Μετάβαση σε περιεχόμενο
Lovely

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?

Recommended Posts

στις On 7/12/2017 at 12:36 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια μόλις επέστρεψα από τον υπέρηχο. Εχω 7 ωοθηλάκια σύνολο. Τα 5 μεγάλα τα 2 πιο μικρά. Μόνο στην αριστερή ωοθηκη. Η δεξιά δεν λειτούργησε τελικά.

Η οιστραδιόλη είναι 768.

Εγώ είχα την δεξιά που λειτουργούσε όσο μπορούσε και η αριστερή τζίφος. Καλός αριθμος ωαριων  εύχομαι να πάρεις όσο  πιο πολλά μπορείτε και να ναι γερά και δυνατά θέλουμε και ποιότητας και ποσοτητα

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 54 λεπτά, ο/η karen είπε:

Elena σε καταστολή είσαι σε τι το παίρνεις το σουπερμάρκετ από μυ5η σπρέι ή ενέσιμο?

Κλαίω @karen χαχαχα. Λοιπόν το σουπερμάρκετ μου συνήθως το περνώ από τον ΑΒασιλοπουλο, μέσο ιντερνέτ, με βολεύει πολύ. Ελπίζω να σε κάλυψα.😂😂😂😂

• Haha 1

στις πριν 53 λεπτά, ο/η karen είπε:

Εγώ είχα την δεξιά που λειτουργούσε όσο μπορούσε και η αριστερή τζίφος. Καλός αριθμος ωαριων  εύχομαι να πάρεις όσο  πιο πολλά μπορείτε και να ναι γερά και δυνατά θέλουμε και ποιότητας και ποσοτητα

Αχ Κάρεν μου! Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου.

Εσύ πώς είσαι;

στις On 8/12/2017 at 2:59 ΜΜ, ο/η elena 2 είπε:

Κλαίω @karen χαχαχα. Λοιπόν το σουπερμάρκετ μου συνήθως το περνώ από τον ΑΒασιλοπουλο, μέσο ιντερνέτ, με βολεύει πολύ. Ελπίζω να σε κάλυψα.😂😂😂😂

Πφφφφφ πάλι γελάς χαχα άτιμο τ9.Μαρη το σουπερφακτ ήθελα να γράψω  😁😂😀😅😆😄😉

• Haha 1

στις On 8/12/2017 at 3:00 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Αχ Κάρεν μου! Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου.

Εσύ πώς είσαι;

Τίποτα εύχομαι ότι καλύτερο!Εγω δεν είμαι και στις καλύτερες μου αλλά προσπαθώ πάρα πολύ να συνέλθω  σύντομα γιατί περνάνε οι μέρες μου. Υπέρηχο ξανά? Τετάρτη ωοληψια  η τα έχω μπερδέψει  με καμία άλλη? Είμαστε  και αρκετές 

Κορίτσια καλησπέρα!!Μια ερώτηση σε σας πονούσε το στήθος κατά την διάρκεια των ενώσεων;;😣😣😣

στις πριν 4 ώρες, ο/η karen είπε:

Πφφφφφ πάλι γελάς χαχα άτιμο τ9.Μαρη το σουπερφακτ ήθελα να γράψω  😁😂😀😅😆😄😉

Το ξέρω βρε. Να σε κάνω να γελάσεις ήθελα μωρέ. Μπας και πάρεις λίγο τα πάνω σου...

Λοιπόν το suprefact δεν ξέρω ακόμα σε τι θα το πάρω. Περιμένω την Δευτέρα να μου τα συνταγογραφιση.Απλά ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καποια για το συγκεκριμένο. Εσύ τα έχεις πάρει?

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!Μια ερώτηση σε σας πονούσε το στήθος κατά την διάρκεια των ενώσεων;;😣😣😣

Από την τρίτη μέρα των ενεσεων είχε πρηστεί και μετά με πονούσε και εμένα. Ειδικά στον ύπνο πολύ. Εννοείται ότι δεν μπορούσα ούτε σουτιέν να φορέσω. Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Γιατί είχα ανησυχήσει η αλήθεια είναι. Οπότε υπομονή κορίτσι μου. 

• Like 1

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena 2 είπε:

Το ξέρω βρε. Να σε κάνω να γελάσεις ήθελα μωρέ. Μπας και πάρεις λίγο τα πάνω σου...

Λοιπόν το suprefact δεν ξέρω ακόμα σε τι θα το πάρω. Περιμένω την Δευτέρα να μου τα συνταγογραφιση.Απλά ηθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καποια για το συγκεκριμένο. Εσύ τα έχεις πάρει?

Ξέρω ότι τα κάνεις για να γελάσω αλλά δεν μπορώ δεν είμαι σε φάση πολύ τα κάτω μου.... Εγώ Daronda tο γράφω και σωστά μάλλον για καταστολή πρέπει να ναι παρόμοιο νομίζω  😕μην σε μπερδέψω κιόλας. Με επιφύλαξή αν δεν κάνω λάθος... 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Χμμμ άλλο και τούτο εμένα όχι ποτέ τώρα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά  έλα μην αγχώνεσαι οι ορμόνες οι ρήμαδες είναι μην σε φοβίζει αλήθεια ποιες παίρνεις και πόσες μονάδες ημερησίως? 

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena 2 είπε:

Τι έγινε εσύ έχω χάσει επεισόδια με την αναθεματισμένη σου τι κάνεις σε τι φάση βρίσκεσαι ακόμη αναμονή περιόδου έχει πέσει σε κακοκαιρία χαχα. Έχεις ξεκινήσει τίποτε το σούπερ γιατί θα το πάρεις? 

στις πριν 8 ώρες, ο/η karen είπε:

Χμμμ άλλο και τούτο εμένα όχι ποτέ τώρα ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά  έλα μην αγχώνεσαι οι ορμόνες οι ρήμαδες είναι μην σε φοβίζει αλήθεια ποιες παίρνεις και πόσες μονάδες ημερησίως? 

Καλημέρα!Ξεκίνησα με Bemfola τον 225 στις 2 Δεκεμβρίου και από από 7 του μήνα κάνω 150 μοναδες σην orgalutran 0.25

στις πριν 9 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Από την τρίτη μέρα των ενεσεων είχε πρηστεί και μετά με πονούσε και εμένα. Ειδικά στον ύπνο πολύ. Εννοείται ότι δεν μπορούσα ούτε σουτιέν να φορέσω. Αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Γιατί είχα ανησυχήσει η αλήθεια είναι. Οπότε υπομονή κορίτσι μου. 

Ευχαριστώ η αλήθεια είναι ότι έχω τρομάξει πάρα πολύ με όλα αυτά 😊

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έλα δεν είναι τίποτε απέβαλε το άγΧος;  και τις αρνητικές σκέψεις συγκεντρώσου στην προσπάθεια σου και όλα καλά θα πάνε. 

Καλημερα! Sunshine η αλήθεια είναι ότι κι εγώ με το στήθος έχω μία φοβία. Ο νους μου όλο στο κακό πάει. 

Προσπαθώ όμως να σκέφτομαι θετικά. 

Πότε εχεις υπέρηχο εσύ ξανά; Εγώ σήμερα πάλι. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα! Sunshine η αλήθεια είναι ότι κι εγώ με το στήθος έχω μία φοβία. Ο νους μου όλο στο κακό πάει. 

Προσπαθώ όμως να σκέφτομαι θετικά. 

Πότε εχεις υπέρηχο εσύ ξανά; Εγώ σήμερα πάλι. 

Έκανα σήμερα κορίτσι τέταρτη εχω ωοληψια 

Κι εγώ έκανα σήμερα υπέρηχο. Εβγαλε και η δεξιά  τελικά κάποια ωοθηλάκια αλλά μαλλον δεν θα τα προλαβουμε.

Αυριο θα παμε στη Θεσσαλονικη στο κεντρο για να με δουν κι εκει υπερηχογραφικά και μάλλον Πέμπτη ωοληψία.

• Like 3

στις On 10/12/2017 at 12:25 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Τι έγινε εσύ έχω χάσει επεισόδια με την αναθεματισμένη σου τι κάνεις σε τι φάση βρίσκεσαι ακόμη αναμονή περιόδου έχει πέσει σε κακοκαιρία χαχα. Έχεις ξεκινήσει τίποτε το σούπερ γιατί θα το πάρεις? 

Καλή εβδομάδα @karen .Εύχομαι αυτή την εβδομάδα η ψυχολογία σου να είναι καλύτερη από την προηγούμενη. 

Εγώ σήμερα αδιαθετισα και αυριο ξεκινάω το τρύπιμα πάλι. Αντε να δούμε τι θα γίνει αυτή την φορά.

Αύριο ξεκινάω το suprefact τελικά ενέσιμο. 

• Like 1

στις On 10/12/2017 at 8:59 ΠΜ, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έλα δεν είναι τίποτε απέβαλε το άγΧος;  και τις αρνητικές σκέψεις συγκεντρώσου στην προσπάθεια σου και όλα καλά θα πάνε. 

Φουλ ωοληψιες Κορίτσια  αυτή η εβδομάδα Με το καλό,με πολλά γερά δυνατά ποιοτικά ωάρια. Έλενα δεν μου είπες γιαι θα το πάρειΣ  το σουΠερφακτ ?Εγώ την δευτέρα έχω ραντεβού για οδηγίες 

• Thanks 1

στις πριν 18 ώρες, ο/η karen είπε:

Έλενα δεν μου είπες γιαι θα το πάρειΣ  το σουΠερφακτ ?Εγώ την δευτέρα έχω ραντεβού για οδηγίες 

Από ότι κατάλαβα καταλήξαμε στο συγκεκριμένο για να κλείσουμε υποφηση του οργανισμού μου και να λειτουργούμε μόνο με τα φάρμακά. Στην ουσία "κατεβάζω ρολλα" και το γυρνάω σε "αυτοματο πιλότο"😅

• Haha 1

στις On 18/9/2017 at 2:58 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου εγώ έχω ξεκινήσει ενεσεις καταστολής, εφόσον θα κάνω μακρύ πρωτόκολλο και αν όλα πάνε καλα σε 4-5 μερουλες θα ξεκινήσω τη διέγερση!!! 

Καλη επιτυχία σε όλες, εύχομαι να ακούσουμε πολλά ευχάριστα!!! 

Ti einai oi eneseis katastolis????prepei oles na tis kanoume???

@Castrop rauxel δεν κάνουν όλες οι κοπέλες ενεσεις καταστολής, παίζει ρόλο ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις!! Ο γιατρός με βάση την ηλικία σου και το ορμονικό προφίλ θα σου πρότεινε με ποιο πιστεύει οτι θα ανταποκριθεί καλύτερα ο οργανισμος σου!! Σε τι φάση βρίσκεσαι; 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@Castrop rauxel δεν κάνουν όλες οι κοπέλες ενεσεις καταστολής, παίζει ρόλο ποιο πρωτόκολλο θα ακολουθήσεις!! Ο γιατρός με βάση την ηλικία σου και το ορμονικό προφίλ θα σου πρότεινε με ποιο πιστεύει οτι θα ανταποκριθεί καλύτερα ο οργανισμος σου!! Σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Geia sou Mariloux egw autes tis meres perimenw na adiathetisw kai na arcisw tis eneseis...einai prwti mou fora mou exoun dwsei puregon...na se rwtisw kati kai an diladi ta puregon den einai to swsto protokolo gia emena ta stamataw kai meta ti???prepei na agorasw kainourgia farmaka???gt edw germania avrio tha ta parw kai tha plirwsw 560 eyro egw kai 500 i asfaleia mou.mono gia ta farmaka 🤯🤯🤯🤯

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Ναι σημερα εχει ξεκουραση..ακομα δεν εχω αισθανθεί κατι..ολα καλα!  Λες να ειναι το εντερο?? Επειδη εχω χρονια προβλημα με τη δυσκοιλιοτητα ξερω τις κινησεις του εντερου... Υπαρχει περιπτωση τωρα που πιεζεται το εντερο να εχει αλλαγες?
    • Γεια σας κοριτσια! Με τ καλό τα μωράκια σας! Γράφω για τις κοπέλες π δ έχουν συμπτώματα να μην αγχώνονται. Εγώ δ είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα σε όλη μ την εγκυμοσύνη! Κ τ εύχομαι σε όλες σας να έχετε όμορφες εγκυμοσύνες να τις απολαύσετε.
    • Σε ευχαριστώ πολυ, ήσουν κατατοπιστικότατη! Κι εγώ προσπαθώ να χαίρομαι για τις αναγούλες μου (εμετούς δεν κάνω αλλά από αναγουλες αλλα τίποτα!), να σκέφτομαι ότι είναι καλό που υπάρχουν! Τι άγχος αυτό βρε παιδί μου κάθε φορά που πάω για υπέρηχο να προσεύχομαι "κάνε Θεέ μου να είναι καλά, κάνε να μην έχει συμβεί κάτι και δεν έχω καταλάβει τίποτα"... Ξέρω δεν πρέπει να ζω με αυτό το άγχος αλλά...
    • Ευχαριστώ babybaby & ditaki! Η αλήθεια είναι ότι η εγκυμοσύνη με είχε βρει σε περίοδο διακοπών και δεν είχα προλάβει να δω πολλά. Είχα κάνει αρχικά μία χοριακή όπου είχε δείξει φυσιολογικές τιμές για έμβρυο 3 εβδομάδων που ήταν τότε, και μετά συνέχισα κανονικά τις διακοπές μου. Όταν πήγα για πρώτη φορά στο γιατρό για υπέρηχο ήμουν ήδη 9 εβδομάδων, είχαμε ακούσει καρδούλα και μου είχε πει ότι ήταν όλα οκ, εκτός από μία μικρή αποκόλληση. Μου είχε δώσει τότε utrogestan, φυλλικό οξύ και μαγνήσιο, όπως και το πρώτο πακέτο των προγεννητικών εξετάσεων, τις οποίες όμως δεν πρόλαβα να κάνω. Είχα αρχίσει να παίρνω τα χάπια που μου έδωσε, ίσως λίγο απρόσεχτα γιατί όταν έπρεπε να τα πάρω τα έπαιρνα όλα μαζί το ένα μετά το άλλο χωρίς κενά, τώρα είμαι πολύ πιο προσεκτική, αν και δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Τα άρχισα λοιπόν τη μέρα που ακούσαμε καρδούλα, και μετά από 5 μέρες που ξαναβρέθηκα με το γιατρό έμαθα εντελώς ξαφνικά ότι το έμβρυο είχε σβήσει, περίπου πριν 3-4 μέρες, δηλαδή περίπου όταν άρχισα τα χάπια. Αλλά όλοι λένε ότι αυτό δεν έχει να κάνει κι ότι απλά ήταν να γίνει. Δεν είχα ούτε αίμα ούτε κανένα απολύτως σύμπτωμα, γι'αυτό και αυτές οι "αθόρυβες" παλίνδρομες είναι μεγάλο σοκ. Α, και μου είπε ότι η αποκόλληση είχε βελτιωθεί ήδη παίρνοντας τα utrogestan για 5 μέρες κι ότι είχε πλέον μείνει ελάχιστη, αλλά ανεξάρτητα από αυτό το έμβρυο παλινδρόμησε. Αναγούλες είχα πολύ ελάχιστες σε εκείνη την εγκυμοσύνη, χωρίς καθόλου εμετούς, είχα όμως παρατηρήσει ότι ενώ είχα πάθει την παλίνδρομη και δεν το γνώριζα ακόμα, έστω κι αυτές οι ελαφριές μου αναγούλες είχαν όντως εξαλειφθεί. Ενώ σ'αυτήν την εγκυμοσύνη υπέφερα αρκετά από αυτά, καταλαβαίνεις όμως γιατί χαίρομαι που τις έχω κι ας υποφέρω, είναι σημάδι ότι όλα συνεχίζονται κανονικά. Υπάρχει γενικώς μία άποψη ότι η εγκυμοσύνη με αναγούλες είναι γερή εγκυμοσύνη, αλλά και πάλι αυτό μπορεί να είναι και μύθος, αφού υπάρχουν και γυναίκες που δεν υπέφεραν τόσο και πάλι γέννησαν κανονικά.
    • Ναι πονακια μακαρι !!!!
  • Νέες συζητήσεις