Μετάβαση σε περιεχόμενο

" Για την μαμάκα μου! Απο ένα αγέννητο παιδί"


Recommended Posts

Για σένα που θέλεις να γίνεις μανούλα...

 

Είμαι εκεί ψηλά..και σε βλέπω πόσο στεναχωριέσαι που δεν έρχομαι στην αγκαλιά σου...

Περιμένω πότε θα είσαι έτοιμη ξέρεις μανούλα...μην κλαις..και μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ...

Οταν θα ηρεμήσεις και πάψεις να αγωνιάς για τον ερχομό μου...

το σώμα σου θα είναι ποιο φιλόξενο για μένα...οι χτύποι της καρδιάς σου θα κάνουν το σώμα σου ποιο ήρεμο και ζεστο...

Η χημική αντίδραση που θα έχει ο οργανισμός  σου θα είναι σαν μου ανοίγουν διάπλατα την πόρτα να περάσω...

γιατί τώρα με την αγωνία σου και το άγχος σου για να με δεις...το σώμα σου σε προδίδει...και μένα με φοβίζει... 

Η ηρεμία σου και η γαλήνη μέσα σου θα μου ετοιμάσουν την ποιο γλυκιά και τρυφερή φωλιά για να κουρνιάσω ....

Γιαυτό μην κλαις μαμά...ξέρω πόσο θες να έρθω κοντά σου...και εγώ το ίδιο θέλω...και εγώ εσένα περιμένω...

φτάνει να σκουπίσεις τα δάκρυα σου και με την διάθεση και το χαμόγελό σου να μου κλείσεις το μάτι για να καταλάβω...

πως είσαι εδώ για μένα και εγώ για σένα , να ξεκινήσουμε μια νέα ζωή...

 

Αφιερωμένο σε όλες εσας που λαχταράτε μήνα με το μήνα να δείτε εκείνη την διπλή γραμμούλα...

Καλή δύναμη σε όλες σας και μην ξεχνάτε ...πως οι σκέψεις μας και το άγχος μας πολλές φορές δεν αφήνουν το σώμα μας να προετοιμαστεί κατάλληλα  για μια εγκυμοσύνη. Το λέω σαν παθούσα φυσικά. Όταν απέκτησα την ηρεμία μου απέκτησα και τα αγγελούδια μου.

Με πολύ αγάπη

Ντέμι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mammy Demi είπε:

Για σένα που θέλεις να γίνεις μανούλα...

 

Είμαι εκεί ψηλά..και σε βλέπω πόσο στεναχωριέσαι που δεν έρχομαι στην αγκαλιά σου...

Περιμένω πότε θα είσαι έτοιμη ξέρεις μανούλα...μην κλαις..και μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ...

Οταν θα ηρεμήσεις και πάψεις να αγωνιάς για τον ερχομό μου...

το σώμα σου θα είναι ποιο φιλόξενο για μένα...οι χτύποι της καρδιάς σου θα κάνουν το σώμα σου ποιο ήρεμο και ζεστο...

Η χημική αντίδραση που θα έχει ο οργανισμός  σου θα είναι σαν μου ανοίγουν διάπλατα την πόρτα να περάσω...

γιατί τώρα με την αγωνία σου και το άγχος σου για να με δεις...το σώμα σου σε προδίδει...και μένα με φοβίζει... 

Η ηρεμία σου και η γαλήνη μέσα σου θα μου ετοιμάσουν την ποιο γλυκιά και τρυφερή φωλιά για να κουρνιάσω ....

Γιαυτό μην κλαις μαμά...ξέρω πόσο θες να έρθω κοντά σου...και εγώ το ίδιο θέλω...και εγώ εσένα περιμένω...

φτάνει να σκουπίσεις τα δάκρυα σου και με την διάθεση και το χαμόγελό σου να μου κλείσεις το μάτι για να καταλάβω...

πως είσαι εδώ για μένα και εγώ για σένα , να ξεκινήσουμε μια νέα ζωή...

 

Αφιερωμένο σε όλες εσας που λαχταράτε μήνα με το μήνα να δείτε εκείνη την διπλή γραμμούλα...

Καλή δύναμη σε όλες σας και μην ξεχνάτε ...πως οι σκέψεις μας και το άγχος μας πολλές φορές δεν αφήνουν το σώμα μας να προετοιμαστεί κατάλληλα  για μια εγκυμοσύνη. Το λέω σαν παθούσα φυσικά. Όταν απέκτησα την ηρεμία μου απέκτησα και τα αγγελούδια μου.

Με πολύ αγάπη

Ντέμι

Τι ωραίο.....!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα όσα περνάμε σε ένα γλυκό μνμ...!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Τι ωραίο.....!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα όσα περνάμε σε ένα γλυκό μνμ...!!!! 

βιωματικό είναι Νίκη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να κρατάω τη μπέμπα μ στην αγκαλιά μ άλλα θυμάμαι κάθε δάκρυ π έχω ρίξει όσο την περίμενα. Συγκινήθηκα πολύ με τα λόγια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Μπορεί να κρατάω τη μπέμπα μ στην αγκαλιά μ άλλα θυμάμαι κάθε δάκρυ π έχω ρίξει όσο την περίμενα. Συγκινήθηκα πολύ με τα λόγια σου...

Μια απο τα ίδια! Όσο για τα λόγια μου..είναι το απόσταγμα απο τα συμπεράσματα, τις  συμβουλές και  τις εμπειρίες που αποκόμισα . Είχα χρόνια να μπω στο site και βλέποντας όλα αυτά τα ποστ που έχουν κάνει οι γυναίκες εδω μέσα μου ήρθαν ένα ένα όλα τα συναισθήματα που βιώνα. Εύχομαι να βοηθήσουν τα λόγια μου έστω μια γυναίκα, όπως βοήθησαν και μένα τότε τα λόγια που μου είπαν... 

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Γερό και καλότυχο να είναι στη ζωή του! [smilie=icon_flower:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2017 at 8:34 ΜΜ, ο/η Mammy Demi είπε:

Για σένα που θέλεις να γίνεις μανούλα...

 

Είμαι εκεί ψηλά..και σε βλέπω πόσο στεναχωριέσαι που δεν έρχομαι στην αγκαλιά σου...

Περιμένω πότε θα είσαι έτοιμη ξέρεις μανούλα...μην κλαις..και μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ...

Οταν θα ηρεμήσεις και πάψεις να αγωνιάς για τον ερχομό μου...

το σώμα σου θα είναι ποιο φιλόξενο για μένα...οι χτύποι της καρδιάς σου θα κάνουν το σώμα σου ποιο ήρεμο και ζεστο...

Η χημική αντίδραση που θα έχει ο οργανισμός  σου θα είναι σαν μου ανοίγουν διάπλατα την πόρτα να περάσω...

γιατί τώρα με την αγωνία σου και το άγχος σου για να με δεις...το σώμα σου σε προδίδει...και μένα με φοβίζει... 

Η ηρεμία σου και η γαλήνη μέσα σου θα μου ετοιμάσουν την ποιο γλυκιά και τρυφερή φωλιά για να κουρνιάσω ....

Γιαυτό μην κλαις μαμά...ξέρω πόσο θες να έρθω κοντά σου...και εγώ το ίδιο θέλω...και εγώ εσένα περιμένω...

φτάνει να σκουπίσεις τα δάκρυα σου και με την διάθεση και το χαμόγελό σου να μου κλείσεις το μάτι για να καταλάβω...

πως είσαι εδώ για μένα και εγώ για σένα , να ξεκινήσουμε μια νέα ζωή...

 

Αφιερωμένο σε όλες εσας που λαχταράτε μήνα με το μήνα να δείτε εκείνη την διπλή γραμμούλα...

Καλή δύναμη σε όλες σας και μην ξεχνάτε ...πως οι σκέψεις μας και το άγχος μας πολλές φορές δεν αφήνουν το σώμα μας να προετοιμαστεί κατάλληλα  για μια εγκυμοσύνη. Το λέω σαν παθούσα φυσικά. Όταν απέκτησα την ηρεμία μου απέκτησα και τα αγγελούδια μου.

Με πολύ αγάπη

Ντέμι

Καλημερα!Πολυ τρυφερο και ομορφο το γραμμα σου γλυκια μου!Ενα παρομοιο γραμμα ειχα γραψει πριν 4 χρονια στο αγέννητο μωρο μου ... Το εχω ως τωρα  αυτο το γραμμα...Μου θυμιζει οτι καποτε μπορεσα να νιωσω τι θα πει να γινεσαι μανουλα.

Απο τοτε όμως δεν ξαναγυρίζεσαι...Δεν εχει βρει  το προσφορος εδαφος το σπορακι μου για να φωλιασει μεσα μου φαινεται...Ακομα το περιμενω και ελπιζω καποια στιγμη και ευχομαι συντομα ,να μπορω κι εγω  να το νιωσω μεσα μου   και να κλαψω απο την χαρα μου !Ευχομαι το ιδιο για ολα τα κοριτσια μας που ονειρευονται να γινουν μανούλες!!!Να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Λυπάμαι πολύ για την προσωπική σου ιστορία, σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις γρήγορα μανούλα, εύχομαι ολόψυχα σε όλες τις γυναίκες του κόσμου που ταλαιπωρούνται για να αποκτήσουν το δικό τους παιδάκι, κάποια στιγμή να βιώσουν την μητρότητα. Αν δεν είναι οργανικό , κάποιο πρόβλημα υγείας που θέλει θεραπεία η παρέμβαση, αλλά είναι ψυχολογικής αιτίας, οι γυναίκες πρέπει να το φιλοσοφήσουν και να πουν στον εαυτό τους το εξής : Αν  δεν είμαι καλά, αγωνιώ, στρεσάρομαι , το σώμα μου αλλάζει τελείως την λειτουργικότητά του. Η χημεία του αλλάζει, η θερμοκρασία του αλλάζει, όλα δουλεύουν μέσα μου διαφορετικά , τα όργανα μεταξύ τους  αλληλεπιδρούν  , επομένως και  το μωρό μου δεν μπορεί να μεγαλώσει και να δημιουργηθεί  μέσα σε αυτές τις συνθήκες. Για να το βοηθήσω να έρθει( επειδή με περιμένει, αν υποθέσουμε στην μεταφυσική ) το ποιο απλό πράγμα που πρέπει να κάνω είναι να ηρεμήσω και να αφήσω το σώμα μου μέσα απο την ηρεμία μου να δημιουργήσει τις συνθήκες προκειμένου να επιτευχθεί μια εγκυμοσύνη. Ας  αφήσουμε με την ηρεμία και την χαλαρότητα μας το σώμα μας να γίνει η ιδανική φωλιά! Ποιο μωράκι δεν θα ήθελε να μεγαλώσει μέσα σε μια τέτοια φιλόξενη φωλίτσα άλλωστε; 

Να μην κουράσω άλλο, καλό και παιχνιδιάρικο απόγευμα σε όλες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ συγκινητικο και πραγματικο!

αλλα και πολυ ελπιδοφορο.....ετσι ελπιδα και ψυχραιμια χρειαζομαστε ολες οσες παλευουμε για το θαυμα της ζωης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΒΟΥΛΑ21 είπε:

πολυ συγκινητικο και πραγματικο!

αλλα και πολυ ελπιδοφορο.....ετσι ελπιδα και ψυχραιμια χρειαζομαστε ολες οσες παλευουμε για το θαυμα της ζωης!

Σ'ευχαριστώ Βούλα ! Έκανα οτι μπορούσα για να περάσω όσο μπορώ το μήνυμα μου,για να μην ταλαιπωρούν άλλο οι γυναίκες τον εαυτό τους! Αν μπουν σε αυτό το τρυπάκι και ξεαγχωθούν είμαι σίγουρη πως θα δούμε πολλές πολλές ακόμα ευχάριστες ανακοινώσεις εδω μέσα. Κοιτάξτε να περνάτε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Πόσο όμορφο... πόσο συγκινητικό....  Σε ευχαριστούμε για το κουραγιο που μας δίνεις!

 

Να' σαι καλά κοπέλα μου, χαίρομαι πολύ που σας άγγιξε αυτό που έγραψα! Άλλωστε αυτός ηταν και ο στόχος! 

Καλό μεσημέρι σε όλες σας!:rolleyes:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...