Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάμε μαζί εξωσωματική


Lovely

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!

Εχω να μπω αρκετο καιρο!

Ελπθζω να ειστε ολες καλα και ΟΛΕΣ να εχετε καταφερει να παρετε στα χερια σας θετικο τεστ !!

Εμεις λεμε να ξεκινησουμε μεσα Σεπτεμβρη αλλα εδω κ 1 μηνα με ταλαιπωρει αλλεργια απο το αγχος οπου παιρνω αντισταμινικα και κορτιζονη και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να ξεκινησουμε!

Εχει καμμια κοπελα παθει το ιδιο οπου στο τελος να μην επηρεασε ολο αυτο την διαδικασια??

Ευχαριστω πολυ

Καλημερα!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Εχω να μπω αρκετο καιρο!

Ελπθζω να ειστε ολες καλα και ΟΛΕΣ να εχετε καταφερει να παρετε στα χερια σας θετικο τεστ !!

Εμεις λεμε να ξεκινησουμε μεσα Σεπτεμβρη αλλα εδω κ 1 μηνα με ταλαιπωρει αλλεργια απο το αγχος οπου παιρνω αντισταμινικα και κορτιζονη και δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο να ξεκινησουμε!

Εχει καμμια κοπελα παθει το ιδιο οπου στο τελος να μην επηρεασε ολο αυτο την διαδικασια??

Ευχαριστω πολυ

Καλημερα!!????

Καλησπερα σου ευχομαι γρυγορα ευχαριστα νεα!!!! Ο γιατρος σου τι σου ειπε γιατι απο οσο ξερω πρεπει να ειναι ολα τελεια για να εχουμε ενα καλο εδαφος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μόνο που ξερω είναι οτι κορτιζόνη δίνουν και στην εξωσωματική , χαμηλή δόση... ο γιατρός μου είπε οτι είναι πολύ συνηθισμένο. Οπότε δεν νομίζω να επηρεάζει αρνητικά. Ρωτα τον,  αν αισθάνεσαι έτοιμη ψυχολογικά .. Εύχομαι καλή επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ποια κορτιχονη δινουνε εγω τρεις φορες δεν πηρα εκτος και αν ειναι καποια και δεν ξερω οτι εχει κορτιζονη!

νομίζω συνήθως prezolon δίνουν.. Ίσως την δίνουν σε ιστορικό αποβολων μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

νομίζω συνήθως prezolon δίνουν.. Ίσως την δίνουν σε ιστορικό αποβολων μόνο 

Μαλλον!!!Ποτε δεν πηρα τωρα δεν ξερω σε αυτη την προσπαθια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε εύχομαι ότι καλύτερο  και σύντομα με θετικές χοριακες. Ξεκινάω και εγώ  αυτόν το μήνα και εγώ θα πάρω κορτιζόνη δεν υπάρχει θέμα.Εμενα μου είπε ότι θα μου την δώσει για τυχόν κρυφά αυτοανοσα που θα τα βγάλει ο οργανισμός μετά από την λήψη της δεν ξέρω λεπτομέρειες από εβδομάδα που ζω ραντεβού θα σας ενημερώσω  όσον αφορά  το θέμα κορτιζόνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η karen είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε εύχομαι ότι καλύτερο  και σύντομα με θετικές χοριακες. Ξεκινάω και εγώ  αυτόν το μήνα και εγώ θα πάρω κορτιζόνη δεν υπάρχει θέμα.Εμενα μου είπε ότι θα μου την δώσει για τυχόν κρυφά αυτοανοσα που θα τα βγάλει ο οργανισμός μετά από την λήψη της δεν ξέρω λεπτομέρειες από εβδομάδα που ζω ραντεβού θα σας ενημερώσω  όσον αφορά  το θέμα κορτιζόνης. 

με το καλο karen μου! Ν μας ενημερώσεις γιατί κι εμενα η αιματολόγος μου είπε να παρω 10-15 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα. Στο νοσοκομείο όμως δεν μου ειπαν κατι και θα πάω οριακά 2η μέρα περιόδου κι αν όλα είναι οκ θα ξεκινήσω διεγερση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η karen είπε:

Γεια σας κορίτσια μου τι κάνετε εύχομαι ότι καλύτερο  και σύντομα με θετικές χοριακες. Ξεκινάω και εγώ  αυτόν το μήνα και εγώ θα πάρω κορτιζόνη δεν υπάρχει θέμα.Εμενα μου είπε ότι θα μου την δώσει για τυχόν κρυφά αυτοανοσα που θα τα βγάλει ο οργανισμός μετά από την λήψη της δεν ξέρω λεπτομέρειες από εβδομάδα που ζω ραντεβού θα σας ενημερώσω  όσον αφορά  το θέμα κορτιζόνης. 

Κι εγω κατι τετοιο ξερω και καπου είχα διαβασει ότι με αυτό το τροπο αποφευγουν και την υπερδιέγερση των ωοθηκών...

Καλή αρχή σε όλες και καλα χαπακώματα!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η jazz είπε:

με το καλο karen μου! Ν μας ενημερώσεις γιατί κι εμενα η αιματολόγος μου είπε να παρω 10-15 μέρες πριν την εμβρυομεταφορα. Στο νοσοκομείο όμως δεν μου ειπαν κατι και θα πάω οριακά 2η μέρα περιόδου κι αν όλα είναι οκ θα ξεκινήσω διεγερση

να σαι καλά  εννοείτε μόλις έχω νέα ενημέρωση.Εγω στη τελευταία προσπάθεια  μου είχε πει ο αιματολογος να πάρω  το intralipid δεν ξέρω άμα το γράφω και σωστά ενδοφλέβια 15 μέρες πριν εμβρυομεταφορα και τελικά  το πήρα δύο μέρες.Με τι φάρμακα θα ξεκινήσεις?Κοριτσια σας συστήνω και το DHEA  καλό είναι να το πάρετε δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει και αυτό καλό είναι ένα από τα καλύτερα ωμέγα 3 είναι λίγο τσουχτερό αλλά αξίζει. Παίρνεις τίποτε φάρμακα βιταμίνες? Εγώ D3Fix Κ φιλικό οξύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κι εγω κατι τετοιο ξερω και καπου είχα διαβασει ότι με αυτό το τροπο αποφευγουν και την υπερδιέγερση των ωοθηκών...

Καλή αρχή σε όλες και καλα χαπακώματα!!!!!! :D

Γεια σου peackoudaki μου εύκολα τα χαπακώματα αυτές οι ρήμαδες οι αντιπικτηκες είναι θέμα. Τι κάνεις δεν θυμάμαι είχες ξεκινήσει σπερματεγχυσεις η όχι? Θα μπούμε στο ρυθμό σιγά σιγά θα τα θυμηθούμε όλα είμαστε και από καλοκαιρινή σεζόν...  ??που είναι όλες άφαντες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Γεια σου peackoudaki μου εύκολα τα χαπακώματα αυτές οι ρήμαδες οι αντιπικτηκες είναι θέμα. Τι κάνεις δεν θυμάμαι είχες ξεκινήσει σπερματεγχυσεις η όχι? Θα μπούμε στο ρυθμό σιγά σιγά θα τα θυμηθούμε όλα είμαστε και από καλοκαιρινή σεζόν...  ??που είναι όλες άφαντες???

Τις είδαμε και τις σπερματεγχυσεις και αφου φαγαμε τα μουτρακια μας συνεχίζουμε με εξωσωματική! Αυτο το μήνα ξεκινάω κι εγω...

Τι κανεις Karen μου? Σε χάσαμε και σε σκεφτόμασταν.. χαίρομαι που είσαι καλα!

Για τις αντιπηκτικές που λες.... δεν εχω κανει... γιατί είναι θεμα? μαλλον θα κανω κι εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οι αντιπηκτικες πονανε λιιιιιιγο και καποιες μελανιαζουνε κιολας αλλα χαλαλι θα τα ξεχασουμε ολα !!!!!!

Μην μου λετε τετοια και είμαι μεγαλος φοβίτσουλας! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τις είδαμε και τις σπερματεγχυσεις και αφου φαγαμε τα μουτρακια μας συνεχίζουμε με εξωσωματική! Αυτο το μήνα ξεκινάω κι εγω...

Τι κανεις Karen μου? Σε χάσαμε και σε σκεφτόμασταν.. χαίρομαι που είσαι καλα!

Για τις αντιπηκτικές που λες.... δεν εχω κανει... γιατί είναι θεμα? μαλλον θα κανω κι εγω..

Εγώ τις θεωρώ πεταμένα λεφτά τις σπερματεγχυσεις. Τέλος πάντων σε θέλω αισιόδοξη και όλες σας.Δεν έφαγε τα μουτράκια έκανες την προσπάθεια σου δεν είχαμε τα αποτελέσματα  που θέλαμε δεν πειράζει συνεχίζουμε. Εγώ όταν πρωτοξεκινησα σε πλήρη άγνοια των πραγμάτων νόμιζα ότι με μια σπερματεγχυση θα έμενα έγκυος νόμιζα ότι έκανες και αυτό ήταν όλο που να ξέρα το τι θα επακολουθουσε ....καθ εγώ άλλη μια αποτυχημένη  προσπάθεια  εξωσωματικής τον Ιουνιο.Δεν έχω εμφύτευση ναι μεν γονιμοποίηση  όλες τις φορές  δεν έχω χάσει κανένα αλλά εμφύτευση καμιά. Κρατήσει και ένα την τελευταία φορά για κατάψυξη  αλλά δεν κατάφερε να επιβιώσει τρίτη μέρα τέλος.Αντιπηκτικες ζορικες  γιατί πετρωνει η κοιλιά και δεν τρυπάει με τιποτα μετά από δύο τρεις που έχεις κάνει αυτό το λιγότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οι αντιπηκτικες πονανε λιιιιιιγο και καποιες μελανιαζουνε κιολας αλλα χαλαλι θα τα ξεχασουμε ολα !!!!!!

ο μεγαλύτερος πόνος είναι αυτός της αρνητικής χοριακης που εύχομαι να μην υπήρχε σε καμιά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μην μου λετε τετοια και είμαι μεγαλος φοβίτσουλας! :S

Θυμήθηκα  τις μέρες πριν την σαλπιγγογραφια σου και την φίλη που σε έλεγε ραμπο? Είσαι δυνατή και αντέχεις τα πάντα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

ο μεγαλύτερος πόνος είναι αυτός της αρνητικής χοριακης που εύχομαι να μην υπήρχε σε καμιά μας. 

Συμφωνω απόλυτα...  :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Θυμήθηκα  τις μέρες πριν την σαλπιγγογραφια σου και την φίλη που σε έλεγε ραμπο? Είσαι δυνατή και αντέχεις τα πάντα... 

Όλες όσες παλεύουμε για το μωρακι μας είμαστε δυνατες, απλά ορισμένες φορές δε το ξέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Όλες όσες παλεύουμε για το μωρακι μας είμαστε δυνατες, απλά ορισμένες φορές δε το ξέρουμε!

Τι πρωτόκολλο θα ακολουθησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου αυτό που λενε "scratching" το έχετε συζητησει? Λένε ότι εχει αποτέλεσμα σε αποτυχίες εμφύτευσης..

Πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ακολουθήσω... αυτό συνήθως κάνουν στο ΣΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@karen μου αυτό που λενε "scratching" το έχετε συζητησει? Λένε ότι εχει αποτέλεσμα σε αποτυχίες εμφύτευσης..

Πρωτόκολλο ανταγωνιστών θα ακολουθήσω... αυτό συνήθως κάνουν στο ΣΠΩ.

ναι θα το κάνω  δεν το χα κάνει παρελθόν  και μου το συζηταγαν πολλές φίλες οι οποίες κάνουν και αυτές προσπάθειες βοηθάει και αυξάνει πιθανότητες  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η karen είπε:

ναι θα το κάνω  δεν το χα κάνει παρελθόν  και μου το συζηταγαν πολλές φίλες οι οποίες κάνουν και αυτές προσπάθειες βοηθάει και αυξάνει πιθανότητες  

Μπραβο! Ευχομαι να σε βοηθήσει κοριτσακι μου! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

να σαι καλά  εννοείτε μόλις έχω νέα ενημέρωση.Εγω στη τελευταία προσπάθεια  μου είχε πει ο αιματολογος να πάρω  το intralipid δεν ξέρω άμα το γράφω και σωστά ενδοφλέβια 15 μέρες πριν εμβρυομεταφορα και τελικά  το πήρα δύο μέρες.Με τι φάρμακα θα ξεκινήσεις?Κοριτσια σας συστήνω και το DHEA  καλό είναι να το πάρετε δεν κάνει θαύματα αλλά βοηθάει και αυτό καλό είναι ένα από τα καλύτερα ωμέγα 3 είναι λίγο τσουχτερό αλλά αξίζει. Παίρνεις τίποτε φάρμακα βιταμίνες? Εγώ D3Fix Κ φιλικό οξύ 

λοιπόν: Το χάπι για τον θυροειδή, φυλλικο οξύ, vit e τρεις φορές την ημέρα, ω3, σελήνιο και συνενζημο q10 , σαλοσπιρ και  vit d μια φορά την εβδομάδα.. Και τώρα άρχισα λίγο βασιλικό πολτό... Χαχαχαχα αυτά μόνο! Όταν ξεκινήσω ενέσεις σε καμια 10 μέρες, θα δω για την κορτιζόνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin changed the title to Πόσες ξεκινάμε μαζί εξωσωματική

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...