίως στην κινητικότητα. Αν καπνίζει να τ ελαττώσει σημαντικά κ να προσέχει τη διατροφή του.

Ψάξτε τ λίγο πριν κάνετε οποιαδήποτε κίνηση. Θέλει υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2017 at 9:21 ΠΜ, ο/η Βaby loading είπε:

Καλημέρα σας σε όλες!είμαι καινούργια εδώ κ θα ήθελα επειγόντως βοήθεια γιατί θα μου στριψει...προσπαθουμε εδώ κ 9 μηνες για μωράκι...το σπερμσπερμοδιαγραμμα ΧΆΛΙΑ!!!Στην αρχή συνολο 3.000.000 κ ξεκινάμε μετα απο εντολή γιατρού intelecta 2mg (φιαλιδια)!μας ειπε ο γιατρός ότι θα δούμε δουλεια!τα παίρνει 2 μηνες κ την επαναμβανουμε κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα! Σύνολο 2.600.000 με 96% ακίνητα 1% μέτρια κινητικότητα κ 3%  νωθρη!Θα τρελαθώ θα μου στρίψει....μα είναι δυνατόν....?????????αντί για λίγο καλύτερα ή κάποια διαφορά πέσαμε κ 400.000????πείτε μου αν έχετε εμπειρία σε τέτοιο θέμα σας παρακαλώ πολύ!!!!

Καλησπερα απο την εμπειρια μου αυτο γινετε οταν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα περενι λαθος η μη αρκετη θεραπεια !!!αυτο ειχε παθει ο αντρας μου μετα ολα καλα το ψαξαμε καναμε καλλιεργεια τριπλεξ ολα! Καλα αποτελεσματα να εχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/9/2017 at 4:31 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Καλησπερα απο την εμπειρια μου αυτο γινετε οταν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα περενι λαθος η μη αρκετη θεραπεια !!!αυτο ειχε παθει ο αντρας μου μετα ολα καλα το ψαξαμε καναμε καλλιεργεια τριπλεξ ολα! Καλα αποτελεσματα να εχετε!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...μακαρι να πάνε όλα καλά κ να μας έρθει γρήγορα το παιδάκι μας....το ίδιο κ σε εσας (Εάν προσπαθειτε).εσας τι σας βρήκαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Βaby loading είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...μακαρι να πάνε όλα καλά κ να μας έρθει γρήγορα το παιδάκι μας....το ίδιο κ σε εσας (Εάν προσπαθειτε).εσας τι σας βρήκαν?

Καλημερα ααα εμας αλα μας λεγανε στην αρχη αλλο ηταν το προβλημα εν ολιγης εκανα τρεις φορες εξωσωματικη χωρις σαλπιγγογραφια και με διαφραγμα στη μυτρα  τωρα ολα καλα και εχουμε κανει τεταρτη φορα εξωσωματικη την Παρασκευη και την αλλη Δευτερα περιμενουμε τα αποτελεσματα!!!!!! Γρυγορα να ερθει ενα μωρακι και να σου πανε ολα οπως τα θελεις!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Καλημερα ααα εμας αλα μας λεγανε στην αρχη αλλο ηταν το προβλημα εν ολιγης εκανα τρεις φορες εξωσωματικη χωρις σαλπιγγογραφια και με διαφραγμα στη μυτρα  τωρα ολα καλα και εχουμε κανει τεταρτη φορα εξωσωματικη την Παρασκευη και την αλλη Δευτερα περιμενουμε τα αποτελεσματα!!!!!! Γρυγορα να ερθει ενα μωρακι και να σου πανε ολα οπως τα θελεις!!!?

Μακάρι κορίτσι μου....μακαρι κ σε όλες τις γυναίκες που το θέλουν τόσο πολύ να πραγματοποιηθεί η ευχή τους!!!

στις πριν 13 ώρες, ο/η Βaby loading είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...μακαρι να πάνε όλα καλά κ να μας έρθει γρήγορα το παιδάκι μας....το ίδιο κ σε εσας (Εάν προσπαθειτε).εσας τι σας βρήκαν?

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Βaby loading είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...μακαρι να πάνε όλα καλά κ να μας έρθει γρήγορα το παιδάκι μας....το ίδιο κ σε εσας (Εάν προσπαθειτε).εσας τι σας βρήκαν?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια καλησπεραααα....τελικααα???δεν είμαι εγκυος...ηρθε η καταραμένη με 6 μέρες καθυστέρηση...πρωτη φορά συμβαίνει στη ζωή μου....παντα νωρίτερα ερχεται....απο το άγχος μου είπε η γυναικολόγος μου...τελικα μπήκαμε σε ένα γολγοθά από εξετάσεις...αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς... ορμονολογικες εγώ την 2 μέρα τις περιοδου κ μου πήρε κ αιμα απο την περίοδο....το έχετε ξανα ακούσει???ΑΜΗ ,για θυροειδη, κ σακχάρου...ο υπέρηχος που μου έκανε έδειξε ότι είναι γεμάτη ωάρια.λετε να δείξει τίποτα κακό η ΑΜΗ?ότι δεν είναι αρκετά γόνιμα τα ωαρια  μου ( 27 χρονών  ειμαι).????πείτε μου γνώμες σας παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Βaby loading είπε:

Κορίτσια καλησπεραααα....τελικααα???δεν είμαι εγκυος...ηρθε η καταραμένη με 6 μέρες καθυστέρηση...πρωτη φορά συμβαίνει στη ζωή μου....παντα νωρίτερα ερχεται....απο το άγχος μου είπε η γυναικολόγος μου...τελικα μπήκαμε σε ένα γολγοθά από εξετάσεις...αλλα δεν μπορούμε να κάνουμε κ αλλιώς... ορμονολογικες εγώ την 2 μέρα τις περιοδου κ μου πήρε κ αιμα απο την περίοδο....το έχετε ξανα ακούσει???ΑΜΗ ,για θυροειδη, κ σακχάρου...ο υπέρηχος που μου έκανε έδειξε ότι είναι γεμάτη ωάρια.λετε να δείξει τίποτα κακό η ΑΜΗ?ότι δεν είναι αρκετά γόνιμα τα ωαρια  μου ( 27 χρονών  ειμαι).????πείτε μου γνώμες σας παρακαλώ...

Καλημέρα κορίτσι μου λυπάμαι αλλά μη στεναχωριέσαι  συνέχισε τις προσπάθειες σου και θα έρθει σύντομα. Γεμάτη ωάρια μπράβο ευχάριστο. Να χεις καλά αποτελέσματα.Ναι περνούν και αίμα από τη περίοδο μη σε ανησυχεί. Η ΑΜΗ και ακόμη της μας δίνει πληροφορίες αλλά πιο καλά αξιοποιείται μαζί με κάποιες άλλες ορμονικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 23/9/2017 at 9:21 ΠΜ, ο/η Βaby loading είπε:

Καλημέρα σας σε όλες!είμαι καινούργια εδώ κ θα ήθελα επειγόντως βοήθεια γιατί θα μου στριψει...προσπαθουμε εδώ κ 9 μηνες για μωράκι...το σπερμσπερμοδιαγραμμα ΧΆΛΙΑ!!!Στην αρχή συνολο 3.000.000 κ ξεκινάμε μετα απο εντολή γιατρού intelecta 2mg (φιαλιδια)!μας ειπε ο γιατρός ότι θα δούμε δουλεια!τα παίρνει 2 μηνες κ την επαναμβανουμε κ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα! Σύνολο 2.600.000 με 96% ακίνητα 1% μέτρια κινητικότητα κ 3%  νωθρη!Θα τρελαθώ θα μου στρίψει....μα είναι δυνατόν....?????????αντί για λίγο καλύτερα ή κάποια διαφορά πέσαμε κ 400.000????πείτε μου αν έχετε εμπειρία σε τέτοιο θέμα σας παρακαλώ πολύ!!!!

Γεια σου κορίτσι μου.. Τι κάνεις??? Εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε εδώ και 2 χρόνια για μωράκι.. Το πρώτο σπερμοδιάγραμμα του έδειξε 16.000.000 σπερματοζωάρια 10% ζωηρά 20% μέτρια και 70% ακίνητα.. Το δεύτερο μετά από βιταμίνες που παίρνει του έδειξε επίσης 16.000.000 σπερματοζωάρια 40% ζωηρά 40% μέτρια και 20% ακίνητα. Η κινητικότητα βελτιώθηκε αρκετά με τις βιταμίνες αλλά ο ολικός αριθμός των σπερματοζωαρίων καθόλου. Τελικά έκανε υπέρηχο όρχεων πριν λίγο καιρό και του διαγνώστηκε κιρσοκήλη. Ακούω διάφορα ότι μετά από την επέμβαση βελτιώνετε μόνο η κινητικότητα και όχι ο αριθμός τον σπερματοζωαρίων. Τελικά αποφασίσαμε όμως να την κάνει. Για αυτό μην απογοητεύεσαι. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια αιτία στο πρόβλημα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...