Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πώς είστε; Εγώ ανυπομονώ να έρθει η Πέμπτη να πάω στο γιατρό! Σήμερα είμαι 15+5 εβδομάδων :-)

 Γεια σας κορίτσια,

 Είχα μέρες να μπω να  Δω νέα σας !! 

 Εγω  Διανύω την  19η  Εβδομάδα ... 

 Η κοιλιά μου δεν φαίνεται πολύ αλλά είναι πιο πεταχτή τώρα.. 

 Έχω πονάκια χαμηλά ειδικά όταν κοιμάμαι και αλλάζω θέση και όταν κάνω απότομη κίνηση (Φυσιολογικό είναι αυτό)

 Δεν μπορώ να πω ότι έχω την απίστευτη υπνηλία όπως στην αρχή αλλά που και που νυστάζω.. 

 Με το φαΐ είναι όλα πολύ καλύτερα αλλά δεν πίνω τόσο νερό όσο πρέπει ( Κακό αυτό )

 Εντάξει από τσαντίλες και νεύρα πάμε μια χαρά μη μου μιλάτε και μη μου πάτε κόντρα είμαι ... 

 Η Β επιπέδου μου είναι περίπου σε δύο βδομάδες... 

 Εμείς σεξουαλικές επαφές έχουμε κανονικά με προσοχή βέβαια αφού δεν μας της απαγόρευσαν .. 

 Αυτό που έχω παρατηρήσει επιπλέον είναι ότι έχω γίνει τριχωτή !!  Οι τρίχες μου πόδια μπικίνι μασχάλες έχουν δυναμώσει  (Τζάμπα δύο χρόνια λέιζερ)  Σε αντίθεση με τα μαλλιά μου που δεν τα βρίσκω και τόσο λαμπερά και δυνατά !! 

 Όσον αφορά τις ραγάδες έχω πάρει μία κρέμα με βούτυρο κακάο ειδική  Της εταιρείας   palmers..  Είναι φοβερή περιέχει   ARGAN oil almond oil Shea butter callagen & elastin.. Όταν νιώθω το δέρμα μου να με τραβάει και να έχω κνησμό με βοηθάει  Απορροφάται εύκολα και είναι σούπερ ενυδατική   Κοστίζει λιγότερο από 10 $.. 

Το άλλο μου νέο είναι ότι έχω νιώσει το μωράκι μου και άλλες φορές κάθε φορά η κίνηση του – της είναι πιο ξεκάθαρη και πιο γλυκιά...  Έχω παρατηρήσει ότι εκτός από το όταν είμαι ξαπλωμένη και χαλαρή κουνιέται και όταν κουβεντιάζω με κάποιον όταν ακούει φωνές είναι φοβερό !! 

 Αυτά τα νέα μου κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς και τα μπαμπάκια σας τα όμορφα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! :-) γύρισα απο το γιατρό και θέλω να σας πω τα νέα μου! Όλα είναι πολύ καλά μου είπε ο γιατρός :-):-):-)

Επιτέλους είδαμε το φύλο! Έχουμε κοριτσάκι!!! Ξεκινάμε τα ροζ όνειρα λοιπόν!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μη χανόμαστε!!!! Λοιπόν όλες έχουμε κάνει αυχενικη... όλες είμαστε έτοιμες για β επιπέδου !!! 

Τα συμπτώματα έχουν περάσει? 

Εγώ με το σίδηρο έχω κάποια προβληματάκια... με ενοχλεί στο στομάχι... ελαφρώς ?

Θα ξεκινήσετε μαθηματα ανωδυνου τοκετού? Εγώ που είμαι από επαρχεία επικοινώνησα με το νοσοκομείο της περιοχής και μου είπαν στην 22 εβδομάδα να ξεκινήσω τα μαθήματα.  

Ακούω τα δικας σας νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μη χανόμαστε!!!! Λοιπόν όλες έχουμε κάνει αυχενικη... όλες είμαστε έτοιμες για β επιπέδου !!! 

Τα συμπτώματα έχουν περάσει? 

Εγώ με το σίδηρο έχω κάποια προβληματάκια... με ενοχλεί στο στομάχι... ελαφρώς ?

Θα ξεκινήσετε μαθηματα ανωδυνου τοκετού? Εγώ που είμαι από επαρχεία επικοινώνησα με το νοσοκομείο της περιοχής και μου είπαν στην 22 εβδομάδα να ξεκινήσω τα μαθήματα.  

Ακούω τα δικας σας νέα!!!

Καλησπέρα!!! Τα δικά μου συμπτώματα εχουν υποχωρήσει το μόνο που έχω είναι οτι κουραζομαι πολυ εύκολα. Οι εξετασεις μου έδειξαν αιματοκριτη 33.5 μαλλον γι αυτο.. προσπαθω να τρωω καλά κ να πινω τις βιταμινες μου. Πινω σιδηρο σε μασωμενα δισκία,μαγνήσιο και ασβέστιο.. δεν με ενοχλει κατι απο αυτά. Η β επιπέδου μου ειναι στις 26 Οκτώβρη. Ανυπομονώ :-)

Μαθήματα τοκετού δεν νομίζω να κάνω! Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας! 

Είμαι στην 20η εβδομαδα κυησης και ΠΗΤ είναι 6 Φεβρουαριου!!

Στις 3 Οκτωβρίου θα κάνουμε την β επιπέδου!

Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά....!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα!!! Τα δικά μου συμπτώματα εχουν υποχωρήσει το μόνο που έχω είναι οτι κουραζομαι πολυ εύκολα. Οι εξετασεις μου έδειξαν αιματοκριτη 33.5 μαλλον γι αυτο.. προσπαθω να τρωω καλά κ να πινω τις βιταμινες μου. Πινω σιδηρο σε μασωμενα δισκία,μαγνήσιο και ασβέστιο.. δεν με ενοχλει κατι απο αυτά. Η β επιπέδου μου ειναι στις 26 Οκτώβρη. Ανυπομονώ :-)

Μαθήματα τοκετού δεν νομίζω να κάνω! Εσύ πώς είσαι;

Εύχομαι να είναι όλα καλα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christinagi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας! 

Είμαι στην 20η εβδομαδα κυησης και ΠΗΤ είναι 6 Φεβρουαριου!!

Στις 3 Οκτωβρίου θα κάνουμε την β επιπέδου!

Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά....!!! ???

Καλώς ήρθες!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Έχεις αρχίσει να νιώθεις το μωράκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας φίλες μου και συνταξιδιώτησσες !! 

 Εγώ διανύω την 21η εβδομάδα .

 Την Β επιπέδου την ανυπομονώ όσο δε λέγεται .

 Την τελευταία εβδομάδα νιώθω το μωρό μου κάθε μέρα εκτός από εχθές όπου ήταν μια κουραστική μέρα για μένα και ίσως γι' αυτό δεν το ένιωσα .. 

 Από συμπτώματα είμαι πλέον πολύ καλά..  Όπως είπε και η φίλη  παραπάνω   Κουράζομαι εύκολα  Και έχω κάποιες ενοχλήσεις στην πλάτη και τη μέση κατά τα άλλα δόξα τω Θεώ όλα καλά ... 

 Εύχομαι καλή Β επιπέδου σε όλες μας.. με γερά  και Υγιή  νινάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Εγώ από συμπληρώματα παίρνω μόνο το prental  Περιέχει βιταμίνες  Σίδηρο ασβέστιο.. Σκέφτομαι  Να αρχίσω και να μελετάω τώρα ανώδυνο τοκετό μέσω βιβλίων – ιντερνετ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Γεια σας φίλες μου και συνταξιδιώτησσες !! 

 Εγώ διανύω την 21η εβδομάδα .

 Την Β επιπέδου μου είναι την Τρίτη ανυπομονώ όσο δε λέγεται .

 Την τελευταία εβδομάδα νιώθω το μωρό μου κάθε μέρα εκτός από εχθές όπου ήταν μια κουραστική μέρα για μένα και ίσως γι' αυτό δεν το ένιωσα .. 

 Από συμπτώματα είμαι πλέον πολύ καλά..  Όπως είπε και η φίλη  παραπάνω   Κουράζομαι εύκολα  Και έχω κάποιες ενοχλήσεις στην πλάτη και τη μέση κατά τα άλλα δόξα τω Θεώ όλα καλά ... 

 Εύχομαι καλή Β επιπέδου σε όλες μας.. με γερά  και Υγιή  νινάκια ????????????????

Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα!!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christinagi είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας! 

Είμαι στην 20η εβδομαδα κυησης και ΠΗΤ είναι 6 Φεβρουαριου!!

Στις 3 Οκτωβρίου θα κάνουμε την β επιπέδου!

Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά....!!! ???

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Σου εύχομαι ένα γερό μωράκι!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

 Γεια σας φίλες μου και συνταξιδιώτησσες !! 

 Εγώ διανύω την 21η εβδομάδα .

 Την Β επιπέδου μου είναι την Τρίτη ανυπομονώ όσο δε λέγεται .

 Την τελευταία εβδομάδα νιώθω το μωρό μου κάθε μέρα εκτός από εχθές όπου ήταν μια κουραστική μέρα για μένα και ίσως γι' αυτό δεν το ένιωσα .. 

 Από συμπτώματα είμαι πλέον πολύ καλά..  Όπως είπε και η φίλη  παραπάνω   Κουράζομαι εύκολα  Και έχω κάποιες ενοχλήσεις στην πλάτη και τη μέση κατά τα άλλα δόξα τω Θεώ όλα καλά ... 

 Εύχομαι καλή Β επιπέδου σε όλες μας.. με γερά  και Υγιή  νινάκια ????????????????

Με το καλο φιλη καλη β επιπέδου να έχεις!!

Εγώ σήμερα για πρώτη φορά ένιωσα το κοριτσάκι μου!!! Μέρες πριν ένιωθα κάτι σαν φτερουγισμα αλλα τώρα ηταν πιο ξεκάθαρο! Σαν ενα στιγμιαίο τακ τακ σαν μικρη κλωτσιτσα. Αχ μακαρι να ειναι αυτό! :-)

Κορίτσια επειδή μπερδευομαι με τους μήνες. Είμαι τώρα 17+4 άρα διανυω την 18η βδομάδα άρα μπήκα στον πέμπτο μήνα σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια  μου καλησπερα να ΄μαι παλι κ εγω...

εγω κοριτσια μπερδευτηκα εκει που νομιζα πως σημερα θα ειμαι 16εβδομαδες ...στον υπερηχο που μου εδωσε ο γιατρος που εκανα την εξεταση αλφα τεστ με βγαζει 16+2 σημερα.... δεν ξερω τι γινεται...και μου αλλαξαν την ΠΗΤ απο 11/3/2018 σε 6-8/3/2018...

β επιπεδου εχουμε στις 24/10..περιμενω πως κ πως να το καταλαβω και εγω....

απο συμπτωματα εμειναν καποιες κραμπες που και που και πονοι στη μεση οταν κουραζομαι...κ ποναω απο τν αριστερη πλευρα οταν κρατιεμαι να μην παω τουαλετα...

ααα,ο υπνος μου δεν ειναι τελειος πλεον..και αυτο μ κουραζει...

σχεδον καθε μερα ξυπναω στις 5,30 κ ξανακοιμαμαι στις 7(το πρωι)...σαν τις γιαγιαδες και εγω βλεπω βερα στο δεξι κ μυστικα της εδεμ..χαχαχααχ :):) 

σεξ.? τι ειναι αυτο..?? μας το εκοψε απο την αρχη....λετε τα νευρα να ειναι απο εκει.?χαχαχα

ελπιζω να μας το επιτρεψει τωρα σιγα σιγα που στρωνει η εγκυμοσυνη μου....

απο το φυλο,εμας ο γιατρος π μ κανει τς υπερηχους στην αυχενικη μας εδωσε 80% πιθανοτητες για μπεμπα...ενα μηνα μετα ο γυναικολογος μου μας ειπε μαλλον μπεμπα.... τν παρασκευη π εκανα μια εξεταση στο ιασω και μου εκανε υπερηχο αλλος γιαττρος μας ειπε κοριτσι κ πως ειδε πως σχηματιζονται τα γεννητικα της οργανα(τα ποδαρακια τα ειχε ορθανοιχτα)..χαχαχα

αλλα κ οι 3 ειπαν σιγουρα θα ξερουμε στην β επιπεδου...

γερα να ειναι ολα τα παιδακια του κοσμου οπως και να εχει...

αχ σας κουρασα...!

αλλα ειχα μερες να γραψω και οσο να ναι γ τ σπορακια μας πλεον μπορουμε να μιλαμε ωρες ατελειωτες...!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Με το καλο φιλη καλη β επιπέδου να έχεις!!

Εγώ σήμερα για πρώτη φορά ένιωσα το κοριτσάκι μου!!! Μέρες πριν ένιωθα κάτι σαν φτερουγισμα αλλα τώρα ηταν πιο ξεκάθαρο! Σαν ενα στιγμιαίο τακ τακ σαν μικρη κλωτσιτσα. Αχ μακαρι να ειναι αυτό! :-)

Κορίτσια επειδή μπερδευομαι με τους μήνες. Είμαι τώρα 17+4 άρα διανυω την 18η βδομάδα άρα μπήκα στον πέμπτο μήνα σωστά;

μακαριιιι ν ηταν..!! κ εγω περιμενω πως κ πως ν τ καταλαβω...

αν κ εχω μελλον μπροσταμου γιατι ειμαι 16+2...αλλα που θα παει θα ερθει κ η ωρα μου...

με το καλο τα σπορακια μας....

αχ κ εγω μπερδευομαι..οι εβδομαδες μου δεν συμβαδιζουν με την ημερομηνια π αλλαζω και καλα μηνα...

και δεν καταλαβαινω γιατι μετραμε ετσι,δλδ εγω που ειμαι 16+2 διανυω την 17εβδομαδα.?

πφ...!!

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια  μου καλησπερα να ΄μαι παλι κ εγω...

εγω κοριτσια μπερδευτηκα εκει που νομιζα πως σημερα θα ειμαι 16εβδομαδες ...στον υπερηχο που μου εδωσε ο γιατρος που εκανα την εξεταση αλφα τεστ με βγαζει 16+2 σημερα.... δεν ξερω τι γινεται...και μου αλλαξαν την ΠΗΤ απο 11/3/2018 σε 6-8/3/2018...

β επιπεδου εχουμε στις 24/10..περιμενω πως κ πως να το καταλαβω και εγω....

απο συμπτωματα εμειναν καποιες κραμπες που και που και πονοι στη μεση οταν κουραζομαι...κ ποναω απο τν αριστερη πλευρα οταν κρατιεμαι να μην παω τουαλετα...

ααα,ο υπνος μου δεν ειναι τελειος πλεον..και αυτο μ κουραζει...

σχεδον καθε μερα ξυπναω στις 5,30 κ ξανακοιμαμαι στις 7(το πρωι)...σαν τις γιαγιαδες και εγω βλεπω βερα στο δεξι κ μυστικα της εδεμ..χαχαχααχ :):) 

σεξ.? τι ειναι αυτο..?? μας το εκοψε απο την αρχη....λετε τα νευρα να ειναι απο εκει.?χαχαχα

ελπιζω να μας το επιτρεψει τωρα σιγα σιγα που στρωνει η εγκυμοσυνη μου....

απο το φυλο,εμας ο γιατρος π μ κανει τς υπερηχους στην αυχενικη μας εδωσε 80% πιθανοτητες για μπεμπα...ενα μηνα μετα ο γυναικολογος μου μας ειπε μαλλον μπεμπα.... τν παρασκευη π εκανα μια εξεταση στο ιασω και μου εκανε υπερηχο αλλος γιαττρος μας ειπε κοριτσι κ πως ειδε πως σχηματιζονται τα γεννητικα της οργανα(τα ποδαρακια τα ειχε ορθανοιχτα)..χαχαχα

αλλα κ οι 3 ειπαν σιγουρα θα ξερουμε στην β επιπεδου...

γερα να ειναι ολα τα παιδακια του κοσμου οπως και να εχει...

αχ σας κουρασα...!

αλλα ειχα μερες να γραψω και οσο να ναι γ τ σπορακια μας πλεον μπορουμε να μιλαμε ωρες ατελειωτες...!!!

 

 

 

Γειά σου Κατερίνα!! Κι εμείς μπέμπα τελικά :-) κουράζομαι κι εγω εύκολα αν και κοιμαμαι ακομα καλα τα βράδια. Το σεξ γιατι σας το εκοψε; εμας μας ειπε δεν υπάρχει προβλημα και ετσι μετα τον τριτο ξεκινησαμε δειλα δειλα. Χαχα. 

Πονους που αναφερεις εχω κι εγω αριστερα μου ειπε ο γιατρος οτι είναι απο τους συνδεσμους που τραβιουνται επειδη μεγαλωνει η μήτρα. Εγω β επιπέδου 26 Οκτώβρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

μακαριιιι ν ηταν..!! κ εγω περιμενω πως κ πως ν τ καταλαβω...

αν κ εχω μελλον μπροσταμου γιατι ειμαι 16+2...αλλα που θα παει θα ερθει κ η ωρα μου...

με το καλο τα σπορακια μας....

αχ κ εγω μπερδευομαι..οι εβδομαδες μου δεν συμβαδιζουν με την ημερομηνια π αλλαζω και καλα μηνα...

και δεν καταλαβαινω γιατι μετραμε ετσι,δλδ εγω που ειμαι 16+2 διανυω την 17εβδομαδα.?

πφ...!!

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Ναι διανυεις την 17.. κι εγω με βαση αυτόν τον πινακα κοιταζω ποτε αλλαζω μηνα. Οταν παω παλι στο γιατρό στις 12 Οκτώβρη θα τον ρωτησω για να το διαλευκανω :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Γειά σου Κατερίνα!! Κι εμείς μπέμπα τελικά :-) κουράζομαι κι εγω εύκολα αν και κοιμαμαι ακομα καλα τα βράδια. Το σεξ γιατι σας το εκοψε; εμας μας ειπε δεν υπάρχει προβλημα και ετσι μετα τον τριτο ξεκινησαμε δειλα δειλα. Χαχα. 

Πονους που αναφερεις εχω κι εγω αριστερα μου ειπε ο γιατρος οτι είναι απο τους συνδεσμους που τραβιουνται επειδη μεγαλωνει η μήτρα. Εγω β επιπέδου 26 Οκτώβρη!

γιατι στους πρωτους μηνες ειχα παθει μια αποκολληση..και τωρα λεει ειναι χαμηλα πολυ ο πλακουντας...

ασε εγω οκ καπως τα καταφερνω γιατι αλλωστε μια μερα θελω 10 ουτε να μου δωσει φιλακι..αλλα ο καημενος ο αντρας μου.? αλλα ειναι κυριος,δεν γκρινιαζει..λεει ολα για την κορη του,θα αναπληρωσει μετα... χαχαχα!

αα ειμαστε σχετικα κοντα...

μεχρι ποτε γεννας.?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Με το καλο φιλη καλη β επιπέδου να έχεις!!

Εγώ σήμερα για πρώτη φορά ένιωσα το κοριτσάκι μου!!! Μέρες πριν ένιωθα κάτι σαν φτερουγισμα αλλα τώρα ηταν πιο ξεκάθαρο! Σαν ενα στιγμιαίο τακ τακ σαν μικρη κλωτσιτσα. Αχ μακαρι να ειναι αυτό! :-)

Κορίτσια επειδή μπερδευομαι με τους μήνες. Είμαι τώρα 17+4 άρα διανυω την 18η βδομάδα άρα μπήκα στον πέμπτο μήνα σωστά;

Ακριβώς έτσι!!!  Εύχομαι να αποκτήσεις ένα υγιέστατο παιδάκι!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

γιατι στους πρωτους μηνες ειχα παθει μια αποκολληση..και τωρα λεει ειναι χαμηλα πολυ ο πλακουντας...

ασε εγω οκ καπως τα καταφερνω γιατι αλλωστε μια μερα θελω 10 ουτε να μου δωσει φιλακι..αλλα ο καημενος ο αντρας μου.? αλλα ειναι κυριος,δεν γκρινιαζει..λεει ολα για την κορη του,θα αναπληρωσει μετα... χαχαχα!

αα ειμαστε σχετικα κοντα...

μεχρι ποτε γεννας.?

 

Μπραβο του αντρα σου δίκιο εχει που σου λεει θα αναπληρωσει μετα :-) μεχρι 27 Φλεβάρη μου εχουν δώσει ημερομηνία. Στο Ιασώ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Ναι διανυεις την 17.. κι εγω με βαση αυτόν τον πινακα κοιταζω ποτε αλλαζω μηνα. Οταν παω παλι στο γιατρό στις 12 Οκτώβρη θα τον ρωτησω για να το διαλευκανω :-)

με μπερδευει πολυ..να σου πω γιατι...

εγω  καθε 6 του μηνος αλλαζω μηνα,συμφωνα με την πητ μου....(6 μαρτιου 2018)

ομως παρασκευη 6 οκτωβριου εγω θα κλεισω την 18η εβδομαδα...αρα γιατι θα λεω πως διανυω την 19η εβδομαδα.? μας μπερδευουν πολυ... και γιατι κλεινω την 18 και οχι την 17 συμφωνα με τον πινακα.?!

πολυ πιθανο να το καταλαβαινω εγω λαθος..

και τοτε θα λεω εκλεισα τον 4ο,και μπαινω στον 5ο μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Μπραβο του αντρα σου δίκιο εχει που σου λεει θα αναπληρωσει μετα :-) μεχρι 27 Φλεβάρη μου εχουν δώσει ημερομηνία. Στο Ιασώ :-)

κ εγω στο ιασω ειμαι...απο τν περιοδο μου εβγαινε μεχρι 6 μαρτιου... απο τν αυχενικη πηγε 11 μαρτιου κ τωρα που μεγαλωσε και συμφωνα μ τς μετρησεις μου το πηγε παλι 6 μαρτιου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Ακριβώς έτσι!!!  Εύχομαι να αποκτήσεις ένα υγιέστατο παιδάκι!❤

Ευχαριστώ κι εσύ εύχομαι ένα γερο μωρακι!! Εχεις δει τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

με μπερδευει πολυ..να σου πω γιατι...

εγω  καθε 6 του μηνος αλλαζω μηνα,συμφωνα με την πητ μου....(6 μαρτιου 2018)

ομως παρασκευη 6 οκτωβριου εγω θα κλεισω την 18η εβδομαδα...αρα γιατι θα λεω πως διανυω την 19η εβδομαδα.? μας μπερδευουν πολυ... και γιατι κλεινω την 18 και οχι την 17 συμφωνα με τον πινακα.?!

πολυ πιθανο να το καταλαβαινω εγω λαθος..

και τοτε θα λεω εκλεισα τον 4ο,και μπαινω στον 5ο μηνα....

Την Παρασκευή που μας ερχεται θα εισαι ακριβως 17 εβδομαδων σωστα; αυτο σημαινει ότι μπαινεις στην 18η βδομαδα αρα σύμφωνα με τον πινακα μπαινεις στον πεμπτο μήνα στις 29 Σεπτέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κ εγω στο ιασω ειμαι...απο τν περιοδο μου εβγαινε μεχρι 6 μαρτιου... απο τν αυχενικη πηγε 11 μαρτιου κ τωρα που μεγαλωσε και συμφωνα μ τς μετρησεις μου το πηγε παλι 6 μαρτιου...

Νομίζω ότι αυτά λίγο μεταβάλλονται... δλδ 5 πάνω 5 κάτω ειναι φυσιολογικό. Κ εμένα ΠΗΤ 19/2 μου είχε στην αρχή και στην αυχενικη έγραφε 15/2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...