Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για μωρακι❤❤❤


Recommended Posts

Είμαι καινούργια εδω? προσπαθούμε για ένα μωράκι κ εμείς Κ ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα ήταν τόσο δύσκολο. Παρόλα αυτά δεν το βάζω κάτω! Με ανησυχεί κάτι την τελευταίες μέρες όμως. Η περίοδος μου ήταν 1/09 με 7/09. Έχω σταθερό κύκλο συνήθως 28 ημερών. Με τον σύντροφό μου βρεθήκαμε ελεύθερα στις 11 τ μηνα. Αλλά εγώ δεν είμαι κλ καθόλου σχεδόν από την επόμενη μέρα. Έχω πολύ άσχημους πόνους. Υπέθεσα ότι είναι η ωορρηξία Αλλά είμαι Έτσι 6 ημέρες σε σημείο να σκεφτώ να πάω νοσοκομείο. Είμαι πολύ  πρησμενη Κ νιώθω να πονάει η μήτρα μ υποφέρτος πόνος Αλλά έτσι νιώθω όταν μ έρχεται περίοδος. Ο πόνος με χτυπάει πίσω στην πλάτη. Πείτε μ είχε ποτέ καμία τέτοιους πόνους. Έχω αγχωθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Είμαι καινούργια εδω? προσπαθούμε για ένα μωράκι κ εμείς Κ ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα ήταν τόσο δύσκολο. Παρόλα αυτά δεν το βάζω κάτω! Με ανησυχεί κάτι την τελευταίες μέρες όμως. Η περίοδος μου ήταν 1/09 με 7/09. Έχω σταθερό κύκλο συνήθως 28 ημερών. Με τον σύντροφό μου βρεθήκαμε ελεύθερα στις 11 τ μηνα. Αλλά εγώ δεν είμαι κλ καθόλου σχεδόν από την επόμενη μέρα. Έχω πολύ άσχημους πόνους. Υπέθεσα ότι είναι η ωορρηξία Αλλά είμαι Έτσι 6 ημέρες σε σημείο να σκεφτώ να πάω νοσοκομείο. Είμαι πολύ  πρησμενη Κ νιώθω να πονάει η μήτρα μ υποφέρτος πόνος Αλλά έτσι νιώθω όταν μ έρχεται περίοδος. Ο πόνος με χτυπάει πίσω στην πλάτη. Πείτε μ είχε ποτέ καμία τέτοιους πόνους. Έχω αγχωθεί 

αν αυτα τ συμπτωματα τ ειχες μετα απο 15-20 μερες θ σ ελεγα πως εισαι τυχερη κ το μωρακι σ ειναι καθόδον...τωρα ομως δν παιρνω κ ορκο...

ισως θ ηταν καλυτερο ν πας στο γυναικολογο σ μια βολτα...

ευχομαι ομως συντομα ν μαθεις ευχαριστα νεα κ ν μπεις στο κλαμπ μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Είμαι καινούργια εδω? προσπαθούμε για ένα μωράκι κ εμείς Κ ποτέ δεν φανταζόμουν πως θα ήταν τόσο δύσκολο. Παρόλα αυτά δεν το βάζω κάτω! Με ανησυχεί κάτι την τελευταίες μέρες όμως. Η περίοδος μου ήταν 1/09 με 7/09. Έχω σταθερό κύκλο συνήθως 28 ημερών. Με τον σύντροφό μου βρεθήκαμε ελεύθερα στις 11 τ μηνα. Αλλά εγώ δεν είμαι κλ καθόλου σχεδόν από την επόμενη μέρα. Έχω πολύ άσχημους πόνους. Υπέθεσα ότι είναι η ωορρηξία Αλλά είμαι Έτσι 6 ημέρες σε σημείο να σκεφτώ να πάω νοσοκομείο. Είμαι πολύ  πρησμενη Κ νιώθω να πονάει η μήτρα μ υποφέρτος πόνος Αλλά έτσι νιώθω όταν μ έρχεται περίοδος. Ο πόνος με χτυπάει πίσω στην πλάτη. Πείτε μ είχε ποτέ καμία τέτοιους πόνους. Έχω αγχωθεί 

Καλός ήρθες καλό είναι αύριο να μιλήσεις με τον γυναικολόγο σου και να δεις τι είναι. . Είμαι νωρίς για συπτοματα.. σου εύχομαι σύντομα με ένα μωράκι η παραπάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Μακάρι να μην είναι τπτ πφφφ..μιλησα κ μ είπε να κάνω χοριακη την Πέμπτη δεν ξέρω τι να πωωω

Κάνε και σου εύχομαι να είναι θετική....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχάριστω αν κ δεν νομίζω....ειναι πολύ νωρίς αν κ μ είπαν ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά σε αλλαγές κ εγώ έχω ήδη περίπλοκο Οργανισμό...θα δείξει το σίγουρο είναι ότι δεν ελπίζω γτ τζάμπα χαρά κ ελπίδες δεν λέει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Ευχάριστω αν κ δεν νομίζω....ειναι πολύ νωρίς αν κ μ είπαν ότι ο κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά σε αλλαγές κ εγώ έχω ήδη περίπλοκο Οργανισμό...θα δείξει το σίγουρο είναι ότι δεν ελπίζω γτ τζάμπα χαρά κ ελπίδες δεν λέει 

Σωστό αυτό... Όπως το είπες είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια από το πρωί που ξυπνάω αρχίζω σχετικά με νορμάλ θερμοκρασία. Γενικότερα η θερμοκρασία μου είναι 36.5. Όσες φορές έχω θερμομετρηθει έχω 36.6 τώρα 36.8 και εχθές 37.1 . Αλλά γενικότερα από την ώρα που ξυπνάω έως το απόγευμα η θερμοκρασία μ αυξάνεται. Είναι νορμάλ αυτό?  Όλες μας δηλαδή μέσα στην ημέρα μπορούμε να έχουμε τετοια ανοδο θερμοκρασιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dorothy 1993 είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια από το πρωί που ξυπνάω αρχίζω σχετικά με νορμάλ θερμοκρασία. Γενικότερα η θερμοκρασία μου είναι 36.5. Όσες φορές έχω θερμομετρηθει έχω 36.6 τώρα 36.8 και εχθές 37.1 . Αλλά γενικότερα από την ώρα που ξυπνάω έως το απόγευμα η θερμοκρασία μ αυξάνεται. Είναι νορμάλ αυτό?  Όλες μας δηλαδή μέσα στην ημέρα μπορούμε να έχουμε τετοια ανοδο θερμοκρασιας?

Μαλλον ειναι φυσιολογικο.. Η θερμοκρασια ανεβαινει αμεσως μετα την ωοορηξια κ πεφτει ξανα λιγο πριν την περιοδο.. Οι πονοι σου συμπιπτουν με αυτους της ωορρηξιας (που μαλλον ειχες 14 του μηνα).. Φυσικα τωρα θα πρεπει να εχουν σταματησει, αν οχι να δεις γιατρο.. Οσο για την χοριακη....δεν ξερω τι να πω.. Δεν καταλαβαινω γιατι σε εβαλε να κανεις τοσο νωρις ο γιατρος σου χωρις να περιμενει καν 1 μερα καθηστερησης-πρωτη φορα το ακουω.. Δηλ ακομα κ να αλλαξε ο κυκλος σου κ να εκανες ωορρηξια στις 11, δεν ειναι λογικο να πονας λογο πχ καποιας εμφυτευσης 2-3 μολις μερες μετα.. Οι πονοι θα ερχονταν αργοτερα κοντα στην πιθανη ημερομηνια περιοδου.. Παρολα αυτα, εννοειται οτι εχεις πιθανοτητες (αλλα για αλλους λογους κατ'εμε), καθως η 11η μερα ειναι μια πιθανη γονιμη ημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έβαλε μάλλον για να αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο κ να προχωρήσω σε εξετάσεις γτ κ η κολλητή μ που κάνει προσπάθειες σαν εμένα πρώτα για χοριακη την έστειλε η δική της γυναικολόγος και μετά για εξετάσεις ορμονολογικες κλπ. Ωορρηξία πρέπει να είχα αρχικά στις δώδεκα γτ τότε άρχισαν τα πρώτα πονακια Αλλά μετά συνεχίστηκαν δεν σταμάτησαν?η χοριακη μ ειπε ο γιατρός μπορεί να γίνει κ 10 μέρες μετά την προσπάθεια αλλα εγώ θα περιμένω. Γενικά δεν έχω ασχοληθεί ούτε με τεστ εγκυμοσύνης ούτε έχω κάνει ποτέ χοριακη αφήνω πάντα να δω αν θα έρθει περίοδος γτ θελω να είναι πιο χαλαρή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Και γω μετά τη ωορρηξία έχω όλη μέρα δέκατα!! και τη μέρα που θα μου έρθει περίοδος πέφτει!!Χτες είχα 37,3!!!Η αλήθεια είναι σε σταθερό κύκλο η χοριακή δείχνει από 10-12 μέρες μετά τη ωορρηξία.Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις χοριακή και μετά να πας για ένα υπέρηχο!!!Δεν πειράζει σε κάτι ο υπέρηχος σε περίπτωση εγκυμοσύνης!!!Μόνο να φάρμακα απαγορευόνται!!!Εύχομαι ο πόνος να είναι από σποράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον πρώτο μήνα προσπαθειών που είχα πιο πολύ αγωνία κ έψαχνα τα συμπτώματα σε τέτοιες μέρες δεν είχα ποτέ τέτοιες θερμοκρασίες ειδικά πάνω από 37. Πιστεύω Δεν μ είπε για υπέρηχο κ μ είπε για χοριακη γτ Έτσι κ αλλιώς είναι νωρίς για υπέρηχο. Τα πονακια τις τελευταίες μέρες τα έχω αλλά όχι συνέχεια κ είναι πιο ήπια. Δεν πήγα για χοριακη γτ φοβάμαι μην απογοητεύτω κ ήθελα να περιμένω τουλάχιστον έως Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για υπέρηχο να πας σε περίπτωση που δε είναι εγκυμοσυνη!!!Η θερμοκρασία μας πάντα είναι ανεβασμένη μετα τη ωορρηξία!!Αλλα θέλει ένα 3 μήνο παρακολούθηση!!Αν ο πόνος  αντέχεται περίμενε:x!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πόνος αντέχετε μόνο πρήξιμο στην κοιλιά έχω τώρα πιο πολύ...αλλα Από εχθές είμαι πρησμενη κ από κάτω????θα κάνω υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...