Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η papou είπε:

να ρωτήσω κι εγώ βρε ''συμπάσχουσες''...φουσκώνετε και ξεφουσκώνετε κι εσείς απότομα;;; κι αυτά τα κλάμματα; βρύσες τα μάτια μου!!! και μετά μου λένε πως δεν έχω καλή ψυχολογία!!!μα μόνα τους έρχονται!!!ποπο!!!δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την χοριακή!!!αυτό το αρνητικό τεστ μ' εχει ρίξει στα πατώματα!!!

Papou υπομονή! Μην σκέφτεσαι το τεστ. Αλλωστε ηταν νωρίς! Πότε θα κάνεις την χοριακή; Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

δυο αρνητικα τεστ κ κρατω στο χερι μου 2 παιδια....αυτο λεω μονο

αλήθεια;;;πόσο χαίρομαι!!!να σου ζήσουν!!!ποσες προσπάθειες λεχεις κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η love30 είπε:

@karen χαρηκα που χαμογελασες ?? παρε μια αγκαλιτσα τωρα χαχα!!!! Και εγω απο μεγαλο την πατησα εκανα τρεις εξωσωματικες χωρις σαλπιγγογραφια και με διαφραγμα με αποτελεσμα να χασω την μια σαλπιγγα και με εξοργιζει που μας βλεπουν σαν χρηματα και οχι ανθρωπους με συναισθηματα!!!!!!και εγω ετσι να αδιαθετισω να παμε παρακατω!!!!!

Ωωωωωωωω φίλη χωρίς σαλπιγγογραφια?  Να μου πεις όταν ξεκινάς αυτό το λούκι των εξωσωματικων που να ξέρει η καθεμιά μας τι χρειάζεται και πιο είναι ο απαραίτητος έλεγχος πριν άμα τα γνωρίζαμε θα τα κάναμε δεν υπάρχει ενημέρωση δυστυχώς. Διάφραγμα και εγώ αλλά δεν χρειάστηκε λαπαροσκόπηση. Δεν πειράζει και με μια μένουν έγκυες αλλά εμάς εφόσον πάμε εξωσωματική δεν έχουμε να κάνουμε με σαλπιγγες.Πολυ αρκετοί γιατροί χωρίς συναισθήματα μου ο για το χρήμα επάγγελμα καθαρά κρίμα τους Όρκους τους. Εμένα με μάλωσαν οι περισσότεροι  χειρουργεία για το τίποτα  και τα 5.000 ......5.000 περιττό να πω ότι ο ένας κατηγορουσε τον αλλον.Εκανα το πρώτο μου λαμπαροσκοπικα στα 19 δεν θυμάμαι ο οποίος μου κανε ζημιά μου πειραξε και άλλα όργανα που δεν έπρεπε τέλος πάντων στα 26 πιανω το εξωμητριο το παίρνω και μου λέει δεν μπορώ να έρθω φεύγω βρίσκω άλλον μου το παίρνει δεν με καθαρίζει από συνδέσεις λόγου προηγούμενου  χειρουργείο  χολής και μου λέει εξωσωματικές κιόλας αν σε έξι μήνες δεν πιάσεις  πάμε για εξωσωματική  αλλάζω σε άλλον πρέπει να σε χειρουργήσει ν αφαιρέσουμε  σαλπιγγα και συμφυσεις πήγα και σε αυτόν και συνέχεια κάναμε και τρεις σπερματεγχυσεις τζάμπα λεφτά. Αλλάζω πρώτη εξωσωματική ούτε επιτροπή ήξερα τίποτα πληρώνω φάρμακα 4γκοναλ και εξέταση καμιά συνεχίζω φυσικό κάθε μήνα τέσσερις ακόμη εξετάσεις καμιά πέρα από τα ηπατίτιδα και aids  που ζητάν τελευταίοι τριμήνου.μια αποτυχία μετά την άλλη και απάντηση τύχη τύχη να τραβάς τα μαλλιά σου και κάθε μήνα πέφταν. Άσε τι να πρωτοθυμηθώ από πολλούς. Αν δεν είναι ο άλλος άνθρωπος άστο...... Αναμονές τώρα για περίοδο αιώνας φαίνονται  οι μέρες  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen στο είπα και πάλι, είσαι τόσο δυνατή που σε θαυμάζω !!! Συνέχισε έτσι και πραγματικά εύχομαι όλα να σου πάνε καλά, όπως επιθυμείς και τα δύσκολα να μείνουν πολύ πίσω. [smilie=love7.gif] 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Papou υπομονή! Μην σκέφτεσαι το τεστ. Αλλωστε ηταν νωρίς! Πότε θα κάνεις την χοριακή; Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικα.

κανονικά την Πέμπτη , αλλά δε νομίζω ότι θα κρατηθώ μέχρι τότε...:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαφραγμα δεν το εκανα λαπαροσκοπικα εμενα ηταν καρδιοσχυμη η μυτρα και το διαφραγμα κακο δεν περναγε τιποτα!!!!!!τωρα πως καναμε τρεις εξωσωματικες αστο τουλαχιστον μουβειπανε στα ισια η σπερμτεγχυση δεν κανει!!!!!ναλλα ο γιατρος που δεν μου ζυτησε σαλπιγγογραφια βγηκε στα καναλια και ελεγε πρωτο πραγμα θελουμε μια σαλπιγγογραφια !!!!τι λες μωρε μ@λ,,,,, μετα λεει εξωμυτριο που δεν ειδαμε ποτε με αποτελεσμα να αφερεσω την σαλπιγγα αλλαααααα οκ εκανα τρεις φορες και μεταααα μου το ειπανε εκανα και την επεμβαση και μετα την αφερεση σαν να μη φτανουν αυτα λενε κατι για το σπερμα δινουν αντιβιωση λαθος φυσηκααααα αντι για καλητερα χειροτερα!!!!!!!!!!!!!το φτιαχνουμε μια χαρα οπως ηταν πριν και συνεχιζουμε με αυτα και με εκεινα περασανε καπου στα 10-12 χρονια και εκει που λεμε επιτελους παει το ονειροοοοο!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Ωωωωωωωω φίλη χωρίς σαλπιγγογραφια?  Να μου πεις όταν ξεκινάς αυτό το λούκι των εξωσωματικων που να ξέρει η καθεμιά μας τι χρειάζεται και πιο είναι ο απαραίτητος έλεγχος πριν άμα τα γνωρίζαμε θα τα κάναμε δεν υπάρχει ενημέρωση δυστυχώς. Διάφραγμα και εγώ αλλά δεν χρειάστηκε λαπαροσκόπηση. Δεν πειράζει και με μια μένουν έγκυες αλλά εμάς εφόσον πάμε εξωσωματική δεν έχουμε να κάνουμε με σαλπιγγες.Πολυ αρκετοί γιατροί χωρίς συναισθήματα μου ο για το χρήμα επάγγελμα καθαρά κρίμα τους Όρκους τους. Εμένα με μάλωσαν οι περισσότεροι  χειρουργεία για το τίποτα  και τα 5.000 ......5.000 περιττό να πω ότι ο ένας κατηγορουσε τον αλλον.Εκανα το πρώτο μου λαμπαροσκοπικα στα 19 δεν θυμάμαι ο οποίος μου κανε ζημιά μου πειραξε και άλλα όργανα που δεν έπρεπε τέλος πάντων στα 26 πιανω το εξωμητριο το παίρνω και μου λέει δεν μπορώ να έρθω φεύγω βρίσκω άλλον μου το παίρνει δεν με καθαρίζει από συνδέσεις λόγου προηγούμενου  χειρουργείο  χολής και μου λέει εξωσωματικές κιόλας αν σε έξι μήνες δεν πιάσεις  πάμε για εξωσωματική  αλλάζω σε άλλον πρέπει να σε χειρουργήσει ν αφαιρέσουμε  σαλπιγγα και συμφυσεις πήγα και σε αυτόν και συνέχεια κάναμε και τρεις σπερματεγχυσεις τζάμπα λεφτά. Αλλάζω πρώτη εξωσωματική ούτε επιτροπή ήξερα τίποτα πληρώνω φάρμακα 4γκοναλ και εξέταση καμιά συνεχίζω φυσικό κάθε μήνα τέσσερις ακόμη εξετάσεις καμιά πέρα από τα ηπατίτιδα και aids  που ζητάν τελευταίοι τριμήνου.μια αποτυχία μετά την άλλη και απάντηση τύχη τύχη να τραβάς τα μαλλιά σου και κάθε μήνα πέφταν. Άσε τι να πρωτοθυμηθώ από πολλούς. Αν δεν είναι ο άλλος άνθρωπος άστο...... Αναμονές τώρα για περίοδο αιώνας φαίνονται  οι μέρες  ???

ααααχ κορίτσια!!!πόσο σημαντικό είναι να έχεις σωστή καθοδήγηση πρίν μπεις στη διαδικασία της εξωσωματικής...ήδη η εξωσωματική από μόνη της έχει ένα σχετικά χαμηλό ποσοστό επιτυχίας...ο δικός μου γιατρός μου έλεγε ...ότι αν θέλω να με αναλάβει για την εξωσωματική θα έπρεπε να κάνω μια σειρά εξετάσεων...για να τις καλύψω χρειάστηκα σχεδόν ένα χρόνο...και ακούγοντας όλες αυτές τις περιπτώσεις...συνειδητοποιώ πόσο δίκιο έχει...χρειάζαεται πάρα πολύ σωστή ενημέρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απογοητευομαι παρα πολυ που διαβαζω ολα αυτα που εχετε περασει. Μα αν ειναι δυνατον.... Μιλαμε για γιατρους...πως μπορουν να κανουν τετοια λαθη;;; Εμεις κρεμομαστε απο αυτους! Πραγματικα δεν εχω λογια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Διαφραγμα δεν το εκανα λαπαροσκοπικα εμενα ηταν καρδιοσχυμη η μυτρα και το διαφραγμα κακο δεν περναγε τιποτα!!!!!!τωρα πως καναμε τρεις εξωσωματικες αστο τουλαχιστον μουβειπανε στα ισια η σπερμτεγχυση δεν κανει!!!!!ναλλα ο γιατρος που δεν μου ζυτησε σαλπιγγογραφια βγηκε στα καναλια και ελεγε πρωτο πραγμα θελουμε μια σαλπιγγογραφια !!!!τι λες μωρε μ@λ,,,,, μετα λεει εξωμυτριο που δεν ειδαμε ποτε με αποτελεσμα να αφερεσω την σαλπιγγα αλλαααααα οκ εκανα τρεις φορες και μεταααα μου το ειπανε εκανα και την επεμβαση και μετα την αφερεση σαν να μη φτανουν αυτα λενε κατι για το σπερμα δινουν αντιβιωση λαθος φυσηκααααα αντι για καλητερα χειροτερα!!!!!!!!!!!!!το φτιαχνουμε μια χαρα οπως ηταν πριν και συνεχιζουμε με αυτα και με εκεινα περασανε καπου στα 10-12 χρονια και εκει που λεμε επιτελους παει το ονειροοοοο!!!!?

Δεν θέλω να σε βλέπω με ?Περάσανε και συνεχίζουμε δεν αλλάζουν όπως ούτε αυτοί οι άνθρωποι Αχ αυτές οι τηλεοράσεις  και τα διαδικτυα μας φάγανε εκεί καλά τα λένε και παρουσιάζουν ένα εντελώς διαφορετικό άνθρωπο και Ίσως και  ψευδή στοιχεία όσον αφορά ποσοστά τους και επιτυχίες για να προσελκύουν ζευγάρια τέλος πάντων μεγάλη κουβέντα μπορώ να γράφω ώρες ατέλειωτες  έχω πει και στο παρελθόν σε συζήτηση που χαμέ ανοίξει να προσέχουν όλα τα ζευγάρια τα κριτήρια που διαλέγουν τον γιατρό  και να κρίνουν  από μόνοι τους μετά από επίσκεψη .Γιατρός πασίγνωστος βγαίνει στην τηλεόραση μην σας τραβάνε τέτοιου είδους πρώτα θέλουμε άνθρωπο και μετά γιατρό. Υπάρχουν και εξαιρεσεις λένε ελάχιστες και σπανιζουν.Δεν πάει τίποτε μη στεναχωριέσαι  απλά θα έρθει με λίγο καθυστέρηση  ????????????❤?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια απογοητευομαι παρα πολυ που διαβαζω ολα αυτα που εχετε περασει. Μα αν ειναι δυνατον.... Μιλαμε για γιατρους...πως μπορουν να κανουν τετοια λαθη;;; Εμεις κρεμομαστε απο αυτους! Πραγματικα δεν εχω λογια. 

Δυστυχώς είναι πραγματικότητα  και πολλά  περιστατικά χειρότερα από τα δικά μας. Μην απογοητεύεσαι με σωστό γιατρό άνθρωπο όλα θα πραγματοποιηθούν δεν είναι όλοι ιδιοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eriv είπε:

@karen στο είπα και πάλι, είσαι τόσο δυνατή που σε θαυμάζω !!! Συνέχισε έτσι και πραγματικά εύχομαι όλα να σου πάνε καλά, όπως επιθυμείς και τα δύσκολα να μείνουν πολύ πίσω. [smilie=love7.gif] 

https://tenor.com/FVm3.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η papou είπε:

κανονικά την Πέμπτη , αλλά δε νομίζω ότι θα κρατηθώ μέχρι τότε...:roll:

@papou καλημέρα και υπομονή... Μαζί είμαστε στην αναμονή... Εγώ λίγο πιο μετά από εσένα, ήδη μου φαίνεται αιώνας! :dry:

να σου πάνε όλα τέλεια [smilie=angel1.gif]...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα συνοδοιπορισσες. Εχθες έκανα ovitrelle. Και αύριο θα παω πρωι πρωί να βγάλουμε τα αυγουλάκια. Να δούμε και τι παραγωγή έκανα. Εντωμεταξυ σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά κάτι σαν κράμπεςκαι πόνος μαζι. Σήμερα πονάει και το ενα στήθος μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η dimitra1976 είπε:

Καλησπέρα συνοδοιπορισσες. Εχθες έκανα ovitrelle. Και αύριο θα παω πρωι πρωί να βγάλουμε τα αυγουλάκια. Να δούμε και τι παραγωγή έκανα. Εντωμεταξυ σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά κάτι σαν κράμπεςκαι πόνος μαζι. Σήμερα πονάει και το ενα στήθος μου. 

Δημητρουλα ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!

Καλη Επιτυχια απο καρδιας!!!!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η dimitra1976 είπε:

Καλησπέρα συνοδοιπορισσες. Εχθες έκανα ovitrelle. Και αύριο θα παω πρωι πρωί να βγάλουμε τα αυγουλάκια. Να δούμε και τι παραγωγή έκανα. Εντωμεταξυ σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά κάτι σαν κράμπεςκαι πόνος μαζι. Σήμερα πονάει και το ενα στήθος μου. 

Δήμητρα καλή επιτυχία με πλούσια αυγουλοπαραγωγή.Ειμαι κι εγω στη διαδικασία διέγερσης.

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimitra1976 είπε:

Καλησπέρα συνοδοιπορισσες. Εχθες έκανα ovitrelle. Και αύριο θα παω πρωι πρωί να βγάλουμε τα αυγουλάκια. Να δούμε και τι παραγωγή έκανα. Εντωμεταξυ σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά κάτι σαν κράμπεςκαι πόνος μαζι. Σήμερα πονάει και το ενα στήθος μου. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι με πολλά αυγουλακια και μια τεράστια χοριακη σε δυο βδομάδες ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία !!!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε κακά !!!! Εγώ περιμένω την Παρασκευή 27/10 για να κάνω τη χοριακη !!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/10/2017 at 3:31 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Papou υπομονή! Μην σκέφτεσαι το τεστ. Αλλωστε ηταν νωρίς! Πότε θα κάνεις την χοριακή; Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικα.

την Πεμπτη!!!αυτό που με απογοητεύει είναι ότι πολύ δύσκολη η πρώτη προσπάθεια είναι επιτυχημένη...:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η papou είπε:

ό,τι καλύτερο για όλες μας!!!πρώτη σου προσπάθεια;;;

2η προσπάθεια :)

Να μην σε απογοητεύει τίποτα ! Γνωρίζω επιτυχημένες πρώτες προσπάθειες οπότε όλα είναι δυνατά !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Magia07 είπε:

Καλή επιτυχία !!!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε κακά !!!! Εγώ περιμένω την Παρασκευή 27/10 για να κάνω τη χοριακη !!!:)

Καλή επιτυχία @Magia07 !!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Καλή επιτυχία @Magia07 !!:)

καλή επιτυχία!!!εγώ περιμένω μία μέρα πριν από 'σενα!!!λες να έρχεται η γενιά του 2017;;;:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitra1976 είπε:

Καλησπέρα συνοδοιπορισσες. Εχθες έκανα ovitrelle. Και αύριο θα παω πρωι πρωί να βγάλουμε τα αυγουλάκια. Να δούμε και τι παραγωγή έκανα. Εντωμεταξυ σήμερα έχω πόνο στην κοιλιά κάτι σαν κράμπεςκαι πόνος μαζι. Σήμερα πονάει και το ενα στήθος μου. 

Καλησπέρα καλή επιτυχία και με το καλό ή ωοληψια σου εύχομαι γερά και δυνατά γονιμοποιησημα ωάρια ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...