Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Μου λείψατε ειχα μερες να μπω. Εμεις παραγγειλαμε την κουνια μας, μπανακι κ καποια μικροπραγματα κ πιστεύω ειμαστε κομπλε. Από ψυχολογία πως είστε; εγω καποιες φορες πολυ καλα καποιες αλλες μελαγχολω χωρις να ξερω το λογο. Θελω να περασει ο καιρος. Συνεχιζω περπατημα αλλα καποιες φορες με πιανει η μεση κ η πλατη κ παθαινω αυτο π λεει η κατερινα δεν μπορω να κουνηθω. Το μωρό συνεχεια το νιωθω. Καποιες φορες ψηλα κ καποιες χαμηλα να μου πιέζει την κυστη. Ξέρετε πότε ξεκινούν να παιρνουν θέση; την Πέμπτη που έχω γιατρό θα τον ρωτήσω.. διαβασα οτι παίρνουν μεταξυ 28ης και 30ης αλλα δεν ειναι και σιγουρο μπορεί να παρουν κ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  Εγω στην 28η πλεον, νιωθω την μικρη μου συνεχεια...! Εχω καταλαβει οτι εχει αλλαξει σταση κ απο ορθια που ηταν τωρα την νιωθω πλαγιαστη.. Δηλαδη την νιωθω στο υψος του αφαλου μου, ισως κ λιγο πιο ψηλα κ καταλαβαινω οτι απο αριστερα εινσι ταποδαρακια κ απο δεξια το κεφαλακι!!

   Μου εχει κανει εντυπωσει πως κ σε εμανα μειωθηκε καπως η συχνοουρια (αφου ανησυχησα κ μλιγο) αλλα σκεφτηκα οτι θα ξανααρχισει οταν παρει θεσει... Ισως τωρα δεν ενοχλειται τοσο η κυστη μου...

   Κατα τα αλλα ειμαι παραδοξως πολυ καλα... Ειχα τοσους πονους απο τον 4ο μηνα που πιστευα οτι μετα τον 6ο θα υποφερω... Αλλα τελικα, τιποτα, βγαινω εξω, περπαταω, δουλευω κ δεν ποναει η πλατη μου παρα μονο καποια βραδια ή σε μια πολυ αβολη θεση...

   Το βραδυ ομως δυσανασχετω λιγακι κ δεν μπορω να κοιμαμαι πολλες ωρες στην ιδια σταση... Εχω κ λιγες καουρες..

   Κοριτσια, καποιες φορες, παω τα γυρισω στον υπνο μου κ νιωθω μια πολυ δυνατη κ εντονη σουβλια καπου ψηλα στο στομαχι... Σας συμβαινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

 

Στα μαθήματα ανωδυνου τοκετού που πηγαίνω μας είπαν από την 28η έως την 32η εβδομάδα παίρνει θέση...βεβαια δεν είναι λίγες οι φορές που πήρε θέση την τελευταία στιγμή!

Αυτο με τις μεταβολές της διάθεσης το έχω Κ εγώ... Εκεί που είμαι καλά... Εκεί γίνομαι χάλια... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary για να είμαι ειλικρινής δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο να νιώθω στο στομάχι σουβλιες.  Μου έχει τύχει ενώ κοιμάμαι με λυγισμένα πόδια και τα τεντωνω να νιώσω έναν πόνο για λίγα δευτερόλεπτα χαμηλά.  

Φαντάζομαι όλα είναι φυσιολογικά μιας και το έμβρυο όσο πάει καταλαμβάνει όλο και περισσότερο χώρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είναι ένα θέμα άσχετο με το συγκεκριμένο topic Αλλά με απασχολεί τον τελευταίο καιρό και μιας Κ έχουμε δεθεί μεταξύ μας οι μανούλες του ιαν/φεβ 2018 μπορούμε να το συζητήσουμε ... Στο ισόγειο της οικοδομής που μένω ζει ένα ζευγάρι με ένα μωράκι περίπου 2 ετών. Ο πατέρας είναι χρήστης, η μητέρα από ότι ξέρω... Όχι. Αλλά αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα, δεν εργάζεται κανείς από τους 2.  Δεν έχουν καν θέρμανση και ένα διάστημα δεν είχαν Κ ρεύμα. Εν πάση περιπτώσει νομίζω ότι τους το πλήρωσε ο άντρας μου ... αν και αυτός λέει όχι.  Το σπίτι είναι ιδιόκτητο (της μάνας του). Συνεχώς μαλώνουν και στο σπίτι συχνάζουν και άτομα τα οποία επίσης φαίνονται ως χρήστες.  Παλιότερα δε με απασχολούσε Κ τόσο... Ίσως γιατί δεν περίμενα το δικό μου παιδί.  Όμως έχω αρχίσει να στεναχωριέμαι για το παιδί αυτό.  Σκέφτομαι καμία φορά να πάρω τηλ σε κάποιο ίδρυμα που ίσως τους βοηθήσει... Αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι το σύστημα πρόνοιας στη χώρα μας δεν είναι και το καλύτερο. Όμως δεν αντέχω να ακούω τις τσιριδες του κάθε φορά που μαλώνουν οι γονείς του.... Εσείς τι θα κάνατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλησπερα..εμεις 27+6 ...η μπεμπα μ ειναι τερμα δραστηρια τ βραδυ κυριως... 

γ τ θεμα μ τν προνοια δν ξερω,γτ οντως δυστυχως η ελλαδα υστερει πολυ σ αυτα κ βρισκεσαι μπλεγμενη χωρις λογο κ κριμα γ τ παιδακι!!

εγω κοριτσια θελω τν βοηθεια σας,αν κ θ κανω κ νεα συζητηση...εχω θεμα μ τ νεφρα λογω τς εγκυμοσυνης κ θ βαλουμε πικτειλ(ουρητηρικα στεντς) γ ν μν μ κανει μονιμη βλαβη η μπεμπα...ξερετε καποιον καλο ουρολογο;

τ ιασω μ ζηταει 1600 ευρω ολα μαζι..κ δν θελω ν τ δωσω..κ κοιταω κ αλλου..τν γιατρο ετσι κ αλλιως θ τν πληρωσω οπου κ ν παω..αλλα ν δωσω 1000ευεω ετσι μονο γ τ νοσοκομειο;

εννοειται πως σκεφτομαι τ καλυτερο γ τν μπεμπα μ κ εμενα αλλα κ 1600 ευρω τωρα κ κανα 4000 σ 2μηνες π γενναω πανε πολλα!!ποσα ν εχουμε πια;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

 

Τι ακριβώς σου δημιουργεί στα νεφρά? Είναι σίγουρο ότι για δύο μήνες που θα έχεις ακόμη το μωρό στην κοιλίτσα σου το πρόβλημα θα γίνει μη αναστρέψιμο?

Σκέφτεσαι κάποιο κρατικό Νοσοκομείο? Γιατί τα ιδιωτικά λογικά είναι στην ίδια τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Τι ακριβώς σου δημιουργεί στα νεφρά? Είναι σίγουρο ότι για δύο μήνες που θα έχεις ακόμη το μωρό στην κοιλίτσα σου το πρόβλημα θα γίνει μη αναστρέψιμο?

Σκέφτεσαι κάποιο κρατικό Νοσοκομείο? Γιατί τα ιδιωτικά λογικά είναι στην ίδια τιμή. 

η μπεμπα μ ειναι χαμηλα..αλλα κ γενικα βρηκαμε απο αιματοουρια π ειχα πως παταει κ τα σωληνακια(ουρητηριες οδους) π φευγουν απο τ νεφρα κ καταληγουν στην κυστη μου..το παρακολοθουμε ηδη 20 μερες περιπου.... και ο γιατρος μου φοβαται πως δν θ αντεξουν τα νεφρα μου αλλους 2μηνες κ κτ λιγο..δεν μπορουμε να εισματε σιγουροι ποσο ακομη θα τα επηρεασει..απλα ο γυναικολογος θελει ν τ προλαβουμε...ειδικα τ δεξι εχει διογκωθει σε σημειο που 3 ουρολογοι μου ειπαν πως πρβτη φορα τοσο πολυ απο εγκυμοσυνη..γτ γνκ ολες οι εγκυες επηρεαζονται λιγο τ νεφρα μας..γτ ολα πιεζονται....

ναι καποιο κρατικο στην αθηνα... η εσχατη λυση ειναι το ιασω με 1600 ευρω..αλλα λυπαμαι να δωσω 1000ευρω γ τς παροχες τ ξενοδοχειου-ιασω....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

 

 

Πρέπει να  είναι κρατικό με καλό ουρολογικο  τμήμα. Εκτός Κ αν είναι επέμβαση ρουτίνας.  

Θα γίνει νάρκωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Πρέπει να  είναι κρατικό με καλό ουρολογικο  τμήμα. Εκτός Κ αν είναι επέμβαση ρουτίνας.  

Θα γίνει νάρκωση?

οχι δν αφηνει ο γυναικολογος μ λογω τ μωρου..λεει πως επηρεαζει η ναρκωση τ εμβρυο..μονο καποια τοπικη αναισθησια ισως γινει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

οχι δν αφηνει ο γυναικολογος μ λογω τ μωρου..λεει πως επηρεαζει η ναρκωση τ εμβρυο..μονο καποια τοπικη αναισθησια ισως γινει... 

Το φαντάστηκα να πω την αλήθεια... Πρέπει να βρεις κρατικό με καλό ουρολογικο τμήμα... σίγουρα πανεπιστημιακό ώστε να είναι καθηγητές εκεί... Πρέπει τα κορίτσια που είναι από Αθήνα να σου δώσουν κάποια συμβουλή και σίγουρα ο γιατρός σου... Αυτός θα σου δώσει την καλύτερη λύση. Σίγουρα του έχει συμβεί ξανά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι κρίμα αυτό που περιγραφεις με το παιδάκι. Είναι τραγική κατάσταση.. δεν ξερω αν μπορεις να απευθυνθείς στην πρόνοια. Ίσως να βοηθησουν δεν ξέρω..

Κατερινα μου ευχομαι περαστικα καταλαβαίνω ειναι πολλα τα χρήματα. Εκει στην περιοχη σου το δημοσιο νοσοκομείο δεν εχει καποιο καλο γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια εχω καποιες φορες πονακια εκει που με κλωτσαει..Εσείς εχετε; δεν περνάνε οι μερες να παω στο γιατρό την Πέμπτη εχω πολλα να τον ρωτήσω. Πάλι εχω πεσει σήμερα ψυχολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Είναι κρίμα αυτό που περιγραφεις με το παιδάκι. Είναι τραγική κατάσταση.. δεν ξερω αν μπορεις να απευθυνθείς στην πρόνοια. Ίσως να βοηθησουν δεν ξέρω..

Κατερινα μου ευχομαι περαστικα καταλαβαίνω ειναι πολλα τα χρήματα. Εκει στην περιοχη σου το δημοσιο νοσοκομείο δεν εχει καποιο καλο γιατρο;

Οχι δυστυχως..ο γιατρος μ αυτος π ηξερε ηταν στο ιασω..κ τ χρηματα π σας κεω ειναι κ φιλικα..κ γ αυτο ψαχνω κτ αλλο..

Εχω ακουσει πολυ καλα λογια γ το σισμανογλειο κ περιμενω μηπως βρω καποιον εκει..

αχ η μπεμπα μ τλκ μ παιδευει πολυ,αλλα χαλαλι τς..!!

κ αφηστε π λιγες μερες τωρα δν βολευομαι πουθενα ρ κοριτσια κ μ φταινε ολα!!

μεση πλατη(σπονδυλικη στηλη) χαλια ολα..στην τουαλετα θελω ν παω κ τ σκεφτομαι πολυ! Κ επειδη η μπεμπα ειναι ακομη χαμηλα παταει ατην κυστη κ παω συνεχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κατερινακι λιγο εμεινε να έχεις πίστη και ολα θα πανε καλά. Κι εγω το ιδιο δεν βολεύομαι και για να αλλαξω πλευρο αγκαλιάσω ολη την κοιλια μου. Ο αντρας μου μου ειπε οτι χθες στον υπνο μου ειχα πολυ δυσφορια φαινόταν οτι δεν κοιμομουν καλα. Α ειναι κ το αλλο..αν ξυπνησω για τουαλετα τη νυχτα συνήθως γυρω στις 4 μετα κανω πανω απο μια ώρα να κοιμηθω..δυνατο το τριτο τριμηνο ή εμείς παραειμαστε ευαισθητες; 

Α και ενα καινουριο που εχω σημερα..νιωθω να με καίει ο οισοφαγος μου. Λετε αυτές να ειναι οι καουρες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 ακριβώς αυτές είναι οι καουρες! Θα μάθεις τι σου προκαλεί καουρες Κ θα το αποφεύγεις (σάλτσες, μπαχαρικά, σοκολάτα κτλ ) ... σε περίπτωση ακραίας κατάστασης που δεν αντέχεις πάρε 2 κουταλιές maalox. Θα σε ανακουφίσει. Μου το έδωσε ο γυναικολόγος για τις καταστάσεις αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Υπομονή κατερινακι λιγο εμεινε να έχεις πίστη και ολα θα πανε καλά. Κι εγω το ιδιο δεν βολεύομαι και για να αλλαξω πλευρο αγκαλιάσω ολη την κοιλια μου. Ο αντρας μου μου ειπε οτι χθες στον υπνο μου ειχα πολυ δυσφορια φαινόταν οτι δεν κοιμομουν καλα. Α ειναι κ το αλλο..αν ξυπνησω για τουαλετα τη νυχτα συνήθως γυρω στις 4 μετα κανω πανω απο μια ώρα να κοιμηθω..δυνατο το τριτο τριμηνο ή εμείς παραειμαστε ευαισθητες; 

Α και ενα καινουριο που εχω σημερα..νιωθω να με καίει ο οισοφαγος μου. Λετε αυτές να ειναι οι καουρες; 

Καλημερααα!!

αυτο μ τν ωρα κ εγω τ παθαινω..κ μπορει ν κανω κ παραπανω απο μια..εμ κ εκεινη τν ωρα η τηλεοραση δν εχει τπτ ν δουμε!!χαχαχ

πχ σμρ ολο τ βραδυ δν σηκωθηκα καθολου,ξυπνησα 7παρα γ τουαλετα κ αυτο ηταν..ενω οαντα ξυπναω μετα τς 10...

ναι ρωτησα κ ειναι οι καουρες μας αυτες!!ευτυχως δν εχω ολη τν ωρα,οχι ακομη τουλαχιστον..

οχι τ γ τριμηνο ειναι πολυ χαζο...εμεις ειναστε μια χαρα κοριτσια..χΑχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κατερινα μου, ευχομαι να κυλησουν ολα καλα μεχρι να κρατησεις την μικρη σου... Φανταζομαι την αγωνια σου...

   Love1988, εγω δεν νιωθω πονο οταν με κλωτσαει, απλα καποιες φορες νιωθω οτι.....θα τα κανω πανω μου... Μαλλον κλωτσαει καπου κοντα στην κυστη..

   Lini, το θεμα που περιεγραψες ειναι παρα πολυ λεπτο.. Δεν ξερω τι θα εκανα.. Ισως θα συμβουλευομουν το χαμογελο του παιδιου... Αυτο το παιδι, μεγαλωνει σε πολυ επικινδυνο περιβαλλον (και δεν αναφερομαι στα οικονομικα προβληματα, αλλα στα ναρκωτικα).

    Κοριτσια, θελω να σας ρωτησω κατι... Βγαινω καθε μερα για περπατημα κ η αληθεια ειναι οτι με εχει βοηθησει παααρα πολυ...! Οταν περπαταω ομως, νιωθω την κοιλια μου πιο σκληρη (χωρις καμια ενοχληση).. Το παθαινει καμια σας? Θα ρωτησω κ τον γιατρο μου μεθαυριο που εχω ραντεβου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πολλές φορές νιώθω σκληρή την κοιλιά μου όταν κουράζομαι και θέλω αύριο να ρωτήσω το γιατρό αν αυτό είναι συσπάσεις. Ανυπομονώ να πάω αύριο. Σήμερα κορίτσια μπήκα στην 30η βδομάδα. Το πιστεύετε ότι κοντεύουμε? Την άλλη βδομάδα έρχεται η κούνια..Απίστευτο μου φαίνεται που θα βλέπω μια κούνια μέσα στο σπίτι. Πόσο θέλω να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές κορίτσια πήγα στο ΙΚΑ ανέβηκα 3 οροφους ,στο Δημαρχείο για κάποιες δουλειές που είχα και μετά πήγα στη δουλειά ... Και το βράδυ ένιωσα 2-3 φορές ένα κάψιμο να το πω... τσούξιμο να το πω... στην ουρήθρα εμενα μου φάνηκε.  Πήρα το γιατρό τηλέφωνο και του το είπα... Και με ρώτησε αν έκανα κάτι που μπορεί να με κούρασε.  Του είπα τι έκανα Κ μου είπε ότι αυτό ειναι από τη μήτρα ? και αν μου ξανασυμβεί πρέπει να πάω να με δει και να κόψω το περπάτημα και να μάθω να ξαπλώνω τις περισσότερες ώρες της ημέρας... Αυτά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhsperaaa...!!

ανυπομονω ν τν παρω αγκαλιτσα..μια φιλη μ π σ 15 μερες περιπου εμπαινε στο μηνα τς γεννησε σμρ,μια μπουμπου 1750 γρ... ηταν στο νοσοκομειο εδω κ 20 μερες περιπου...  ηταν βιαστικη η κυρια μας..

ωστοσο αυτο μ τ οτι σκληραινει η κοιλιτσα σας ξερω πως ειναι οταν κουραζομαστε κ τ μονο π βοηθαει ειναι η ξαπλα...δλδ μολις τ νιωσεις κατσε μια ωριτσα στο κρεβατι..εγω τπαθαινω ακομη κ αν περπατησω 10 λεπτα....κ τ ειχα απο τν 4ο μηνα κ μετα... βεβαια τωρα κ στο 5ο λεπτα τ παθαινω...κ ειμαι στο κρεβατι 1 μηνα σχεδον.. οποτε κοριτσια μ μν κουραζεστε,ας βλεπετε λιγο πιο συχνα τν καναπε σας απο μονες σας γ ν μν πεσετε τελειως εκει..!! 

ευχομαι ν ειστε ολες καλα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κι εγώ πολλές φορές νιώθω σκληρή την κοιλιά μου όταν κουράζομαι και θέλω αύριο να ρωτήσω το γιατρό αν αυτό είναι συσπάσεις. Ανυπομονώ να πάω αύριο. Σήμερα κορίτσια μπήκα στην 30η βδομάδα. Το πιστεύετε ότι κοντεύουμε? Την άλλη βδομάδα έρχεται η κούνια..Απίστευτο μου φαίνεται που θα βλέπω μια κούνια μέσα στο σπίτι. Πόσο θέλω να πάνε όλα καλά...

   Πωωωω!! Το ιδιο σκεφτομαι!! Πως περναει ο καιρος..? Μου φαινεται αιωνας μεχρι να γεννησω... Κραταω τα μαξιλαρια κ φανταζομαι πως ειναι η μπεμπα μου!!

   Κοριτσια, αγχωνεστε μηπως παει κατι στραβα? Δεν μπορω να το ελεγξω... Αυτες τις ημερες πχ η μικρη μου ειναι πιο ησυχη απο'οτι πριν μια βδομαδα κ ανησυχω μηπως δεν ειναι καλα.. Κουνιεται συχνα αλλα οχι οπως πριν.. Δεν ειναι τοσο δυνατες οι κινησεις της... Με αγχωνει το παραμικρο πια... Αντε να παω στο γιατρο να ηρεμησω..!

 

Lini

  μηπως πρεπει να κανεις κ καμια καλλιεργεια ουρων? Για να σιγουρευτεις οτι δεν ειναι ουρολοιμωξη. Γενικη ουρων φανταζομαι κανεις καθε μηνα... Πες μας αν σου περασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια! Χθες είχα ραντεβου με το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο και κάναμε και το ντομπλερ. Η μπέμπα μου είναι μια χαρά απλα έχουμε λιγο θέμα με τα κιλά..ειμαι στη 30η βδομάδα και είναι ηδη 1680. Θηριακι μου ειπε.. Εγώ αυτό το μήνα πήρα αλλά 4! Από 59 που ξεκίνησα είμαι 71. Στα 12 κιλά δηλαδή. Μου είπε να προσέξω πολύ γιατί αυτα τα κιλα επρεπε να τα παρω σε ολη την εγκυμοσύνη κ τωρα κινδυνεύω να περασω τα 20.. στεναχωρηθηκα λιγο αλλα απο σημερα ξεκινησα μια διατροφη που ειπε..και τα γλυκα κομμενα. Η αληθεια ειναι πως ετρωγα συνεχως..μου ειπε οτι αν το παιδι παει πάνω απο 4 κιλά θα πάω για καισαρική γιατι μπορει να παθει ζημιά στη γεννα. Για να δουμε πως θα περασω γιορτες χωρις μελομακάρονα.. τι να κάνουμε υπομονη για να είναι γερα τα μωρακια μας. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχου τ λουκουμακι μ!!!

εμεις μαλλον 28 τ μηνα θ παμε..τοτε θ ειμαι 30+2..

φανταζομαι πως θ ειμαστε γυρω στα 1300γρ... 25+6 ημασταν 824γρ.. εγω κοριτσια τλκ πηγα σ διαφορους γιατρους κ ευτυχως βρηκα εναν π μ τ εξηγησε ολα μα ολα..κ τ υπερ κ τ κατα κ ολα...κ αποφασισαμε πως δν υπερχει περιπτωση ν βαλουμε πικτειλ..φοβαται γ προωρο τοκετο.. θ τ παρακολουθουμε πολυ στενα κ θ αποφασισουμε στην χειριστη ν κανουμε διαδερματικη νεφροστομια αλλα πιστευει πως δν θ φτασουμε μεχρι εκει... τ μπεμπακι μ κλωτσαει φουλ κ μερικες φορες οπως κουνιεται η κοιλια μ ειναι ολα τ λεφτα..γελαω μονη μ...

αχ ανυπομονω ν φτασει 6φεβρουαριου,ν μπω στο μηνα μ κ ας γεννησω κ στις 7...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου ,

εχω παρααα πολυ καιρό να μπω λογω δουλειας. στις αρχές ημουν συνεχεια εδω τωρα δεν προλαβαινω τιποτα.

διαβαζω τα νεα σας ειστε ολες καλα και χαιρομαι !

κατερινα, κοριτσι μου καλα κανεις και δεν εβαλες τα πικτελ ακομα.. εχε το ομως σε συνεχή παρακολουθιση..

εγω λοιπον ειμαι 31 εβδομαδων ακριβως ! μπαινω στη 32.

η εγκυμοσυνη παει καλα - το μωρό εχει παρει  Ήδη  θεση. 

πρεπει να ειναι τωρα στα 1.600- 1.700 γραμαρια. ο υπερηχος παντα πανω κατω δειχνει

εγω παρολο που δουλευω και προσεχω τη διατροφη μου οσο μπορω εχω παρει πλεον 12 κιλα.. στο πρωτο τριμηνο δεν πηρα ουτε ενα αλλα ηρθαν μεζεμενα στο δευτερο.. 

πραγματακια εχω παρει πολυ λιγα - δεν προλαβαινω !! οταν ειμαι σπιτι κοιμαμαι κ ξεκουραζομαι.. 

ισως δουλεψω ως τη 35 εβδομαδα.. βλεπουμε...

οι κινησεις της ειναι ναι μεν πιο δυματές αλλα περιορισμενες - σε αυτη τη φαση κοιμουνται κανονικα οπως θα κοιμουνται οταν με το καλο ερθουν.. 

τωρα στις ιορτες θα παρω αδεια 5 μερες να παρω τα απαραιτητα και να φτιαξω το περιφημο βαλιτσακι .. ολο τα σκευτομαι ολο αγχονομαι αλλα δεν προλαβαινω... 

αυτα τα νεα μου κοριτσιαα !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...