Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε εξωσωματικη τον Οκτώβρη?


Lovely

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lovely είπε:

@Sunset13 κατ αρχας Καλη Επιτυχια στην προσπαθεια σου!!

Επειδη εγω ειμαι στην Κοντογιαννη δεν ειναι γ εμενα σωστη απο θεμα επαγγελμιτισμου αλλα και ανθρωπινης φυσης!

Καποια στιγμη θα μπω να σας γραψω!

Τα φιλια μ και παλι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολες!!???

Αχ τι κανεις κοριτσακι μου μας ελειψες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αχ τι κανεις κοριτσακι μου μας ελειψες!!!!

@love30 σου εστειλα μυνηματακι!!

Σε φιλωωωωωωω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sunset13 είπε:

Παραμένω εκει ...γιατι με την πρωτη μου έδωσε κύηση ....άσχετα εαν δεν προχωρησε.... :(

Ναι απτή μια κ μένα πέτυχε η κύηση αρα μου το βάλανε καλα?Μήπως η μίξη που έγινε με το σπερμα δν την καναν καλα;αν κ η έμβρυο λόγος που έχει το κέντρο που πηγα φημίζεται για τα κοκτέιλ (έμβρυα)που φτιάχνει...πάντως βλέπω το συζητάω από το πρωί μαζί σας και σΑς υπέρ ευχαριστω όλες...καταφέρατε να μου αποσπασετε το μυαλό απτή θλίψη απτό να κάθομαι να κλαίω αλλά τελικά άκρη δν βγάζουμε στο τι φταίει...όλες είμαστε με απορίες !αλλα είναι ωραίο να μαθαίνουμε τις εμπειρίες τις κάθε κοπέλας!εγω απο το περιβάλλον μου δν έχω καμία να το συζητήσω!!!ολες τις ακουμπούν κ μένουν έγκυες!!!το θαυμάζω υπό απλά δν έχω κάπου να μιλήσω κ να με καταλαβουβ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Αφού είμαι αποτυχημένη!ας το γιορτάσω!

Δεν εισαι αποτυχημενη μια αναποδια ειναι και θα στρωσει!!!! Που θα παει θα τα καταφερουμεεεεεεε!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! τις ακουμπουν και μενουν!!!! Πεθανα ετσι ατακα φοβερη!!!!! Ξερεις τι λενε πηγα να πω τον πονο μου και μου'παν μεγαλυτερο!!!!!! Αρα υπαρχουν και αλλα πολλα προβληματα οχι πως θα χαρεις με ενα μεγαλυτερο προβλημα αλλα γινεσε δυνατοτετη και προσπαθεις να βοηθεις και αλλους ετσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα απο λεφτα ουου τι να σου πω  εγω τωρα που εμεινα χωρις δουλεια θα κρατησω την αποζημειωση γιατι που θα τα βρω ψπχωρις δουλεια μετα απο ενεμιση μηνα μονο απο τη δουλεια του αντρα μου!!! Εχουμε και εξοδα θελουμε και να φαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα...υπομονή εσυ κοντευεις....τόσες προσπάθειες...πρέπει να πιάσουμε καλό πατώ και μετά να ανταμιφθουμε ...βλέπει ότι είμαστε ικανές κ αντέχουμε γιαυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας. 

Δεσποινα καλωσηρθες! Ευχομαι καλη τυχη την εποπμενη φορα!

Εγω αυριο περναω επιτροπη κ εχω αγχωθει λιγο μηπως μας κοψουν. Εχω τα δυο τελευταια βιβλιαρια μου αλλα μου λειπει το πρωτο που ημουν ασφαλισμενη μεχρι τα 26 νομιζω επανω στον πατερα μου. Εχω κανει υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχω ξαναπαρει ποτε φαρμακα εξωσωματικης. Πιστυετε θα με κοψοτν γιαυτο;

επισης, υπαρχει περιπτωση να μας ζητησουν κ καποια αλλη εξεταση που δεν αναγραφεται στην ιστοσελιδα του εοπυυ;; Σας εχει τυχει κατι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια γεια σας. 

Δεσποινα καλωσηρθες! Ευχομαι καλη τυχη την εποπμενη φορα!

Εγω αυριο περναω επιτροπη κ εχω αγχωθει λιγο μηπως μας κοψουν. Εχω τα δυο τελευταια βιβλιαρια μου αλλα μου λειπει το πρωτο που ημουν ασφαλισμενη μεχρι τα 26 νομιζω επανω στον πατερα μου. Εχω κανει υπευθυνη δηλωση οτι δεν εχω ξαναπαρει ποτε φαρμακα εξωσωματικης. Πιστυετε θα με κοψοτν γιαυτο;

επισης, υπαρχει περιπτωση να μας ζητησουν κ καποια αλλη εξεταση που δεν αναγραφεται στην ιστοσελιδα του εοπυυ;; Σας εχει τυχει κατι τετοιο;

@nikona καλωσ Σας βρήκα!Αποκλείεται να γίνει θέμα για το βιβλιάριο αφού έχεις το τελευταίο μια χαρα!οτι γράφει ελπιζω να τα συγκεντρώσες !μετο καλό σου ευχομαι !πρωτη προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερες  ????@Δεσποινα!!  Καλώς ήρθες. @nikona  καλή επιτυχία στην επιτροπή @love30 @Lovely @Sunset13τι κάνετε?  ???????????υπάρχουν!!!  Ακόμη τρώτε εσείς εμείς το χουμε κόψει το  ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια!!

Δεσποιανα πρωτη μας προσπαθεια. Εχουμε συγκεντρωσει ολα τα δικαιολογητικα κ τα καταθεσαμε την προηγουμενη εβδομαδα. Αλλα μου ειπε η κυρια εκει που τα παρελαβε οτι χρειαζονται οπωσδηποτε κ τα παλια. Ηταν πολυ αυστηρη κ καθολου συζητησιμη επ αυτου. Παρα το οτι πηγα κ υπευθυνη δηλωση. Γιαυτο εχω αγχωθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona τα βιβλιαρια τα παλια μπορει να εχουν χαθει να εχουν καταστραφει να εχουν καει ποιυ να τα βρεις και εγω μου ελειπε ενα και ουτε καν χαρτι δεν τους πηγα!!!!

@karen λες να το κοψουμε απο αυριο ε ναι λοιπον δεν εχει φαγυτο!!!!χαχαχαχχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ love30 κοντεψα να τσακωθω με αυτην την κυρια. Γιατι της ειπα οτι σας εφερα υπευθυνη δηλωση γιαυτο αλλα εκεινη σαν κασετα μου ελεγε τα παλια βιβλιαρια. Πηγα κ στο ικα κ μου εδωσαν ενα χαρτι αλλα για το διαστημα απο το 2011 κ μετα. Μεχρι πριν ημουν στου πατερα μου. 

Α!Κ μαλιστα μου ειπε οτι απαγορευεται να μην τα κραταμε ως αρχειο τα παλια βιβλιαρια. Με πολυ αυστηρο τονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκει που τα πηγες ηταν και καλα να τα ελενξουν?εμενα μου ειχανε πει να τα παω αν θελω αλλα δεν τα πηγα πηγα στην επιτροπη !!!!κοψανε και κοπελα γιατι ηταν μικρη 26-27χρονων και να κανει πρωτα καμια σπερματεγχυση και μετα να ξαναπαει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πέρασα Επιτροπή στη Θεσσαλονίκη. Δε μ ζήτησαν παλιά βιβλιάρια Ούτε έξτρα εξετάσεις. Το όλο θέμα με τα βιβλιάρια είναι γελοίο. Τ όλο σύστημα είναι γελοίο. Κανονικα θα πρεπε να υπάρχει ηλεκτρονικό σύστημα κ να βάζουν πχ τ αμκα σου κ να φαίνονται όλα εκεί. Γιατροί, εξετάσεις, φάρμακα. Δυστυχώς είμαστε πολύ πίσω σε αυτά.

Όσο για την εμφυτευση κορίτσια κάνεις δ μπορεί να σας εγγυηθεί τπτ. Γθα να  επιτευχθεί εγκυμοσύνη θα πεεπει πρώτα να γίνει η σύλληψή κ μετα η εμφύτευση. Στην εξωσωματική απλά η γονιμοποίηση τ ωαρίου γίνεται εξω απο απο τ σώμα. Αυτό κάνουν αυτοί. Για την εμφυτευση ο Θεος βοηθός. Οποιαδήποτε κοπέλα μπορεί να χει συλλάβει κπ στιγμή στη ζωή της κ να μην υπήρξε εμφυτευση οπότε να αδιαθετησε κανονικα. Τώρα αν υπάρχει θετική χοριακη κ μετά βιοχημική Ίσως να Ναι τυχαίο γεγονός. Ίσως κ όχι. Για χρωσομικες ανωμαλίες συνήθως γίνεται προεμφυτικος όταν υπάρχει λόγος. Εγώ πχ έχω τ στίγμα. Αν τ είχε κ ο άντρας μ θα πηγαίναμε για εξωσωματική με προεμφυτικο ώστε να αποφύγουμε τη μεσογειακή αναιμία. Δυστυχώς κ αυτό κοστίζει παρά πολύ με μεσο όρο τα 300 ευρώ. Εν ολίγοις χρειάζεται κ λίγη τύχη. Γι αυτό κ σ δίνουν ποσοστά επιτυχίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Love μου ναι τα πηγα για να τα καταθεσω κ τα ελεγξε κιολας αυτη. Αυτη η κυρια που ειναι κ νεα στην ηλικια, ηταν αυτη που μιλησα οταν πηρα τηλ για να κλεισω ραντεβου. Κ μου ειπε οτι θα τα φερετε για ελεγχο κ καταθεση μία εβδομαδα πριν την επιτροπη. Και ετσι τα πηγαμε την προηκουμενη Τριτη. Αλλα μου το τονισε κ μαλιστα εμεινε αναυδη οταν της ειπα οτι δεν το εχω το πρωτο μου βιβλιαριο. 

Diwni μου πόσο συμφωνώ!!! Ειπμαστε πάρα πολυ πισω! Αν ειναι δυνατον να μην εχουν εναν υπολογιστη ολοκληρη επιτροπη κ προσβαση στο συστημα για να ελεγχουν αν εχει ξαναγινει αλλη προσπαθεια!!! Ειναι απαραδεκτοι!!!

Ουφ αγχωθηκα πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπερες  ????@Δεσποινα!!  Καλώς ήρθες. @nikona  καλή επιτυχία στην επιτροπή @love30 @Lovely @Sunset13τι κάνετε?  ???????????υπάρχουν!!!  Ακόμη τρώτε εσείς εμείς το χουμε κόψει το  ???????????

Χαχαχ τι να φάμε.μάνα μου ...που απο τις διεγέρσεις εχουμε πάρει.ποσά κιλά χωρίς να φάμε!! Σου λένε ...θα σε παχυνω εγώ με ενέσεις ...και.εσύ θα μου δίνεις τα ωραία σου χιλιάρικα.... :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααα!! ?? Εχω μερες να μπω και κάθησε τωρα να διαβάςω τις δημοσιεύσεις σας! Τελικά ειμαστε η καθεμία μια ξεχωριστή περίπτωση και κάθε γιατρος λέει τα δικά του... άλλες εξετάσεις η μια, άλλες η αλλη... άκρη δεν βγάζεις! Υπομονή κορίτσια μου και κουράγιο και αργά ή αργότερα θα έρθει αυτο που θελουμε!!

@nikona εγώ πέρασα επιτροπή το Σεπτέμβριο στη Θεσσαλονικη και ηταν σχετικα χαλαρά. Δε ζήτησαν βιβλιάρια, μου έδωσαν οι ίδιοι την υπεύθυνη δήλωση. Και για να με τρέξουν λίγο με έστειλαν πισω στο ΚΕΠ γιατι  στη ληξιαρχική πράξη γάμου έλειπε μια σφραγίδα.... 

Στα δικά μου, πριν λίγο έκανα ovitrelle και Τετάρτη πρωι μπαίνω για ωοληψια. Έφτασε ο καιρός...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλησπερες  ????@Δεσποινα!!  Καλώς ήρθες. @nikona  καλή επιτυχία στην επιτροπή @love30 @Lovely @Sunset13τι κάνετε?  ???????????υπάρχουν!!!  Ακόμη τρώτε εσείς εμείς το χουμε κόψει το  ???????????

Γεια σου @Sunset13Κ εγω πρέπει να το κόψω γτ πριστικα σαν 4μηνων είμαι με αέρα κοπανιστό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αχ love30 κοντεψα να τσακωθω με αυτην την κυρια. Γιατι της ειπα οτι σας εφερα υπευθυνη δηλωση γιαυτο αλλα εκεινη σαν κασετα μου ελεγε τα παλια βιβλιαρια. Πηγα κ στο ικα κ μου εδωσαν ενα χαρτι αλλα για το διαστημα απο το 2011 κ μετα. Μεχρι πριν ημουν στου πατερα μου. 

Α!Κ μαλιστα μου ειπε οτι απαγορευεται να μην τα κραταμε ως αρχειο τα παλια βιβλιαρια. Με πολυ αυστηρο τονο. 

Ωχ έπεσες σε στραβόξυλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αχ love30 κοντεψα να τσακωθω με αυτην την κυρια. Γιατι της ειπα οτι σας εφερα υπευθυνη δηλωση γιαυτο αλλα εκεινη σαν κασετα μου ελεγε τα παλια βιβλιαρια. Πηγα κ στο ικα κ μου εδωσαν ενα χαρτι αλλα για το διαστημα απο το 2011 κ μετα. Μεχρι πριν ημουν στου πατερα μου. 

Α!Κ μαλιστα μου ειπε οτι απαγορευεται να μην τα κραταμε ως αρχειο τα παλια βιβλιαρια. Με πολυ αυστηρο τονο. 

Καλημέρα  μαλλί μακρύ δεν είχε? Να την σβουραγες χαμό. Τι την νοιάζει αυτή και τον καθένα εκεί το Γολγοθά  το δικό μας παλιό κράτος. ???Ελπίζω να μην αντιμετωπίσεις θεμ;  και όλα καλά να εξελιχθούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Γεια σου @Sunset13Κ εγω πρέπει να το κόψω γτ πριστικα σαν 4μηνων είμαι με αέρα κοπανιστό ?

Έλα μωρέ κατακράτηση υγρών. Έγω έχω ξεκινήσει  διατροφή αλλά πεθαίνω της πείνας ελπίζω να το εξαφανίσω το σωσίβιο. Η να φουσκώσουμε κανονικά όπως κάθε εγκυμονούσα  η το πρήξιμο των ορμόνεων να κατσουν εκεί που κάθονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η The Baby To Be είπε:

Καλησπερααα!! ?? Εχω μερες να μπω και κάθησε τωρα να διαβάςω τις δημοσιεύσεις σας! Τελικά ειμαστε η καθεμία μια ξεχωριστή περίπτωση και κάθε γιατρος λέει τα δικά του... άλλες εξετάσεις η μια, άλλες η αλλη... άκρη δεν βγάζεις! Υπομονή κορίτσια μου και κουράγιο και αργά ή αργότερα θα έρθει αυτο που θελουμε!!

@nikona εγώ πέρασα επιτροπή το Σεπτέμβριο στη Θεσσαλονικη και ηταν σχετικα χαλαρά. Δε ζήτησαν βιβλιάρια, μου έδωσαν οι ίδιοι την υπεύθυνη δήλωση. Και για να με τρέξουν λίγο με έστειλαν πισω στο ΚΕΠ γιατι  στη ληξιαρχική πράξη γάμου έλειπε μια σφραγίδα.... 

Στα δικά μου, πριν λίγο έκανα ovitrelle και Τετάρτη πρωι μπαίνω για ωοληψια. Έφτασε ο καιρός...!!! 

Άλλο Θεσσαλονίκη  άλλο Αθήνα... ?Καλημέρα  εύχομαι με πολλά γερά δυνατά ωάρια και γονιμοποιησημα. Με το καλό ή ωοληψια σου  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...