Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

@Castrop rauxel τα φάρμακα της διέγερσης είναι πάνω κάτω τα ίδια, κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά!! Απο όσο καταλαβαίνω θα κανεις βραχύ πρωτόκολλο; Δηλαδή θα ξεκινησεις διέγερση 2η-3η μέρα αφού θα αδιαθετησεις; Ποτέ δεν μπορουμε να είμαστε σίγουροι κατα πόσο το πρωτόκολλο θα λειτουργήσει, αλλά σκεφτομαστε θετικά και ελπίζουμε ο οργανισμος να παράγει ωάρια ποιοτικά και γονιμοποιησιμα! Ποιος είναι ο λόγος που κανεις εξωσωματική & ποια η ηλικία σου; Μην σκέφτεσαι αρνητικά, βήμα βήμα κάθε φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Castrop rauxel τα φάρμακα της διέγερσης είναι πάνω κάτω τα ίδια, κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά!! Απο όσο καταλαβαίνω θα κανεις βραχύ πρωτόκολλο; Δηλαδή θα ξεκινησεις διέγερση 2η-3η μέρα αφού θα αδιαθετησεις; Ποτέ δεν μπορουμε να είμαστε σίγουροι κατα πόσο το πρωτόκολλο θα λειτουργήσει, αλλά σκεφτομαστε θετικά και ελπίζουμε ο οργανισμος να παράγει ωάρια ποιοτικά και γονιμοποιησιμα! Ποιος είναι ο λόγος που κανεις εξωσωματική & ποια η ηλικία σου; Μην σκέφτεσαι αρνητικά, βήμα βήμα κάθε φορά!!! 

Edaksei ena anxws to exw einai kati pou tha to viwsw prwti fora...an kai exw iremisei ligo meta apo kapoia sizitisei me mia kopela apo edw...eimai 26 kai exw apofragmenes salpiges...exw idi ena  koritsaki 4 xronwn...ton noemvrio ekana laparoskopisi kai mou eipan oti einai kleistes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Castrop rauxel καλή σου επιτυχία ευχομαι!!! Μακαρι όλα να πάνε καλά!!! Μην ανησυχείς και μην είσαι απαισιοδοξη. Δειξε δύναμη!!!

Euxaristw poluuuu ax vre koritsia prospathwwwww....i alitheia einai oti opote koimate to paidi to skeftomai giati meta oli tin mera olo kai me kati ascoloume...kali epituxia se oles mas ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel καλη επυτυχια να πανε ολα καλα!!! Λαπαροσκοποιση εκανες να δεις τις σαλπιγγες? Με σαλπιγγογραφια δε εδειχνε κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Castrop rauxel καλη επυτυχια να πανε ολα καλα!!! Λαπαροσκοποιση εκανες να δεις τις σαλπιγγες? Με σαλπιγγογραφια δε εδειχνε κατι?

Euxaristw polu...nai me laparoskopisi gt iksera oti to thema to exw egw gt o adras mou ekane spermodiagrmma kai ekana laparoskopisi gt oti kai an eixa mporousan na to lisoun ekeini tin stigmi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Euxaristw polu...nai me laparoskopisi gt iksera oti to thema to exw egw gt o adras mou ekane spermodiagrmma kai ekana laparoskopisi gt oti kai an eixa mporousan na to lisoun ekeini tin stigmi...

Ε ναι εφοσον το ξερατε καλα κανατε οτι ξαι αν ηταν το βλεπανε και τελος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Αχ κορίτσια μου!!!και παλι εδώ!!!Μετά την πρωτη αποτυχημένη προσπάθεια και υστερα απο λαπαροσκόπηση _ υστεροσκοπηση,ξεκινήσαμε τη δεύτερη προσπάθεια με μακρύ πρωτόκολλο.Σήμερα 5η μερα διέγερσης εκανα τον πρώτο μου υπερηχο.Δυστυχώς τα αυγουλακια μου ειναι πολυ μικρα...ποσο απογοητευτηκα.προσπαθώ να μη χάσω κάθε ελπίδα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/20/2018 at 4:57 ΜΜ, ο/η papou είπε:

Αχ κορίτσια μου!!!και παλι εδώ!!!Μετά την πρωτη αποτυχημένη προσπάθεια και υστερα απο λαπαροσκόπηση _ υστεροσκοπηση,ξεκινήσαμε τη δεύτερη προσπάθεια με μακρύ πρωτόκολλο.Σήμερα 5η μερα διέγερσης εκανα τον πρώτο μου υπερηχο.Δυστυχώς τα αυγουλακια μου ειναι πολυ μικρα...ποσο απογοητευτηκα.προσπαθώ να μη χάσω κάθε ελπίδα ?

@papou καλησπέρα. Σιγά σιγά θα μεγαλώσουν τα ωοθηλάκια μην ανησυχείς. Εϊναι νωρίς.

Πώς πήγε η λαπαροσκοπηση και υστεροσκοπηση;Προληπτικά την κάνατε ή είχατε κάποια ενδειξη;;

Πότε έχεις ξανά υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!!!ο επόμενος υπέρηχος είναι αύριο.Είναι κι ο γιατρός μου λίγο επιφυλακτικός. Όσον αφορά στην υστεροσκόπηση- λαπαροσκόπηση, την κάναμε διαγνωστικά για το ενδεχόμενο ενδομητρίωσης.Έχω ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/20/2018 at 4:57 ΜΜ, ο/η papou είπε:

Αχ κορίτσια μου!!!και παλι εδώ!!!Μετά την πρωτη αποτυχημένη προσπάθεια και υστερα απο λαπαροσκόπηση _ υστεροσκοπηση,ξεκινήσαμε τη δεύτερη προσπάθεια με μακρύ πρωτόκολλο.Σήμερα 5η μερα διέγερσης εκανα τον πρώτο μου υπερηχο.Δυστυχώς τα αυγουλακια μου ειναι πολυ μικρα...ποσο απογοητευτηκα.προσπαθώ να μη χάσω κάθε ελπίδα ?

κοριτσι, μην αγχωνεσαι.. στο μακρυ πρωτοκολλο, το οποιο κι εγω ξεκινησα πριν λιγες μερες, τα ωοθηλάκια μεγαλωνουν πιο αργα αλλά πιο ομοιομορφα. ετσι δεν χανεις τα μεγαλα περιμενοντας να μεγαλωσουν  τα μικρα  γι αυτο παιρνουμε κ λιγο περισσοτερες ενεσεις... καλή επιτυχία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η jazz είπε:

κοριτσι, μην αγχωνεσαι.. στο μακρυ πρωτοκολλο, το οποιο κι εγω ξεκινησα πριν λιγες μερες, τα ωοθηλάκια μεγαλωνουν πιο αργα αλλά πιο ομοιομορφα. ετσι δεν χανεις τα μεγαλα περιμενοντας να μεγαλωσουν  τα μικρα  γι αυτο παιρνουμε κ λιγο περισσοτερες ενεσεις... καλή επιτυχία!!!! 

μακάρι...!!!σήμερα έκανα και τον επόμενο υπέρηχο...μεγαλώνουν σταθερά, αλλά είναι οριακά!!!Καλή δύναμη και σ΄εσένα!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou εγώ την πέμπτη ημέρα που έκανα τον πρώτο υπέρηχο είχα μόνο 3 ωοθηλάκια. Κ στον επόμενο υπέρηχο το ίδιο. Μετά αρχιαν να εμφανίζονται και τα υπόλοιπα. Καλή συνέχεια σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@papou εγώ την πέμπτη ημέρα που έκανα τον πρώτο υπέρηχο είχα μόνο 3 ωοθηλάκια. Κ στον επόμενο υπέρηχο το ίδιο. Μετά αρχιαν να εμφανίζονται και τα υπόλοιπα. Καλή συνέχεια σου εύχομαι.

ο αριθμός δε με αγχώνει , αλλά το μέγεθος...θα δούμε τι θα γίνει με τα εν δυνάμει μπεμπέκια μας!!!Καλή  επιτυχία και σ΄εσένα!!! :x Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα πάντως αργά μεγάλωναν.

Εγώ εχθές έκανα ένεση καταστολής και θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά μετά την περιοδο.Μεσα προς τέλη Μαρτίου το υπολογίζω αναλογα και με το πότε θα έρθει η περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...