Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η papou είπε:

Το βασικό θέμα είναι η ενδομητρίωση;;;Θα τα καταφέρετε σίγουρα!!!!Την έκανα την Παρασκευή!!!Σήμερα είμαι καλύτερα!μόνο κάτι περίεργες ενοχλήσεις στους ώμους που σχετίζονται με τη διαφυγή του διοξ. του άνθρακα.Λίγο τα ράμματα , αλλά σήμερα αδιαθέτησα και είναι όλο το πακέτο!!!

Αυτό γράφει ο γιατρός σας αίτιο. Και το σπέρμα δεν είναι σούπερ αλλά είναι ΟΚ και ειδικά μετά την επεξεργασία. 

Πω σε καταλαβαίνω. Εγώ αυτή τη φορά που έκανα λαπαροσκόπηση (είχα κάνει ξανά πριν 11 χρόνια !!!) πόναγα περισσότερο από την πρώτη φορά απ' όσο θυμάμαι. Θα περάσει όμως... και θα είσαι ακόμα πιο κοντά στο όνειρο !!

Μακάρι να τα καταφέρουμε, την πρώτη είχα βιοχημική, τώρα τζίφος... στο όριο αρνητικό. Ελπίζω να ναι 3η και τυχερή ! 

Εσάς ποιο είναι το πρόβλημα; εννοώ πριν σε πάει για λαπαροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Αυτό γράφει ο γιατρός σας αίτιο. Και το σπέρμα δεν είναι σούπερ αλλά είναι ΟΚ και ειδικά μετά την επεξεργασία. 

Πω σε καταλαβαίνω. Εγώ αυτή τη φορά που έκανα λαπαροσκόπηση (είχα κάνει ξανά πριν 11 χρόνια !!!) πόναγα περισσότερο από την πρώτη φορά απ' όσο θυμάμαι. Θα περάσει όμως... και θα είσαι ακόμα πιο κοντά στο όνειρο !!

Μακάρι να τα καταφέρουμε, την πρώτη είχα βιοχημική, τώρα τζίφος... στο όριο αρνητικό. Ελπίζω να ναι 3η και τυχερή ! 

Εσάς ποιο είναι το πρόβλημα; εννοώ πριν σε πάει για λαπαροσκόπηση.

εμείς έχουμε θέμα με το σπερματάκι.σου έχω στείλει π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

@papou πολλά like για την άθληση!!!  ????

@nikona ναι, κάπου διάβασα που το έγραφες για την ενδο. Να ρωτήσω, πως το καταλάβατε οτι ξαναβγήκε; εγώ δε θυμάμαι να το τσέκαρα κάπως ξανά...

Καλημέρα κορίτσια.

The baby to be, εμένα η ενδομητρίωση εμφανίστηκε με κύστη στην ωοθήκη, η οποία φαίνεται στον υπέρηχο. Έτσι σε τυπικό τακτικό υπέρηχο που ξαναπήγα είδαμε πάλι μία άλλη κύστη στην ίδια ωοθήκη.

Αν υπάρχουν εστίες δεν φαίνονται παρά μονο στη λαπαροσκόπηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η karen είπε:

Ξενοδοχείο πέντε *****.Αστα να πάνε μέχρι και το σαπούνι πληρώνεις εκεί μέσα ένα βράδυ είχα κάτσει γύρω στο 2.000αν θυμάμαι καλά δεν ξανά πάτησα να μου πεις και στα άλλα που πήγα ιδιωτικά τα ίδια πάνω κάτω. Τράβηξες Γολγοθά τουλάχιστον  όλα καλά τώρα καλά δεν είδε από την αρχή να σου ελαττώσει ορμόνες.... Α είσαι σε αναμονουλα ποτέ πας χοριακη δεν θυμάμαι είμαστε πολλές  ??

Όλοι οι γιατροί μου είπαν ότι είναι λάθος του γυναικολογου μου... Από την αρχή άρχισα να πρηζομαι αλλά εγώ νόμιζα ότι απλά παίρνω κιλά γιατί είχα αρχίσει και έτρωγα.... Τελοσπαντων τώρα είμαι μια χαρά....την Τετάρτη πάω για χοριακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

Όλοι οι γιατροί μου είπαν ότι είναι λάθος του γυναικολογου μου... Από την αρχή άρχισα να πρηζομαι αλλά εγώ νόμιζα ότι απλά παίρνω κιλά γιατί είχα αρχίσει και έτρωγα.... Τελοσπαντων τώρα είμαι μια χαρά....την Τετάρτη πάω για χοριακη... 

Περασμένα ξεχασμένα αφού είσαι καλά, με μια θετική χοριακη  τέταρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

Όλοι οι γιατροί μου είπαν ότι είναι λάθος του γυναικολογου μου... Από την αρχή άρχισα να πρηζομαι αλλά εγώ νόμιζα ότι απλά παίρνω κιλά γιατί είχα αρχίσει και έτρωγα.... Τελοσπαντων τώρα είμαι μια χαρά....την Τετάρτη πάω για χοριακη... 

 

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

The baby to be, εμένα η ενδομητρίωση εμφανίστηκε με κύστη στην ωοθήκη, η οποία φαίνεται στον υπέρηχο. Έτσι σε τυπικό τακτικό υπέρηχο που ξαναπήγα είδαμε πάλι μία άλλη κύστη στην ίδια ωοθήκη.

Αν υπάρχουν εστίες δεν φαίνονται παρά μονο στη λαπαροσκόπηση.

Αααα, ΟΚ! εμένα εστίες βρήκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, έκανα την χοριακη και βγήκε αρνητική.. 1.20... Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και τώρα για 2η φορά αρνητική??? Αφού δεν έχω κανένα γυναικολόγικο πρόβλημα και τα έμβρυα ήταν έτοιμα κατεψυγμένα γιατί??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ κοριτσακι μου για το αποτελεσμα....

Μίλησες με το γιατρό σου?

Να σε ρωτησω, υστεροσκόπηση εχεις κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jennaki F είπε:

Κορίτσια καλημέρα, έκανα την χοριακη και βγήκε αρνητική.. 1.20... Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και τώρα για 2η φορά αρνητική??? Αφού δεν έχω κανένα γυναικολόγικο πρόβλημα και τα έμβρυα ήταν έτοιμα κατεψυγμένα γιατί??? 

JennakiF λυπάμαι πολύ. Κι εγώ αυτό θα σε ρωτούσα που ρώτησε και η peacock. Τι είπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

Κορίτσια καλημέρα, έκανα την χοριακη και βγήκε αρνητική.. 1.20... Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και τώρα για 2η φορά αρνητική??? Αφού δεν έχω κανένα γυναικολόγικο πρόβλημα και τα έμβρυα ήταν έτοιμα κατεψυγμένα γιατί??? 

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτελεσμα της προσπάθειας σου. Που απέδωσαν ευθύνες οι γιατροί σου και εμβρυολογοι δεν μίλησες μαζί του να τον ενημερώσεις? Ίσως  να μην έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες  εξέτασεις και έλεγχος κάτι να έχει ξεφύγει η δεύτερη προσπάθεια σου είναι?Σου εύχομαι ότι καλύτερο  από εδώ και πέρα και με θετικά αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια τι κάνετε χαθήκατε!!

JennakiF έκανες χοριακή;; Εύχομαι καλή επιτυχία!!!

The baby to be πώς κυλάει αυτή η εβδομάδα;;;

καλησπέρα εδώ στην αναμονή μας η καθεμιά για τον δικό της διαφορετικό λόγο. Εσύ ξεκίνησες ενέσεις η έχω μπερδευτεί  με άλλη κοπέλα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η karen είπε:

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτελεσμα της προσπάθειας σου. Που απέδωσαν ευθύνες οι γιατροί σου και εμβρυολογοι δεν μίλησες μαζί του να τον ενημερώσεις? Ίσως  να μην έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες  εξέτασεις και έλεγχος κάτι να έχει ξεφύγει η δεύτερη προσπάθεια σου είναι?Σου εύχομαι ότι καλύτερο  από εδώ και πέρα και με θετικά αποτελέσματα 

@nikona @peacock @karen  είναι η δεύτερη προσπάθεια, ο γιατρός μου δεν σηκώνει το τηλέφωνο από τις 12 το πρωί τον παίρνω.... Έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια και με βαθμολογησαν στο μητέρα 9 στα 10... Σκέφτομαι να πάρω τα 5 κατεψυγμένα εμβρυα και να πάω σε άλλον γιατρό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε και πολλες πλεον και δεν θυμαμαι κι εγω τι εχεουν πει όλα τα κορίτσια..

Πρόκειται να κλείσω ραντεβου να με δει ο γιατρός να συζητησουμε... τι προτείνετε να τον ρωτησω? σκεφτομαι σοβαρα την υστεροσκόπηση πριν προχωρησω σε 2η προσπαθεια. τι λετε εσεις βρε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σηκώνει το τηλ και ξερει οτι είναι η μερα της χοριακης? ημαρτον! Δεν εχει γραμματεα να αφήσεις σε εκείνη ενα μηνυμα?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Jennaki F είπε:

@nikona @peacock @karen  είναι η δεύτερη προσπάθεια, ο γιατρός μου δεν σηκώνει το τηλέφωνο από τις 12 το πρωί τον παίρνω.... Έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια και με βαθμολογησαν στο μητέρα 9 στα 10... Σκέφτομαι να πάρω τα 5 κατεψυγμένα εμβρυα και να πάω σε άλλον γιατρό.... 

Ελπίζω να χε κάνα χειρουργείο και να ναι αυτός ο λόγος και όχι άλλος ου καλά @peacock συγκινήθηκαν οι γιατροί οι πιο πολύ δεν σε θυμούνται  καν πόσο μάλλον την ημέρα της χοριακης σου τέλος πάντων ας μην ανοίξω τέτοιο θέμα γιατί θα γράψουμε πολλά και ίσως και άσχημα λόγια..... Μητέρα τις έχεις κάνει και τις δυο ποιες εξεταστικές έχεις κάνει?  Μην στεναχωριέσαι  όσο μπορείς  δηλαδή προσπάθησε να ξεχάσεις να ξεπεράσεις και να συνεχίσεις με τα κατεψυγμένα σου τώρα σ έχει κυριεύσει ο θυμός ένα σωρό άσχημα συναισθήματα  και αμέτρητα γιατί ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε σηκώνει το τηλ και ξερει οτι είναι η μερα της χοριακης? ημαρτον! Δεν εχει γραμματεα να αφήσεις σε εκείνη ενα μηνυμα?

 

Μια νταλίκα  κλωτσιές να του αφήσει.Γραμματεα?Μου θύμισες τα παλιά δικά μου κεντρο γιατρό γραμματέα υπεύθυνη προγραμμάτων διέγερσης δεν έβρισκα μια τελευταία ένεση και όλοι άφαντοι τίποτα ούτε επιστροφή κλήσης κάποια στιγμή βρήκα ένα κακόμοιρο και αυτό θα ενημερώσω αφήστε  μου στοιχεία και ακόμη με παίρνει  ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά διαβαζω ωρες ωρες και χαίρομαι που εχω αυτο το γιατρό. Αν εχει ωοληψίες κτλ και δε μπορεί να μιλήσει τον ενημερωνει η γραμματεας του και παντα με παίρνει τηλ. Οσες φορες τον εχω καλέσει στο κιν απανταει ή με παίρνει μετα από λίγο πίσω.

Το θεμα ευκολη επικοινωνία με το γιατρό είναι πολυ βασικό και αυτός είναι ενας από τους λόγους που αλλαξα τον προηγουμενο γυναικολογο που είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Είμαστε και πολλες πλεον και δεν θυμαμαι κι εγω τι εχεουν πει όλα τα κορίτσια..

Πρόκειται να κλείσω ραντεβου να με δει ο γιατρός να συζητησουμε... τι προτείνετε να τον ρωτησω? σκεφτομαι σοβαρα την υστεροσκόπηση πριν προχωρησω σε 2η προσπαθεια. τι λετε εσεις βρε κορίτσια?

Ναι μαζευτήκαμε δυστυχώς πολλές ελπίζω μια μια ν αποχωρεί λόγω εγκυμοσύνης και να συζητάει αλλά θέματα.Τι να τον ρωτήσεις χμμμ Ολυμπιακός-Αρσεναλ διπλό η άσσο χέχε ...Κατσε γιατί και εγώ ξεχάστηκα δυο εμβρυομεταφορες δεν Ε, εις κάνει?  Τι δεύτερη διέγερση τέλειωσαν Τ αποθέματα κατάψυξης πφφφ σορρυ αλλά έχω μπερδευτεί. Δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση μο ο σαλπιγγογραφιαΑαα .μας δίνει πολλές πληροφορίες  και αυτή η εξέταση καλό είναι να γίνει πρέπει να γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Αυτά διαβαζω ωρες ωρες και χαίρομαι που εχω αυτο το γιατρό. Αν εχει ωοληψίες κτλ και δε μπορεί να μιλήσει τον ενημερωνει η γραμματεας του και παντα με παίρνει τηλ. Οσες φορες τον εχω καλέσει στο κιν απανταει ή με παίρνει μετα από λίγο πίσω.

Το θεμα ευκολη επικοινωνία με το γιατρό είναι πολυ βασικό και αυτός είναι ενας από τους λόγους που αλλαξα τον προηγουμενο γυναικολογο που είχα.

Δεν υπάρχει καλύτερο  από την επικοινωνία και εμένα δεν μ'αφηνει παίρνει πίσω 24/24διαθεσιμος.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου είσαι ΘΕΑ χαχαχα " Ολυμπιακός-Αρσεναλ διπλό η άσσο χέχε" χαχαχα

Λοιπόν εχω κάνει μόνο σαλπιγγογραφία γι΄αυτό το σκεφτομαι για υστεροσκόπηση & scraching.. Θα είναι η δευτερη προσπαθεια, εχω μόνο μια εμβρυομεταφορα στο ιστορικό μου με κατεψυγμενα, δεν εκανα σε "φρεσκο" κύκλο λόγω υψηλής οιστραδιόλης (πανω από 5000).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Είμαστε και πολλες πλεον και δεν θυμαμαι κι εγω τι εχεουν πει όλα τα κορίτσια..

Πρόκειται να κλείσω ραντεβου να με δει ο γιατρός να συζητησουμε... τι προτείνετε να τον ρωτησω? σκεφτομαι σοβαρα την υστεροσκόπηση πριν προχωρησω σε 2η προσπαθεια. τι λετε εσεις βρε κορίτσια?

Κορίτσι μου την υστεροσκοπηση έπρεπε να την είχες κάνει από τις πρώτες. Είναι πολύ βασική εξέταση πριν την εξωσωματική. Πως νόμιζα ότι εσύ την είχες κάνει....)Εμένα ο γιατρός μου παρόλο που το απέφευγα συνέχεια μου λέει ότι χωρίς υστεροσκόπηση δεν με ξεκινά εξωσωματική, θέλει να μπει να δει ο ίδιος εσωτερικά όλη τη μήτρα μου να ξέρει τι γίνεται εκεί μεσα.Οπότε ναι.σου προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη να την κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...