Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ, ΥΓΕΙΑΣ κ.α. ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΜΗ!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μαζί πάμε εμείς... Με το καλό το μωρό σας... Εννιά εβδομάδων πάω κ εγώ την Παρασκευή!!!!!!! 

Με το καλό και σε εσας!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 71
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Προσοχή στο πια βότανα καταναλώνεται. Το χαμομήλι δεν συνίσταται, και το τσάι με ρέγουλα γιατί περιέχει καφεΐνη. Μια καλή λύση για τις καούρες και το φούσκωμα είναι η μέντα.

Πρωτη φορα το ακουω. Εμενα ο γιατρος μου το επιτρεπει! Παντως στο ιντερνετ ολα τα αρθα το επιτρεπουν.. μονο ενα το απαγορευε.. πφφφ.. μπερδευομαι.. το ιδιο κ για ην μεντα που επισης πινω..! Παντου επιτρεπεται κ ενα side την απαγορευει.. Οποτε εμπιστευτειτε τους γιατρους σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fainareti είπε:

Με το καλό και σε εσας!!!  

Ευχαριστούμε πολύ πολύ!!!!! Γερά μωράκια να μας έρθουν σε όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια, πηρα το λαδι καρυδας!!!! Ειναι ο,τι πιο ΤΕΛΕΙΟ εχω βαλει στο σωμα μου!! Δεν προκειται να βαλω ποτε ξανα ενυδατικες κ αλλα λαδια σωματος.  Ειναι φουλ ενυδατικο (πιο πολυ απο τα βουτυρα σωματος), απορροφιεται πολυ πιο γρηγορα απο τα baby oil κ μυριζει καρυδαααα...!! Πιστευα οτι θα ηταν αοσμο η οτι θα μυριζε ασχημα σαν το αμυγδαλελαιο (καμια σχεση με το αμυγδαλελαιο, ουτε στην ενυδατωση ουτε φυσικα στο αρωμα).. Εχει την γνωστη διακρυτικη μυρωδια καρυδας!! Το πηρα απο μαγαζι με βιολογικα, 8 ευρω τα 200ml (απλωνεις πολυ λιγοτερη ποσοτητα λαδιου απ'οτι ενυδατικης). Το συστεινω ανεπιφυλακτα!! Προσοχη να ειναι παρθενο. Δηλ παντα ΔΙΑΦΑΝΟ με μυρωδια καρυδας. Αν ειναι υποκιτρινο κ αοσμο, ειναι επεξεργασμενο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2017 at 4:21 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Λοιπον κοριτσια, πηρα το λαδι καρυδας!!!! Ειναι ο,τι πιο ΤΕΛΕΙΟ εχω βαλει στο σωμα μου!! Δεν προκειται να βαλω ποτε ξανα ενυδατικες κ αλλα λαδια σωματος.  Ειναι φουλ ενυδατικο (πιο πολυ απο τα βουτυρα σωματος), απορροφιεται πολυ πιο γρηγορα απο τα baby oil κ μυριζει καρυδαααα...!! Πιστευα οτι θα ηταν αοσμο η οτι θα μυριζε ασχημα σαν το αμυγδαλελαιο (καμια σχεση με το αμυγδαλελαιο, ουτε στην ενυδατωση ουτε φυσικα στο αρωμα).. Εχει την γνωστη διακρυτικη μυρωδια καρυδας!! Το πηρα απο μαγαζι με βιολογικα, 8 ευρω τα 200ml (απλωνεις πολυ λιγοτερη ποσοτητα λαδιου απ'οτι ενυδατικης). Το συστεινω ανεπιφυλακτα!! Προσοχη να ειναι παρθενο. Δηλ παντα ΔΙΑΦΑΝΟ με μυρωδια καρυδας. Αν ειναι υποκιτρινο κ αοσμο, ειναι επεξεργασμενο.. 

Nαι έχεις δίκιο!!Το πέρνω και γω όποτε θυμάμαι.Το βάζω σε μαλλιά και πρόσωπο.Νόμιζα ότι θα είναι λιπαρό αλλά δεν είναι.Είναι στυπτικό.Εγκυούλες μακριά από βαζελίνη γιατί είναι υποπροιόν του πετρελαίου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Nαι έχεις δίκιο!!Το πέρνω και γω όποτε θυμάμαι.Το βάζω σε μαλλιά και πρόσωπο.Νόμιζα ότι θα είναι λιπαρό αλλά δεν είναι.Είναι στυπτικό.Εγκυούλες μακριά από βαζελίνη γιατί είναι υποπροιόν του πετρελαίου!!

Το δοκιμασα κ στο προσωπο το βραδυ κ οντως το αλλο πρωι δεν ειχα λιπαροτητα.. Στα μαλλια λυπαμαι να το βαλω,γιατι οκ,ειναι φθηνοτερο απο τις κρεμες ραγαδων αλλα δεν ειναι κ στην τιμη του ελαιολαδου!! Αυτο που μου εκανε πιο πολυ εντυπωση στο σωμα, ειναι πως ενω αυτη η "λαδιλα" που γλιστραει κ κολλαει παντου δεν μενει πολυ ωρα, το δερμα μου, ακομα κ μετα απο 4-5 ωρες ειναι νωπο (οπως δηλαδη ειναι 5 λεπτα μετα απο την ενυδατικη σωματος)! Φοβεροο!! Επισης λειαινει πολυ καποια ποιο τραχεια σημεια του σωματος!! (Μηπως πρεπει να με πληρωσουν για διαφημιση???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary πάρε την κοιλιά σου και βγες στην τηλεόραση!!!!!

Εγώ πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη χρησιμοποιούσα μια κρέμα για ραγάδες με λάδι ελιάς (κρέμα βάλσαμου λέγονταν ή κάτι τέτοιο). Είχε καλή τιμή και μια ένα μπουκάλι έβγαλα όλη την εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα πάρει από τα mothercare και από τα prenatal 2 παντελόνια. Βγήκαν πολύ καλά και τα έχω και για την επόμενη εγκυμοσύνη. Αν έχεις hm κοντά σου, μπορείς να βρεις και εκεί. Δεν ξέρω την ποιότητα τους και πόσο αντέχουν τέντωμα αλλά είναι πιο οικονομικά. 

Επίσης φορούσα αρκετά κολάν και φαρδιές μακριές μπλούζες ή φορεματάκια. 

(σημ. Δούλευα καθημερινά μέχρι να γεννήσω, συνεπώς τα φορούσα συνέχεια)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Είχα πάρει από τα mothercare και από τα prenatal 2 παντελόνια. Βγήκαν πολύ καλά και τα έχω και για την επόμενη εγκυμοσύνη. Αν έχεις hm κοντά σου, μπορείς να βρεις και εκεί. Δεν ξέρω την ποιότητα τους και πόσο αντέχουν τέντωμα αλλά είναι πιο οικονομικά. 

Επίσης φορούσα αρκετά κολάν και φαρδιές μακριές μπλούζες ή φορεματάκια. 

(σημ. Δούλευα καθημερινά μέχρι να γεννήσω, συνεπώς τα φορούσα συνέχεια)

 

Να είσα καλα ditaki μου. και εγω στη σκέψη με τα κολάν είμαι αλλά περιμένω να πιάσουν λίγα κρυα για να μπορώ να ρίχνω φαρδιές μπλουζίτσες απο πανω και να μην αγχώνομαι μην διαφανίζει! 

Στα H&M σκέφτομαι να κάνω και εγω σιγά σιγά μια έρευνα αγοράς, αλλά είδα και ένα μαγαζί που λέγεται orchestra και μου κίνησε την περιέργεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Να είσα καλα ditaki μου. και εγω στη σκέψη με τα κολάν είμαι αλλά περιμένω να πιάσουν λίγα κρυα για να μπορώ να ρίχνω φαρδιές μπλουζίτσες απο πανω και να μην αγχώνομαι μην διαφανίζει! 

Στα H&M σκέφτομαι να κάνω και εγω σιγά σιγά μια έρευνα αγοράς, αλλά είδα και ένα μαγαζί που λέγεται orchestra και μου κίνησε την περιέργεια! 

Εγω σκεφτομουν να φοραω αποκλειστικα κολαν, που ειναι κ αρκετα θυληκα!! Αλλα προχθες που δροσισε λιγο ο καιρος, κρυωσα με το νυχτικακι στο σπιτι κ πηγα να βαλω μια φορμα... ΜΑ ΜΕ ΕΣΦΙΓΓΕ..!!! Κ οχι, δεν εχω παρει πολλα κιλα (απο 57 εχω φτασει 60), κ ειμαι στην 14η βδομαδα.. Η κοιλιτσα μου, ειδικα αυτην την βδομαδα πεταχτηκε λιγο αποτομα αλλα δεν περιμενα να με ενοχλει κ η φορμα... Οποτε μου μπηκαν σκεψεις οτι μαλλον θα με ενοχλουν κ τα κολλαν-ποσο μαλλον τον χειμωνα που η κοιλια μου θα τινει στο απειρο!! Με βλεπω λοιπον να κυκλοφορω μονο με πολυ λεπτες παντελονες (αυτες που κανεις πρρρρτς κ σκιζονται) κ φορεματα σακια σαν τον Ντεμη Ρουσο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ επισης κι εγω το πρωτο μαγαζι που θα ψαξω, θα ειναι μαλλον τα HnM, που ειναι κ οικονομικα κ στυλατα!! Τωρα, αν δε μου κρατησουν κ πολλα χρονια....δε με απασχολει κ πολυ...Ελπιζω να φοραω τα ωραια μου ρουχαλακια μετα την γεννα κ να μην χρειαζομαι τα σακια..!! Αν κ εχω δει ρε κοριτσια κατι πολυ στυλατες εγκυες, με κατι τυπαδικα ρουχα, που ανετα θα τα φορουσα κ χωρις να ειμαι εγκυος!! Αν βρω, θα σας στειλω καμμια φωτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγω σκεφτομουν να φοραω αποκλειστικα κολαν, που ειναι κ αρκετα θυληκα!! Αλλα προχθες που δροσισε λιγο ο καιρος, κρυωσα με το νυχτικακι στο σπιτι κ πηγα να βαλω μια φορμα... ΜΑ ΜΕ ΕΣΦΙΓΓΕ..!!! Κ οχι, δεν εχω παρει πολλα κιλα (απο 57 εχω φτασει 60), κ ειμαι στην 14η βδομαδα.. Η κοιλιτσα μου, ειδικα αυτην την βδομαδα πεταχτηκε λιγο αποτομα αλλα δεν περιμενα να με ενοχλει κ η φορμα... Οποτε μου μπηκαν σκεψεις οτι μαλλον θα με ενοχλουν κ τα κολλαν-ποσο μαλλον τον χειμωνα που η κοιλια μου θα τινει στο απειρο!! Με βλεπω λοιπον να κυκλοφορω μονο με πολυ λεπτες παντελονες (αυτες που κανεις πρρρρτς κ σκιζονται) κ φορεματα σακια σαν τον Ντεμη Ρουσο!!!

Εγώ μπήκα στο site asos και αγόρασα ένα τζιν παντελόνι... θέλει λίγο στενεμα... Αλλά για 40 ευρώ είναι πολύ καλό!!! Και έχει ένα σωρό ρούχα και πολύ οικονομικά!

Εμένα μου λέει η πεθερά μου να πάρουμε μια κάπα για το χειμώνα... αχαχαχαχαχ και της λέω... θα είναι σαν ανοιχτή ομπρέλα! 

Ευτυχώς παρά τις 16 εβδομάδες ακόμα φοράω τα παλιά μου ρούχα... τα τζιν δεν κλείνουν εννοείται... Αλλά βολεύομαι μωρέ... με 1-2 κουμπάκια ανοιχτα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εγώ μπήκα στο site asos και αγόρασα ένα τζιν παντελόνι... θέλει λίγο στενεμα... Αλλά για 40 ευρώ είναι πολύ καλό!!! Και έχει ένα σωρό ρούχα και πολύ οικονομικά!

Εμένα μου λέει η πεθερά μου να πάρουμε μια κάπα για το χειμώνα... αχαχαχαχαχ και της λέω... θα είναι σαν ανοιχτή ομπρέλα! 

Ευτυχώς παρά τις 16 εβδομάδες ακόμα φοράω τα παλιά μου ρούχα... τα τζιν δεν κλείνουν εννοείται... Αλλά βολεύομαι μωρέ... με 1-2 κουμπάκια ανοιχτα!

 

 

Και μια μπουρκα!!!!!!!!! Εγω πηγα ανετη κ ωραια να βαλω το τζινακι μου κ οσο ημουν ορθια, ολα κυλουσαν ομαλα!! Οταν εκατσα ομως.....για κανεναν λογο... Εδω με στενευουν τα εσωρουχα μου κ πεταγονται πλαινα πατσοκοιλακια!!! Ευτυχως προς το παρον, εχω βολευτει τα φορεματακια μου..! Παντως θα μπω κ στο side που προτεινες, αν κ φοβαμαι λιγο να παρω ρουχα χωρις δοκιμη (ειδικα παντελονι)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Και μια μπουρκα!!!!!!!!! Εγω πηγα ανετη κ ωραια να βαλω το τζινακι μου κ οσο ημουν ορθια, ολα κυλουσαν ομαλα!! Οταν εκατσα ομως.....για κανεναν λογο... Εδω με στενευουν τα εσωρουχα μου κ πεταγονται πλαινα πατσοκοιλακια!!! Ευτυχως προς το παρον, εχω βολευτει τα φορεματακια μου..! Παντως θα μπω κ στο side που προτεινες, αν κ φοβαμαι λιγο να παρω ρουχα χωρις δοκιμη (ειδικα παντελονι)..

Κ εγώ φοβόμουν αλλά μόλις δεις τις τιμές θα αλλάξεις γνώμη! Εγώ από το site αυτό ψώνιζα και πριν την εγκυμοσύνη... Και πάλι το ίδιο νούμερο παίρνω απλά από την κατηγορία maternity...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα orchestra αν βγάλεις κάρτα έχουν φοβερές τιμές και στα βρεφικά ρούχα. ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!

Αλλά δεν είναι τόσο καλά ποιοτικά όσο τα άλλα. Αλλά για φανελάκια, ζιπουνάκια, καλτσάκια, σαλιάρες και λοιπά που θες πολλά είναι πολύ καλή λύση. 

Τα παντελόνια τα είχα πάρει το ένα 40€ και το άλλο 50€. Επίσης μπορεί να χρειαστεί να τα φορέσετε και λίγες μέρες αφού γεννήσετε.

Όσον αφορά τα κολάν εγώ βολεύτηκα αυτά με το μαλακό λάστιχο (όχι αυτό που σουρώνει). 

Επίσης υπάρχει και ένα τρικ να φοράτε τα παντελόνια σας τα κανονικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τα orchestra αν βγάλεις κάρτα έχουν φοβερές τιμές και στα βρεφικά ρούχα. ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!!!!

Αλλά δεν είναι τόσο καλά ποιοτικά όσο τα άλλα. Αλλά για φανελάκια, ζιπουνάκια, καλτσάκια, σαλιάρες και λοιπά που θες πολλά είναι πολύ καλή λύση. 

Τα παντελόνια τα είχα πάρει το ένα 40€ και το άλλο 50€. Επίσης μπορεί να χρειαστεί να τα φορέσετε και λίγες μέρες αφού γεννήσετε.

Όσον αφορά τα κολάν εγώ βολεύτηκα αυτά με το μαλακό λάστιχο (όχι αυτό που σουρώνει). 

Επίσης υπάρχει και ένα τρικ να φοράτε τα παντελόνια σας τα κανονικά....

Δυστυχως για την παραπανω αλυσιδα εχω ακουσει τα χειροτερα.. οτι δηλ ειναι κολαστηριο για τους εργαζομενους.. Εχουν παααρα πολυ αυταρικη κ καταπιεστικη πολιτικη κ μαλιστα μια φορα, πετυχα μια υπαλληλο να κλαιει κ την υπεθυνη της να της φωναζει δεικτικα "σε παρακαλω, συνεχισε τη δουλεια σου σαν επαγγελματιας"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, ρούχα (εννοώ βρεφικά) μην αγοράσετε πολλά! Αφενός θα σας δώσουν γνωστές και φίλες (εφόσον τα δεχτείτε), αφετέρου θα σας φέρουν στο μαιευτήριο ώς δώρα πολλά. Και στην βάπτιση ακόμα περισσότερα, θα βαρεθείτε να πλένετε και να σιδερώνετε καινούριες παραλαβές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου, ρούχα (εννοώ βρεφικά) μην αγοράσετε πολλά! Αφενός θα σας δώσουν γνωστές και φίλες (εφόσον τα δεχτείτε), αφετέρου θα σας φέρουν στο μαιευτήριο ώς δώρα πολλά. Και στην βάπτιση ακόμα περισσότερα, θα βαρεθείτε να πλένετε και να σιδερώνετε καινούριες παραλαβές!

Κ επισης, μεγαλωνει κ το νινι πολυ γρηγορα στην αρχη..! Δεν αξιζει να παρεις 100 ρουχα για να τα βαλει 1 μηνα.. τωρα η βαφτιση..........ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 από το καθετί χρειαζεσται. Πάνες αγκαλιές και πανακια για γουλιές να έχετε αρκετά γιατί θα λερωνονται με το παραμικρό.

Δεν ξέρω τις συνθήκες εργασίες στην συγκεκριμένη εταιρεία αλλά αν είναι έτσι είναι απαράδεκτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2017 at 11:39 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

5 από το καθετί χρειαζεσται. Πάνες αγκαλιές και πανακια για γουλιές να έχετε αρκετά γιατί θα λερωνονται με το παραμικρό.

Δεν ξέρω τις συνθήκες εργασίες στην συγκεκριμένη εταιρεία αλλά αν είναι έτσι είναι απαράδεκτο.

Γεια σας !πόσο ενδιαφέρον συζήτηση!Δεν ξέρω που να πρωτοχωθω..:)..

Orchestra έχω στη γειτονιά μου και δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό...Οι περισσοτερες μαμάδες που γνωρίζω αλλά και άλλες γυναίκες το επιλέγουν και για τα παιδιά τους και για δωράκια! Θα πάω και εγώ να βγάλω κάρτα αυτές τις μέρες.συμφέρει!

Για μαλλάκια που λέγατε..προσωπικά δεν τα βάφω..Αλλά επειδή δουλεύω σε κομμωτήριο αυτό που ξέρω είναι ότι το πρώτο τρίμηνο απαγορεύεται και στη συνέχεια επιτρέπεται τους ζυγους μήνες..Ο γιατρός μας ξέρει καλύτερα φυσικά! 

Νυχακια ο γιατρός μου απαγορεψε μέχρι 12η εβδομάδα..(Μια μου έμεινεεεε )...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα!Οσο για τις κρεμουλες..Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη cimulcium g3..μπείτε στο pharmacydiscount.gr έχει πολύ πολύ καλές εκπτώσεις σε όλα! 

Θα δοκιμάσω και το λάδι καρύδας!

(Rosemary να το κοιτάξεις αυτό με τη διαφήμιση! Πολύ καλή ,μπράβο! )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα και για τα παντελόνια που λέγατε! Αύριο μπαίνω στη 12η εβδομάδα και έχω χάσει 2 κιλά..Όταν έμεινα ήμουν 58 και τώρα είμαι 56..(Χωρίς πολλους εμετους κλπ)Η κοιλίτσα μου το πρωί όταν ξυπναω είναι κανονική και κάθε βράδυ ειναι σαν να έχω φάει όλη την κατσαρόλα με το φαγητό! Συμβαίνει σε εσάς κάτι τετοιο;

Αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minime είπε:

Ααα και για τα παντελόνια που λέγατε! Αύριο μπαίνω στη 12η εβδομάδα και έχω χάσει 2 κιλά..Όταν έμεινα ήμουν 58 και τώρα είμαι 56..(Χωρίς πολλους εμετους κλπ)Η κοιλίτσα μου το πρωί όταν ξυπναω είναι κανονική και κάθε βράδυ ειναι σαν να έχω φάει όλη την κατσαρόλα με το φαγητό! Συμβαίνει σε εσάς κάτι τετοιο;

Αυτά!!!

Ωωωω... τωρα εχω τυψεις για τα νυχια γιατι επειδη ολοι λεγαν οτι δεν υπαρχει θεμα, δε ρωτησα καν τη γιατρο... οσο για τα κιλα κ εγω ξεκινησα 58 κ την 12η ημουν 59. Τωρα, στην 15η ειμαι 60!! Εχω ακουσει κ αλλες οτι στην αρχη χασαν συνηθως λογω εμετων.. μαρη, μηπως δεν τρως??? Με την κοιλια ειχα ακριβως το ιδιο θεμα αλλα την 14η ξεπεταχτηκε αποτομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...