Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η papou είπε:

Παρόλο που δεν τα κατάφερα την πρώτη φορά...ένα θα σου πω!! Α Π Ο Λ Α Υ Σ Ε αυτή την περίοδο όσο μπορείς!!!όταν τελειώσει αυτή η διαδικασία , θα συνηδειτοποιήσεις πόσο τυχερή είσαι που το έζησες!!!Σου εύχομαι το πιο όμορφο αποτέλεσμα!!!:x

 

Τι όμορφα λόγια!!!! Και ποσο σωστά!! Σε ευχαριστω πολυ!! ? ?

Καλη ανάρρωση και Εύχομαι η επόμενη προσπαθεια σου να ειναι η τυχερή! Εκανα κι εγώ ακριβώς το ίδιο πακετάκι (υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση, σκρατσινγκ) και με τα ίδια αποτελέσματα (ενδομητριωση) περσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Τι όμορφα λόγια!!!! Και ποσο σωστά!! Σε ευχαριστω πολυ!! ? ?

Καλη ανάρρωση και Εύχομαι η επόμενη προσπαθεια σου να ειναι η τυχερή! Εκανα κι εγώ ακριβώς το ίδιο πακετάκι (υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση, σκρατσινγκ) και με τα ίδια αποτελέσματα (ενδομητριωση) περσι! 

Να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται...γιατι αργησες να κανεις την εξωσωματική;προέκυψε κατι άλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες. Υπερδιεγερση? Ελπίζω να μην υπέφερε και ούτε να ταλαιπωρήθηκε. Τρία βάλατε? Πόσα ωάρια πήρατε? Μην αγχώνεσαι και μην διαβάζεις για τυχόν συμπτώματα στο διαδίκτυο της κάθεμια μας ο οργανισμός αντιδράει διαφορετικά σε μια εμφύτευση άλλες έχουν αυτές τις σταγόνες αίματος λόγω εμφύτευσης αλλες πάλι όχι και ήταν. Μην στρεσαρεσε χαλαρή και ήρεμη να σαι και όχι άγχος και ευχές για θετικά αποτελέσματα!!! 

@karen καλημέρα... Ναι ναι!!! Υπερδιεγερση... 6μερες στο Ιασω  ήμουν,γεμισαν υγρό οι ωοθήκες μου,είχα εμετούς, διαροιες και  λιποθυμουσα από τους πόνους τις 3 πρώτες μέρες,ο γιατρός που με παρακολουθουσε εκεί μου έλεγε να εύχομαι να μην έχω μείνει έγκυος γιατί θα είχα να περάσω πολλά ακόμα,(και δεν έφτανε η ταλαιπωρία μου, όταν άκουσα το αστρονομικό ποσο όταν πήρα εξιτήριο ήθελα να βάλω πάλι τα κλάματα)... Είχα 38ωαρια και με το σπερμα από την βιοψία ορχεων από τον άντρα μου αποκτήσαμε 9 έμβρυα... Τώρα βάλαμε τρία και ανυπομονώ για την χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η papou είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται...γιατι αργησες να κανεις την εξωσωματική;προέκυψε κατι άλλο;

Οχι, τίποτα! Ο γιατρος μετα την επεμβαςη επεμενε οτι μέσα στους επόμενους 6-7 μήνες θα μείνω φυσιολογικά και να μη βιαστώ για την εξωσωματικη (!) Μετα εχασα και πολυ χρόνο με την επιτροπή... πέρασε ο καιρος.. 

Οπως και να χει η εξωσωματικη ηταν για μένα η πιο ακραία και τελευταία λύση. Γι αυτο και έκανα και την επέμβαση πρώτα..

εσένα τι σου είπε; ποτε μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η The Baby To Be είπε:

Οχι, τίποτα! Ο γιατρος μετα την επεμβαςη επεμενε οτι μέσα στους επόμενους 6-7 μήνες θα μείνω φυσιολογικά και να μη βιαστώ για την εξωσωματικη (!) Μετα εχασα και πολυ χρόνο με την επιτροπή... πέρασε ο καιρος.. 

Οπως και να χει η εξωσωματικη ηταν για μένα η πιο ακραία και τελευταία λύση. Γι αυτο και έκανα και την επέμβαση πρώτα..

εσένα τι σου είπε; ποτε μπορείς να ξαναπροσπαθήσεις;

Μετά τις γιορτές...πρεπει να περασουν 3 μήνες απο την πρώτη...δεν ειχαμε άλλα εμβρυακια,οπότε ξεκιναμε από την αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

@karen καλημέρα... Ναι ναι!!! Υπερδιεγερση... 6μερες στο Ιασω  ήμουν,γεμισαν υγρό οι ωοθήκες μου,είχα εμετούς, διαροιες και  λιποθυμουσα από τους πόνους τις 3 πρώτες μέρες,ο γιατρός που με παρακολουθουσε εκεί μου έλεγε να εύχομαι να μην έχω μείνει έγκυος γιατί θα είχα να περάσω πολλά ακόμα,(και δεν έφτανε η ταλαιπωρία μου, όταν άκουσα το αστρονομικό ποσο όταν πήρα εξιτήριο ήθελα να βάλω πάλι τα κλάματα)... Είχα 38ωαρια και με το σπερμα από την βιοψία ορχεων από τον άντρα μου αποκτήσαμε 9 έμβρυα... Τώρα βάλαμε τρία και ανυπομονώ για την χοριακη...

Ξενοδοχείο πέντε *****.Αστα να πάνε μέχρι και το σαπούνι πληρώνεις εκεί μέσα ένα βράδυ είχα κάτσει γύρω στο 2.000αν θυμάμαι καλά δεν ξανά πάτησα να μου πεις και στα άλλα που πήγα ιδιωτικά τα ίδια πάνω κάτω. Τράβηξες Γολγοθά τουλάχιστον  όλα καλά τώρα καλά δεν είδε από την αρχή να σου ελαττώσει ορμόνες.... Α είσαι σε αναμονουλα ποτέ πας χοριακη δεν θυμάμαι είμαστε πολλές  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Μετά τις γιορτές...πρεπει να περασουν 3 μήνες απο την πρώτη...δεν ειχαμε άλλα εμβρυακια,οπότε ξεκιναμε από την αρχη...

Να ηρεμήσει και οργανισμός με διέγερση θα πας πόσσα είχες στην προηγούμενη ωάρια και τι γονιμοποιηθηκαν?Ευχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η papou είπε:

Μετά τις γιορτές...πρεπει να περασουν 3 μήνες απο την πρώτη...δεν ειχαμε άλλα εμβρυακια,οπότε ξεκιναμε από την αρχη...

Θα περάσει γρήγορα ο καιρος! Μεσολαβούν και τα Χριστουγεννα, ούτε που θα το καταλάβεις!! Οι 3 μήνες ειναι λόγω οτι θα χρειαστεί ξανά διέγερση ή λογω της επέμβασης;; (ούτε εγώ εχω κρατήσει..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λόγω των φαρμάκων...να χαλαρώσουμε σωματικά και ψυχολογικά...:)να χάουμε και κανένα κιλάκι...καθόλη τη διαδικασία της εξωσωματικής δεν πήρα γραμμάριο...ύστερα πήρα 3 κιλά...από τη στενοχώρια μου...απότε στο μεσοδιάστημα θα μεσολαβήσει και άθληση!!! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Να ηρεμήσει και οργανισμός με διέγερση θα πας πόσσα είχες στην προηγούμενη ωάρια και τι γονιμοποιηθηκαν?Ευχομαι ότι καλύτερο 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!πήραν έξι, γονιμοποιήθηκαν 3, το ένα χάθηκε στην πορεία , οπότε χρησιμοποιήσαμε τα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

The baby to be από άυριο που θα επιστρέψεις δουλειά θα περάσουν πολύ πιο εύκολα οι μέρες!!! Θα το δεις!! Με το καλό!!!

Δεν ήξερα ότι έκανες κι εσύ λαπαρ και υστερ. Έκανα κι εγώ τον Μάρτιο! Μία κύστη ενδονητρίωσης αφαιρέθηκε. Αλλά ξαναβγήκε άλλη δυστυχώς σς 5 μήνες.

Εγώ καλά με τις ενέσεις! Μέχρι στιγμής όλα οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η papou είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!πήραν έξι, γονιμοποιήθηκαν 3, το ένα χάθηκε στην πορεία , οπότε χρησιμοποιήσαμε τα 2

Βλαστοκύστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Βλαστοκύστες

Οχι, ηταν πολύ λιγα, για να το διακινδυνευσουμε για βλαστοκυστες

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Papou καλή ανάρρωση και εύχομαι να πραγματοποιηθεί το όνειρό σας σύντομα!!! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!!!Σιδερένια!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!μακαρι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα ολων μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou πολλά like για την άθληση!!!  ????

@nikona ναι, κάπου διάβασα που το έγραφες για την ενδο. Να ρωτήσω, πως το καταλάβατε οτι ξαναβγήκε; εγώ δε θυμάμαι να το τσέκαρα κάπως ξανά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η papou είπε:

Μετά τις γιορτές...πρεπει να περασουν 3 μήνες απο την πρώτη...δεν ειχαμε άλλα εμβρυακια,οπότε ξεκιναμε από την αρχη...

μαζί πάμε εμείς !!! και εγώ πάλι από την αρχή ! Αντε να είναι η τυχερή μας φορά εύχομαι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eriv είπε:

μαζί πάμε εμείς !!! και εγώ πάλι από την αρχή ! Αντε να είναι η τυχερή μας φορά εύχομαι !!! 

θα είναι!!! θα είναι!!!δεν άρεσε στα σποράκια μας το 2017!!!Τώρα δεν έχουν άλλη δικαιολογία!!! :x

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou αχ άντε να δούμε, μακάρι να ναι όπως τα λες !! Από τη μια ανυπομονώ να φτάσει ο καιρός από την άλλη θέλω λίγο να "αδειάσω" ώστε να πάω έτοιμη !!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eriv είπε:

Στο Ρεα τις έχω κάνει. Εσύ;

''Τις'';;; Πόσες έχεις κάνει; Έχω ακούσει κακλά σχόλια για το Ρέα; Εγώ στο Πανεπιστημιακό στα Γιάννενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η papou είπε:

''Τις'';;; Πόσες έχεις κάνει; Έχω ακούσει κακλά σχόλια για το Ρέα; Εγώ στο Πανεπιστημιακό στα Γιάννενα

2η έκανα τώρα.. Καλά ή κακά; χαχα με μπέρδεψες !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

2η έκανα τώρα.. Καλά ή κακά; χαχα με μπέρδεψες !  

χαχα!!!τώρα είδα τι έγραψα!!! Κ Α Λ Α εννοούσα!!!και ποιο είναι το πρόβλημας, αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@papou Και εγώ έχω ακούσει οτι έχει καλούς εμβρυολόγους. 

Ενδομητρίωση (αν και έκανα λαπαροσκόπηση τον Ιανουάριο). Είδα έκανες κ εσυ λαπαροσκόπηση; Καλή ανάρρωση! Πονάς; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@papou Και εγώ έχω ακούσει οτι έχει καλούς εμβρυολόγους. 

Ενδομητρίωση (αν και έκανα λαπαροσκόπηση τον Ιανουάριο). Είδα έκανες κ εσυ λαπαροσκόπηση; Καλή ανάρρωση! Πονάς; 

 

Το βασικό θέμα είναι η ενδομητρίωση;;;Θα τα καταφέρετε σίγουρα!!!!Την έκανα την Παρασκευή!!!Σήμερα είμαι καλύτερα!μόνο κάτι περίεργες ενοχλήσεις στους ώμους που σχετίζονται με τη διαφυγή του διοξ. του άνθρακα.Λίγο τα ράμματα , αλλά σήμερα αδιαθέτησα και είναι όλο το πακέτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...