Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημέρα στις μανούλες!!! τι κάνουν τα μωράκια σας;;; ο μπεμπάκος μου είναι 3.5 μηνών...θηλάζει αποκλειστικά. αυτό που βλέπω είναι ότι δε βάζει σειρά στο φαγητό με τίποτα... τρώει από το ένα στήθος, αποκοιμιέται και ύστερα από 1.5 ώρα ξαναθέλει!!  δεν μπορώ να τον στρώσω σε αυτό το θέμα...η παιδίατρος μου είπε να προσπαθήσω να τον ταϊζω κάθε 4 ώρες...! επίσης, εκεί που κάποιες μέρες κοιμάται όοοολη νύχτα, κάποιες άλλες ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο για αγκαλιά ή νανούρισμα στο στήθος..προσπάθησα κάποια στιγμή να του δώσω γάλα δικό μου σε μπουκάλι, αλλά δεν το δέχεται με τπτ..θέλω να τον αφήσω για λίγο στη μαμά μου να πεταχτώ κάπου και είμαι με την ψυχή στο στόμα μήπως και πεινάσει....τα δικά σας τα μωράκια τι συμπεριφορά έχουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Έλενα! εχω κ εγω μια μπεμπουλα 3,5 μηνων..οσον αφορα το φαγητο τρωει συχνα κ οποτε θελει ανα 1,2 η 3 ωρες..τωρα για τον υπνο δεν ξερω τι να πω με κουραζει πολυ γιατι ξυπναει πολλες φορες ειτε για να φαει ειτε γιατι θελει αγκαλιες ελπιζω να στρωσει συντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 8,5 μηνών όπου και τον θηλάζω ακόμα. Εγώ νομίζω δεν μπορείς να βάλεις προγράμμα στο μωρό μέχρι να ξεκινήσουν οι στέρεες τροφές όπου εκεί θα τρώει σταθερά γεύματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την @Eli82, το πρόγραμμα διαμορφώνεται καλύτερα με την εισαγωγή των στέρεων τροφών. Εγώ που δεν θηλάζω και ο γιός μου είναι 9 μηνών τρώει 5-6 γεύματα την ημέρα, ανάλογα πόσο νωρίς θα ξυπνήσει το πρωί και φυσικά κοιμάται σερί όλο το βράδυ! Υπομονή, φάση είναι και θα περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα σας ευχαριστώ πολύ μανούλες!!! Κι εγώ αυτό λέω, μωράκι είναι δεν μπορεί να έχει αυστηρό πρόγραμμα! Αλλά 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαρινα88 είπε:

Γειά σου Έλενα! εχω κ εγω μια μπεμπουλα 3,5 μηνων..οσον αφορα το φαγητο τρωει συχνα κ οποτε θελει ανα 1,2 η 3 ωρες..τωρα για τον υπνο δεν ξερω τι να πω με κουραζει πολυ γιατι ξυπναει πολλες φορες ειτε για να φαει ειτε γιατι θελει αγκαλιες ελπιζω να στρωσει συντομα..

όπως τα περιγράφεις ακριβώς τα ίδια κι εμείς!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ελενα!! είπε:
στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Συμφωνώ με την @Eli82, το πρόγραμμα διαμορφώνεται καλύτερα με την εισαγωγή των στέρεων τροφών. Εγώ που δεν θηλάζω και ο γιός μου είναι 9 μηνών τρώει 5-6 γεύματα την ημέρα, ανάλογα πόσο νωρίς θα ξυπνήσει το πρωί και φυσικά κοιμάται σερί όλο το βράδυ! Υπομονή, φάση είναι και θα περάσει!

Αααα ωραία...θα περιμένουμε λίγους μήνες ακόμη δηλαδή για να κοιμηθούμε εε;; χαχα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρος. Εγώ όσο θήλαζα βαριόμουν α τις τόσες ώρες καθισμένη σε ένα σημείο και τώρα που μπουσουλάει και τρέχω από πίσω του όλη την ώρα λέω τι ωραίο που ήμασταν. Που να περπατήσουμε κιόλας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή αλλιώς δεν θα τη παλέψουμε. ..τουλάχιστον αξίζουν τις θυσίες μας! Εμένα έκτός του οτι ξυπνάει το βράδυ δεν κοιμάται κ μόνη της θέλει αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτ

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαρινα88 είπε:

Υπομονή αλλιώς δεν θα τη παλέψουμε. ..τουλάχιστον αξίζουν τις θυσίες μας! Εμένα έκτός του οτι ξυπνάει το βράδυ δεν κοιμάται κ μόνη της θέλει αγκαλιά! 

Αχ αυτές οι αγκαλιές. Εμείς έχει μια βδομάδα που είναι με την γυναίκα που θα τον προσέχει γιατί τέλη του μήνα ξεκινάω δουλειά και το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος. Υπομονή όπως λες και συ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ελενα!! σας εύχομαι ολόψυχα όλες τις μανούλες να έχετε καλόβολα μωρά σαν τον δικό μου που εδώ και μερικές μέρες κοιμάται το βράδυ μόνος του χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Η ξαδέρφη μου έχει μια κόρη 2 ετών που θέλει κούνημα στην αγκαλιά για να κοιμηθεί και είναι ολόκληρο παιδάκι πια...Όπως τα μάθεις θα κάνουν τα παιδιά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εμείς τα παραμελούμε και οι άλλοι τα κακομαθαίνουν!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωράκια που θηλάζουν δεν μπορούν μπουν σε πρόγραμμα. ...αφενός δεν πίνουν κάθε φορά την ίδια ποσότητα αφετερου δεν έχουν το στηθος μόνο για γαλα. Τα μωράκια που θηλάζουν αναζητούν το στηθος της μαμάς τους περα απο τροφη και όταν διψουν, όταν φοβούνται,  όταν νυσταζουν, όταν βαριούνται,  όταν τους λείπει η μαμά τους. Από την άλλη δεν μπορεί να μπει πρόγραμμα στον θηλασμο για τον επιπλέον απλό λόγο.  Το γαλα στο στήθος ρυθμίζεται βάση ζήτησης και προσφορας.  Και το κάθε μωρακι ρυθμίζει το γαλα συμφωνα με τις δικές του ανάγκες.  Αν του αρνηθούμε το στηθος πάμε ενάντια στις ανάγκες του. Μετα τις στερεές κάπως στρώνει όμως και πάλι όταν βγαίνουν δόντια κλπ πάλι προσκολλαται στο στήθος.  Θηλαστε ελεύθερα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Το καθε μωράκι είναι διαφορετικό.  Και βασικό. ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΡΟΜΠΌΤ.  Έχουν τις μέρες και τις ώρες τους όπως εμείς.  Και είναι ξεχωριστές προσωπικοτητες όπως εμείς.  Να σας ζήσουν. (Εμένα 14 μηνων και θηλαζει ακόμη )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2017 at 11:08 ΠΜ, ο/η ελενα!! είπε:

καλημέρα στις μανούλες!!! τι κάνουν τα μωράκια σας;;; ο μπεμπάκος μου είναι 3.5 μηνών...θηλάζει αποκλειστικά. αυτό που βλέπω είναι ότι δε βάζει σειρά στο φαγητό με τίποτα... τρώει από το ένα στήθος, αποκοιμιέται και ύστερα από 1.5 ώρα ξαναθέλει!!  δεν μπορώ να τον στρώσω σε αυτό το θέμα...η παιδίατρος μου είπε να προσπαθήσω να τον ταϊζω κάθε 4 ώρες...! επίσης, εκεί που κάποιες μέρες κοιμάται όοοολη νύχτα, κάποιες άλλες ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο για αγκαλιά ή νανούρισμα στο στήθος..προσπάθησα κάποια στιγμή να του δώσω γάλα δικό μου σε μπουκάλι, αλλά δεν το δέχεται με τπτ..θέλω να τον αφήσω για λίγο στη μαμά μου να πεταχτώ κάπου και είμαι με την ψυχή στο στόμα μήπως και πεινάσει....τα δικά σας τα μωράκια τι συμπεριφορά έχουν;;

Γεια σου Έλενα! Κ εγώ έχω μια μπέμπα 3,5 μηνών βέβαια εμείς κάνουμε μικτή διατροφή αλλά μόνο με μπουκάλι.. πίνει ξένο και αντλώ μητρικό κ της δίνω.. Αυτό που σου είπε η γιατρός μεγάλο λάθος εμένα ούτε με το ξένο δεν την κρατάει 4 ώρες.. τα μωρά που θηλάζουν τρώνε πιο συχνά.. πολλές φορές γιατί αυξάνονται οι ανάγκες τους κ θέλουν να αυξήσουν την παραγωγή.. Τώρα εάν θέλεις πχ να βγάλεις με θήλαστρο κ να το δώσει κάποιος με μπουκάλι μπορεις να δοκιμάσεις το medela calma είναι μπουκάλι αλλά λειτουργεί σαν το στήθος.. Πρέπει να κάνει θηλαστικη κινηση το μωρό για να πιει δεν ειναι σαν τα κοινά μπιμπερό με συνεχόμενη ροη το χρησιμοποιεί μια φιλη μου επειδη ο μπεμπης της αναγουλιαζει με τα μπιμπερό κ εχει σωθεί..

Οσο για το προγραμμα κ εμείς δεν εχουμε.. τρωει οταν πεινασει κ κοιμάται οταν νυσταξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2017 at 6:01 ΜΜ, ο/η Sofilia είπε:

Τα μωράκια που θηλάζουν δεν μπορούν μπουν σε πρόγραμμα. ...αφενός δεν πίνουν κάθε φορά την ίδια ποσότητα αφετερου δεν έχουν το στηθος μόνο για γαλα. Τα μωράκια που θηλάζουν αναζητούν το στηθος της μαμάς τους περα απο τροφη και όταν διψουν, όταν φοβούνται,  όταν νυσταζουν, όταν βαριούνται,  όταν τους λείπει η μαμά τους. Από την άλλη δεν μπορεί να μπει πρόγραμμα στον θηλασμο για τον επιπλέον απλό λόγο.  Το γαλα στο στήθος ρυθμίζεται βάση ζήτησης και προσφορας.  Και το κάθε μωρακι ρυθμίζει το γαλα συμφωνα με τις δικές του ανάγκες.  Αν του αρνηθούμε το στηθος πάμε ενάντια στις ανάγκες του. Μετα τις στερεές κάπως στρώνει όμως και πάλι όταν βγαίνουν δόντια κλπ πάλι προσκολλαται στο στήθος.  Θηλαστε ελεύθερα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Το καθε μωράκι είναι διαφορετικό.  Και βασικό. ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΡΟΜΠΌΤ.  Έχουν τις μέρες και τις ώρες τους όπως εμείς.  Και είναι ξεχωριστές προσωπικοτητες όπως εμείς.  Να σας ζήσουν. (Εμένα 14 μηνων και θηλαζει ακόμη )

Γεια σου Σοφιλια! Βλεπω οτι το εχεις ψαξει παρα πολυ το θεμα του θηλασμου κ με χαροποιει πολυ..! Εγω ειμαι ακομα στον 4ο μηνα κυησης, αλλα επειδη θελω παρα πολυ οχι μονο να θηλασω, αλλα κ να αποφυγω εντελως το γαλα του εμποριου, θα θελα αν εχεις να μου προτινεις να διαβασω καποιο side η βιβλιο.. επισης θελω να σε ρωτησω αν θεωρεις οτι πρεπει να κανουμε καποιου ειδους προετοιμασια στο στηθος κ απο ποτε.. (Σορρυ για την σφηνα στη συζητηση!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2017 at 3:02 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Γεια σου Σοφιλια! Βλεπω οτι το εχεις ψαξει παρα πολυ το θεμα του θηλασμου κ με χαροποιει πολυ..! Εγω ειμαι ακομα στον 4ο μηνα κυησης, αλλα επειδη θελω παρα πολυ οχι μονο να θηλασω, αλλα κ να αποφυγω εντελως το γαλα του εμποριου, θα θελα αν εχεις να μου προτινεις να διαβασω καποιο side η βιβλιο.. επισης θελω να σε ρωτησω αν θεωρεις οτι πρεπει να κανουμε καποιου ειδους προετοιμασια στο στηθος κ απο ποτε.. (Σορρυ για την σφηνα στη συζητηση!) 

Καλύτερα να μιλήσεις με σύμβουλο θηλασμού ή με βοηθό μητρότητας. Πολύ χρήσιμη και με πλούσια βιβλιογραφία είναι μια ομάδα στο φβ. (δεν ξέρω αν μπορώ να την γράψω δημόσια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλύτερα να μιλήσεις με σύμβουλο θηλασμού ή με βοηθό μητρότητας. Πολύ χρήσιμη και με πλούσια βιβλιογραφία είναι μια ομάδα στο φβ. (δεν ξέρω αν μπορώ να την γράψω δημόσια)

Σε ευχαριστω πολυ..! Μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις το ονομα της ομαδας αυτης σε προσωπικο μηνυνα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2017 at 6:01 ΜΜ, ο/η Sofilia είπε:

Τα μωράκια που θηλάζουν δεν μπορούν μπουν σε πρόγραμμα. ...αφενός δεν πίνουν κάθε φορά την ίδια ποσότητα αφετερου δεν έχουν το στηθος μόνο για γαλα. Τα μωράκια που θηλάζουν αναζητούν το στηθος της μαμάς τους περα απο τροφη και όταν διψουν, όταν φοβούνται,  όταν νυσταζουν, όταν βαριούνται,  όταν τους λείπει η μαμά τους. Από την άλλη δεν μπορεί να μπει πρόγραμμα στον θηλασμο για τον επιπλέον απλό λόγο.  Το γαλα στο στήθος ρυθμίζεται βάση ζήτησης και προσφορας.  Και το κάθε μωρακι ρυθμίζει το γαλα συμφωνα με τις δικές του ανάγκες.  Αν του αρνηθούμε το στηθος πάμε ενάντια στις ανάγκες του. Μετα τις στερεές κάπως στρώνει όμως και πάλι όταν βγαίνουν δόντια κλπ πάλι προσκολλαται στο στήθος.  Θηλαστε ελεύθερα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Το καθε μωράκι είναι διαφορετικό.  Και βασικό. ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΡΟΜΠΌΤ.  Έχουν τις μέρες και τις ώρες τους όπως εμείς.  Και είναι ξεχωριστές προσωπικοτητες όπως εμείς.  Να σας ζήσουν. (Εμένα 14 μηνων και θηλαζει ακόμη )

sofilia μιας και θηλαζεις τόσο καιρό, πιστεύεις ότι υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την ποσότητα μητρικού γάλακτος; έχεις παρατηρήσει κάτι ανάλογα με αυτά που τρως ή πίνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2017 at 3:02 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Γεια σου Σοφιλια! Βλεπω οτι το εχεις ψαξει παρα πολυ το θεμα του θηλασμου κ με χαροποιει πολυ..! Εγω ειμαι ακομα στον 4ο μηνα κυησης, αλλα επειδη θελω παρα πολυ οχι μονο να θηλασω, αλλα κ να αποφυγω εντελως το γαλα του εμποριου, θα θελα αν εχεις να μου προτινεις να διαβασω καποιο side η βιβλιο.. επισης θελω να σε ρωτησω αν θεωρεις οτι πρεπει να κανουμε καποιου ειδους προετοιμασια στο στηθος κ απο ποτε.. (Σορρυ για την σφηνα στη συζητηση!) 

Την ομάδα στο facebook θα σου προτεινα και εγω...κάνουν πάρα πολυ καλή δουλειά οι κοπέλες εκεί.. και υπαρχουν παρα παρα πολυ χρησιμα αρθρα που οπωσδηποτε πρέπει να διαβάσεις πρωτού ξεκινήσεις αυτό το όμορφο ταξίδι του θηλασμού... Στην συνέχεια είναι και η ομάδα της Αλκυόνης με την οποία επικοινωνείς και τηλεφωνικά... http://epilegothilasmo.gr/  Με το καλό όλα κοπέλα μου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελενα!! είπε:

sofilia μιας και θηλαζεις τόσο καιρό, πιστεύεις ότι υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε την ποσότητα μητρικού γάλακτος; έχεις παρατηρήσει κάτι ανάλογα με αυτά που τρως ή πίνεις;;

Καταρχήν θα σου πω το ίδιο που είπα και στην rosemary πιο πάνω για αυτή την ομάδα στο facebook.... (ρίξε μια ματιά τι της έγραψα) .. Τώρα όσον αφορά την ποσότητα υπάρχουν κάποια γαλακταγωγά που όμως δεν χρησιμοποιούνται αλόγιστα αλλά μόνο μετά απο σύσταση σύμβουλου θηλασμού.... εφόσον υπάρχει όντως ανάγκη.. Γενικά πέρα απο κάποια βότανα τα οποία μπορούν να μειωσουν την παραγωγή ειδικά σε μεγάλες ποσότητες τρως πίνεις ότι θέλεις.. δεν παιζει  ρόλο να τρως πολύ ή να πίνεις πολύ κάτι... το μωρό ειναι το καλύτερο μέσο για να αυξηθεί το γάλα όσο πρέπει και στις ανάγκες του...Η ξεκουραση ειναι παρα παρα πολυ σημαντική επισης....Τέλος απαγορεύεται στον θηλασμό η χρήση της πιπίλας καθώς και η συχνή σιτιση με μπιμπερό καθότι και τα δύο μπορούν να οδηγήσουν σε σύγχυση θυλων και το μωρό να αρνηθεί το στήθος οριστικά.......  τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν εχεις γάλα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2017 at 2:58 ΜΜ, ο/η Sofilia είπε:

Καταρχήν θα σου πω το ίδιο που είπα και στην rosemary πιο πάνω για αυτή την ομάδα στο facebook.... (ρίξε μια ματιά τι της έγραψα) .. Τώρα όσον αφορά την ποσότητα υπάρχουν κάποια γαλακταγωγά που όμως δεν χρησιμοποιούνται αλόγιστα αλλά μόνο μετά απο σύσταση σύμβουλου θηλασμού.... εφόσον υπάρχει όντως ανάγκη.. Γενικά πέρα απο κάποια βότανα τα οποία μπορούν να μειωσουν την παραγωγή ειδικά σε μεγάλες ποσότητες τρως πίνεις ότι θέλεις.. δεν παιζει  ρόλο να τρως πολύ ή να πίνεις πολύ κάτι... το μωρό ειναι το καλύτερο μέσο για να αυξηθεί το γάλα όσο πρέπει και στις ανάγκες του...Η ξεκουραση ειναι παρα παρα πολυ σημαντική επισης....Τέλος απαγορεύεται στον θηλασμό η χρήση της πιπίλας καθώς και η συχνή σιτιση με μπιμπερό καθότι και τα δύο μπορούν να οδηγήσουν σε σύγχυση θυλων και το μωρό να αρνηθεί το στήθος οριστικά.......  τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν εχεις γάλα;;; 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Νομίζω ότι κάποιες μέρες έχω περισσότερο και κάποιες λιγότερο...Τότε μου φαίνεται ότι ο μπέμπης μου πεινάει συχνότερα και το στήθος μου είναι πολύ χαλαρό..ενώ άλλες μέρες (π.χ. όταν παρατηρώ ότι πίνω περισσότερο νερό) είναι πιο πρησμένο και νιώθω ότι έχω γάλα! Το ευτυχές είναι ότι ο μπέμπης μου παίρνει βάρος κανονικά οπότε όλα οκ. Θα ήθελα όμως να έχω περισσότερο για να αποθηκεύω κιόλας για μια δύσκολη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ελενα!! είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Νομίζω ότι κάποιες μέρες έχω περισσότερο και κάποιες λιγότερο...Τότε μου φαίνεται ότι ο μπέμπης μου πεινάει συχνότερα και το στήθος μου είναι πολύ χαλαρό..ενώ άλλες μέρες (π.χ. όταν παρατηρώ ότι πίνω περισσότερο νερό) είναι πιο πρησμένο και νιώθω ότι έχω γάλα! Το ευτυχές είναι ότι ο μπέμπης μου παίρνει βάρος κανονικά οπότε όλα οκ. Θα ήθελα όμως να έχω περισσότερο για να αποθηκεύω κιόλας για μια δύσκολη στιγμή. 

Όπως είπες νομίζεις..... :) Αν και εφόσον το μωράκι σου παίρνει ικανοποιητικό βάρος και οι πάνες του είναι γεμάτες και πολλές δεν υπαρχει κανένας λόγος ανησυχίας σε καμία περίπτωση όσο συνεχίζεις και προσφέρεις το στήθος στο μωράκι σου ΕΛΕΥΘΕΡΑ χωρις πρόγραμμα.... Το στήθος σου όσο περνούν οι μήνες δεν θα συνεχίσει να είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ χαχαχα.... έτσι είναι το φυσιολογικό να μαλακώνει γιατι εδραιώνεται ο θηλασμός όλο  και πιο πολύ που σημαίνει πως το στήθος σου παράγει όσο γάλα χρειάζεται το μωράκι σου.....Όσο για το ότι μπορεί να ζηταέι το στήθος σου πιο συχνά όπως έχω ξαναγράψει..... τα μωράκια που θηλάζουν δεν έχουν στο στήθος ΜΟΝΟ για τροφή.. είναι παρηγοριά τους στους πόνους τους, στην νύστα τους, στον φόβο τους ή απλά τους λείπει η μαμα τους... Εμένα τρέχει στο στήθος μου ΑΚΟΜΑ για όλους αυτούς τους λόγους που σου είπα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...