Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

Σωστα αλοστε υπαρχει πολη ρισκο να τα αφυσεις για βλαστοκυστες απο το οτι δεν θα αντεχανε και θα πηγενανε ολα στραφη μεχρι το να πετυχει και να μην παρει αλλο χρημα ο γιατρος το εχω συζητησει και απο τις δυο πλευρες!!!! Γι'αυτο μονο με το γιατρο και ολα καλα να πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Κοριτσια μου!!!!!!!

Λοιπονννν!!

Απο τα 8 εμβρυακια γονιμοποιηθηκαν τα 5 ισως και αλλο 1 το οποιο θα δουμε αυριο!!!

Ειμαι πολυτεκνη τωρα???χαχαζαζαχαχαζ

Μου ειπε η εμβρυολογος να τα καταψυξουμε την 3η ημερα.εγ λεω να αφησουμε 2 να δουμε αν θα φτασουν βλαστοκυστες και τα 3 να τα καταψυξουμε ρην 3η ημερα.

Εχω ακουσει οτι με βλαστοκυστη εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες@

Τι κετε??τα φωτα σας παρακαλωωω!!!!!

Όμορφα νέα πέντε  μπράβο.Δυσκολη κατατασταση και επιλογή το κάθε  ένα αντιδράει διαφορετικά  .Εγω  πήρα τρία την προτελευταία  μου φορά έβαλα τα δύο κράτησα ένα για κατάψυξη αλλά και για να δούμε πως θα εξελιχθεί πιο πολύ λόγω το ότι δεν είχα ποτέ εμφύτευση  αλλά δεν περπάτησε μας έδωσε την πληροφορία  ότι όπως έγραψαν και τα κορίτσια ότι δεν θα περπάταγαν και τα υπόλοιπα μέσα στη μήτρα  πράγμα που δεν ισχύει πάντα.Καλο εφόσον έχεις  πέντε ναι κράτα τα δύο να δείτε πως θα προχωρήσουν.εγω επειδή δεν έχω περιθώρια και δεν θέλω να τα χάνω ότι παίρνω τα βάζω. Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας. Αλήθεια κατάψυξη πόσο σας κοστίζει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληεπερα κοριτσια, εκανα οιστραδιολη και ηταν 471 μετα απο 4 μερεσ menopur, σημερα προσθεσα και την cetrotide . αλλα τισ κανω την ιδια ωρα και τισ δυο και μου πεσανε βαριεσ μου φαινεται. το σαββατο εχω ραντεβου με τον γιατρο για υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2017 at 11:08 ΠΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαίνω και εγώ στην ομάδα σας Παρασκευή μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής και αύριο θα κάνω την χοριακη και από Τρίτη να τα πάρω και μετά περιμένουμε να έρθει για να δούμε αν ο κύκλος είναι καλός για να αρχίζουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες με μια τεράστια χοριακη όσες περιμένουν ???

@Sunshine 88 καλη επιτυχία σου εύχομαι !!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/14/2017 at 3:41 ΜΜ, ο/η Lovely είπε:

@love30 καλαααα!!!αλλα την Δευτερα νομιζω ακομα καλυτερα!αν και με βοφιζει η μεθη ασχετα οτι την εχω ξανακανει ανυπομονω να δω ποσα μωρακια θα εξελιχθουν σε βλαστοκυστη!!

Να σε ρωτησω?

Σε ποια μερα του κυκλου σου εκαναν εμβρυομεταφορα?μηπως θυμασαι??????????

@Lovely καλησπέρα ! Πήγες για ωοληψία την Δευτέρα ; Και εγώ τότε έκανα... Πάμε μαζί ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ ! Έίμαι στη 2η προσπάθεια εξωσωματικής και έχω ήδη κάνει την ωοληψία. Αναμένω να πάω για εμβρυομεταφορά με πολύ άγχος !!

Καλή επιτυχία εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε ! :)

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@Lovely καλησπέρα ! Πήγες για ωοληψία την Δευτέρα ; Και εγώ τότε έκανα... Πάμε μαζί ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι :)

Γεια σ @eriv εισαι εσυ που ηταν διπλα μου??χαχαχχαχ λες??

Εγω εμβρυομεταφορα θα κανω τον επομενο μηνα!!

 

Εσυ?την εκανες?ποσο ημερων τα εμβρυακια??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2017 at 6:16 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Όμορφα νέα πέντε  μπράβο.Δυσκολη κατατασταση και επιλογή το κάθε  ένα αντιδράει διαφορετικά  .Εγω  πήρα τρία την προτελευταία  μου φορά έβαλα τα δύο κράτησα ένα για κατάψυξη αλλά και για να δούμε πως θα εξελιχθεί πιο πολύ λόγω το ότι δεν είχα ποτέ εμφύτευση  αλλά δεν περπάτησε μας έδωσε την πληροφορία  ότι όπως έγραψαν και τα κορίτσια ότι δεν θα περπάταγαν και τα υπόλοιπα μέσα στη μήτρα  πράγμα που δεν ισχύει πάντα.Καλο εφόσον έχεις  πέντε ναι κράτα τα δύο να δείτε πως θα προχωρήσουν.εγω επειδή δεν έχω περιθώρια και δεν θέλω να τα χάνω ότι παίρνω τα βάζω. Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλες σας. Αλήθεια κατάψυξη πόσο σας κοστίζει? 

Αναλογα το κεντρο στην αρχη 250 και καθε χρονο 180 αν θυμαμε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

Γεια σ @eriv εισαι εσυ που ηταν διπλα μου??χαχαχχαχ λες??

Εγω εμβρυομεταφορα θα κανω τον επομενο μηνα!!

 

Εσυ?την εκανες?ποσο ημερων τα εμβρυακια??????

Καλησπέρα σε ποιο κέντρο νοσοκομείο είστε κορίτσια ποτέ πάτε βία εμβρυομεταφορα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Αναλογα το κεντρο στην αρχη 250 και καθε χρονο 180 αν θυμαμε καλα!!

Και εγώ 180 πλήρωσα  απλά ενημερωτικά ρωτάω. Πως είσαι ελπίζω καλύτερα όλα καλά να πάνε ψυχή μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η karen είπε:

Και εγώ 180 πλήρωσα  απλά ενημερωτικά ρωτάω. Πως είσαι ελπίζω καλύτερα όλα καλά να πάνε ψυχή μου

 

Δεν ξερω κοριτσι μου το μονο που κανω ειναι υπομονη αυριο θα δουμε τι θα βγει και η χωριακη και βλεπουμε μετα!!!!εσυ πως εισαι τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δεν ξερω κοριτσι μου το μονο που κανω ειναι υπομονη αυριο θα δουμε τι θα βγει και η χωριακη και βλεπουμε μετα!!!!εσυ πως εισαι τι κανεις?

Προσεύχομαι  για εσένα και το σπορακι σου να ναι δυνατό και να προχωρήσει. Εγώ ωοληψια είχα σήμερα και αναμονή. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen στον ιδιο κυκλο θα κανεις εμβρυομεταφορα?καλη επυτυχια μεσα απο την καρδια μου κοριτσακι μου ολα καλα να σου πανε!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@karen στον ιδιο κυκλο θα κανεις εμβρυομεταφορα?καλη επυτυχια μεσα απο την καρδια μου κοριτσακι μου ολα καλα να σου πανε!!!??????

Ναι αν έχουμε γονιμοποίηση κατευθείαν και όχι βλαστοκύστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Και βλαστοκυστες μπορει να πας στον ιδιο κυκλο γινετε!οτι και να κανεις καλα να σου πανε οοοοολα!!!!

Άπαπα μια φορά άφησα και το χασα δεν περπάτησε απτήν μια ναι μεν μας έδωσε κάποιες πληροφορίες  αλλά από την άλλη δεν έχω πολλά ωάρια για να ρισκάρω ένα και στις πολύ καλές μου σπανια δυο και με διέγερση όχι από φυσικό... Λένε ότι εφόσον δεν περπάτησε έξω δεν θα συνέχιζε και μέσα όχι πάντα όμως... Όπως και να έχει  2-3 η βλαστοκύτταρα. θέλουμε δυναμική στα έμβρυα και ένα ενδομητριο έτοιμο να υποδεχτεί και λίγη τύχη. Αντε με το καλό να κάνεις τη χόρικη σου αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Τι κάνετε τελικά για μένα άκυρο αυτός ο κύκλος έχω μια κύστη και θα περιμένουμε να απορροφηθεί για να αρχίζουμε οπότε παρακολουθήσει στεναχωρήθηκα πάρα πολυ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2017 at 1:54 ΜΜ, ο/η Lovely είπε:

Κοριτσια μου!!!!!!!

Λοιπονννν!!

Απο τα 8 εμβρυακια γονιμοποιηθηκαν τα 5 ισως και αλλο 1 το οποιο θα δουμε αυριο!!!

Ειμαι πολυτεκνη τωρα???χαχαζαζαχαχαζ

Μου ειπε η εμβρυολογος να τα καταψυξουμε την 3η ημερα.εγ λεω να αφησουμε 2 να δουμε αν θα φτασουν βλαστοκυστες και τα 3 να τα καταψυξουμε ρην 3η ημερα.

Εχω ακουσει οτι με βλαστοκυστη εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες@

Τι κετε??τα φωτα σας παρακαλωωω!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!! ΜΠΡΆΒΟ ,ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑΑΑΑ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα ξεκίνησα κι εγω την 1η μου ένεση και από αύριο θα κάνω 4 κάθε πρωί. Είναι η δεύτερη διέγερση μου και 3η εξωσωματική. Ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά. 

1η μηδενική χοριακή

2η θετικό , παλλινδρομησε 7η εβδομαδα

3η μόλις ξεκίνησε. 

Φοβάμαι και ανησυχώ πολύ, όπως πάντα άλλωστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@loralora μην σκεφτεσε ετσι ολα καλα να σου πανε  και θα εχεις το μωρακι σου σε λιγους μηνες!!!!

Τι να πω. Είμαι και μεγαλοκοπέλα 39 ετών.  Φοβάμαι μήπως έχασα το τρένο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Γεια σ @eriv εισαι εσυ που ηταν διπλα μου??χαχαχχαχ λες??

Εγω εμβρυομεταφορα θα κανω τον επομενο μηνα!!

 

Εσυ?την εκανες?ποσο ημερων τα εμβρυακια??????

Γεια σου @Lovely, λες όντως;;;; Τι ώρα πήγες, εμένα με πήραν κατά τις 11 παρα νομίζω.

Γιατί θα πας τον άλλο μήνα; 

Εγώ αύριο πάω για την εμβρυομεταφορά ! Είναι 5 ημερών, βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...