Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

Ναι δεν βρέθηκε κάτι, έκανα λαπαροσκοπηση επειδή η σαλπιγγογραφια μας έδειξε σάλπιγγες κλειστές με πολλές συμφυσεις, μάλιστα η μια ήταν υδροσαλπιγγα και τόσο μεγάλη που φαινόταν και στον κολπικο υπέρηχο, επομένως ήταν "άχρηστες" και τις βγάλαμε και τις δυο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Ναι δεν βρέθηκε κάτι, έκανα λαπαροσκοπηση επειδή η σαλπιγγογραφια μας έδειξε σάλπιγγες κλειστές με πολλές συμφυσεις, μάλιστα η μια ήταν υδροσαλπιγγα και τόσο μεγάλη που φαινόταν και στον κολπικο υπέρηχο, επομένως ήταν "άχρηστες" και τις βγάλαμε και τις δυο!! 

Χμμμ τώρα κατάλαβα...νόμιζα λαπαροσκόπηση γίνετε μόνο σε ενδομήτριο η δν το ήξερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαπαροσκοπηση γίνεται για να δούνε όλη την εσωτερική κοιλότητα της κοιλιάς, δηλαδή όλα τα όργανα που υπάρχουν εκει είτε γυναικολογικά είτε κάτι άλλο!!  

Ο φυσικός κύκλος σημαίνει οτι παίρνεις κάθε μήνα το ωάριο που παράγεται απο μόνο του χωρίς να παιρνεις φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Λαπαροσκοπηση γίνεται για να δούνε όλη την εσωτερική κοιλότητα της κοιλιάς, δηλαδή όλα τα όργανα που υπάρχουν εκει είτε γυναικολογικά είτε κάτι άλλο!!  

Ο φυσικός κύκλος σημαίνει οτι παίρνεις κάθε μήνα το ωάριο που παράγεται απο μόνο του χωρίς να παιρνεις φάρμακα 

Ευχαριστω πολυ!!θα μ ενδιέφερε ο φυσιολογικός κύκλος!!!! Θα ρωτήσω το γυναικολόγο αν με πέρνει ο οργανισμός μου να κανωκάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια.

θα ξεκινησω την καταστολή με αρβεκαπ μία κάθε μέρα κ μετα γκοναλ. Κ στο τελος οβιτρελ

το μακρύ κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ σήμερα πήρα όλα τα φάρμακα. Την Τετάρτη θα ξεκινήσω την καταστολή.

Καλή επιτυχία κορίτσι.Να πάνε όλα καλα και όπως τα έχεις ονειρευτεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.

Είναι κάποια από εσάς καπνίστρια; Επειδή εγώ είμαι, ξεχασα να ρωτήσω τι γίνεται με αυτό το θέμα κατά τη διάρκεια της διέγερσης. Φυσικά ήδη είμαι σε προσπάθεια να το κόψω και το έχω ελαττώσει στο μισό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nikona είπε:

The baby to be ευχαριστω πολυ!!! 

Συγγνωμη ομως αλλα δεν θυμαμαι, εσυ εχεις ξεκιβησει ηδη;

Καλημέρα! Εγώ χτες έκανα την έμβρυο μεταφορά. Οτι ηταν να γίνει έγινε και τωρα περιμένω...

Οταν είχα πάρει τα κουτιά με τα φάρμακα τα κοιτούσα ολα μαζί και μου φαινόταν βουνό... αλλα τελικά ηταν ολα εύκολα και μεχρι στιγμής ο καιρος πέρασε γρήγορα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλημέρα! Εγώ χτες έκανα την έμβρυο μεταφορά. Οτι ηταν να γίνει έγινε και τωρα περιμένω...

Οταν είχα πάρει τα κουτιά με τα φάρμακα τα κοιτούσα ολα μαζί και μου φαινόταν βουνό... αλλα τελικά ηταν ολα εύκολα και μεχρι στιγμής ο καιρος πέρασε γρήγορα!!! ?

Ααααα!!! Baby to be εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! Με μία θετική χοριακή!!! Πώς αισθάνεσαι που έχεις μέσα σου τα εμβρυάκια; Εκανες στον ίδιο κύκλο την εμβρυομεταφορά;

Και κάτι ακόμη...είχες κάποια παρενέργεια με τις αρβεκαπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα  girls  ????? @The Baby To Be καλή επιτυχια με μια  ➕➕➕➕χιριακη! @nikona  δεν έχεις θέμα στην διέγερση εγώ σε όλες μου κάπνιζα,αλλα προσπάθησε να το πετάξεις  ??.Οσες έχετε ξεκίνησει τα πρωτόκολλα  σας,ευχομαι ότι καλύτερο.  @peacock ποτέ έχεις την χοριακη σου?  @love30  @elena 2 @Rosemary @Finally τι κάνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρεν μου ευχαριστώ. Καπνιζω δέκα την ημέρα αλλά εχω μία άρνηση αυτές τις ημέρες για να το σταματήσω. Δεν ξέρω γιατί.

Εσύ πὠς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου την Τεταρτη 15/11 εχω χοριακη...ατελείωτες οι μερες μοιαζουν κ οσο πλησιαζει τοσο περισσότερο φοβαμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

κ οσο πλησιαζει τοσο περισσότερο φοβαμαι! 

Εεεεεεειιιιιιι.....τι είναι αυτά...εσύ μας έχεις πει θετική σκέψη και όχι αρνητικό mood. Μην μας τα αλλάζεις τωρα.... Ξέρω πως αγωνία πάντα θα υπάρχει και λογικό.....αλλά όχι φόβο. Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα να είσαι θετική να αποβαλεις κάθε τι αρνητικό και να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου. 

Περιμένω μαζί με εσένα την Τετάρτη να μας πεις ότι φουσκωνεις σιγά σιγα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς το παρον @elena 2 φουσκωνω απο τις ορμονες και τα φαρμακα.... Χαχαχαχα! Στη θαλασσα να με πεταξεις θα επιπλεω χωρις κοπο...χαχαχα!  Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα οσο δε νιωθω τιποτα τοσο πιο ευκολα κανω κακες σκεψεις! Ουφ! Δυσκολη η αναμονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen ακόμα την σιχαμενη περιμένω....Είπαμε, όταν έρθει θα βγει έκτακτο ανακοινωθέν.Άσε με εμένα τώρα, εσύ πες μου....είχες κανένα νέο...βρέθηκε η δότρια?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή μέχρι την Τετάρτη κορίτσι μου. Αλλά μην πέφτεις...δεν είναι καλό ούτε για τον οργανισμό σου ούτε για τα κατεψυγμένα σου, (όπως τα λες και εσυ) πρέπει τώρα που τα έχεις "ζεστάνει" να καταφέρεις να τα "σκεπασεις" κι ολας.

Πππσσσσ.... τι οίστρος είναι αυτός που με έπιασε....μα πώς τα λέω έτσι....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...