Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

@peacock χαχαχαχαχαχα :):) ημαρτον η τρελη μας!!χαχαχαχα βοηθεια μας!!!

μαζι θα πηγαινετε βολτα τα μωρα σας!! ειμαι σιγουρη!!! ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Όχι ακομα, θα μας δώσουν όλο τον φάκελο αργότερα απο το νοσοκομείο μαζί με την φωτογραφία ?.στον υπέρηχο είχα κι εγώ μια οθόνη δεξιά μου κ έβλεπα όλη τη διαδικασία 

love30 σου έστειλα πμ....

Δεν δίνουν όλοι κέντρο  με κέντρο η νοσοκομείο έχουν διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Εηηηηηη κοριτσια μου!!που ειστεεεεε???

Πηγα για υπερηχο και τα αβγουλακια ειναι 7.

Θα ξαναπαω παλι Παρασκευη να με δει να μου πει ποτε θα κανουμε οωληψια!

Εσεις??τι κανετε??

???????

Μπράβο 7 με διέγερση πας?  Εύχομαι δυνατά  γερα και γονιμοποιησημα ωάρια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεν δίνουν όλοι κέντρο  με κέντρο η νοσοκομείο έχουν διαφορα

Ναι Karen μου, σχεδόν μήνα εχει που άλλαξαν κι αυτοί την διαδικασία. Πριν τα έδιναν κατευθείαν μας είπε. ας έχουμε θετικό αποτέλεσμα κι ας αργήσουμε να πάρουμε τον φάκελο , δεν πειράζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Όχι ακομα, θα μας δώσουν όλο τον φάκελο αργότερα απο το νοσοκομείο μαζί με την φωτογραφία ?.στον υπέρηχο είχα κι εγώ μια οθόνη δεξιά μου κ έβλεπα όλη τη διαδικασία 

love30 σου έστειλα πμ....

Απαντησα σεν ηρθε?θα το ξαναδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Τι κανετε?κοριτσακια μου?

@love30 καλαααα!!!αλλα την Δευτερα νομιζω ακομα καλυτερα!αν και με βοφιζει η μεθη ασχετα οτι την εχω ξανακανει ανυπομονω να δω ποσα μωρακια θα εξελιχθουν σε βλαστοκυστη!!

Να σε ρωτησω?

Σε ποια μερα του κυκλου σου εκαναν εμβρυομεταφορα?μηπως θυμασαι??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω σε ενα λεπτο χαχα να κοιταξω τα χαρτια περιμενε αλλα να ξερεις την ωολυψια στο ειπα ηταν Δευτερα και ειχε 13 ιουνιου ακριβως πριν 4 μηνες  θα ειναι γουρι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, και γω ξεκινησα τον οκτωβρη . είμαι 41 , και τωρα κανω την 2η εξωσωματικη να κανω αδερφακι στον γιο μου. κανω βραχυ πρωτοκολλο . ξεκινησα με menopur δω και 4 μερεσ και σημερα εκανα εξεταση οιστραδιολης, αντε να δουμε τι αυγα θα πιασουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimitra1976 είπε:

καλημέρα, και γω ξεκινησα τον οκτωβρη . είμαι 41 , και τωρα κανω την 2η εξωσωματικη να κανω αδερφακι στον γιο μου. κανω βραχυ πρωτοκολλο . ξεκινησα με menopur δω και 4 μερεσ και σημερα εκανα εξεταση οιστραδιολης, αντε να δουμε τι αυγα θα πιασουμε

dimitra1976 με το καλό. Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου!!!!!!!

Λοιπονννν!!

Απο τα 8 εμβρυακια γονιμοποιηθηκαν τα 5 ισως και αλλο 1 το οποιο θα δουμε αυριο!!!

Ειμαι πολυτεκνη τωρα???χαχαζαζαχαχαζ

Μου ειπε η εμβρυολογος να τα καταψυξουμε την 3η ημερα.εγ λεω να αφησουμε 2 να δουμε αν θα φτασουν βλαστοκυστες και τα 3 να τα καταψυξουμε ρην 3η ημερα.

Εχω ακουσει οτι με βλαστοκυστη εχουμε μεγαλυτερες πιθανοτητες@

Τι κετε??τα φωτα σας παρακαλωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου πολύ όμορφα νεα! Είσαι μια πολύτεκνη μανούλα τωρα χαχαχα (αυτό λεω κι εγω στον εαυτό μου)

Μεγάλο δίλλημα θέτεις τωρα... Από τη μία όντως λένε για την αυξηση των πιθανοτητων επιτυχίας με βλαστοκύστες.. από την άλλη αυτα τα 2 που θα επιλέξετε δε μπορείτε να ξερετε από πριν αν θα φτασουν βλαστοκύστη  και μπορεί να εφταναν αυτα τα 3 που θα καταψύξετε... Αχ! δε ξερω ειλικρινα! Τι άλλο σου ειπε η εμβρυολογος? τι ρωτησες για βλαστοκύστες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lovely μπράβο!! Πολύ ωραία τα νέα σου... 

Συμφωνω απόλυτα με την @peacock μεγάλο το δίλημμα που θέτεις... Προσωπική μου άποψη είναι να συζητήσεις με τον γιατρό σου για τις βλαστοκύστες και να ρωτήσεις την εμβρυολογο αν συμφωνεί μαζί σου.. Λένε οτι αν ένα έμβρυο δεν φτάσει στο στάδιο αυτό πιθανόν και μέσα στη μήτρα να μην συνέχιζε η ανάπτυξη του, χωρίς βέβαια αυτό να είναι απόλυτα σιγουρο, και παίρνοντας το ρίσκο να μείνεις με τα μισά εμβρυα καθώς μόνο το 50-60% γίνονται βλαστοκύστες..!! Εύχομαι ο,τι και αν αποφασίσεις να σου πάνε όλα καλα!! 

Αληθεια γτ θα καταψύξεις και δεν θα κανεις μεταφορά σε αυτόν τον κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lovely τελεια η δικη μου γνωμη ειναι για βλεστοκυστες γιατι βπος ειπε και η @Mariloux υπαρχει πιθανοτιτα να μην προχωρησουν και στην μυτρα αυτη ειναι απλα η γνωμη μου ακι φυσηκα εσυ θα μυλησεις με το γιατρο σου εμενα τις 3ης μερας δεν με πηγε χα!!!!!!! Κανε και αυτο που ειπες ασε και 3ης και 5ης!!!!! Οπως και να εχει εμεις σου ευχομαστε ΚΑΛΗ ΕΠΥΤΥΧΙΑ !!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απόλυτα με @Mariloux και να προσθέσω μόνο: οτι μεχρι και οι γιατροι είναι διχασμενοι σχετικά.. οι μισοί πιστευουν πως αν ενα γονιμοποιημενο ωαριο δεν φτασει στο σταδιο της βλαστοκύστης πιθανότατα δε θα εφτανε ποτε και μεσα στη μητρα και οι άλλοι μισοί πιστευουν ότι πιθανότατα μεσα στη μητρα να γινόντουσαν βλαστοκύστη απλά στρεσαρίστηκαν πολύ εκτός μητρα και σταμάτησε η αναπτυξη... Κοινως "βράσε ρίγανη"!!!

"Πάντως μην ξεχνάμε ότι τόσα χρόνια.. τόσες επιτυχίες εξωσωματικής ήταν με 3 ημερών εμβρυα!" (αυτο μου το είχε πει ο γιατρός μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...