Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για μωράκι


irene85

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

 Για τη κλομιφαινη χρειαζεται οπωσδηποτε ορμονολ/ υπερηχογραφικος ελεγχος κ καλο ειναι να εχει προηγηθει σαλπιγγογραφια κ ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα. Εμενα μου την εδωσε στη τυχη.... τι να πω... Περιμενω να αδιαθετησω για να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια. Ειδα οτι εκτος απο τη κλασσικη υπαρχει κ η σαλπιγγογραφια με υπερηχο. Στα ιδιωτικα μαιευτηρια κανουν κ τις δυο? Δεν ξερω ακομα ποια κ που θα την κανω.. Ειμαι ακομα στην αναζητηση γυναικολογου... Εκανα ερευνα αλλα δεν εχω καταληξει κ ειναι κ αυτο ενα θεμα που με προβληματιζει... Διαβασα πολλες ιστοριες σ' αυτο το forum, κοριτσια που προσπαθουν μηνες, χρονια  κ πραγματικα θελει πολυ δυναμη κ υπομονη! ευχομαι καλη  επιτυχια σε ολα τα κοριτσια κ συντομα μανουλες!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kristy τώρα για σαλπιγγογραφια δεν είναι σίγουρο. Αλλά εννοείτε πως θέλει υπέρηχο και όχι έναν για να πάρεις για κλομιφαινη όπως και ορμονολογικες εξετάσεις. Εμένα πριν μου τα δώσει με έβαλε και ξανά έκανα ορμονικές εξετάσεις και με έβλεπε με υπέρηχο κάθε 3 ημέρες.

Δεν περνούμε έτσι φάρμακα ιδικά τέτοια σκευάσματα..!! Που έχουν διαφορές παρενέργειες..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kristy είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

 Για τη κλομιφαινη χρειαζεται οπωσδηποτε ορμονολ/ υπερηχογραφικος ελεγχος κ καλο ειναι να εχει προηγηθει σαλπιγγογραφια κ ο συζυγος σπερμοδιαγραμμα. Εμενα μου την εδωσε στη τυχη.... τι να πω... Περιμενω να αδιαθετησω για να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια. Ειδα οτι εκτος απο τη κλασσικη υπαρχει κ η σαλπιγγογραφια με υπερηχο. Στα ιδιωτικα μαιευτηρια κανουν κ τις δυο? Δεν ξερω ακομα ποια κ που θα την κανω.. Ειμαι ακομα στην αναζητηση γυναικολογου... Εκανα ερευνα αλλα δεν εχω καταληξει κ ειναι κ αυτο ενα θεμα που με προβληματιζει... Διαβασα πολλες ιστοριες σ' αυτο το forum, κοριτσια που προσπαθουν μηνες, χρονια  κ πραγματικα θελει πολυ δυναμη κ υπομονη! ευχομαι καλη  επιτυχια σε ολα τα κοριτσια κ συντομα μανουλες!!! 

 

Καλησπέρα είχα πάρει και εγώ παρελθόν δίχως υπέροχους ορμονολογικες τίποτε τι γράφω τώρα εδώ πέντε εξωσωματικές που είχα κάνει από τις οχτώ μ9νο μια ΑΜΗ μου Χαν ζητήσει ούτε σπερμοδιαγραμμα σαλπιγγογραφια υστεροσκιπηση τίποτα απολύτως. Μην αφήνεις το χρόνο να περνά. Βρες σύντομα  και γιατρό  Κ ξεκινά άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Κάνει πρόκληση ωορρηξίας. Σε κοπέλες που δεν κάνουν ωορρηξία σαν κι εμένα 

Ευχαριστώ πολυ γ την απάντηση!Ο γιατρός δεν μ εχει αναφέρει τίποτα γ αυτο.Μια κανω ,μια δεν κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ευχαριστώ πολυ γ την απάντηση!Ο γιατρός δεν μ εχει αναφέρει τίποτα γ αυτο.Μια κανω ,μια δεν κανω...

Για να πάρει κάποιο τέτοιο θέμα πρέπει να σε παρακολουθεί ο γιατρός κακίες μέρες. Εμένα μου τα είχε δώσει για σπερματεγχυση αλλά δεν μας έκατσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen  δηλ  αν καταλαβα καλα εκανες πεντε εξωσωματικες κ ζητησαν μονο ΑΜΗ? Ειναι απιστευτο.. λυπαμαι πολυ..Ο ιδιος γυναικολογος?  Εγω σκεψου οτι ειμαι 38, η ΑΜΗ ειναι χαμηλη αλλα οι υπολοιπες ορμονικες ειναι φυσιολογικες κ δεν ξερω ακομα αν κανω ωορρηξια κ δεν εχουν γινει σαλπιγγ κ σπερμοδιαγραμμα που σημαινει δεν ξερω τιποτα ακομα...  Βασικα θελω να ειναι ειδικος σε θεματα υπογονιμοτητας. Λογω ηλικιας δεν εχω περιθωρια να χανω χρονο.. Ειδα καποια ονοματα (που συνεργαζονται κ με συγκεκριμενα κεντρα εξωσωμ). Δεν κατεληξα σε καποιον κ  στην ουσια  θα παω στη τυχη κ αυτο με αγχωνει παρα πολυ.. Δεν ξερω σε ποια φαση εισαι τωρα, το σιγουρο ειναι οτι εχεις ταλαιπωρηθει πολυ κ  σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε ολα καλα!!  Οποια κοπελα θελει μπορει να μου συστησει   με πμ. θα με βοηθουσε πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kristy είπε:

@karen  δηλ  αν καταλαβα καλα εκανες πεντε εξωσωματικες κ ζητησαν μονο ΑΜΗ? Ειναι απιστευτο.. λυπαμαι πολυ..Ο ιδιος γυναικολογος?  Εγω σκεψου οτι ειμαι 38, η ΑΜΗ ειναι χαμηλη αλλα οι υπολοιπες ορμονικες ειναι φυσιολογικες κ δεν ξερω ακομα αν κανω ωορρηξια κ δεν εχουν γινει σαλπιγγ κ σπερμοδιαγραμμα που σημαινει δεν ξερω τιποτα ακομα...  Βασικα θελω να ειναι ειδικος σε θεματα υπογονιμοτητας. Λογω ηλικιας δεν εχω περιθωρια να χανω χρονο.. Ειδα καποια ονοματα (που συνεργαζονται κ με συγκεκριμενα κεντρα εξωσωμ). Δεν κατεληξα σε καποιον κ  στην ουσια  θα παω στη τυχη κ αυτο με αγχωνει παρα πολυ.. Δεν ξερω σε ποια φαση εισαι τωρα, το σιγουρο ειναι οτι εχεις ταλαιπωρηθει πολυ κ  σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε ολα καλα!!  Οποια κοπελα θελει μπορει να μου συστησει   με πμ. θα με βοηθουσε πολυ..

Καλημέρα ναι πέντε χωρίς τίποτε. Άλλαξα γιατρό ένας εξαιρετικός γιατρός και άνθρωπος.Συνεχισα με αυτό τον γυναικολόγο το οποίο μου σύστησε μια ξαδέρφη του άντρα μου να ναι καλά ήμουν για να κάνω την έκτη Προσπάθεια στον προηγούμενο και για καλή μου τύχη μες στην ατυχίΑ από άσχημα γεγονότα που συνέβησαν στην οικογένεια μας την ανέβαλα είχα ξεκινήσει υπέροχους κανονικά μην πολυλογώ βρέθηκα τυχαία με την ξαδέρφη και συζητάγαμε δεν ήξερε για τον ιστορικό μου ούτε τις προσπάθειες δεν πας και εκεί.. Πήγα δεν το αλλάζω με τίποτε. Έμεινε άφωνος από όλα. Ξεκινήσαμε μαζί εξετάσεις τα πάντα σαλπιγγογραφια υστεροσκοπηση σπερμιδιαγραμμα καλλιέργειες αυτοανοσα αιματολογικές ΝΚ Θρομβοφιλια ψάξιμο Γι τυχόν μικρόβια καρυοτυπο κυστική ινώδη ορμονιλογικες παρακολούθηση κύκλων και ένα σωρό ακόμη μόλις απόκλεισαμε τυχόν θέματα βρέθηκαν κιόλας τα λύσαμε μου συστήνει εξωσωματικους και κέντρα που συνεργάζεται κατέληξα σε ένα απ όλα συνέχισα κάνω μία ακόμη αποτυχημένη,δευτερη δεν περπάτησαν τρίτη γονιμοποίηση με ανωμαλίες κατέληξα με δότρια αναμένω λόγου κακής ποιότητας ωαριων και Πρόωρη  Γήρανση ωοθηκών. Είμαι πολύ ευχαριστημένη όλοι λέγαν τίποτε δεν έχεις άγχος έχασα τόσους κύκλους όμως και είχα να προλΒαινουμε παρά να αμελουμε και Ν ακούμε τριτους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen  σου ευχομαι καλη επιτυχια  και συντομα μανουλα!!! εγω αδιαθετησα  οποτε πρεπει να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια. Σου εστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...