Μετάβαση σε περιεχόμενο
ditaki

V-BAC (Εμπειρίες, γιατροί, μαίες)

Recommended Posts

Καλημέρα!

Γέννησα πριν περίπου ένα χρόνο το κοριτσάκι μου με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής. Μου δόθηκαν οι δύο εναλλακτικές, μου είπαν τα υπέρ και τα κατά και για τα δύο και επέλεξα να γεννήσω με καισαρική. Τώρα είμαι στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι και θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά. 

Θα ήθελα λοιπόν, να διαβάσω ανάλογες εμπειρίες από γυναίκες που το έχουν επιχειρήσει ή είναι σε διαδικασία να το επιχειρήσουν. Επίσης θα ήθελα πληροφορίες για γιατρούς και μαίες που αναλαμβάνουν σε Μεσολόγγι, Αγρίνιο, Πάτρα, Ιωάννινα αλλά και Αθήνα. 

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 18 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα!

Γέννησα πριν περίπου ένα χρόνο το κοριτσάκι μου με καισαρική λόγω ισχιακής προβολής. Μου δόθηκαν οι δύο εναλλακτικές, μου είπαν τα υπέρ και τα κατά και για τα δύο και επέλεξα να γεννήσω με καισαρική. Τώρα είμαι στην προσπάθεια για δεύτερο παιδάκι και θα ήθελα να γεννήσω φυσιολογικά αυτή τη φορά. 

Θα ήθελα λοιπόν, να διαβάσω ανάλογες εμπειρίες από γυναίκες που το έχουν επιχειρήσει ή είναι σε διαδικασία να το επιχειρήσουν. Επίσης θα ήθελα πληροφορίες για γιατρούς και μαίες που αναλαμβάνουν σε Μεσολόγγι, Αγρίνιο, Πάτρα, Ιωάννινα αλλά και Αθήνα. 

Με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα! !!!παρακολουθω! 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Γέννησες με καισαρική και τα δύο κορίτσια σου?

Ναι καισαρική και η δύο. Η πρώτη λόγω πρωτοχρονιας. .....😈😈😈 και η δεύτερη γιατί δεν είχα βρει γιατρό που να υποστηρίζει vbac!

Και γω επαρχία. Γι αυτό ψάχνομαι. Αθήνα ξέρω ότι υπάρχουν ομάδες που υποστηρίζουν. Έλα εδώ τι γίνεται?

Η αλήθεια είναι ότι η επαρχία πάσχει λιγο σε τέτοια θεματα!ελπίζω να γράψει κάποια κοπέλα την εμπειρία της!!

Κοριτσια καλησπερα. Μένω στην Αθήνα κι ακομα δεν εχω γεννησει (δεν εχω μεινει καν εγκυος!), οποτε δεν εχω αμεση εμπειρια, απλα ξερω οτι ο γιατρος μου ειδικευεται στο VBAC. Ακόμα και με μια απλη επισκεψη στη σελιδα του θα το δειτε στο βιογραφικο του. Επισης μια φιλη μου γεννησε το δευτερο με φυσιολογικο ενω ειχε γεννησει το πρωτο με καισαρικη με τον ιδιο γιατρο... αν θελετε θα σας στειλω πμ να σας πω το ονομα του και να τον ψαξετε... γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο εκεινον..

στις πριν 3 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Κοριτσια καλησπερα. Μένω στην Αθήνα κι ακομα δεν εχω γεννησει (δεν εχω μεινει καν εγκυος!), οποτε δεν εχω αμεση εμπειρια, απλα ξερω οτι ο γιατρος μου ειδικευεται στο VBAC. Ακόμα και με μια απλη επισκεψη στη σελιδα του θα το δειτε στο βιογραφικο του. Επισης μια φιλη μου γεννησε το δευτερο με φυσιολογικο ενω ειχε γεννησει το πρωτο με καισαρικη με τον ιδιο γιατρο... αν θελετε θα σας στειλω πμ να σας πω το ονομα του και να τον ψαξετε... γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο εκεινον..

Εμένα με ενδιαφέρει! Αν μπορείς στείλε μου πμ!ευχαριστώ! 

Γεννησα και εγω με καισαρικη το σκέφτομαι και εγω για φυσιολογικο πρωτα ο Θεος στο επομενο παιδακι οταν ερθει με το καλο..... Πατρα μενω δεν ξερω καποιον γιατρο ομως με ειδικευση σε αυτο . 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας.
    • Κορίτσι μ ανάλογα π θα πας. Εγώ π ειμαι από επαρχία κ πάω σε συγκεκριμένο μικροβιολογικο ο άνθρωπος μ την έβγαλε μέσα σε 3 ώρες. Αν πας στο απογευματινό άνοιγμα κ τους παρακαλέσεις Ίσως σ την βγάλουν μέχρι τ κλείσιμο. 
    • Καλημέρα @Σουσαμακι! Περιμένουμε τα καλά σου νέα.
    • @babybaby Με το καλό! Ανυπομονώ για τα καλά σου νέα, και με τη βούλα! 
    • ωωω καταλαβα...οταν αισθανθει καλυτερα θα μπει παλι κ θα μας πει ευχαριστα! μακαρι να εχουμε ολες ευχαριστα!
  • Νέες συζητήσεις