Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε καταλαβατε πρωτη φορα το μωρο!


Recommended Posts

καλησπέρα σας κορίτσια μου...

λοιπον ειμαι 14+4 σμρ..

χθες τ βραδακι εκει π ειχα ξαπλωσει ξαφνικα ενιωσα κατι σαν μπουμπουληθρα ν τ πω.?! σαν ενα αερακι απο μεσα ν τ πω.?!

νμζω πως δν ηταν τ εντερα μ.... δλδ ηταν διαφορετικο...

λετε ν ηταν τ ζουζουνι μ..?

στους υπερηχους βλεπουμε πως ειναι παρα πολυ δραστηρια...!!

η μαμα μ λεει ναι(εχει κανει 3 παιδακια)...ο γιατρος μ(π εχουμε σημερα ραντεβου κ εννοειται θ τν ρωτησω) μ ειχε πει πως απο τν νοεμβριο π θ μπω στον 5 θ τ καταλαβαινω...

αλλα γνκ εχω διαβασει πως κ αλλες τ εχουν καταλαβει τοσο νωρις αλλα μετα τ ξανακαταλαβαν αρκετα πιο μετα παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι σχετικά όλα αυτά. Εγώ άρχισα να την νοιώθω γύρω στις 15-16 εβδομάδες, αλλά πιο ξεκάθαρες έγιναν οι κινήσεις μετά την 18 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Είναι σχετικά όλα αυτά. Εγώ άρχισα να την νοιώθω γύρω στις 15-16 εβδομάδες, αλλά πιο ξεκάθαρες έγιναν οι κινήσεις μετά την 18 εβδομάδα.

αρα ισως κ ν ηταν.....  ?!

αχ μακαρι ν ηταν....  

παντως απο εκεινη τν ωρα καθομαι ξαπλα κ περιμενω μηπως κ ξανατυχει γ ν τ δωσω περισσοτερη σημασια... ν σιγουρευτω δλδ....

τωρα ποσο εισαι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

αρα ισως κ ν ηταν.....  ?!

αχ μακαρι ν ηταν....  

παντως απο εκεινη τν ωρα καθομαι ξαπλα κ περιμενω μηπως κ ξανατυχει γ ν τ δωσω περισσοτερη σημασια... ν σιγουρευτω δλδ....

τωρα ποσο εισαι.?

Τώρα δεν είμαι...την γέννησα την κούκλα μου πριν 15 μήνες!

Μπορεί και να ήταν....μην αγχώνεσαι και έχεις να φας πολλά σκουντήματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια μου...

λοιπον ειμαι 14+4 σμρ..

χθες τ βραδακι εκει π ειχα ξαπλωσει ξαφνικα ενιωσα κατι σαν μπουμπουληθρα ν τ πω.?! σαν ενα αερακι απο μεσα ν τ πω.?!

νμζω πως δν ηταν τ εντερα μ.... δλδ ηταν διαφορετικο...

λετε ν ηταν τ ζουζουνι μ..?

στους υπερηχους βλεπουμε πως ειναι παρα πολυ δραστηρια...!!

η μαμα μ λεει ναι(εχει κανει 3 παιδακια)...ο γιατρος μ(π εχουμε σημερα ραντεβου κ εννοειται θ τν ρωτησω) μ ειχε πει πως απο τν νοεμβριο π θ μπω στον 5 θ τ καταλαβαινω...

αλλα γνκ εχω διαβασει πως κ αλλες τ εχουν καταλαβει τοσο νωρις αλλα μετα τ ξανακαταλαβαν αρκετα πιο μετα παλι....

Γεια σου Κατερίνα! Μόλις γύρισα απο το γιατρό! Τον ρώτησα γιατί δεν εχω νιώσει ακομα με σιγουριά το μωρό! Είμαι 16+1. Μου απάντησε οτι ειναι πολυ σχετικό αυτό και δεν μας ανησυχει καν αν το ακούμε. Μετα τις 27 βδομαδες ειναι σημαντικό να το ακούμε καθημερινά. Μου είπε όπως βλέπεις στον υπέρηχο ειναι παρα πολυ δραστήρια (καταφέραμε σημερα κ ειδαμε οτι ειναι κοριτσάκι) όλο στριφογυριζε. Οπότε δεν είναι καθόλου ανησυχητικο αν ακομα δεν το καταλαβαίνουμε. Εγω ενιωσα κατι στην κοιλια μου προχθές οπως λες κ εσυ αλλα δεν ειναι ξεκαθαρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Τώρα δεν είμαι...την γέννησα την κούκλα μου πριν 15 μήνες!

Μπορεί και να ήταν....μην αγχώνεσαι και έχεις να φας πολλά σκουντήματα!

ν σ ζησει κοπως επιθυμει ν τν δεις...!!!!   αχ περιμενω πως κ πως..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Γεια σου Κατερίνα! Μόλις γύρισα απο το γιατρό! Τον ρώτησα γιατί δεν εχω νιώσει ακομα με σιγουριά το μωρό! Είμαι 16+1. Μου απάντησε οτι ειναι πολυ σχετικό αυτό και δεν μας ανησυχει καν αν το ακούμε. Μετα τις 27 βδομαδες ειναι σημαντικό να το ακούμε καθημερινά. Μου είπε όπως βλέπεις στον υπέρηχο ειναι παρα πολυ δραστήρια (καταφέραμε σημερα κ ειδαμε οτι ειναι κοριτσάκι) όλο στριφογυριζε. Οπότε δεν είναι καθόλου ανησυχητικο αν ακομα δεν το καταλαβαίνουμε. Εγω ενιωσα κατι στην κοιλια μου προχθές οπως λες κ εσυ αλλα δεν ειναι ξεκαθαρο!

μ τ καλο το ζουζουνακι σ..!!!

εμεις ειδαμε στην αυχενικη πως 80% ειναι κοριτσακι...

ελπιζω σμρ ν δουμε παλι πως ειναι μπεμπα..

λες σμρ αν ειναι στις καλες του το μωρο ν ξαναδουμε φυλο.?

κ ν τ σιγουρεψουμε στην β επιπεδου....

ελπιζω ν ηταν τα μωρακια μας..κ ν αρχισουμε συντομα ν τ νιωθουμε πιο συχνα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, September 14, 2017 at 1:43 ΜΜ, ο/η katerinant95 είπε:

καλησπέρα σας κορίτσια μου...

λοιπον ειμαι 14+4 σμρ..

χθες τ βραδακι εκει π ειχα ξαπλωσει ξαφνικα ενιωσα κατι σαν μπουμπουληθρα ν τ πω.?! σαν ενα αερακι απο μεσα ν τ πω.?!

νμζω πως δν ηταν τ εντερα μ.... δλδ ηταν διαφορετικο...

λετε ν ηταν τ ζουζουνι μ..?

στους υπερηχους βλεπουμε πως ειναι παρα πολυ δραστηρια...!!

η μαμα μ λεει ναι(εχει κανει 3 παιδακια)...ο γιατρος μ(π εχουμε σημερα ραντεβου κ εννοειται θ τν ρωτησω) μ ειχε πει πως απο τν νοεμβριο π θ μπω στον 5 θ τ καταλαβαινω...

αλλα γνκ εχω διαβασει πως κ αλλες τ εχουν καταλαβει τοσο νωρις αλλα μετα τ ξανακαταλαβαν αρκετα πιο μετα παλι....

Στην πρώτη μου κόρη μου είχε τύχει αυτό ακριβώς στον τρίτο μήνα περίπου! Μετά θυμάμαι πέρασε καιρός μέχρι να αρχίσουν τα πολλά σκουντηγματα!!!!!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Στην πρώτη μου κόρη μου είχε τύχει αυτό ακριβώς στον τρίτο μήνα περίπου! Μετά θυμάμαι πέρασε καιρός μέχρι να αρχίσουν τα πολλά σκουντηγματα!!!!!☺☺☺

Αχ μακαρι!!!

τωρα ειμαι 15 ακριβως...

αλλα δν εχω νιωσει παλι κτ..

αχ μακρι ν ηταν τ ζουζουνι μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...