Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια τι κανετε?πως εισται?

@love30 Καλαααααααα εγω περιμενω να δω αν θα ξεκινησω ενεσουλες τωρα τον Οκτοβρηηηηη!!Ανυπομονω και θρλω τοοοοσο πολυυυυ αλλα με ταλαιπωρει μια αλλεργια και δεν ξερω τι να κανω!???????

Εσυ??τι κανεις???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειμαι χαρουμενη! Ειχα καιρο να νιωσω ετσι! Τα γλυκουλια μου τα αγαπω και τα 11! ❤ χαχαχαχα ειμαι μια πολυτεκνη μητερα πλεον χαχαχα 

Πως εισαι εσυ @Lovely μου; ολα καλα; ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο @peacock!!να ξερεις χαιρομαι και γω μαζι σ γτ και εμεις θα τα αφησουμε τα μωρακια μας για 5η ημερα!!!

Εγω γαμωτο με ταλαιπωρει μια αλεργια και δεν ξερω τι να κανω.

Την Δευτερα εζω ραντεβου με αλλεργιολογο και απο κει και περα θα αποφασισω.θα τον ρψτησω τι προτεινει αυτος και απο κει θα κρινω.αλλα πραγματικα δεν θελω αλλο να περιμενω!!

Θελω να προχωρησω στις ενεσεις κ στα επομενα σταδια που ειναι βεβαια "λιγο"??αχγωτικα αλλα αξιζει!!

Οποτε τωρα εσυ ποτε πας κοριτσι μ για εμβρυομεταφορα???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μιλα και με τον αλλεργιολογο σου και βλεπεις πως θα κινηθεις. Μακαρι να προχωρησεις..καταλαβαινω απολυτα την ανυπομονησία σου! ☺ 

Θα παμε για εμβρυομεταφορα στον επομενο κυκλο γιατι ημουν στα ορια υπερδιεγερσης... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και έχω αρχίσει να έχω ενοχλήσεις στην περιοχή της κοιλιάς.. Εσείς πόσες μέρες κάνατε διέγερση; Νιώθατε πρήξιμο στη κοιλιά; Αν ναι, θυμάστε πότε; Αλήθεια οι επαφές επιτρέπονται; Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια γτ όλες αυτές τις μέρες ο άντρας μου έλειπε σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν το είχα σκεφτεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα!!σιγααα τι ειναι ο επομενος κυκλοςςς!!!τιποτααααα και να σου πω εμεινε να περιμενεις απο την διακασια την πιο ομορφη στιγμηη!!!!

Με το καλοοοο με το καλο μεσα απο την ψυχη μου @peacock !!!

Την Δευτερα θα σας πω λοιπον κ εγω τα νεα μ που ελπιζω να ειναι ευχαριστα!°

Εδω θα ημαστε να τα λεμε εεεε??

Τα φιλια μου σε ολες κοριτσια !!!

??????????????????????⚘⚘???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα είμαι στην 7η μέρα διέγερσης και έχω αρχίσει να έχω ενοχλήσεις στην περιοχή της κοιλιάς.. Εσείς πόσες μέρες κάνατε διέγερση; Νιώθατε πρήξιμο στη κοιλιά; Αν ναι, θυμάστε πότε; Αλήθεια οι επαφές επιτρέπονται; Θα ρωτήσω και τον γιατρό βέβαια γτ όλες αυτές τις μέρες ο άντρας μου έλειπε σε επαγγελματικό ταξίδι και δεν το είχα σκεφτεί!! 

κοριτσάκι, εγώ εκανα 8 μέρες διεγερση την 9η εκανα την ovitrelle. Οι επαφές απαγορεύονται 2-3 μέρες πριν την ωοληψια. Μπορεί κ περισσότερες.. Αλλα ο αντρούλης σου με κάποιο τρόπο πρέπει να ανανεώσει το "υλικό" του!!!? το πρήξιμο είναι φυσιολογικό, ειδικα αν έχεις αναπτύξει πολλά ωοθυλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !! @Mariloux πρεπει να υοαρχει αποχη αλλα απο τον αντρα τρεις μερες οποτε πριν πατε για ωολυψια να κανετε !!!!!! 

@Lovely ευχομαινα ξεκηνισεις τις ενεσουλες γρυγορα περιμενουμε νεα σου !

@peacock 11 εκανες εεε τελεια με το καλο να πανε ολα !!! Και εγω 10 βλαστοκυστες εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz & @love30 ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!! Παρόλο που είναι η 2η φορά για μένα είναι πολλά πράγματα που έχω ξεχασει.. ? Είναι και το οτι έχω αλλάξει πρωτόκολλο και έχω πολλά ερωτήματα που και που!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου η Παναγία μας μαζί σας! Εύχομαι σε 15 μέρες να μάθουμε πολλά πολλά πολλά χαρμόσυνα νέα κ η προσπάθεια της καθε μια σας να φέρει τ πολυπόθητο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μπαίνω και εγώ στην ομάδα σας Παρασκευή μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής και αύριο θα κάνω την χοριακη και από Τρίτη να τα πάρω και μετά περιμένουμε να έρθει για να δούμε αν ο κύκλος είναι καλός για να αρχίζουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες με μια τεράστια χοριακη όσες περιμένουν ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαίνω και εγώ στην ομάδα σας Παρασκευή μου έγραψε ο γιατρός τα φάρμακα για την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής και αύριο θα κάνω την χοριακη και από Τρίτη να τα πάρω και μετά περιμένουμε να έρθει για να δούμε αν ο κύκλος είναι καλός για να αρχίζουμε...

Καλή επιτυχία σε όλες με μια τεράστια χοριακη όσες περιμένουν ???

Καλημεραααα κοριτσι μου!!!με το καλοοοο!!Καλη Αρχη!!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και σε σένα ???.

Κορίτσια διάβαζα στο βιβλιάριο ότι ο γιατρός μου έχει γράψει Bemfola και Orgalutran  ....τα bemfola πρώτη φορά τα βλέπω τα έχετε ξανα ακούσει κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη αρχη @Sunshine 88 να πανε ολα καλα!!!!τα bemfola δεν τα ξερω καθολου αλλα υπαρχουνε ενα σωρο φαρμακα που να τα ξερεις και ολα !ο γιατρος σου ξερει τι ειναι καλο για'σενα....θετικη σκεψη και ηρεμια!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Ευχαριστώ και σε σένα ???.

Κορίτσια διάβαζα στο βιβλιάριο ότι ο γιατρός μου έχει γράψει Bemfola και Orgalutran  ....τα bemfola πρώτη φορά τα βλέπω τα έχετε ξανα ακούσει κορίτσια???

Μην ανυσηχεις κοπελα μου!!

Εχε εμπιστοσυνη στον γιατρο σ και προχωρααα!!

Και ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΘΕΤΙΚΕΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΝΤΑΜΕΙΦΘΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ !!

Σας φιλω 

Με αγαπη 

????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 ούτε και εγώ τα ξέρω...την ίδια απορία είχα και εγώ.Γιατί σε μένα έγραψε Altermon και Orgalutran. Αλλά όπως είπε και η @love30 υπάρχουν ένα σωρό φάρμακα για διέγερση,που να τα ξέρουμε όλα. Πιστεύω ότι ο γιατρός της καθεμιας μας ξέρει την περίπτωση και κρίνει ανάλογα με τον κάθε οργανισμό.

Καλή επιτυχία λοιπόν κοριτσάκι μου και σε σένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@Sunshine 88 ούτε και εγώ τα ξέρω...την ίδια απορία είχα και εγώ.Γιατί σε μένα έγραψε Altermon και Orgalutran. Αλλά όπως είπε και η @love30 υπάρχουν ένα σωρό φάρμακα για διέγερση,που να τα ξέρουμε όλα. Πιστεύω ότι ο γιατρός της καθεμιας μας ξέρει την περίπτωση και κρίνει ανάλογα με τον κάθε οργανισμό.

Καλή επιτυχία λοιπόν κοριτσάκι μου και σε σένα. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια θα δείξει μακάρι να πετύχουμε και λίγο μου κάνει το όνομα με τον προηγούμενο γιατρό είχαμε πει για γοναλ και αυτόν δεν έδωσα πολύ σημασία διάβασα μόνο follitropin alfa χιχιχιχι μου πήρε τα μυαλά ο άτιμος με τα υπόλοιπα ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααααα μου!!!!

Καλημερα και καλοοο Μηναααα!!!

Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΜΑΣ ΜΗΝΑΣ!!!ΕΤΣΙ??

Λοιπον εγω πηγα στον αλλεργιολογο και μου ειπε οτι βγαζω εξανθηματα διοτι εχω μια ουσια παραπανο στο οργανισμο μου που λεγεται ισταμθνη η οποια οταν στρεσαρομαι(στεναχωριεμαι.νευριαζω κτλπ..κτλπ..) βγαζω αυτα τα εξανθηματ.

Μου ειπε οτι υαρχει ενα εμβολιο το οποιο γινεται ανα μηνα για 6 μηνες και χεν ξαναβγαζεις ποτε.

Μου ειπε να ηεκινησω κανονικα την εξωσωματικη και οτι θα μου κοψει ολα τα αντισταμινικα που παιρνω και θα παιρνω μονο τα ζιρτεκ τα οποια ειναι τα μονα τα οποια επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη!!!

Αυτο βεβαια ισχυει μονο για την περιπτωση την δικη μου αν καποια κοπελα εχει παρομοιο προβλημα καλο ειναι να επισκεφτει εναν γιατρο.

Οποτε λοιπον ΝΑΙΙΙΙΙΙ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΕΣ ΤΗΝ 1Η ΜΟΥ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ Μ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΒΓΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!

????????

Σας φιλω συνοδηπορισες μου και ειαμε ο Οκτοβρης θα ειναι ο αγαημενος μας μηνας!!!

Την Καλημερα μου!!!!!!!!????❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @Lovely ωραια νεα ευχαρηστα καλη αρχη με το καλο να πανε ολα καλα! Ωολυψια εχεις κανει συγνωμη που δεν θυμαμε! Μακαρι να ειναι ο Μηνας μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο! Μπραβο! Μπραβο γλυκιά μας @Lovely!!!!!!! :)

Kαλή αρχή!!!! Με το καλό να κανεις ακαταμάχητα ωαριάκια και όλα να πανε καλα!!!!!!

Καλημεραααααα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...