Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δοτης σπερματος


Stacy34

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! 

Ανοίγω αυτό το θέμα καθώς θέλω να μοιραστώ μαζί σας την δική μου ιστορία. 

Προσπαθουσαμε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα,όταν έκανα εξετάσεις ανακάλυψα πολυκυστικες, ακολούθησα θεραπεία και πάλι δεν υπήρξε εγκυμοσύνη. 

Όταν τελικά έκανε και ο  άντρας μου εξετάσεις  διαγνώστηκε με πλήρη αζωοσπερμια, τα αίτια ήταν γενετικα (χρωμοσωμικη ανωμαλία) και η θεραπεία δύσκολη και με μικρές πιθανότητες να βρεθεί στην βιοψια κατάλληλο σπέρμα για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μικρογονιμοποιηση. 

Εκτός από τη λύση της βιοψιας έμενε ο δοτης και η υιοθεσία. 

Επιλέξαμε να συνεχίσουμε κάνοντας σπερματεγχυση με σπέρμα δοτη. Για την ακρίβεια την απόφαση την πήρε ο σύντροφος μου. 

Ήμουν τυχερή και όλα πήγαν καλά από την πρώτη προσπάθεια και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στις αρχές της εγκυμοσύνης μου. 

Δε μετανιώνω στιγμή για την επιλογή αυτή και θαυμάζω λίγο παραπάνω τον καλό μου για την απόφαση του αυτή! 

Ξέρω καλά πως κάτι τέτοιο αποτελεί θέμα ταμπού, δεν το έχουμε μοιραστεί με κανέναν φίλο ή συγγενή και ούτε σκοπεύω να το κάνω. 

Πριν κάποια χρόνια ούτε καν θα περνούσε από το μυαλό μου αλλά από τη στιγμή που η λύση του δοτη ήταν για μας σχεδόν μονόδρομος δε διστασα στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο για την απόφαση αυτη!!!!σήμερα η επιστήμη έχει βοηθήσει πολλές γυναίκες να καταφέρουν να γίνουν μανούλες και δε βλέπω πουθενά κάτι κακό σε αυτό! Αν φυσικά όλες οι άλλες μέθοδοι αποτύχουν  τότε υπάρχει και η λύση της υιοθεσίας! Πάντως το αποτέλεσμα είναι ένα! Ευτυχισμένες οικογένειες! 

Με το καλό το μωράκι σου!!!☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημασία δεν έχει η βιολογία αλλά τόσο πόσο συνειδητοποιημένος είσαι ότι θες να γίνεις γονιός. Συγχαρητήρια και στους δυο σας, που δεν κολλήσατε στα ταμπού αλλά πήγατε ένα βήμα παραπέρα και σύντομα θα κρατάτε τον καρπό της αγάπης σας...κι αυτός ο καρπός μεγαλώνει μόνο με αγάπη! Με το καλό το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά μπράβο κ από μένα! ! Πολύ καλά κάνατε! ! Μια θεία μου έκανε εξωσωματική με δότη ωάριου. ..2 υπέροχες ξαδελφουλες έχω τώρα! ! Δεν το λέει ...γιατί οι άνθρωποι είναι κακοί κ στενομυαλοι!! Με το καλό το παιδάκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη στενομυαλια μας δε θα συζητησω....

θα σου πω πως ουσα μανουλα με εξωσωματικη 2 φορες , καμια καμια μα καμια αξια δεν εχει το υλικο για το στοχο...

εχω φιλη που θα παει με δοτη το φθινοπωρο (σε πολυ γνωστο κεντρο)μου πε οτι ειδαν φωτο 2 δοτων που ταιριαζαν στα χαρακτηριστικα τους...απο το εξωτερικο και κατεληξαν)το σπερμα το χει συγκεκριμενη τραπεζα εδω αλλιως το παιρνεις απ εξω με πολυ περισσοτερα χρηματα...

απο την ψυχη μου μεσα καλη επιτυχια κοριτσι μου και συντομα μανυλα..κι οπως εχω βαρεθει να γραφω εδω δεν ειναι ταμπου το να παρεις καρδια η νεφρο;;;;εκει μαλιστα παρακαλα ς το θανατου καποιου για τη δικη σου ζωη..δεν ειναι ταμπου να παρεις νωτιαιο μυελο;;αλλα ειναι ταμπου να παρεις κυτταρα;;;κυτταρα παιρνεις..ανρθωπο εσυ θα τον κανεις αν συνδιαστει με αλλο υλικο αν εμφυτευτει κι αν τραφει με το αιμα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Stacy34

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου ! 

Συγχαρητηρια στον σύντροφο σου !

υα ενοιωθα πολυ τυχερή με έναν τέτοια άνθρωπο δίπλα μου και ακομα πιο τυχερό θα ειναι αυτο το πλασματάκι που θα σας εχει γονείς!

ευχομαι υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ! Η Παναγία κοντα σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες!

Ο λογος που δεν εχουμε ανοιχτει σε κανεναν δικο μας ειναι πρωτον γιατι ο αντρας μου δεν θα ενιωθε καθολου ανετα με κατι τετοιο και δευτερον το ενδεχομενο να μαθει την αληθεια  το παιδι μας με τροπο ασχημο απο καποιον καλοθελητη....η επιλογη του αν το μαθει ή οχι και με ποιον τροπο θα ειναι δικη μας επιλογη,οποτε περα απο το γιατρο μου δεν επιθυμω να το γνωριζει κανεις αλλος...

@Finallyεμεις την επιλογη την καναμε χωρις να δουμε φωτογραφιες,μονο μια λιστα με καποια χαρακτηριστικα,κ η αληθεια ειναι οτι ηταν μια στιγμη αρκετα αβολη....απλα γιατι δεν με απασχολουσαν οι λεπτομερειες...ηθελα μονο να παρω το φυαλιδιο,το αν προεχροταν απο καποιον μελαχροινο 1,85 ή απο καποιον καστανο 1,87 δεν ειχε ουδε μια σημασια....

Οσο για το τωρα,το μονο που με αγχωνει ειναι να περασουν οι επομενοι 7μηνες και να πανε ολα καλά...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου! Έχει πίστη στο σπορακι σου! Να του μιλάς κ να τ λες πόσο πολύ τ αγαπάτε κ τ θέλετε. 

Με οποίο τρόπο κ να έρθει στον κόσμο ένα μωρό πως είναι δυνατόν να μην τ αγαπήσεις; υπάρχει πιο αγνό, πιο αθώο πλάσμα από ένα μωρό;

Το καλοκαίρι του 2015 δούλευαμε με τ άντρα μου σε ένα από τα νησιά που κατεκλυσαν οι πρόσφυγες. Έβλεπες μωρα ημερών έως μερικών χρόνων βρώμικα ταλαιπωρημενη. Ήταν όταν ακόμη προσπαθούσαμε για τ μωρό μας. Λέω κπ στιγμή στον άντρα μ δηλαδή αν σ βάλουν στα χέρια ένα μωρό τόσο δα κ σ πούνε πάρτο να τ μεγαλώσεις είναι δυνατόν να μην τ αγαπήσεις; ένα μωρό είναι απλά ένα μωρό. Τι σημασία έχει από ποιον έρχεται;

Είναι τ μωρο σας! Δικό σας πλασματακι! Κ όταν τ πιάσετε στα χέρια σας θα είναι σαν να κρατάτε τ κόσμο όλο!

Δυστυχώς ο κόσμος είναι κακός. Έχοντας περάσει από τ μονοπάτι της υπογονιμοτητας ξέρω από πρώτο χέρι από την αδιακρισια κ τις υπουλες ερωτήσεις τ καθενός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacy34 μπραβοοοο σου!!και να σου πω οτι θα εκανα ακριβως το ιδιο αν ειχα προσπαθησει και δεν μπορουσα με αλλο τροπο...οπως επισης αν δεν ειχα καλα ωαρια και δε μπορουσα με δικα μου θα επαιρνα δανεικα...

θα ειναι το μωρο σας το κομματι σας και ολα ταλλα ειναι απλα για το κουβεντα να γινεται...

Με το καλο να ερθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜΑΡΙΕΤΤΑ30 σε ευχαριστω πολυ...

Ναι,ακριβως αυτο...κουβεντα να γινεται ειναι ολα.Σημασια εχει να ειμαστε συνειδητοποιημενοι στις επιλογες μας,οποιες κι αν ειναι αυτες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

@Stacy34 κοριτσι μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσινη σου!!! Ελπίζω να πηγαίνουν ολα καλα! Εγω χθες μίλησα με τη ιατρό μου κ λόγω σοβαρού προβλήματος στο σπερμα πρέπει να κάνουμε εξωσωματική αλλα πρέπει να κανει κάποιες εξετάσεις για να ελεγχθούν κάποιες ανωμαλίες γενετικές.. έχω πάθει έναν πανικό γτ δν ξερω πως θα ο παρει ο άντρας μου κατι τέτοιο και σκέφτομαι πως αν μας πουν έτσι θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική με δότη και με δότρια ... μπορεί Α σκέφτομαι και βλακείες αλλα δν ξερω δν θελω να αισθανθεί άσχημα ουτε στιγμη και δν θελω να τον χάσω με τπτ.. εσενα ήταν θετικός κατευθείαν;;; Του βρε καιρό να το χονεψει ; Γτ εμενα το εχει παρει πολυ βαριά και ο ο ο γεγονος της ολιγοασθενοσπερμιας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa μου ξερω ποσο δυσκολη ειναι η ολη φαση.Οι αντρες το βλεπουν και "εγωιστικα"... Το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να το συζητησετε. Φυσικα και για μας ηταν σχεδον μονοδρομος γιατι μιλαμε για αζωοσπερμια...

Απο το σπερμοδιαγραμμα μεχρι και να αποφασισουμε αυτη τη λυση μεσολαβησαν 15 μηνες.

Την τελικη αποφαση την πηρε εκεινος.

Ξερεις ποιο ηταν ενα απο τα πρωτα πραγματα που μου ειπε,οταν επιβεβαιωσαμε την εγκυμοσυνη? 

"Επρεπε να το ειχα αποφασισει νωριτερα"

Οσο για το ενδεχομενο να πατε και με δανεικα ωαρια,εμεις δεν το σκεφτηκαμε καν.

Δεν παιζει ρολο για μενα αν θα εχει 100% ,50% ή 0% τα γονιδια μας...σημασια εχει οτι αυτη τη στιγμη μεσα μου μεγαλωνει το παιδι ΜΑΣ.Για μενα πιο δυσκολη περιοδος ηταν η αναμονη μεχρι να αποφασισουμε τι θα κανουμε,τιποτε αλλο.

Οπως και να εχει συζητηστε μεταξυ σας,αλλα και με τους γιατρους σας.

Ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε.

Οτι αλλο θελησεις,με ρωτας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν ξερω... είμαι στεναχωρημένη μπερδεμένη κ δν ξερω.. αλομα

δν κάναμε εξετάσεις για να δούμε αν ειναι ακατάλληλο γενετικά το σπερμα

μας απλα ξέρουμε οτι ειναι λιγο κ ο γιατρός ζήτησε κ καριοτυπο κ κιστυκη ίνωση .. νομιζω θα τρελαθώ με ολα αυτα μέχρι να μάθουμε... φοβάμαι μην το παρει άσχημα και τον χάσω .. τπτ αλλο δν φοβάμαι! Δν με νοιάζουν τα αλλα !!! Γιαυτο ειπα να παρουμε

και δότη κ δότρια για να μη νιώσει ουτε στιγμή άσχημα..! Αχ δν ξερω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και συγχαρητηρια!

ειναι οντως αποφαση ζωης που συνηθως σπανια παιρνουν οι αντρες!

ευχομαι να πανε ολα καλα κα να εχετε μια υπεροχη οικογενεια.

υ/σ....και εγω αν συνεχισω τισ προσπαθειες μου και δε πιανει η εξωσωματικη θα προβω σε δωρεα ωαριου αφου και ο συζηγος ηδη συμφωνει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2017 at 2:34 ΠΜ, ο/η Stacy34 είπε:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! 

Ανοίγω αυτό το θέμα καθώς θέλω να μοιραστώ μαζί σας την δική μου ιστορία. 

Προσπαθουσαμε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα,όταν έκανα εξετάσεις ανακάλυψα πολυκυστικες, ακολούθησα θεραπεία και πάλι δεν υπήρξε εγκυμοσύνη. 

Όταν τελικά έκανε και ο  άντρας μου εξετάσεις  διαγνώστηκε με πλήρη αζωοσπερμια, τα αίτια ήταν γενετικα (χρωμοσωμικη ανωμαλία) και η θεραπεία δύσκολη και με μικρές πιθανότητες να βρεθεί στην βιοψια κατάλληλο σπέρμα για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μικρογονιμοποιηση. 

Εκτός από τη λύση της βιοψιας έμενε ο δοτης και η υιοθεσία. 

Επιλέξαμε να συνεχίσουμε κάνοντας σπερματεγχυση με σπέρμα δοτη. Για την ακρίβεια την απόφαση την πήρε ο σύντροφος μου. 

Ήμουν τυχερή και όλα πήγαν καλά από την πρώτη προσπάθεια και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στις αρχές της εγκυμοσύνης μου. 

Δε μετανιώνω στιγμή για την επιλογή αυτή και θαυμάζω λίγο παραπάνω τον καλό μου για την απόφαση του αυτή! 

Ξέρω καλά πως κάτι τέτοιο αποτελεί θέμα ταμπού, δεν το έχουμε μοιραστεί με κανέναν φίλο ή συγγενή και ούτε σκοπεύω να το κάνω. 

Πριν κάποια χρόνια ούτε καν θα περνούσε από το μυαλό μου αλλά από τη στιγμή που η λύση του δοτη ήταν για μας σχεδόν μονόδρομος δε διστασα στιγμή! 

Θέλει μεγάλη δύναμη ψυχής αυτό που κάνατε. Σας εύχομαι να είστε για πάντα δεμένοι κ αγαπημένοι.Και βέβαια όλο αυτό είναι κάτι που αφπρά μόνο εσάς και δεν χρειάζεται να το μοιραστείς με κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή τη στιγμή μέσα σου μεγαλώνει το παιδί σας.το δικό σου και του άντρα σου.μεσα από τα βάθη της ψυχής μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε το παιδί σας στη  αγκαλιά σας.ολα καλά θα πάνε σίγουρα.θερμα συγχαρητήρια για την απόφαση σας και παν τα έτσι να είστε αγαπημένοι και ο ένας να σέβεται το άλλον όπως κάνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2017 at 2:59 ΜΜ, ο/η Stacy34 είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ!

Stacy

προσπαθώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα , αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ , μου βγάζει μήνυμα ότι  μπορώ να στείλω 0 μηνύματα.....

αν δεν σε βάζω σε κόπο θα μπορούσες να στείλεις προσωπικό μήνυμα και να σου απαντήσω εκεί;;;

συγνώμη για την ταλαιπωρία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοκκινομαλλα, συγγνωμη που επεμβαινω, αλλα μαλλον αυτο σου συμβαινει, γιατι αν δεις κατω αοι την φωτο σου, εισαι ακομα δοκιμαστικο μελος.. Δηλ κ να σου στειλει η Stacy μαλλον δε θα μπορεις να απαντησεις... Διαβασε τις 2 πρωτες συζητησεις του φορουμ για να δεις τι ισχυει σιγουρα.. Νομιζω οτι για να στειλεις πμ, πρεπει να εχουν περασει καποιες μερες απο την εγγραφη σου καθως και να εχεις δημοσιευση πανω απο 20 απαντησεις... Τωρα εσυ εχεις δημοσιευσει 4.. Ξεκινα να απαντας λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πάρα πολύ Rosemary:)

αλλά επειδή έχω μιλήσει με άλλα μέλη , αφού μου έστειλαν αυτοί πρώτα προσωπικό μήνυμα....για αυτό ζητάω και από την stacy να γράψει πρώτη...

Ίσως έχει να κάνει το ότι είμαι δοκιμαστικό μέλος ακόμη....

 

ευχαριστώ και πάλι:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

καλησπέρα Ηλέκτρα

νομίζω έχω δει ποστ σχετικά με δότη σπέρματος 

Προσωπικά εγώ είμαι με δανεικά ωάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2017 at 2:34 ΠΜ, ο/η Stacy34 είπε:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! 

Ανοίγω αυτό το θέμα καθώς θέλω να μοιραστώ μαζί σας την δική μου ιστορία. 

Προσπαθουσαμε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα,όταν έκανα εξετάσεις ανακάλυψα πολυκυστικες, ακολούθησα θεραπεία και πάλι δεν υπήρξε εγκυμοσύνη. 

Όταν τελικά έκανε και ο  άντρας μου εξετάσεις  διαγνώστηκε με πλήρη αζωοσπερμια, τα αίτια ήταν γενετικα (χρωμοσωμικη ανωμαλία) και η θεραπεία δύσκολη και με μικρές πιθανότητες να βρεθεί στην βιοψια κατάλληλο σπέρμα για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική μικρογονιμοποιηση. 

Εκτός από τη λύση της βιοψιας έμενε ο δοτης και η υιοθεσία. 

Επιλέξαμε να συνεχίσουμε κάνοντας σπερματεγχυση με σπέρμα δοτη. Για την ακρίβεια την απόφαση την πήρε ο σύντροφος μου. 

Ήμουν τυχερή και όλα πήγαν καλά από την πρώτη προσπάθεια και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στις αρχές της εγκυμοσύνης μου. 

Δε μετανιώνω στιγμή για την επιλογή αυτή και θαυμάζω λίγο παραπάνω τον καλό μου για την απόφαση του αυτή! 

Ξέρω καλά πως κάτι τέτοιο αποτελεί θέμα ταμπού, δεν το έχουμε μοιραστεί με κανέναν φίλο ή συγγενή και ούτε σκοπεύω να το κάνω. 

Πριν κάποια χρόνια ούτε καν θα περνούσε από το μυαλό μου αλλά από τη στιγμή που η λύση του δοτη ήταν για μας σχεδόν μονόδρομος δε διστασα στιγμή! 

Ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο στον υπεροχο αυτο αντρα που εχεις!να ξερεις οτι δεν εχει σημασια το αν ειναι απο δοτη η απο δοτρια,σημασια εχει οτι ειναι το ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ.δεν χρειαζεται να το πειτε πουθενα!και οχι επειδη ειναι κακο,αλλα επειδη δυστυχως στην κοινωνια που ζουμε,υπαρχουνε πολυ στενα μυαλα!σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,και να ερθει με το καλο η ωρα που θα κρατησετε στην αγκαλια σας το μωρακι σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...