Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση...


Μαρια1996

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Ε αγάπη...μάλλον μια μαμά πήρε σήμερα το μωράκι της αγκαλιά.

Αύριο λοιπόν....

καλημερα!!!!!! ααααα δε πειραζει κανε λιγακι υπομονη ακομα !!!!! μαλλον καποιο μωρο ηθελε να παει στην μαμα του !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα!!!!!! ααααα δε πειραζει κανε λιγακι υπομονη ακομα !!!!! μαλλον καποιο μωρο ηθελε να παει στην μαμα του !!!!!!!!!!!!

επισης και εγω παντρευηκα τον αυγουστο και ξεκινησαμε ελευθερες επαθες πλεον μετα απο τοσα χρονια που προσεχαμε !!!!!! να πω για την δουκισσα φιλεναδα οτι την συμπαθω αλλα χωρις παρεξηγηση η δουκισσα δε δουλευει οπως εμεις και δε κανει τις ιδιες δουλειες με εμας ουτε αυτη ουτε ο αντρας της !!!!! η κουραση παιζει ρολο ειδηκα στο γυναικειο σωμα αλλα και στο αντρα !!!!!!!!! εμενα απο την κουραση εντεκα και μιση κλεινουν τα ματακια μοΥ!!!!!!!!! εγω ειμαι 28 χρονων και ο αντρας μου ειναι 30 !!!!! με το καλο στο κοριτση χαρηκα που το ακουσα εχθες γιατι σου λεω την συμπαθω πολυ αλλα θα ερθει και η σηρα μας μην απογοητευεσε ειναι πολυ νωρις και επισης ειμαστε μικρες σε ηλικια για να απογοητευτουμε με χαμογελο ολα θα πανε καλα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  εγω επισης στο γαμο μας ημουνα αδιαθετη χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

καλως ηρθες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου,τι κάνετε;; Έγω άλλη μία μέρα μεσα στο άγχος...το απόγευμα θα δω τον γιατρό μου και το πρωί που σηκώθηκα είδα αμυδρά ροζ-κίτρινα υγρά...να πω την αλήθεια μου μου κόπηκαν τα γόνατα...βέβαια δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα...τώρα που ξαναπήγα άλλες 2 φορές τουαλέτα, δεν είδα τίποτα...τι λέτε να είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου,τι κάνετε;; Έγω άλλη μία μέρα μεσα στο άγχος...το απόγευμα θα δω τον γιατρό μου και το πρωί που σηκώθηκα είδα αμυδρά ροζ-κίτρινα υγρά...να πω την αλήθεια μου μου κόπηκαν τα γόνατα...βέβαια δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα...τώρα που ξαναπήγα άλλες 2 φορές τουαλέτα, δεν είδα τίποτα...τι λέτε να είναι;;

Καλημερα!! Μην αγχωνεσαι.. Συμβαινει σε παρα πολλες εγκυουλες αυτο.. Το ειχα παθει κι εγω καποιες φορες κ τωρα κλεινω τον 4ο!! Ειναι καλο που δεν πονας.. Το ειπες στον γιατρο σου? Μαλλον θα σου δωσει προγεστερονη αν δε παιρνεις ηδη. Να εισαι χαλαρη χωρις να κουραζεσαι κ οσο μπορεις ξαπλωμενη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi μου δε εχω ιδεα γιατι δε το εχω περασει η ροζμαρι νομιζω τα λεει πολυ καλα !!!!!!!!!! να ξεκουραζεσαι ισχυει !!!!! ολα καλα θα πανε μην αχγωνεσαι οσο μπορεις μια χαρα θα ειναι ολα ηρεμα σημερα θα το ακουσεις και θα το δεις !!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Καλημερα!! Μην αγχωνεσαι.. Συμβαινει σε παρα πολλες εγκυουλες αυτο.. Το ειχα παθει κι εγω καποιες φορες κ τωρα κλεινω τον 4ο!! Ειναι καλο που δεν πονας.. Το ειπες στον γιατρο σου? Μαλλον θα σου δωσει προγεστερονη αν δε παιρνεις ηδη. Να εισαι χαλαρη χωρις να κουραζεσαι κ οσο μπορεις ξαπλωμενη..!

@Rosemary μου ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Θα τον δω το απογευματάκι τον γιατρό μου... Δουλεύω παράλληλα...δεν κάνω βέβαια βαριά δουλειά αλλά θα σκύψω να βγάλω φακέλους, να τακτοποιήσω πράγματα...

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

evi μου δε εχω ιδεα γιατι δε το εχω περασει η ροζμαρι νομιζω τα λεει πολυ καλα !!!!!!!!!! να ξεκουραζεσαι ισχυει !!!!! ολα καλα θα πανε μην αχγωνεσαι οσο μπορεις μια χαρα θα ειναι ολα ηρεμα σημερα θα το ακουσεις και θα το δεις !!!!!!!!!!!!!!

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

@Rosemary μου ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου. Θα τον δω το απογευματάκι τον γιατρό μου... Δουλεύω παράλληλα...δεν κάνω βέβαια βαριά δουλειά αλλά θα σκύψω να βγάλω φακέλους, να τακτοποιήσω πράγματα...

ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!

   Αν νιωσεις δυσφορια, να φυγεις απο την δουλεια.. Ακομη κ η καρεκλα για καποιες εγκυες, ειναι κουραστικη..

   Γενικοτερα, να ακους το σωμα σου κ να μην περιμενεις να πιεστει κ να κουραστει για να του προσφερεις χαλαρωση-παντα να ξεκουραζεσαι λιγο πριν την κουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις απόλυτο δίκαιο @Rosemary μου αλλά μερικές φορές υπερεκτιμάς τις δυνατότητές σου... ευτυχώς δεν ξαναέβγαλε ροζ γτ το πρωί φρίκαρα...πέταξα το χαρτί όπως όπως όταν το είδα απο τον πανικό μου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι να προσέχεις και να σηκώνεσαι από την καρέκλα κάθε μισή ώρα αν μπορείς (αυτό ισχύει γενικά, όχι μόνο στην εγκυμοσύνη). Και γω δουλειά γραφείου και στην εγκυμοσύνη μου είχα δύο αποκολλήσεις (καθισμένη στην καρέκλα στην κυριολεξία).

Το λίγο ροζ δεν είναι ανησυχητικό πιστεύω. Φυσικά και θα το αναφέρεις το απόγευμα στον γιατρό σου και λογικά θα σου δώσει προγεστερόνη όπως είπε και η rosemary.

Όσο για την Δούκισσα δεν ξέρουμε αν προσπαθούσε, πόσο καιρό προσπαθούσε...αλλά και να έμεινε με την πρώτη, μπράβο στο κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρησα απ τη δουλεια για να ξαναπαω παλι στις 18:00. Δεν εχω το.κιν στη δουλεια! OLY10 δεν ξερω αν τογραψα κ καλα...σημερα περιμενω κ καθε φορα που ειναι να παω τουαλετα φοβαμαι μην την αντικρυσω!!! anni k ditaki γελαω που εκανα θεμα για την Δουκισσα απο ενα χιουμοριστικο σχολιο που συνηθως κανω! Με το καλο φυσικα στην κοπε κ α κ στο πανεμορφο παιδι που θα κανει! Αλλα ναι...δεν κουραζεται οσο εμεις, να τα κεμε κ αυτα. Κ εγω αν ημουν τρεις μηνες Μυκονο πιστευω θα ειχα διδυμα!????

anni εσυ τωρα τον Αυγουστο παντρευτηκες; Να ζησετε!!!! Πολλες νεονυμφες μαζευτηκαμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi μου ακολουθα οδηγιες των κοριτσιων που το περσανε και το περνανε ξερουνε καλυτερα και εγω πο αυτα που εχω διαβασει αυτα λενε που σου ειπανε τα κοριτσια!!!! καλε θα κανει ιδικα αμα κανει και κοριτση αλλον εναν αγγελο !!!!!! καλα ναι αυτο που ειπε η διτακι εχει δικιο μπορει να ειχανε ξεκινησει απο πριν τα παιδια η απλα να τους εκατσε μπαμ μπαμ εγω χαρηκα που το ακουσα εχθες λες και ητανε φιλη μου!!!!! ελπιζω να μην σου ερθει η περιοδος καθολου!!!!!!!!!! 

 

ναι οντως καλε φετος παντρευτηκε πολυς κοσμος και επισης και πολλα μωρα εγω ακουω συνεχεια και απο γνωστε και απο απλες κοπελες επισης να σας πω ετσι να πουμε κκαι τπτ πιο γκοσιπ μαλλον και η μελετη εγκυος !!!!!!! χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κ στην Ελεονωρα λοιπον! Εγω που λετε μολις εφαγα κ χαλαρωσα απ την πιεση της δουλειας κ αρχισα να νιωθω πονο...ερχεται απο στιγμη σε στιγμη. Θα κλαψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια και γω μπαίνω να διαβασω κανενα gossip και όλο σε εγκυμοσύνες πέφτω!!

@atha_gμου σε νιώθω!!!Πιστευούμε πολλές φορές ότι θα μείνουμε με τη πρώτη έγκυες!!Μόλις περνά 3-4 μήνες απογοήτευση!!Εγώ από το άγχος μου έκανα 14 μήες και παλινδρόμησε!!!Τώρα είμαι στη προσπάθεια πάλι!!!Εύχομαι να είσαι καιν αν όχι μη πτοείσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Koρίτσια και γω μπαίνω να διαβασω κανενα gossip και όλο σε εγκυμοσύνες πέφτω!!

@atha_gμου σε νιώθω!!!Πιστευούμε πολλές φορές ότι θα μείνουμε με τη πρώτη έγκυες!!Μόλις περνά 3-4 μήνες απογοήτευση!!Εγώ από το άγχος μου έκανα 14 μήες και παλινδρόμησε!!!Τώρα είμαι στη προσπάθεια πάλι!!!Εύχομαι να είσαι καιν αν όχι μη πτοείσαι!!

Μολις μου ηρθε...παντα στην ωρα της. Τι να πω; εγω παντως δεν μπορω να το παρω χαλαρα...αυτη τη στιγμη ειναι να με λυπασαι. Ελπιζω σε ολες οσες θελουμε να ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ελα μην πεφτεις παμε δυνατα τι ειναι τωρα αυτα ?????? ωραια και εισαι χαλια τι θα γινει θα μεινεις εγκυος???? παμε κοριτσρα μου δυνατα ξεκιναει ενας νεος κυκλος μην στεναχωριεσαι δε κανει κοριτσι μου καλο σε τρεις τεσσερις μερες θα μπεις σε νεο κυκλο μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου !!!!! ολα θα γινουνε !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

atha_g συμφωνώ με anni7!!!! Δε θα μπω στη διαδικασία να σου πω τη δική μου ιστορία αλλά και πολλών άλλων κοριτσιών με ατυχίες που δεν το βάζουν κάτω. Όλα καλά! Κοίτα ναπολαύστε με τον άντρα σου την όλη διαδικασία γιατί μετά δε θα προλαβαίνετε και δεν θαντεχετε κι ολας. ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Άντε σε λίγες μερούλες ξεκινάμε πάλι όλες για Οκτώβρη...........Θα τα λέμε πάλι από δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Καλημερα!! Μην αγχωνεσαι.. Συμβαινει σε παρα πολλες εγκυουλες αυτο.. Το ειχα παθει κι εγω καποιες φορες κ τωρα κλεινω τον 4ο!! Ειναι καλο που δεν πονας.. Το ειπες στον γιατρο σου? Μαλλον θα σου δωσει προγεστερονη αν δε παιρνεις ηδη. Να εισαι χαλαρη χωρις να κουραζεσαι κ οσο μπορεις ξαπλωμενη..!

αληθεια πως μετρας την εγκυμοσυνη ως προς τον μηνα: 1) με τις εβδομαδες? η 2) αν πχ εχεις ΠΗΤ 5 του ταδε μηνα τοτε λες αλλαζω μηνα καθε 5 του μηνος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geozak είπε:

αληθεια πως μετρας την εγκυμοσυνη ως προς τον μηνα: 1) με τις εβδομαδες? η 2) αν πχ εχεις ΠΗΤ 5 του ταδε μηνα τοτε λες αλλαζω μηνα καθε 5 του μηνος????

Καλησπέρα! Ειχα κι εγω την ίδια απορία με σένα κ βρήκα αυτό στο διαδίκτυο 

 

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι ακριβως οπως τα λεει η φιλη μας απο κατω! Δεν ειναι οπως τα γενεθλια, που λες πχ οτι εισαι 29 χρ4ονων μολις κλεισεις τα 29. Λες οτι εισαι πχ στον 5ο μηνα μολις ΜΠΕΙΣ στον 5ο, δηλ μολις μπεις στην 18η βδομαδα!! Πως πας εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ειναι ακριβως οπως τα λεει η φιλη μας απο κατω! Δεν ειναι οπως τα γενεθλια, που λες πχ οτι εισαι 29 χρ4ονων μολις κλεισεις τα 29. Λες οτι εισαι πχ στον 5ο μηνα μολις ΜΠΕΙΣ στον 5ο, δηλ μολις μπεις στην 18η βδομαδα!! Πως πας εσυ??

σε ευχαριστω...καλα ειμαι..μηπως καταβαινω κ τιποτα!! με εχουν οι δικοι μου στη γυαλα αλλα χωρις να ξερω το γιατι.....ειναι πολυ παραξενο...γιατι απλα δεν εχω κανενα συμπτωμα μεχρι στιγμης....το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω απολυτη αυπνια...δηλ. κοιμαμαι 12 με 7 το πρωι μονο, σταματησα τη δουλεια,ειμαι σπιτι κ δεν μπορω να κοιμηθω....ειναι βασανο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα υπέροχα κορίτσια!!! Τελικά χθες είδα το φασολάκι μου και το άκουσα!!! Η ανακούφιση που ένιωσα δεν υπήρχε! Με διαβεβαίωσε οτι είναι ενδομήτριο και όσο πρέπει να είναι για την 7η εβδομάδα που διανύω, απλά μου μετέθεσε την ημερομ. τοκετού 3 μέρες μετά...δηλαδή στις 10 Μαιου κι εγώ έχω γενέθλια στις 8! μέχρι να το δω ήμουν παγάκι...όλες λέγανε μέσα οτι είχε ζέστη κι εγώ δν ένιωθα που δεν την αντέχω και πολύ τη ζέστη...

Όσες κοπέλες δε τα καταφέρατε αυτό το μήνα, μην απογοητεύεστε...ίσως το μωράκι σας να έχει κανονισμένο πιο μήνα θέλει να βγει και να περιμένει τη σωστή περίοδο!!! :-) Σκεφτείτε μόνο τη χαρά που θα κάνετε μόλις το αντιληφθείτε απο τη λαχτάρα που του έχετε!!! Όλα για κάποιο λόγο (δε) γίνονται... υπομονή & πίστη στο μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geozak είπε:

σε ευχαριστω...καλα ειμαι..μηπως καταβαινω κ τιποτα!! με εχουν οι δικοι μου στη γυαλα αλλα χωρις να ξερω το γιατι.....ειναι πολυ παραξενο...γιατι απλα δεν εχω κανενα συμπτωμα μεχρι στιγμης....το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω απολυτη αυπνια...δηλ. κοιμαμαι 12 με 7 το πρωι μονο, σταματησα τη δουλεια,ειμαι σπιτι κ δεν μπορω να κοιμηθω....ειναι βασανο!!

Ολα καλα θα πανε..!Καλα κανεις κ προσεχεις..! Να τρως και υγειινα, να εισαι κ οσο ανεμελη μπορεις κ τα καλυτερα ερχονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVI1986 ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Ή ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια νεα ειναι αυτα μπραβο κοριτση μου που ο μωρακι σου ειναι τελεια ευχομαι να παει ετσι ολοι εγκυμοσυνη και με το καλο να το κρατησεις στα χερια σου!!!!!! τελεια αυτη η αισθηση ειναι να το βλεπεις κι να το ακους !!!!!!!! μπραβο μπραβο !!!!!!!! ξεκουραση τωρα και απολαυσε το !!!!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2017 at 8:50 ΠΜ, ο/η STIRELLA είπε:

@Love1988 καλημερα σου ευχομαι να ζησετε και να ειστε παντα ευτυχισμενη με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Παιρνω και εγω ινοφερτ χαπια μαζι βεβαια με glucophage, θεωρεις οτι σε βοηθησαν τα ινοφερτ?? Μονο αυτα επαιρνες?

Γεια σου!! Εγώ επινα ινοφερτ τα φακελακια που διαλυονται στο νερο 2 την ημερα. Θεωρώ οτι με βοήθησαν πολυ κατα αρχάς αρχισα να εχω καπως σταθερό κυκλο καθε 30-38 μερες απο κει που εκανα και 3 μηνες να αδιαθετησω. Συν οτι αρχισα να εχω ωορρηξία και να το νιωθω γιατί πονούσα και επιβεβαιωθηκε αυτό με τα τεστ ωορρηξίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...