Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έπεσε μωρό 7 μηνών από το κρεβάτι στο πλακάκι


Recommended Posts

έχει περάσει μια βδομάδα  από όταν έπεσε απο το κραβάτι. στο πάτωμα έχει τσιμέντο και πλακάκι. ο γιατρός μας είπε να την παρακολουθούμε για τις επόμενες 2 ώρες. πράγματι δεν εμφάνισε τίποτα. αλλά δυο τρεις μέρες μετα αρχισε κάτι περίεργα. τινάζεται λίγο κυριως ωμοι χερια αλλα και πόδια και κάνει το κεφαλι προς τα πισω. ανησυχω πολυ. μηπως ειναι ασχετο με το πέσιμο; μηπως ειναι σύμπτωμα δοντιών; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσι μου ταραχή που θα περάσατε ... Και το μικρούλη σας θα έχει κατατρομάξει ..

μετά από χτύπημα κάτω φοβόμαστε τις ενδοκρανιακές κακώσεις και οι επιπλοκες εμφανίζονται μετά το χτύπημα τις επόμενες ώρες !! Εμφάνισε υπνηλία ; Πυρετό ; Κάποιο έκκριμα από αυτιά ή μύτη ; 

Δεν μπορώ να σου απαντήσω αν αυτά που εμφανίζει σχετίζονται με το πέσιμο ή όχι !! Μπορεί όχι και να είναι απλά φοβία που του έμεινε Άλλα επειδή γιατροί δεν ήμαστε πραγματικά δεν ξέρω !!! 

Καλό είναι να εξεταστεί από έναν παιδιάτρο και να σου πουν αν χρειζει περερέρω διερεύνηση !!

ευχομαι περάστηκα στο μωράκι σου και να είναι πάντα υγιές και δυνατό 

φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Θα την παμε αυριο. Αν και ο γιατρος λεει οτι δεν ειναι ανησυχητικο εγω δεν ηρεμω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ κοπέλα μου τι τρομάρα θα πήρατε!!!!  αμα ο γιατρός λέει οτι δεν ειναι ανησυχητικό, τότε προσπάθησε να ηρεμήσεις. το καλύτερο είναι που θα την πατε αύριο να τη δεί, να σας φύγει το άγχος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ελε γου είπε:

Θα της κανουν υπερηχο εγκεφαλου αυριο. Η τρομαρα μου δεν περιγραφεται. Η

Ολα καλά πιστεύω θα πανε. Στείλε να μας πεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχες δίκιο. Όλα καλά πήγαν τελικά! Από το χτύπημα δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Μας είπε οτι φαίνεται μια μικρή κύστη που δεν σχετίζεται με το χτύπημα. Μπορεί να την έχει ο καθένας και να μην το ξέρει. Θα την παρακολουθουμε ομως. Το κεφάλι γιατι αραια και που το κάνει πισω δεν ξέρουμε.μπορεί να είναι πισωγυρισμα μπορεί και κατι σοβαρό αλλά θα φανει αν εξακολουθεί να το κάνει και μετά τον ογδοο. Ευχαριστώ για την υποστήριξη κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...