Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για τρίτο παιδάκι


ninamarag269

Recommended Posts


Καλησπέρα σας κάνω προσπαθειες για 3 παιδάκι.Έχω κύκλο 26 μερες,με επαφές 6η 9η 12η και 13η μερα.περιμένω περίοδο 14/09 έκανα μια χοριακη 18η μερα του κυκλου από βιασύνη κ φυσικά βγήκε 0.10...Εγώ όμως από την 16η μερα εχω πονακια περιοδου χαμηλα κ τσιμπιματακια.να κανω ξανα  χοριακη 26η μερα του κυκλου μου;Υπάρχει περίπτωση να είμαι αλλά να είναι νωρίς για να φανεί ακομα;Μ έχει φάει το άγχος...τι πιστευετε;συν οτι τωρα το βραδυ εκανα εμετο...Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ninamarag269 είπε:


Καλησπέρα σας κάνω προσπαθειες για 3 παιδάκι.Έχω κύκλο 26 μερες,με επαφές 6η 9η 12η και 13η μερα.περιμένω περίοδο 14/09 έκανα μια χοριακη 18η μερα του κυκλου από βιασύνη κ φυσικά βγήκε 0.10...Εγώ όμως από την 16η μερα εχω πονακια περιοδου χαμηλα κ τσιμπιματακια.να κανω ξανα  χοριακη 26η μερα του κυκλου μου;Υπάρχει περίπτωση να είμαι αλλά να είναι νωρίς για να φανεί ακομα;Μ έχει φάει το άγχος...τι πιστευετε;συν οτι τωρα το βραδυ εκανα εμετο...Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελικά τι θες το πρώτο τι θες το πέμπτο η ίδια αγωνία!

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Βέβαια αν δεν κρατιέσαι κάνε και στην 26. Με μία μέρα δεν χάλασε και ο κόσμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ninamarag269 είπε:


Καλησπέρα σας κάνω προσπαθειες για 3 παιδάκι.Έχω κύκλο 26 μερες,με επαφές 6η 9η 12η και 13η μερα.περιμένω περίοδο 14/09 έκανα μια χοριακη 18η μερα του κυκλου από βιασύνη κ φυσικά βγήκε 0.10...Εγώ όμως από την 16η μερα εχω πονακια περιοδου χαμηλα κ τσιμπιματακια.να κανω ξανα  χοριακη 26η μερα του κυκλου μου;Υπάρχει περίπτωση να είμαι αλλά να είναι νωρίς για να φανεί ακομα;Μ έχει φάει το άγχος...τι πιστευετε;συν οτι τωρα το βραδυ εκανα εμετο...Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γεια!! Εκανες απιστευτα νωρις χοριακη.. μα 18η ημερα? Ακομη κ να ειχες γονιμιποιηθει την 12η, θα ησουν πανω στην εμφυτευση (η χοριακη ξεκινα να ανεβαινει με την εμφυτευση). Επισης θεωρω απιθανο 3 μερες μετα την γονιμοποιηση να εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης.. Γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις κ να κανεις χοριακη 27η-28η ημερα.. Να δεις δηλ πρωτα αν θα αδιαθετησεις την 26η.. Ευχομαι να εισαι τυχερη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Γεια!! Εκανες απιστευτα νωρις χοριακη.. μα 18η ημερα? Ακομη κ να ειχες γονιμιποιηθει την 12η, θα ησουν πανω στην εμφυτευση (η χοριακη ξεκινα να ανεβαινει με την εμφυτευση). Επισης θεωρω απιθανο 3 μερες μετα την γονιμοποιηση να εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης.. Γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις κ να κανεις χοριακη 27η-28η ημερα.. Να δεις δηλ πρωτα αν θα αδιαθετησεις την 26η.. Ευχομαι να εισαι τυχερη!!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.....απλά κάνω λες κ δεν έχω άλλα 2 παιδια???.....το ξέρω!απλά το θέλω παρά πολύ κ εχω αγχωθεί....Είναι και που οι εμετοί με πιάνουν 2 βράδυα τωρα είναι κ τα μικρο πονακια χαμηλά κ στη μέση κ με κάνουν να βιάζομαι να μάθω.....καταλαβαίνεις ???...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τελικά τι θες το πρώτο τι θες το πέμπτο η ίδια αγωνία!

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Βέβαια αν δεν κρατιέσαι κάνε και στην 26. Με μία μέρα δεν χάλασε και ο κόσμος!

Λες ε;;;;???σε ευχαριστω πολυ....ρώτησα τον μικροβιολογο μου και μου είπε ότι κ την 24 μερα να κάνω χοριακη θα μου δείξει γιατί είμαι 10 μέρες μετά την γόνιμη περίοδο....λέτε να ισχυει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ninamarag269 είπε:

Λες ε;;;;???σε ευχαριστω πολυ....ρώτησα τον μικροβιολογο μου και μου είπε ότι κ την 24 μερα να κάνω χοριακη θα μου δείξει γιατί είμαι 10 μέρες μετά την γόνιμη περίοδο....λέτε να ισχυει;

Ισχυει οτι θα σου δειξει, αλλα κατα τη γνωμη μου, κακως ο μικροβιολογος σου ειπε να κανεις 24...δηλ, περιμενεις τοσο καιρο...δε χαθηκε ο κοσμος να περιμενεις αλλες 3 μερουλες.. αλλωστε αυτο θα κανεις καθε μηνα? Τσαμπα λεφτα κ αγχος..! Χαλαρωσε κ θα ερθει το νινακι να σου κανει εκπληξη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια τελικά α

στις On 8/9/2017 at 10:09 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Γεια!! Εκανες απιστευτα νωρις χοριακη.. μα 18η ημερα? Ακομη κ να ειχες γονιμιποιηθει την 12η, θα ησουν πανω στην εμφυτευση (η χοριακη ξεκινα να ανεβαινει με την εμφυτευση). Επισης θεωρω απιθανο 3 μερες μετα την γονιμοποιηση να εχεις συμπτωματα εγκυμοσυνης.. Γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις κ να κανεις χοριακη 27η-28η ημερα.. Να δεις δηλ πρωτα αν θα αδιαθετησεις την 26η.. Ευχομαι να εισαι τυχερη!!

 

Κορίτσια τελικά είχα καθυστέρηση κ 28 μερα του κύκλου έκανα χοριακη με τιμές 4.98 την επόμενη όμως είχα ροζ πολύ κ μετα αίμα σαν περιόδου...πήγα στο Αλεξάνδρας μου εκαναν υπέρηχο κ είπαν ότι μπορεί να είναι κάποια υπερχομενη αποβολή...Δεν βλέπουν κάτι στην μήτρα γιατι μάλλον είμαι λίγων εβδομάδων...πήρα προγεστερόνη την Κυριακή κ την Δευτέρα έκανα ξανά χοριακη με 0.87 αποτέλεσμα....Έχω πολύ λίγο αίμα μέχρι κ σήμερα....Κ κάποιοι μου είπαν ότι ίσως είναι εργαστηριακό λάθος....Δεν ξέρω τι να πω;να αφήσω να καθαρίσει το αίμα κ να κάνω μια χοριακη εκ νέου κ έναν υπέρηχο κολπικο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ninamarag269 είπε:

Κορίτσια τελικά α

Κορίτσια τελικά είχα καθυστέρηση κ 28 μερα του κύκλου έκανα χοριακη με τιμές 4.98 την επόμενη όμως είχα ροζ πολύ κ μετα αίμα σαν περιόδου...πήγα στο Αλεξάνδρας μου εκαναν υπέρηχο κ είπαν ότι μπορεί να είναι κάποια υπερχομενη αποβολή...Δεν βλέπουν κάτι στην μήτρα γιατι μάλλον είμαι λίγων εβδομάδων...πήρα προγεστερόνη την Κυριακή κ την Δευτέρα έκανα ξανά χοριακη με 0.87 αποτέλεσμα....Έχω πολύ λίγο αίμα μέχρι κ σήμερα....Κ κάποιοι μου είπαν ότι ίσως είναι εργαστηριακό λάθος....Δεν ξέρω τι να πω;να αφήσω να καθαρίσει το αίμα κ να κάνω μια χοριακη εκ νέου κ έναν υπέρηχο κολπικο;

ισως να ειναι βιοχημικη. το ειχα περασει κι εγω αυτο...ειχα κανονικα περιοδο αλλα κρατησε πολυ παραπανω απο το κανονικο. πηρα το γυναικολογο τοτε και μου ειπε να κανω ενα τεστ το οποιο βγηκε θετικο. καθε μερα που εκανα καινουριο γινοταν και πιο αχνο. οταν τελειωσε το αιμα εκανα υπερηχο κι ολα ηταν μια χαρα....σαν να μην ειχε συμβει τιποτα....η χοριακη ηταν κοντα στο 5 απ οτι θυμαμαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ninamarag269 είπε:

Άρα πιστεύεις ότι δεν είναι εγκυμοσύνη αλλά κάποια ανωμαλία περιόδου ε;

Εγκυμοσυνη πιστεύω ότι είναι αλλά βιοχημικη....μακάρι φυσικά να κάνω λάθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε καλα , με ανεβασμενη ψυχολογια και χωρις αγχος!!!!!!!!

Κ εγω προσπαθω για 3ο μωρακι μετα απο μια παλινδρομη τον Φλεβαρη με σπω και αγωγη με glucophaze πρωτη φορα serpafar -ovitrelle.

Περιμενω περιοδο γυρω στις 23 το αγχος εχει φτασει στα υψη δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου.

Νομιζω ομως σημερα οτι θα αδιαθετησω γιατι εβγαλα 2 σπυρακια οποτε ξανα τα ιδια serpafar υπερηχο ovitrelle και προγραμματισμενες επαφες που δυστυχως δυσκολευομαστε και οι 2!!!!!!

 

φιλια σε ολα τα κοριτσια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε καλα , με ανεβασμενη ψυχολογια και χωρις αγχος!!!!!!!!

Κ εγω προσπαθω για 3ο μωρακι μετα απο μια παλινδρομη τον Φλεβαρη με σπω και αγωγη με glucophaze πρωτη φορα serpafar -ovitrelle.

Περιμενω περιοδο γυρω στις 23 το αγχος εχει φτασει στα υψη δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου.

Νομιζω ομως σημερα οτι θα αδιαθετησω γιατι εβγαλα 2 σπυρακια οποτε ξανα τα ιδια serpafar υπερηχο ovitrelle και προγραμματισμενες επαφες που δυστυχως δυσκολευομαστε και οι 2!!!!!!

 

φιλια σε ολα τα κοριτσια

 

Μακάρι να μην έρθει η περίοδος σου και να μας πεις σούπερ νέα. Όπως και να έχει πολύ μου αρέσει που εκπέμπεις τόση αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Μακάρι να μην έρθει η περίοδος σου και να μας πεις σούπερ νέα. Όπως και να έχει πολύ μου αρέσει που εκπέμπεις τόση αισιοδοξία!

@ditaki καποιες μερες ειμαι αισιοδοξη καποιες ειμαι τελειως down. θα αδιαθετησω στανταρακι το ξερω γιατι δεν ειχαμε και πολλες επαφες μετα την ovitrelle.

Δεν πειραζει την επομενη φορα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε καλα , με ανεβασμενη ψυχολογια και χωρις αγχος!!!!!!!!

Κ εγω προσπαθω για 3ο μωρακι μετα απο μια παλινδρομη τον Φλεβαρη με σπω και αγωγη με glucophaze πρωτη φορα serpafar -ovitrelle.

Περιμενω περιοδο γυρω στις 23 το αγχος εχει φτασει στα υψη δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου.

Νομιζω ομως σημερα οτι θα αδιαθετησω γιατι εβγαλα 2 σπυρακια οποτε ξανα τα ιδια serpafar υπερηχο ovitrelle και προγραμματισμενες επαφες που δυστυχως δυσκολευομαστε και οι 2!!!!!!

 

φιλια σε ολα τα κοριτσια

 

ΚΙ εμείς για τρίτο προσπαθούμε! !!!το πολύ άγχος το είχα τον προηγούμενο μήνα! Τώρα είμαι χαλαρή! Αν θέλει θα έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγκυμοσυνη πιστεύω ότι είναι αλλά βιοχημικη....μακάρι φυσικά να κάνω λάθος! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες......το αφήνω να καθαρίσω από το αίμα και θα κάνω υπέρηχο...Ότι είναι να γινει ας γινει...??κ αν δεν τωρα δεν πειράζει.....Όταν θέλει εκείνο θα έρθει...??εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν να έχουν τα επιθυμητά αποτελέσματα....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Κι εγώ στην παρέα σας για τριτο...κι ούτε που μου περνούσε ποτέ από το μυαλό ότι θα φτάσω να το λαχταραω κ να αγωνιω τόσο! Εύχομαι να έχουμε όλες σύντομα όμορφα νέα! (Δεν) περιμένω περίοδο την Παρασκευή και το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, προσπαθείτε καιρο; Έκλεισα χρόνο ελεύθερων επαφών κ ακόμα τίποτα. Πίστευα πως θα είμαι τόσο τυχερή όσο στις άλλες δύο εγκυμοσύνες αλλά, δεν....

Κι ενώ στην αρχή έλεγα "οπότε έρθει" στην πραγματικότητα έχω αγχωθεί κ απογοητευθεί θα έλεγα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hazel καλημερα και εγω το ιδιο πιστευα. ειχα μια παλλινδρομη τον φλεβαρη. υπομονη και οχι αγχος!!!!!!!!

εγω μεσα στο σκ (δεν) περιμενω να αδιαθετησω και εχω κ πολυ αγχος και αγωνια και μπαινω συνεχεια στο διαδικτυο και διαβαζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η STIRELLA είπε:

@hazel καλημερα και εγω το ιδιο πιστευα. ειχα μια παλλινδρομη τον φλεβαρη. υπομονη και οχι αγχος!!!!!!!!

εγω μεσα στο σκ (δεν) περιμενω να αδιαθετησω και εχω κ πολυ αγχος και αγωνια και μπαινω συνεχεια στο διαδικτυο και διαβαζω.

Λυπαμαι πολυ για την παλλινδρομη κ μακαρι να γινόταν να μην ζήσει κανείς το χαμό ξανά.

Κατά τα άλλα, μια από τα ίδια κι εγω...ψαχνω κ ξαναψαχνω σημαδια, διαβάζω κ ξαναδιαβάζω συμπτώματα, δεν έχω ούτε ένα, παρόλα αυτά κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην κάνω τεστ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η hazel είπε:

Λυπαμαι πολυ για την παλλινδρομη κ μακαρι να γινόταν να μην ζήσει κανείς το χαμό ξανά.

Κατά τα άλλα, μια από τα ίδια κι εγω...ψαχνω κ ξαναψαχνω σημαδια, διαβάζω κ ξαναδιαβάζω συμπτώματα, δεν έχω ούτε ένα, παρόλα αυτά κρατιέμαι με νύχια κ με δόντια να μην κάνω τεστ...!

@hazel ποτε (δεν) περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@STIRELLA αύριο. Το θέμα είναι ότι ούτε στην περίοδο έχω πολλά συμπτώματα. Δεν πρηζομαι, δεν πονάω...απλά περιμένω κ εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η hazel είπε:

Κορίτσια, προσπαθείτε καιρο; Έκλεισα χρόνο ελεύθερων επαφών κ ακόμα τίποτα. Πίστευα πως θα είμαι τόσο τυχερή όσο στις άλλες δύο εγκυμοσύνες αλλά, δεν....

Κι ενώ στην αρχή έλεγα "οπότε έρθει" στην πραγματικότητα έχω αγχωθεί κ απογοητευθεί θα έλεγα. 

Εμείς όχι πολύ και όχι συστηματικά. ...πάντως κι εγώ έτσι έλεγα! Μια που θα το πούμε για τρίτο μια που θα μείνω έγκυος αλλά δεν είναι έτσι τελικά! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Κορίτσια! Τι γίνεται;  Πόσες προσπαθούμε ακόμη για τριτο;; Εγώ εδώ, σταθερά...πηγα γυναικολόγο αυτή τη βδομάδα, έτυχε να ειμαι σε γόνιμη κ το εκμεταλλεύτηκα ? ?Στην αναμονή τώρα..  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2018 at 2:34 ΜΜ, ο/η hazel είπε:

Κορίτσια! Τι γίνεται;  Πόσες προσπαθούμε ακόμη για τριτο;; Εγώ εδώ, σταθερά...πηγα γυναικολόγο αυτή τη βδομάδα, έτυχε να ειμαι σε γόνιμη κ το εκμεταλλεύτηκα ? ?Στην αναμονή τώρα..  ?

ΚΙ εγώ εδώ με μια ακόμα βιοχημικη τον Οκτώβρη στο ενεργητικό μου!!!!ελπίζω αυτός να είναι ο μήνας μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...