Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η eriv είπε:

αλήθεια @love30  ???? δε το ήξερα αυτό και με άγχωσες.. Και στις 2 αποτυχημένες προσπάθειες η περίοδος μετά  είχε μεγάλη διάρκεια. Εγώ είμαι περίπου στις 3 μέρες κανονικά και αυτές τις 2 φορές πήγα και βδομάδα γεμάτη...  νόμιζα όμως οτι ήταν κάπου φυσιολογικό για να καθαρίσει ο οργανισμός ! :shock:

Και εγω νομίζω κρατάει παραπάνω λόγο καθαρισμού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η papou είπε:

εγώ δεν πρόλαβα να κάνω καν χοριακή!!!αδιαθέτησα πριν σταματήσω τα φάρμακα.επειδή δεν είχα έμβρυα για κρυοσυντήρηση, θασ περιμένω 3 μήνες για να προσπαθήσω ξανά.στο διάστημα αυτό θα κάνω και την υστεροσκόπηση- λαπαροσκόπηση.Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση!!!

Καλή επιτυχία ευχομαι!!να ναι η τελευταία φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@Mariloux και εγω οπως εσυ επεμβατικη για αφαιρεση και υστεροσκοπυση αλλα ειχα ουτ θυμαμε ποσα ραματα στον αφαλο και ποιο δεξια αλλα τρεια και αλλα τρεια απο ατιστερα ασε που με πηραξε η ναρκωση και εφυγα απο το νοσοκομειο μετα απο 5-6μερες!

Αμάν εσυ τι έχεις τραβήξει ήμαρτον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια ακόμη ερώτηση κορίτσια αυτή την επεμβατική λαπαροσκόπηση που την κάνατε;δημόσια η ιδιωτικά;και ποσό σας κόστισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παιδι μου εχω γυρισει σε ολες τις πολεις σε γιατρους τι να μην κανω ενα τουρνε!!!!τωρα και στην πολη σας χαχαχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

@Δεσποινα!! εγ. Την εκανα στα Γιαννενα γιατι ειχα καποιο γνωστο για να μην ειμαι σε αναμονη!

@love30τι να πω για εσένα έχεις Παρί παντού έχεις κάνει τα πάντα κ σε έχουν τόσο ταλαιπώρησει ...πρέπει την άλλη φορά να πετύχει δν δέχομαι τίποτα λιγότερο γ εσένα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Ααχ @Δεσποινα!!κι μου απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!!!!!

Αντε εσένα περιμένουμε!!!κανε μας την αρχή!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

@Δεσποινα!!κι μου μακαρι μακαρι ευχομαι και σε εσενα γρυγορα ευχαριστα!!!!!!

Εγω κάτσε μέχρι να το ξανά πάρω απόφαση θα χει καλοκαίρια Τότε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

@nikona καλησπέρα!!μιας κ το ανέφερες  για την ενδομήτριοση πριν τρεις μήνες ανακάλυψα ότι έχω κ εγω αλλά είμαι 3 εκατοστά κ μ είπε ότι αν Πάει 5 θα είναι για βγαλσιμο ..λες να παίζει ρόλο στην αποτυχία;η δν παίζει ρόλο στην εξωσωματικη ;την αφαιρέσες εσυ;

Δέσποινα, λένε ότι δεν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Σαφώς όμως αν οι ωοθήκες είναι καθαρές υποθέτω ότι και τα ωάρια είναι καλύτερης ποιότητας. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος.

Εγώ την αφαίρεσα τον Μάρτιο, ήταν σχεδόν 5 εκατοστά. Γιαυτό προχωρήσαμε σε λαπαροσκόπηση. Δυστυχώς όμωσ βγήκαν άλλες δύο μέσα σε 5 μήνες.

Εσένα η δική σου μεγάλωσε μετά την διέγερση με τα φάρμακα; Γιατί με ανησυχεί αυτό. Επίσης εμένα μου δίνουν συνεχώς τσιμπηματάκια σε εκείνη την ωοθήκη. Εσύ έχεις τέτοια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δέσποινα, λένε ότι δεν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο. Σαφώς όμως αν οι ωοθήκες είναι καθαρές υποθέτω ότι και τα ωάρια είναι καλύτερης ποιότητας. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος.

Εγώ την αφαίρεσα τον Μάρτιο, ήταν σχεδόν 5 εκατοστά. Γιαυτό προχωρήσαμε σε λαπαροσκόπηση. Δυστυχώς όμωσ βγήκαν άλλες δύο μέσα σε 5 μήνες.

Εσένα η δική σου μεγάλωσε μετά την διέγερση με τα φάρμακα; Γιατί με ανησυχεί αυτό. Επίσης εμένα μου δίνουν συνεχώς τσιμπηματάκια σε εκείνη την ωοθήκη. Εσύ έχεις τέτοια;

Έχω την εντύπωση ότι εμφανίστηκε ταυτόχρονα με τη διέγερση και τις gonal ..ναι εννοείτε τσιμπήματα συνέχεια και να φανταστώ όσο θα μεγαλώνει θα γίνετε κ πιο ενοχλητικό..να γιαυτο φοβάμαι να ξανά κάνω εξωσωματικη γτ όλα αυτά τα φάρμακα μόνο μας επιβαρύνουν ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα αυτό με φοβιζει πολυ. Γιατι αν μεγαλωσουν με την διεγερση μετα φανταζομαι θα πρεπει παλι να εγχειριστω. Και τα οικονομικα δυστυχως δεν το επιτρεπουν παλι. 3.000 ευρω στοιχισε η λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση. 

Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι δεν θα μεγαλωσουν με την διεγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Καλησπέρα εμένα μου είπε ο γυναικολόγος ότι εφόσον παμε για εξωσωματικη δεν τον ενοχλεί η ενδομητριωση...θα τον ενοχλούσε αν προσπαθούσα να μείνω έγκυος φυσιολογικά.και λέω μήπως τελικά επηρεάζει κ την εξωσωματικη;

Εφόσον σου είπε έτσι τότε μην αγχώνεσαι.. :) Το ξέρει, έχει δει την κυστούλα και την παρακολουθεί, οπότε είσαι ΟΚ.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! εγώ τη λαπαροσκοπηση την έκανα στο ΓΑΙΑ αλλά κάλυψε ένα μικρό ποσό το ΙΚΑ και τελικά πλήρωσα κάπου στα 1500€.. Θυμάμαι τότε που μου είχε πει ο γιατρός οτι πιθανόν κατά τη διάρκεια της επέμβασης να δούμε εστίες ενδομητριωσης και τότε πρέπει να τις καυτηριάσουμε και για ένα εξάμηνο περίπου κανουμε θεραπεία ενέσιμη όπου σταματάς την περίοδο!! Τελικά, όμως, δεν είχα ενδομητριωση άρα δεν ξέρω καθόλου τι παίζει.. Όσον αφορά τα φάρμακα, αν σας φοβίζουν, μπορείτε να πάτε σε φυσικό κύκλο (είναι μια πιο χρονοβόρα διαδικασία αλλά έτσι γλιτώνουμε τα φάρμακα και τις πιθανές επιπτώσεις τους στον οργανισμό μας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εφόσον σου είπε έτσι τότε μην αγχώνεσαι.. :) Το ξέρει, έχει δει την κυστούλα και την παρακολουθεί, οπότε είσαι ΟΚ.  

 

Ναι είναι ακόμα μικρή στα τρία εκατοστά είπε θα την κοιτάζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κι εμενα αυτό με φοβιζει πολυ. Γιατι αν μεγαλωσουν με την διεγερση μετα φανταζομαι θα πρεπει παλι να εγχειριστω. Και τα οικονομικα δυστυχως δεν το επιτρεπουν παλι. 3.000 ευρω στοιχισε η λαπαροσκοπηση κ υστεροσκοπηση. 

Βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι δεν θα μεγαλωσουν με την διεγερση. 

Ουαου!!!παρα πολλά Θεούλη μου!λογικα γίνετε κ στο δημόσιο αλλά με αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δηλαδη εσυ πριν ξεκινησεις εξωσωματικη δεν ειχες την κυστη; Κ πότε την εντοπισατε; Κατα τη διαρκεια της διεγερσης;

@nikonaκοιτά εγω ξεκίνησα διέγερση γύρω στον Ιούλιο αλλά πριν έπεσαν αντισυλληπτικά Yasmin επειδή έχω πολυκυηστηκες για να ρυθμίσουμε τον κύκλο μου και κάπου εκεί εμφανίστηκε κ συνεχίσαμε την διέγερση όπου έπαθα κ υπερδιέγερση και αφού κάναμε ωοληψια εκανα παύση τρεις μήνες να ηρεμισω κ να φύγει το υγρό απτή κοιλιά όχι πολυ βέβαια αλλά έπαθα ελαφριά .και μετά κάναμε μεταφορά 25οκτωμβρη.τωρα δν ξέρω σε τι φάση είναι η ενδομήτριοση περιμενω να τελειώσει η περίοδος μου κ να παω για υπέρηχο να τα δει όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εφόσον σου είπε έτσι τότε μην αγχώνεσαι.. :) Το ξέρει, έχει δει την κυστούλα και την παρακολουθεί, οπότε είσαι ΟΚ.  

 

Ναι προς το παρόν είμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Δεσποινα!! εγώ τη λαπαροσκοπηση την έκανα στο ΓΑΙΑ αλλά κάλυψε ένα μικρό ποσό το ΙΚΑ και τελικά πλήρωσα κάπου στα 1500€.. Θυμάμαι τότε που μου είχε πει ο γιατρός οτι πιθανόν κατά τη διάρκεια της επέμβασης να δούμε εστίες ενδομητριωσης και τότε πρέπει να τις καυτηριάσουμε και για ένα εξάμηνο περίπου κανουμε θεραπεία ενέσιμη όπου σταματάς την περίοδο!! Τελικά, όμως, δεν είχα ενδομητριωση άρα δεν ξέρω καθόλου τι παίζει.. Όσον αφορά τα φάρμακα, αν σας φοβίζουν, μπορείτε να πάτε σε φυσικό κύκλο (είναι μια πιο χρονοβόρα διαδικασία αλλά έτσι γλιτώνουμε τα φάρμακα και τις πιθανές επιπτώσεις τους στον οργανισμό μας)

Αρα ευτυχώς εσυ δν είχες τίποτα;!γιατι το έκανες;όσο για το φυσικό κύκλο το έχω ακούσει κ δν ξέρω τι σημαίνει όμως ίσως πρέπει να συζητήσω κάτι τέτοιο απτή στιγμή που δν θα θέλω ξανά φάρμακα..σευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...