Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

 Κύκλου????ποιανού κύκλο?τι είναι αυτό μανδαμ....δεν γνωρίζω.               46 μέρες πάμε σήμερα....άστα. Όχι ακόμα δεν έχουμε πει κάτι τέτοιο με το doctor. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Ευχαριστω για τις ευχές σου!! δεν εχω κανένα απολύτως σύμπτωμα ακόμα. Απο χτες ειμαι ξάπλα και εχω Ρουμ σέρβις τον καημένο τον άντρα μου ??? ειναι πρωτη μου φορά, εγιναν ολα στον ίδιο κύκλο και μου φαίνεται σαν θαύμα... πιάνω την κοιλιά μου και κανω εικόνα τα δυο εμβριακια να μαγκωνουν και να συνεχίζουν να μεγαλώνουν μέσα μου... 

γενικα δεν είχα ούτε συμπτώματα, ούτε πρηξίματα ούτε τίποτα.. μόνο την πρωτη βδομάδα αρβεκαπ πονούσε το στήθος τοςο πολυ σαν να είχα φάει μπουνιά. Πέρασε όμως μετα απο λίγες μερες.

αντε σε λίγες μερες θα τα ζήσεις κι εσύ!  ?? θα ειναι η πρωτη φορά;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen Ευχαριστω πολυ!!!

@peacock με το καλο!!!!! ??? άντε άνοιξε το δρόμο για τις θετικές Χοριακές μας! Και μη φοβάσαι τίποτα! Τόσα υπομένει η καθεμία μας για φτάςει σε αυτο το σημείο. Τωρα θα φοβηθείς;;;

(άντε επιτέλους να "πάλιωσω" κι εγώ λίγο στην παρέα γιατι ακόμα τα πόστ μου χρειάζονται εγκριςη και εμφανίζονται καθυστερημένα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Καρεν μου ευχαριστώ. Καπνιζω δέκα την ημέρα αλλά εχω μία άρνηση αυτές τις ημέρες για να το σταματήσω. Δεν ξέρω γιατί.

Εσύ πὠς είσαι;

Μάλλον από τις ορμόνες θα ναι και εγώ δεν το κάνα πολύ κέφι. Ποτέ έχεις ωοληψια? Τώρα ξεκίνησες καλά είμαι εδώ αναμονή δότριας πφφφφφ εξαφανίστηκαν όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@karen μου την Τεταρτη 15/11 εχω χοριακη...ατελείωτες οι μερες μοιαζουν κ οσο πλησιαζει τοσο περισσότερο φοβαμαι! 

Ατελείωτες δε λες τίποτα. Ελα άσε τους φόβους σου. Μη το σκέφτεσαι τέσσερις μερούλες μείνανε για τα αποτελέσματα εύχομαι μία θετική χοριακη γλυκιά μου... Η Σάλονικια ακόμη δεν γέννησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Να ρωτήσω..υπάρχουν συμπτωματα εγκυμοσύνης άραγε  από την εμβρυομεταφορα μέχρι την χοριακη?  Ή είναι πολύ νωρίς 

Υπάρχουν αυτά που φτιάχνει το μυαλό που μας παίζει παιχνίδια... Εγώ συνήθως από αυτά είχα  ?κατά φαντασίας. Δεν ξέρω νομίζω είναι πάρα πολύ νωρίς εκτός από το αίμα εμφύτευσης και όχι πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena 2 είπε:

@karen ακόμα την σιχαμενη περιμένω....Είπαμε, όταν έρθει θα βγει έκτακτο ανακοινωθέν.Άσε με εμένα τώρα, εσύ πες μου....είχες κανένα νέο...βρέθηκε η δότρια?

 

46μερες μάλλον έχεις πάει εξωτερικό η δικιά σου για Χριστούγεννα? Πω πω φίλη πολλές δεν την έχεις ρυθμίσει πολλά κόλπα κανει.Η καθεμιά μας με το διαφορετικό πόνο της άλλη αναμονή περιόδου, χοριακη,επιτροπη,ωοληψια,εμβρυομεταφορα,πφφφφ όλες μας από κάτι περιμένουμε εγώ τίποτα ακόμη άνοιξε η γη και της κατάπιε όλες? Τι να πω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/11/2017 at 5:08 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Ναι δεν βρέθηκε κάτι, έκανα λαπαροσκοπηση επειδή η σαλπιγγογραφια μας έδειξε σάλπιγγες κλειστές με πολλές συμφυσεις, μάλιστα η μια ήταν υδροσαλπιγγα και τόσο μεγάλη που φαινόταν και στον κολπικο υπέρηχο, επομένως ήταν "άχρηστες" και τις βγάλαμε και τις δυο!! 

Γιατί και τις δυο? Η μια δεν ητΝ υδροσαλπιγγα? Συμφυσεις από τι από τυχόν προηγούμενα χειρουργεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η karen είπε:

46μερες μάλλον έχεις πάει εξωτερικό η δικιά σου για Χριστούγεννα? Πω πω φίλη πολλές δεν την έχεις ρυθμίσει πολλά κόλπα κανει.Η καθεμιά μας με το διαφορετικό πόνο της άλλη αναμονή περιόδου, χοριακη,επιτροπη,ωοληψια,εμβρυομεταφορα,πφφφφ όλες μας από κάτι περιμένουμε εγώ τίποτα ακόμη άνοιξε η γη και της κατάπιε όλες? Τι να πω ????

Χαχαχαχα....λες? ?? Να την έχει κάνει, και εγώ να περιμένω τσάμπα...

Έτσι όπως τα λες είναι...όλες μας κάτι περιμένουμε...σε διαφορετικό level η κάθε μία μας.Να δω πότε επιτέλους θα τερματίσουμε αυτή την πίστα. 

Εσύ μην πτοείσαι....νομιζω οτι είναι νωρίς ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacockaki!!! Καλή επιτυχία!!!! Με το καλό η χοριακή!!!να ειναι τελεια ευχομαι!!! Δυναμη κ αισιοδοξια!!!!!

The baby to be!! Τι ωραια εικονα αυτη με τα εμβρυακια στη μητρα!!! Ευχομαι να γαντζωθουν καλα!!!!

Εμενα λιγο με αγχωνει για το στηθος οτι εχω κυστεις μικρες κ δυο ινοαδενωματα! Ελπιζω να μην μεγαλωσουν κ δημιουργηθει θεμα. Τα ινοαδενωματα ειναι 0,5εκ το καθενα. 

Karen μου!! Πρώτη μου φορα θα ειναι κ ξεκιναω αρβεκαπ την Τεταρτη. Εχω κ κυατη ενδομητριωσης κ φιβαμαι κ γιαυτο!!! 

Ευχομαι κ για σενα Καρεν μου να βρεθει η δοτρια! Το συντομοτερο! Να σας πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

Χαχαχαχα....λες? ?? Να την έχει κάνει, και εγώ να περιμένω τσάμπα...

Έτσι όπως τα λες είναι...όλες μας κάτι περιμένουμε...σε διαφορετικό level η κάθε μία μας.Να δω πότε επιτέλους θα τερματίσουμε αυτή την πίστα. 

Εσύ μην πτοείσαι....νομιζω οτι είναι νωρίς ακόμα.

Δεν πτοούμαι καθόλου έχω μια βδομάδα τώρα όλο παιδικά πάρτι με καλούν ??????????χωρια οι γιορτές φουλ ο μήνας χέχε.Θα ρθει που θα πάει πάλι σ εσένα θα γυρίσει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου και τις δυο επειδή η μια ήταν υδροσαλπιγγα και το υγρό που έχει μέσα της είναι τοξικό για το έμβρυο, ενώ η άλλη είχε συμφυσεις απο κάποια παλιά λοίμωξη η οποία δεν είχε δώσει συμπτώματα και πιθανόν είχε εξελιχθεί σε σαλπιγγιτιδα (ποτέ δεν είχαμε εντοπίσει κάτι ούτε σε εξετάσεις ούτε σε υπερήχους &δεν έχω ιδέα τι είδους λοίμωξη μπορεί να ήταν αυτη)... Πριν το χειρουργείο είχαμε συμφωνήσει με το γιατρό οτι θα προσπαθούσε να λύσει τις συμφυσεις αλλά όπως μου είπε δεν το έκανε γτ πλέον η σάλπιγγα δεν ήταν λειτουργική και σε περίπτωση σύλληψης υπήρχε 99% πιθανότητα για εξωμητριο... Δεν είχα κάνει κανένα προηγούμενο χειρουργείο!! 

Σου εύχομαι γρήγορα να βρεθεί η δότρια που περιμένεις!!! 

@peacock μου καλή επιτυχία γλυκιά μου, κάνε μας καλό ποδαρικό αυτό το μήνα!!! 

@The Baby To Be σύντομα να ακούσουμε και απο εσένα μια τεράστια χοριακή!! 

Εγω με το καλό εμβρυομεταφορα θα κάνω τέλος αυτού του μήνα προς αρχές του επόμενου!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα! Εγώ χτες έκανα την έμβρυο μεταφορά. Οτι ηταν να γίνει έγινε και τωρα περιμένω..

Κοριτσακι μου καλη επυτιχια ολα καλα να πανε να εχεις μια τοοοοοοοσοοοοοοοοοοοοο μεγαλη χωριακη!!!! Τρεις μερες θα κολυμπανε τα εμβρυακια σου και μετα σιγα σιγα θα κατσουνε !!!!!! Αντε να μας ευχαριστα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επυτυχια @Mariloux ολα να πανε τελεια!!!

@karenελπιζω να τη βρεις γρυγορα αλλα ως τοτε καλα να περνας στα παρτυ αχχα

@nikonaκαλη αρχη για τις ενεσουλες και καλη επυτυχια στην προσπαθεια σου με θετικη χωριακη!!!!!

@elena 2μαλλον εφυγε καλα τα ειπατε πηγε διακοπες στο χωριο του Αι.Βασ. ελπιζω να γυρισει παρα παρα πολη γρυγορα οτι θα περιμεναμε την αχωνευτη πως και πως ουτε το φανταζομουνα!!!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Καλημέρα @nikona και εγώ καπνίζω, αλλά δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου όταν κάνω διέγερση.

Καλησπέρα κορίτσια κ κΑλη επιτυχία !!ουτε εμένα μ είπαν ..μόνο στην έμβρυο μεταφορά μου είπαν ούτε ένα να μην κάνω επειδή λέει το τσιγάρο κάνει συσπάσεις στη μήτρα ίσως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Να ρωτήσω..υπάρχουν συμπτωματα εγκυμοσύνης άραγε  από την εμβρυομεταφορα μέχρι την χοριακη?  Ή είναι πολύ νωρίς 

Εγω ειχα τα πάντα πρήξιμο στήθος νύστα χαμηλά πονάκια κοιλιά κ πλάτη μέχρι κ ανακατωσούρες ειμουν έγκυος αλλά κατέληξε βιοχημική κύηση κ ίσως όλα αυτά ήταν απτις ορμόνες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

@nikona Ευχαριστω για τις ευχές σου!! δεν εχω κανένα απολύτως σύμπτωμα ακόμα. Απο χτες ειμαι ξάπλα και εχω Ρουμ σέρβις τον καημένο τον άντρα μου ??? ειναι πρωτη μου φορά, εγιναν ολα στον ίδιο κύκλο και μου φαίνεται σαν θαύμα... πιάνω την κοιλιά μου και κανω εικόνα τα δυο εμβριακια να μαγκωνουν και να συνεχίζουν να μεγαλώνουν μέσα μου... 

γενικα δεν είχα ούτε συμπτώματα, ούτε πρηξίματα ούτε τίποτα.. μόνο την πρωτη βδομάδα αρβεκαπ πονούσε το στήθος τοςο πολυ σαν να είχα φάει μπουνιά. Πέρασε όμως μετα απο λίγες μερες.

αντε σε λίγες μερες θα τα ζήσεις κι εσύ!  ?? θα ειναι η πρωτη φορά;;

 

Να σου πω κάτι!!!εχει αγωνία αλλά καταβΘος είναι ευχάριστη αγωνία ν σκέφτεσαι μόνο το θετικό!!!ολα κΑλα θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα! ☺

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.... Μακαρι.... Ευχομαι σε ολες μας συντομα μια θετικη χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα... Πρώτη φορά γράφω,εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας...είμαι 27 χρόνων έχω κάνει μια εξωσωματική πριν 8 μήνες αλλά λόγω υπερδιεγερσης πήγαν όλα χάλια....τωρα εκανα εμβρυομεταφορα με 3 κατεψυγμένα στις 10/10 και κάνω χοριακη στις 22/10....εχω πόνους περιόδου χαμηλά αλλά όχι συνέχεια,νοιώθω πρίξημο στη κοιλιά μου και έχει πρηστεί το στήθος μου..... διαβάζω ότι όλες έχουν σταγόνες αίματος μετά την εμβρυομεταφορα, εγώ δεν έχω δει τίποτα είναι καλό τώρα αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πρώτη φορά γράφω,εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας...είμαι 27 χρόνων έχω κάνει μια εξωσωματική πριν 8 μήνες αλλά λόγω υπερδιεγερσης πήγαν όλα χάλια....τωρα εκανα εμβρυομεταφορα με 3 κατεψυγμένα στις 10/10 και κάνω χοριακη στις 22/10....εχω πόνους περιόδου χαμηλά αλλά όχι συνέχεια,νοιώθω πρίξημο στη κοιλιά μου και έχει πρηστεί το στήθος μου..... διαβάζω ότι όλες έχουν σταγόνες αίματος μετά την εμβρυομεταφορα, εγώ δεν έχω δει τίποτα είναι καλό τώρα αυτό? 

Καλημέρα δν παίζει ρόλο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!πως πήγε τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Καλημέρα δν παίζει ρόλο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!πως πήγε τελικά;

Στις 22/10θα κάνω χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Jennaki F είπε:

Κορίτσια καλησπέρα... Πρώτη φορά γράφω,εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας...είμαι 27 χρόνων έχω κάνει μια εξωσωματική πριν 8 μήνες αλλά λόγω υπερδιεγερσης πήγαν όλα χάλια....τωρα εκανα εμβρυομεταφορα με 3 κατεψυγμένα στις 10/10 και κάνω χοριακη στις 22/10....εχω πόνους περιόδου χαμηλά αλλά όχι συνέχεια,νοιώθω πρίξημο στη κοιλιά μου και έχει πρηστεί το στήθος μου..... διαβάζω ότι όλες έχουν σταγόνες αίματος μετά την εμβρυομεταφορα, εγώ δεν έχω δει τίποτα είναι καλό τώρα αυτό? 

Γειά σου @Jennaki F, σου εύχομαι καλή επιτυχία ! 

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις οι ίδιες ούτε σε όλες όλες υπάρχουν αυτές οι σταγόνες.. Οπότε μην απογοητεύεσαι ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...