Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS κορίτσια τα φώτα σας!!!!


Cartoo_n

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!!

Ας τα πάρω εντελώς απο την αρχή τελευταία ακατανόμαστη είχα 13 με 18 Αυγούστου. Με βαση την εφαρμογή που σημειώνω ο κύκλος μου 37ρης και μου βγάζει γόνιμες ημέρες 1 με 6 Σεπτεμβρίου( Να σημειώσω ότι κάποια στιγμη είχα ανακαλύψει με τον γιατρό μου ότι είμαι πολύ γόνιμη και ότι μπορεί να κάνω παραπάνω ωορρηξίες τον μήνα). Με τον σύντροφο μου ειχαμε ελεύθερες επαφές και μετά το τέλος της περιόδου αλλά και τις γόνιμες. Απο τις 21 του μήνα άρχισα να έχω κάποια μυστήρια συμπτώματα όπως πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά και μια αισθηση σαν κρατημα, ανακατωσούρες, ελαφριές ζαλάδες και κάποια στιγμή αιμοραγία της μύτης + κάτι μεταφυσικά προαισθήματα και κάποια ψηλοξεσπάσματα ευσυγκινησιας. Μετα την ωορρηξία και τις ελεύθερες επαφές από 1 έως 6 του μήνα ξεκίνησε η κόλαση μου. Κορίτσια έχω κάθε μερα κάθε ωρα πόνο κάτω στην κοιλιά λες και θα αδιαθετησω απο ώρα σε ώρα και όταν ξαπλωνω είναι ακόμα πιο έντονος. Ζαλιζομαι στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας φανταστείτε χτες στην δουλεια κόντεψα να λιποθυμησω, ανακατεύομαι με οτι μυρίζω και τρώω και εδώ και λιγες ημερες που εκανα μαστογραφία το στήθος μου πονάει και δεν μπορω να το συνεφερω. Στην αρχή με τα λίγα συμπτώματα χαιρομουνα και έλεγα οτι είναι να γίνει θα φανεί. Εκανα και ενα τεστακι πριν μια εβδομάδα περίπου το οποίο βγήκε αρνητικό. Αλλά κορίτσια ειλικρινά δεν είμαι καθόλου καλά. Λογικά θα πρεπει να περιμένω μέχρι τις 18 που είναι να αδιαθετησω αλλά ειλικρινά δεν είμαι καλά. Και σκέφτομαι διάφορα...όπως οτι παρα είναι πολλά τα συμπτώματα.... ή σε τι γιατρό να πάω ή τι να κάνω.....έχω γίνει σαν ζόμπι. Αν κάποια κοπελα εζησε ή γνωρίζει κάτι παρόμοιο ας μου πει την γνώμη της. Σας ευχαριστώ και συγνωμη για το μεγαλο κείμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Cartoo_n είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!

Ας τα πάρω εντελώς απο την αρχή τελευταία ακατανόμαστη είχα 13 με 18 Αυγούστου. Με βαση την εφαρμογή που σημειώνω ο κύκλος μου 37ρης και μου βγάζει γόνιμες ημέρες 1 με 6 Σεπτεμβρίου( Να σημειώσω ότι κάποια στιγμη είχα ανακαλύψει με τον γιατρό μου ότι είμαι πολύ γόνιμη και ότι μπορεί να κάνω παραπάνω ωορρηξίες τον μήνα). Με τον σύντροφο μου ειχαμε ελεύθερες επαφές και μετά το τέλος της περιόδου αλλά και τις γόνιμες. Απο τις 21 του μήνα άρχισα να έχω κάποια μυστήρια συμπτώματα όπως πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά και μια αισθηση σαν κρατημα, ανακατωσούρες, ελαφριές ζαλάδες και κάποια στιγμή αιμοραγία της μύτης + κάτι μεταφυσικά προαισθήματα και κάποια ψηλοξεσπάσματα ευσυγκινησιας. Μετα την ωορρηξία και τις ελεύθερες επαφές από 1 έως 6 του μήνα ξεκίνησε η κόλαση μου. Κορίτσια έχω κάθε μερα κάθε ωρα πόνο κάτω στην κοιλιά λες και θα αδιαθετησω απο ώρα σε ώρα και όταν ξαπλωνω είναι ακόμα πιο έντονος. Ζαλιζομαι στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας φανταστείτε χτες στην δουλεια κόντεψα να λιποθυμησω, ανακατεύομαι με οτι μυρίζω και τρώω και εδώ και λιγες ημερες που εκανα μαστογραφία το στήθος μου πονάει και δεν μπορω να το συνεφερω. Στην αρχή με τα λίγα συμπτώματα χαιρομουνα και έλεγα οτι είναι να γίνει θα φανεί. Εκανα και ενα τεστακι πριν μια εβδομάδα περίπου το οποίο βγήκε αρνητικό. Αλλά κορίτσια ειλικρινά δεν είμαι καθόλου καλά. Λογικά θα πρεπει να περιμένω μέχρι τις 18 που είναι να αδιαθετησω αλλά ειλικρινά δεν είμαι καλά. Και σκέφτομαι διάφορα...όπως οτι παρα είναι πολλά τα συμπτώματα.... ή σε τι γιατρό να πάω ή τι να κάνω.....έχω γίνει σαν ζόμπι. Αν κάποια κοπελα εζησε ή γνωρίζει κάτι παρόμοιο ας μου πει την γνώμη της. Σας ευχαριστώ και συγνωμη για το μεγαλο κείμενο.

Να πας σε γιατρο κοριτσακι μου.. δεν εινσι φυσιολογικο να νιωθεις τοσο χαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cartoo_n είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!!

Ας τα πάρω εντελώς απο την αρχή τελευταία ακατανόμαστη είχα 13 με 18 Αυγούστου. Με βαση την εφαρμογή που σημειώνω ο κύκλος μου 37ρης και μου βγάζει γόνιμες ημέρες 1 με 6 Σεπτεμβρίου( Να σημειώσω ότι κάποια στιγμη είχα ανακαλύψει με τον γιατρό μου ότι είμαι πολύ γόνιμη και ότι μπορεί να κάνω παραπάνω ωορρηξίες τον μήνα). Με τον σύντροφο μου ειχαμε ελεύθερες επαφές και μετά το τέλος της περιόδου αλλά και τις γόνιμες. Απο τις 21 του μήνα άρχισα να έχω κάποια μυστήρια συμπτώματα όπως πόνο κάτω χαμηλά στην κοιλιά και μια αισθηση σαν κρατημα, ανακατωσούρες, ελαφριές ζαλάδες και κάποια στιγμή αιμοραγία της μύτης + κάτι μεταφυσικά προαισθήματα και κάποια ψηλοξεσπάσματα ευσυγκινησιας. Μετα την ωορρηξία και τις ελεύθερες επαφές από 1 έως 6 του μήνα ξεκίνησε η κόλαση μου. Κορίτσια έχω κάθε μερα κάθε ωρα πόνο κάτω στην κοιλιά λες και θα αδιαθετησω απο ώρα σε ώρα και όταν ξαπλωνω είναι ακόμα πιο έντονος. Ζαλιζομαι στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας φανταστείτε χτες στην δουλεια κόντεψα να λιποθυμησω, ανακατεύομαι με οτι μυρίζω και τρώω και εδώ και λιγες ημερες που εκανα μαστογραφία το στήθος μου πονάει και δεν μπορω να το συνεφερω. Στην αρχή με τα λίγα συμπτώματα χαιρομουνα και έλεγα οτι είναι να γίνει θα φανεί. Εκανα και ενα τεστακι πριν μια εβδομάδα περίπου το οποίο βγήκε αρνητικό. Αλλά κορίτσια ειλικρινά δεν είμαι καθόλου καλά. Λογικά θα πρεπει να περιμένω μέχρι τις 18 που είναι να αδιαθετησω αλλά ειλικρινά δεν είμαι καλά. Και σκέφτομαι διάφορα...όπως οτι παρα είναι πολλά τα συμπτώματα.... ή σε τι γιατρό να πάω ή τι να κάνω.....έχω γίνει σαν ζόμπι. Αν κάποια κοπελα εζησε ή γνωρίζει κάτι παρόμοιο ας μου πει την γνώμη της. Σας ευχαριστώ και συγνωμη για το μεγαλο κείμενο.

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν ξεκινούν  τόσο νωρίς! Ειδικά οι ανακατωσουρες, λιγουρες, ζαλαδες  κτλ.Συνήθως ξεκινούν μετά την 6η εβδομαδα η κ αργότερα.  Πόνους περιόδου στην εγκυμοσύνη έχουμε την ημέρα που περιμένουμε περίοδο κ μετά. .. Μήπως από το άγχος τα δημιουργείς όλα αυτά? Κάνε μια χοριακη καλού κακού κ πήγαινε και στον γιατρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης δεν ξεκινούν  τόσο νωρίς! Ειδικά οι ανακατωσουρες, λιγουρες, ζαλαδες  κτλ.Συνήθως ξεκινούν μετά την 6η εβδομαδα η κ αργότερα.  Πόνους περιόδου στην εγκυμοσύνη έχουμε την ημέρα που περιμένουμε περίοδο κ μετά. .. Μήπως από το άγχος τα δημιουργείς όλα αυτά? Κάνε μια χοριακη καλού κακού κ πήγαινε και στον γιατρό σου! 

Μακάρι να ήταν άγχος και εμμονή έχω διαβάσει άπειρες ιστορίες γυναικών που απο αυθυποβολή και μονο δημιουργούσαν ακραία συμπτώματα. Όπως και να έχει βαση του γεγονότος οτι η κάθε γυναικα αντιμετώπισε διαφορετικά συμπτώματα στην εγκυμοσύνη της έχω διαβάσει και για πόνους και για ζαλάδες και ποσά άλλα ακόμα και πριν την καθυστέρηση, θέλω να πω οτι τα παντα μπορούν να συμβούν!

Θα το συζητησω αύριο με τον γιατρό μου έχετε απόλυτο δίκαιο και οι δυο οτι και να λέμε δεν βγαίνει σαφές συμπέρασμα.

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι κου εγώ 2 χρόνια που προσπαθούσα νόμιζα κάθε μήνα ήμουν έγκυος κ κάθε φορά έβρισκα κ νέο σύμπτωμα! Εεε και τις 2 φορές μετά που έμεινα έγκυος κ το είχα ξεχάσει το θέμα δεν είχα κανένα σύμπτωμα! Το σώμα μας αρχίζει κ αντιδραει με τη καθυστερηση, γιατί τότε λαμβάνει η μήτρα το σήμα ότι δεν πρέπει να ρίξει το ενδομητριο με τη περίοδο γιατί κάτι υπάρχει,.... Ε και αρχίζει το πάρτυ των ορμονων!  Οπότε ηρέμησε κ μη το σκέφτεσαι γιατί μόνο τότε θα μείνεις έγκυος! Όσο κλισέ κ αν είναι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος, σε περίπτωση που δεν, να πας να κάνεις γενικές εξετάσεις αίματος, να δεις μην έχεις χαμηλό αιματοκρίτη ή κάτι άλλο και χρειάζεσαι σίδηρο ή καμιά βιταμίνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...