Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υποψία εγκυμοσύνης


anni7

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω!Εγω δεν το εχω πετυχει ακομη δυστηχως και παλευω τωρα και 2 χρονια..Και ειμαι στα 45 !Σε καποιο σημειο φτανεις να αγχωθεις και να απογοητευθεις ,αλλα λεω οκ,ο Θεος ειναι μεγαλος.Καποια στιγμη θα γινει...

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει τη στιγμή που πρέπει... Εύχομαι να είναι σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω!Εγω δεν το εχω πετυχει ακομη δυστηχως και παλευω τωρα και 2 χρονια..Και ειμαι στα 45 !Σε καποιο σημειο φτανεις να αγχωθεις και να απογοητευθεις ,αλλα λεω οκ,ο Θεος ειναι μεγαλος.Καποια στιγμη θα γινει...

μια απο τις καλυτερες μου φιλες ειναι στην ιδια ηλικια μαζι σου και ειναι εξαιτερικος ανθρωπος και αυτη εχει περασει πολλα 10 εξωσωματικες χωρις να εχει μεινει ουτε μια φορα εγκυος και μαλιστα να σου πω οτι δε τους εχουνε βρει κανενα προβλημα το μονο οτι οι φιλη μου ειχε κυστουλες τις οποιες τις αντιμετωπισε αλλα ακομα τπτ ξερω γιατι μιλαμε πολυ με την φιλη μου και πραγαμτικα καμια φορα λεω και προσευχομαι για αυτην οπου παω να προσκυνησω σε καταλαβαινω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kukki είπε:

Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει τη στιγμή που πρέπει... Εύχομαι να είναι σύντομα!!

Να εισαι καλα γλυκια μου!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

μια απο τις καλυτερες μου φιλες ειναι στην ιδια ηλικια μαζι σου και ειναι εξαιτερικος ανθρωπος και αυτη εχει περασει πολλα 10 εξωσωματικες χωρις να εχει μεινει ουτε μια φορα εγκυος και μαλιστα να σου πω οτι δε τους εχουνε βρει κανενα προβλημα το μονο οτι οι φιλη μου ειχε κυστουλες τις οποιες τις αντιμετωπισε αλλα ακομα τπτ ξερω γιατι μιλαμε πολυ με την φιλη μου και πραγαμτικα καμια φορα λεω και προσευχομαι για αυτην οπου παω να προσκυνησω σε καταλαβαινω !!

Μπραβο σου κοριτσι μου!!Να την ενθαρρυνεις με τον τροπο σου!Και φυσικα η προσευχη παντα βοηθαει!!!Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας εδω μεσα και στα κοριτσια που παλευουν για το μωρακι τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ευχαριστω πολυ κοριτση μου σου το ευχομαι και εγω αν δε το εχεις πετυχει ακομα!!!!

ελπιζω οτι θα μας ερθει συντομα!!! δλδ ο αντρας μου θελει σαν τρελος!!! οχι οτι και εγω δε θελω αλιμονο!!! απλα επειδη εχω διαβασει πολλες ιστοριες και εδω κοριτσιων και στο επεριγυρο μου ειμαι συγκρατημενη δε κανω πολλες σκεψεις και το αφηνω να ερθει οσο πιο φυσικα γινεται !! 

Εισαι στην καλυτερη ηλικια για να ερθει!! Μολις ξεκινησες τις προσπαθειες.. μακαρι να σου κατσει αμεσα, αλλα θα σε συμβουλευα, να μην μπλεξεις με τα προωρα τεστακια.. να περινενεις παντα τουλαχιστον μια μερα καθυστερησης.. Γιατι φαντασου πως ο μεσος χρονος συλληψης των ζευγαριων ειναι 6-8 μηνες.. δεν ειναι πολυ αγχωτικο καθε μηνα να κανεις προωρα τεστ ενω η σιγουρη απαντηση απεχει μονο λιγες μερες?? Ασε που αν το τεστ βγει αρνητικο κ για καποιο λογο εχεις καθυστερηση, θα αναγκαστεις να ξανακανεις... πεταμενα λεφτα κ κυριως ψυχοφθορο!! Καλυτερα να ασχοληθεις με τεστ ωορρηξιας!!! Εκτος βεβαισ αν κανεις μερα παρα μερα σεξ οποτε κ δεν το χρειαζεσαι κ εισαι κ πολυ τυχερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω!Εγω δεν το εχω πετυχει ακομη δυστηχως και παλευω τωρα και 2 χρονια..Και ειμαι στα 45 !Σε καποιο σημειο φτανεις να αγχωθεις και να απογοητευθεις ,αλλα λεω οκ,ο Θεος ειναι μεγαλος.Καποια στιγμη θα γινει...

Ποσο τυχερο θα ειναι το νινακι σου..! Πιστευω οτι θα του δωσεις απεριοριστη αγαπη κ τρυφεροτητα..! Ευχομαι να σου συμβει συντομα!! Η γυναικα ενος φιλου του αντρα μου, ειναι 47 κ τωρα ειναι στον 7ο (με εξωσωματικη) σε διδυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Ποσο τυχερο θα ειναι το νινακι σου..! Πιστευω οτι θα του δωσεις απεριοριστη αγαπη κ τρυφεροτητα..! Ευχομαι να σου συμβει συντονα!! Η γυναικα ενος φιλου του αντρα μου, ειναι 47 κ τωρα ειναι στον 7ο (με εξωσωματικη) σε διδυμα!!

Σε ευχαριστω   πολυ γλυκια μου Rosemary!Κι εμεις βγηκαμε απο μια προσπαθεια εξωσωματικης και τωρα περιμενω να περασει λιγος χρονος να ξαναπροσπαθησουμε.Μηπως ξερεις τι χρονος πρεπει να περασει για μια νεα προσπαθεια ;;;Την Τριτη εχω ραντεβου με νεο γιατρο για τα περαιτέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστω   πολυ γλυκια μου Rosemary!Κι εμεις βγηκαμε απο μια προσπαθεια εξωσωματικης και τωρα περιμενω να περασει λιγος χρονος να ξαναπροσπαθησουμε.Μηπως ξερεις τι χρονος πρεπει να περασει για μια νεα προσπαθεια ;;;Την Τριτη εχω ραντεβου με νεο γιατρο για τα περαιτέρω... 

Δυστυχως δεν γνωριζω κ πολλα πραγματα για εξωσωματικες.. Ξερω ομως πως αν καποια κοπελα εχει οικονομικο προβλημα, το Ελενα αναλαμβανει με πολυ καλες τιμες (γυρω στα 700 ευρω) κ ειναι κ εξαιρετικη η επιστιμονικη του ομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Μπραβο σου κοριτσι μου!!Να την ενθαρρυνεις με τον τροπο σου!Και φυσικα η προσευχη παντα βοηθαει!!!Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας εδω μεσα και στα κοριτσια που παλευουν για το μωρακι τους!!!

εγω την ενθαρυνω παρα πολυ αληθεια την αγαπω πολυ και να σου πω κατι μεσα μου το πιστευω θα γινει δλδ αμα εχεις πιστη πιστευω βοηθαει και για σενα το ευχομαι συντομα κοριτση μου !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Δυστυχως δεν γνωριζω κ πολλα πραγματα για εξωσωματικες.. Ξερω ομως πως αν καποια κοπελα εχει οικονομικο προβλημα, το Ελενα αναλαμβανει με πολυ καλες τιμες (γυρω στα 700 ευρω) κ ειναι κ εξαιρετικη η επιστιμονικη του ομαδα!!

Να σαι καλα για τις πληροφοριες και τις ευχες !!!!!Σου ευχομαι τα καλυτερααααααα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απο την φιλη μου ξερω οτι αναλογως την περιπτωση δλδ ξερεις το ιστορικο αν εχει και περαιτερω θεματα λυση οπως κυστουλες κτλ ειναι θεμα δλδ καθαρα η καθε περιπτωση οπως επισης και τι μεθοδο εχεις επιλεξει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εγω απο την φιλη μου ξερω οτι αναλογως την περιπτωση δλδ ξερεις το ιστορικο αν εχει και περαιτερω θεματα λυση οπως κυστουλες κτλ ειναι θεμα δλδ καθαρα η καθε περιπτωση οπως επισης και τι μεθοδο εχεις επιλεξει !!!!

Καταλαβα!Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!Ελπιζω να μην χρειαστουν πολλες εξετασεις και ψαξιμο και να μπουμε αμεσα στη 2η εξωσωματικη!Ειμαι πανετοιμη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα απο αυτα που μου εχει πει η φιλη μου ειναι ετσι καθε γυναικα ειναι στο θεμα αυτο διαφορετικα αλλα και εγω ελπιζω να προχωρησεις γρηγορα και να πιασεις γρηγορα !!!! παντως η νονα μου την ηλικια σου ητανε πριν δυο χρονια και εκανε δυδιμακια κοριτσακια κουκλες!!!!!!! πιστη και θα γινει!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κατι λιγο ασχετο οτι αν καποια κοπελα ειναι αθλητρια ειναι η δουλεια της να ασχολειται με τον αθλητισμο να ξερετε επειδη εγω και ασχολουμαι και ασχολιομουνα παρα πολυ  και με πρωταθλητισμο και τωρα πλεον με αθλητισμο οτι αν δε εχετε καποιο επιβαρυμενο ιστορικο υγειας με αποβολες η γενικως με προβληματα δε εχετε προβλημα και δε ειναι αρνητικο για την συληψη βεβαια μου ειπε οτι οταν καταλαβεις οτι εισια εγκυος αν κανεις με πολυ εντονους ρυθμους γυμναστικη ριχνεις τους ρυθμους και κανεις ειτε γιογκα που υπαρχουνε και ειδικα για εγκυους ειτε πισινα ειτε κατι ειδηκευμενο για εγκυους και αναλογως για την περιπτωση και πως παει αν ειναι καλη η εχει θεματακια αυτο ηθελα να πω επειδη τα εψαξα πολυ στο θεμα αυτο γιατι ο αθλητισμος ειναι η ζωη μου αν αενδιαφερει καποια κοπελα !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εισαι στην καλυτερη ηλικια για να ερθει!! Μολις ξεκινησες τις προσπαθειες.. μακαρι να σου κατσει αμεσα, αλλα θα σε συμβουλευα, να μην μπλεξεις με τα προωρα τεστακια.. να περινενεις παντα τουλαχιστον μια μερα καθυστερησης.. Γιατι φαντασου πως ο μεσος χρονος συλληψης των ζευγαριων ειναι 6-8 μηνες.. δεν ειναι πολυ αγχωτικο καθε μηνα να κανεις προωρα τεστ ενω η σιγουρη απαντηση απεχει μονο λιγες μερες?? Ασε που αν το τεστ βγει αρνητικο κ για καποιο λογο εχεις καθυστερηση, θα αναγκαστεις να ξανακανεις... πεταμενα λεφτα κ κυριως ψυχοφθορο!! Καλυτερα να ασχοληθεις με τεστ ωορρηξιας!!! Εκτος βεβαισ αν κανεις μερα παρα μερα σεξ οποτε κ δεν το χρειαζεσαι κ εισαι κ πολυ τυχερη!!!

ναι συμφωνω μαζι σου κοριτση μου με τα τεστακια ετσι λεω να κανω οπως το λες κοιτα κανουμε συχνα χαχαχαχαχα οπως δλδ μας αφηνει και η καθημερινοτητα και η κουραση απο την δουλεια !!!!! μακαρι να ερθει συντομα οπως και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουνε !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Είμαι κι εγώ καινούρια εδώ!

Περιμένω περίοδο στις 12/9 και εχω σταθερο κυκλο 24-26 ημερών. Αυτό το μήνα ήμασταν αρκετά ενεργοί με τον άντρα μου κ μου έχει μπει η υποψία ότι ίσως κ να ήμασταν τυχεροί!

Έχω διαβάσει όλα τα πιθανά συμπτώματα από τα οποία έχω μόνο κράμπες χαμηλά στην κοιλιά εδώ και 1 εβδομάδα (τους γνωστούς πόνους περιόδου) και νομίζω ότι έχω κ αναγούλες κ ταχυκαρδίες τις τελευταίες μέρες. Όχι όμως τάση για εμετό, απλά μια περίεργη ανακατωσούρα στο στομάχι σε άσχετες στιγμές μέσα στην ήμερα. 

Από πρησμένο στήθος κ πόνο τίποτα, αν κ συνήθως πρήζεται κ πονάει αρκετά όταν περιμένω περίοδο. 

Ξέρω πρέπει να κάνω υπομονή απλά είπ να σας τα πω να ξαλαφρώσω!

Καλησπέρα   και καλώς ήρθες  κοπέλα μου...Κοιτα να  περάσεις όμορφα στο ταξίδι σας απολαύστε το και μην το σκεφτείσαι.Σου ευχομαι να μας επιστρέψεις Μ ευχάριστα νέα  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργια εδώ και θέλω τη γνώμη σας για κάτι που μου συνέβει πρώτη φορά και αγχώθηκα. Έχω σταθερό κύκλο 26-28 μέρες. Αδιαθέτησα στις 23/8. Είχα επαφές στις 29/8, 2/9 και 7/9. Στις 8/9 είδα στο εσώρουχο μου καφέ υγρά και σαν να υπήρχε κάτι σαν βλέννη λίγο μέσα. Δεν ένιωσα κάτι στην αρχή. Αργότερα άρχισα να νιώθω κάτι ενοχλήσεις χαμηλά, παρόμοιες Μ αυτές όταν περιμένω να αδιαθετήσω. Κάτι τσιμπήματα δεξιά αριστερά αλλά όχι έντονα. Σήμερα δεν είχα καφέ υγρά απλά λίγες ενοχλησούλες μόνο. Ποια είναι η γνώμη σας; μπορεί να πρόκειται για εγκυμοσύνη; ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 09/09/2017 at 7:57 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Καλησπέρα   και καλώς ήρθες  κοπέλα μου...Κοιτα να  περάσεις όμορφα στο ταξίδι σας απολαύστε το και μην το σκεφτείσαι.Σου ευχομαι να μας επιστρέψεις Μ ευχάριστα νέα  ???

Καλημέρα και ευχαριστώ!

Προσπαθώ να μη το σκέφτομαι αλλά ο λόγος που έχω αναστατωθεί είναι ότι το ταξίδι μας θα διαρκέσει ένα χρόνο, λόγω της δουλειάς του άντρα μου και θα αλλάζουμε συχνά χώρες...

Βέβαια αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι θα γίνει ότι είναι να γίνει. Αύριο την περιμένω και θα δούμε.

Νομίζω όμως ότι απλά έχω ενθουσιαστεί χωρίς λόγο μιας κ δεν έχω κανένα σύμπτωμα εκτός των κραμπών κ τις αναγούλες που μπορεί κάλλιστα να έχω αρπάξει καμιά ιώση.

Για να δούμε όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια   και καλή εβδομάδα!!

Ελπίζω να είσαι και να σου πω και να είσαι και να κάνετε ταξίδια θα βρεθεί τρόπος να παρακολοθείς και την εγκυμοσύνη και την γέννα μετά !!! όλα γόνονται !!! 

περιμενουμέ νέα σου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

Καλημέρα κορίτσια   και καλή εβδομάδα!!

Ελπίζω να είσαι και να σου πω και να είσαι και να κάνετε ταξίδια θα βρεθεί τρόπος να παρακολοθείς και την εγκυμοσύνη και την γέννα μετά !!! όλα γόνονται !!! 

περιμενουμέ νέα σου !!!!

Δυστυχώς μόλις είδα τα πρώτα καφέ υγρα... λογικά αύριο το πρωί θα έχει έρθει στην ώρα της σαν ελβετικό ρολόι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...