Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ σταγόνες εδώ και 3 ημέρες


Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Τη βοήθειά σας! 7 εβδομάδα Κύησης και εδώ και 4 μέρες έχω κακά σημάδια. Δευτέρα είχα κάτι σαν χρωματιστή βλέννα. Τρίτη, Τετάρτη και σήμερα Πέμπτη 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον κάθομαι στη λεκάνη και πλαφ πλαφ πλαφ πέφτουν 2-3 σταγόνες καφέ. Μετά μέσα στη μέρα δεν έχω τίποτα. Το βράδυ θα με δει έκτακτως ο γιατρός μου. Πείτε μου αν κάποια είχε αντίστοιχη εμπειρία.. είναι μικρή αποκόλληση; είναι αποβολή; δεν είναι τίποτα; χιλια ευχαριστώ για την απάντηση.. Είμαι πολύ πολύ αγχωμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ginnaki Καλη σου μερα..... !! Καταλαβαίνω το άχγος σου όμως με σύμμαχο πάντα τον γιατρό σου ότι και αν είναι θα  το αντιμετωπίσετε.... Η δική μου εγκυμοσύνη είχε όλων των ειδων τις αιμορραγίες χαχαχ.... Ξεκίνησαν με αίμα στην 6η εβδομάδα... και είχα αιμορραγίες γενικά που εφευγαν και ερχοντουσαν  πότε καφέ πότε κόκκινα μέχρι ΚΑΙ τον 5ο μήνα της κύησης όλη την εγκυμοσύνη την έβγαλα ξάπλα όμως τώρα είμαι τρις ευτυχισμένη με το λιλιπούτειο αγοράκι μου :)...

Αποβολή καταρχήν δεν είναι σίγουρα.

Γενικά το καφέ χρώμα δεν είναι κακό σημαίνει πως είναι παλιό αίμα. ίσως ναι μια μικρή αποκολληση...

Το πιο πιθανό είναι να πως θα πρέπει να πάρεις άμεσα προγεστερόνη. Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ καλά έκανες και θα πας να σε δει ο γιατρός σου... 

Όλα θα πάνε καλά... ! καρδούλα ακούσατε;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ακούσαμε την προηγούμενη εβδομάδα!! Δυνατή και καθαρή!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και ας μάθω όλο το πρόγραμμα της Σκορδά απέξω απότην ξάπλα!!! Είναι η πρώτη μου εγγυμοσύνη και έχω αγχωθεί!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι που μου απάντησες!! Ηρέμησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοοο! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ......Και εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη μου ήταν.... Και συνέχεια πήγαινα τουαλέτα στην αρχή και κοιτούσα το εσώρουχο μου σαν την τρελή... Θα σου πρότεινα σήμερα μέχρι να σε δει ο γιατρός ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ να μην κάνεις ιδιαίτερες δουλίτσες.... όσο μπορείς ξαπλα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Σοφίλια που είσαι και πατρίδα (Πάτρα)... μια απ τα ίδια!! κάθε λίγο και λιγάκι θέλω πιπί μου!!χαχαχαχαχ!!!να σαι καλά κορίτσι μου και πάλι!! ΥΓ . η Σκορδά τώρα έχει τρόπους ανακαίνισης του παιδικου δωματίου!!απέξω θα τα μάθω όλα, χεχεχεχεχ... πολλές καλημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginnaki είπε:

Καλημέρα!

 

Τη βοήθειά σας! 7 εβδομάδα Κύησης και εδώ και 4 μέρες έχω κακά σημάδια. Δευτέρα είχα κάτι σαν χρωματιστή βλέννα. Τρίτη, Τετάρτη και σήμερα Πέμπτη 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον κάθομαι στη λεκάνη και πλαφ πλαφ πλαφ πέφτουν 2-3 σταγόνες καφέ. Μετά μέσα στη μέρα δεν έχω τίποτα. Το βράδυ θα με δει έκτακτως ο γιατρός μου. Πείτε μου αν κάποια είχε αντίστοιχη εμπειρία.. είναι μικρή αποκόλληση; είναι αποβολή; δεν είναι τίποτα; χιλια ευχαριστώ για την απάντηση.. Είμαι πολύ πολύ αγχωμένη...

   Γεια σου κοριτσι..! Ειχα δει κι εγω αιματακι στην 6η βδομαδα και αργοτερα στην 8η κ σιγουρα αλλες 3 φορες κ ολα μου οδευουν καλως μεχρι τωρα που μπαινω στην 17η!!

   Προγεστερονη επαιρνα απο την αρχη κ μου την αυξησε μετα το αιμα αν κ ηταν σε καλα επιπεδα οι μετρησεις της.. Μαλλον θα σου δωσει κι εσενα. Αν δε πονας (εκτος των φυσιολογικων πονων), ειναι πολυ καλο. Ο γιατρος μου ειπε οσο μπορω να ξεκουραζομαι κ να προσεχω την ζεστη (αν κ τωρα φυγαν οι καυσωνες). Τελικα δεν ειχα καμια αποκολληση-το αιμα εβγαινε απο τον τραχηλο (ηταν ευαισθητος μου ειπαν)!

    Μην αγχωνεσαι  κ ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ κορίτσι! Διάβασα και κάτι άλλο.. αν ο μπαμπάς έχει ρέζους αρνητικό και η μαμά ρέζους θετικό γίνεται θρομβοφιλία και παίζει να έχεις και τότε αιματάκι.. έχεις ακούσει κάτι γι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginnaki είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι! Διάβασα και κάτι άλλο.. αν ο μπαμπάς έχει ρέζους αρνητικό και η μαμά ρέζους θετικό γίνεται θρομβοφιλία και παίζει να έχεις και τότε αιματάκι.. έχεις ακούσει κάτι γι αυτό;

   Μιλας για τους γονεις σου ή για εσενα κ τον αντρα σου?
   Πρωτη φορα το ακουω.. Ξερω μονο πως αν η μαμα εχει ρεζους αρνητικο κ το εμβρυο εχει θετικο πρεπει η ιδια να κανει καποιες κινησεις κυριως οταν θελει να κανει δευτερο παιδι (εδω σ΄το λεω με επιφυλαξη). Το θεμα ειναι εσυ τι  ρεζους εχεις. Παντως εγω για θρομβοφιλια παιρνω προληπτικα μικρη δοση salospir.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βράδυ θα πάω στο γιατρό και θα τον ρωτήσω... γιατί ακόμα δεν μας έχει βάλει να κάνουμε εξετασεις αίματος..τωρα βέβαια μπήκα στην 7 εβδομάδα.. ίσως γι αυτό... υπομονή μέχρι το βράδυ να δω τι θα μου πει...

Ευχαριστώ Rosemary για την απάντησή σου!! Καταλαβαίνω ότι με προσοχη και ξάπλα όλα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο εμενα!!

Σημερα μπηκα στον 4ο μηνα!

Ειχα κι εγω αιματακι τις τελευταιες μερες,λιγες σταγονες στο εσωρουχο για 4 μερες ( απο την Κυριακη εως και χθες) ροζ αρχικα και μετα κοκκινο.

Πηγα στο γιατρο μου καναμε υπερηχο και ολα φαινονται φυσιολογικα.

Αυξησαμε την προγεστερονη που παιρνω απο την αρχη και φυσικα ριζωσα στον καναπε!

Το αιμα οσο κι αν μας τρομαζει οταν το βλεπουμε,δεν ειναι παντα κακο.

Σχετικα με τις ομαδες αιματος,αν εσυ εχεις αρνητικο ρεζους κ ο καλος σου θετικο ρεζους,τοτε πρεπει να κανεις καποιες ενεσεις ανοσοσφαιρινης νομιζω λεγονται.

Αν εχεις θετικο ρεζους τοτε δεν υπαρχει θεμα. Αυτο αν δεν το γνωριζεις,μπορεις να το δεις με μια απλη εξεταση αιματος.

Δεν ξερω κατι παραπανω πανω σε αυτο,οπως πχ αν μπορει να ευθυνεται για αιμορραγια,μιας και εχω θετικο,οποτε δεν το εχω ψαξει περισσοτερο.

Πηγαινε στο γιατρο σου κ μην αχγωνεσαι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginnaki είπε:

Καλημέρα!

 

Τη βοήθειά σας! 7 εβδομάδα Κύησης και εδώ και 4 μέρες έχω κακά σημάδια. Δευτέρα είχα κάτι σαν χρωματιστή βλέννα. Τρίτη, Τετάρτη και σήμερα Πέμπτη 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον κάθομαι στη λεκάνη και πλαφ πλαφ πλαφ πέφτουν 2-3 σταγόνες καφέ. Μετά μέσα στη μέρα δεν έχω τίποτα. Το βράδυ θα με δει έκτακτως ο γιατρός μου. Πείτε μου αν κάποια είχε αντίστοιχη εμπειρία.. είναι μικρή αποκόλληση; είναι αποβολή; δεν είναι τίποτα; χιλια ευχαριστώ για την απάντηση.. Είμαι πολύ πολύ αγχωμένη...

κορίτσι είμαστε στην ακριβώς ίδια εβδομάδα και σήμερα το πρωί κι εγώ αντίκρισα αμυδρά ροζ υγρά στο χαρτί κι έκτοτε δεν τα ξαναείδα και σήμερα έχω να πάω να ακούσω για πρώτη φορά καρδούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ stacy! με έχετε ησυχάσει όλες πολύ!! να ειστε καλά όλες κορίτσια!!! evi1986 θα δεις σήμερα, αφού θα πας στο γιατρο.. απ όσο έχω καταλάβει μια φορούλα δεν είναι τίποτα...!! άντε να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! σας φιλώ και σας ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καφέ αίμα, είναι παλιό αίμα άρα όχι τόσο ανησυχητικό. Φυσικά και καλά κάνεις και πας έκτακτα στον γιατρό σου για να το ελέγξετε. 

Όσον αφορά το ρέζους. Εγώ είχα αρνητικό και ο σύζυγος θετικό. Στην δεύτερη αποκόλληση που είχα και πριν γεννήσω έκανα ενέσεις ώστε σε περίπτωση που το μωρό είχε ρέζους θετικό να μην υπάρξει θέμα σε επόμενη εγκυμοσύνη. 

Ελπίζω να σου έλυσα τις απορίες και το απόγευμα να σου πει ο γιατρός σου ότι όλα είναι καλά και δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginnaki είπε:

αχ βρε Σοφίλια που είσαι και πατρίδα (Πάτρα)... μια απ τα ίδια!! κάθε λίγο και λιγάκι θέλω πιπί μου!!χαχαχαχαχ!!!να σαι καλά κορίτσι μου και πάλι!! ΥΓ . η Σκορδά τώρα έχει τρόπους ανακαίνισης του παιδικου δωματίου!!απέξω θα τα μάθω όλα, χεχεχεχεχ... πολλές καλημέρες!

Καλημερα κορίτσι μου....!Πάτρα μένεις;; χεχε ... Όλα θα πάνε τέλεια....! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2017 at 12:13 ΜΜ, ο/η Ginnaki είπε:

Ναι ακούσαμε την προηγούμενη εβδομάδα!! Δυνατή και καθαρή!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και ας μάθω όλο το πρόγραμμα της Σκορδά απέξω απότην ξάπλα!!! Είναι η πρώτη μου εγγυμοσύνη και έχω αγχωθεί!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι που μου απάντησες!! Ηρέμησα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καφε ειναι παλιο αιμα προσπαθησε να ξεκουραστεις και μην αγχωνεσαι εγω να φανταστεις ειδα λιγο κοκκινι μια σταγονα μετα την αυχενικη κ δεν ηταν τπτ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2017 at 12:42 ΜΜ, ο/η Ginnaki είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι! Διάβασα και κάτι άλλο.. αν ο μπαμπάς έχει ρέζους αρνητικό και η μαμά ρέζους θετικό γίνεται θρομβοφιλία και παίζει να έχεις και τότε αιματάκι.. έχεις ακούσει κάτι γι αυτό;

Εγώ έχω αρνητικό...και ο άντρας μου εχει θετικό..Δεν επηρεάζει το μωρό μου...Απλά πρέπει να κάνω μια εξέταση 4 φορές στην εγκυμοσύνη και όταν γεννηθεί το μωρό θα του πάρουν αίμα. Αν εχει θετικό θα μου κάνουν μια ενεσουλα άμεσα για να μπορέσω να ξανακάνω παιδάκι..Αυτό για τη θρομβοφιλια και εγώ νομίζω δεν ισχύει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Εγώ έχω αρνητικό...και ο άντρας μου εχει θετικό..Δεν επηρεάζει το μωρό μου...Απλά πρέπει να κάνω μια εξέταση 4 φορές στην εγκυμοσύνη και όταν γεννηθεί το μωρό θα του πάρουν αίμα. Αν εχει θετικό θα μου κάνουν μια ενεσουλα άμεσα για να μπορέσω να ξανακάνω παιδάκι..Αυτό για τη θρομβοφιλια και εγώ νομίζω δεν ισχύει! 

Ακριβώς το ιδιο και εμεις...Εγώ. αρνητικο και ο άντρας μου θετικο.....έκανα εξέταση coomds. Ανά τακτά διαστήματα και Όταν γεννήθηκε το μωρό του πήραν αίμα...αλλά είχε αρνητικό σαν εμένα οπότε δε χρειάστηκε ενεση....Τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη...κάνω πάλι αυτές τις εξετάσεις και Όταν γεννηθεί το μωρό θα ακολουθήσουμε την ίδια διαδικασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...