Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου, 

οντως πως περνανε οι μηνες ;;; 

εμενα σα χθες μου φαινεται που ημουν εγκυος - πραγματικα χαζευω τις φωτο συχνα και μ φαινεται απιστευτο!! 

εμεις τρωμε μπανανουλα καθε απογευμα ειναι το αγαπημενο της - πριν κ μετα εννοειται θηλασμός - το ρυζαλευρο δεν το πολυ αρεσει οποτε δεν θα συνεχισω... 

ξεπεταγονται τοσο γρηγορα !! εμεις ημαστε 5,5 μηνων !! 

κοριτσια εμεις ειχαμε πει οτι θελουμε να κανουμε δευτερο κοντα κοντα !!

προσεχουμε ακομα γιατι ειναι μικρουλα μεν αλλα θελουμε και αλλο να εχουν πανω κατω 2 χρονια διαφορα.. οποτε μας βλεπω απο χειμωνα θα ξεκινησουμε για το δευτερο μπεμπακι μας !!! 

την κυριακη αυτην εχουμε την βαφτιση και ειμαι κατενθουσιασμενη !! 

φιλακια στα μωρακια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το καλοκαλό η βαφτιση σας!!! 

Εμείς καναμε σήμερα εμβόλιο..εκλαψε λιγάκι μονο..ειμαστε 8.500 κιλα και 72 πόντους. Γίναμε 5 μηνών σήμερα!!! Σε δυο βδομάδες ξεκινάμε ρυζαλευρο και ανυπομονώ να δω πως θα αντιδράσει με το κουτάλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stergiou, ενα εχω να πω: χαρα στο κουραγιο σας νσ σκεφτεστε απο τωρα το 2ο!!!

Κοριτσια, με τους θηλασμους πως πατε?? Εμεις συνεχιζουμε ακαθεκτες 9-11 θηλασμους την ημερα. Η μικρη ενω εχει ηρεμησει παρα πολυ,δεν κλαιει κ θηλαζει αποδοτικα μονο για 5-10 λεπτα, εγω συνεχιζω κ νιωθω μια μονιμη κουραση.. οχι βεβαια οπως στις αρχες αλλα τη νιωθω.. το νιωθετε κι εσεις? Πιστευετε οτι μπορει να φταιν οι θηλασμοι ή να κανω καμια εξεταση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary κι εμείς συνεχίζουμε αποκλειστικα με θηλασμό κ σιγουρα θέλω να παμε μεχρι το έτος κ βλεπουμε.. κ εμείς περιπου 8-9 φορες την ημέρα. Για να νιώθεις κούραση εχεις τσεκαρει τη d σου? Εγω έκανα εξεταση δεν εχω έλλειψη επινα σε ολη την εγκυμοσύνη κ συνεχίζω με μισο χάπι ανα δυο μερες για συντήρηση. Έχεις κάνει τις εξετάσεις αίματος για θηλαζουσες? Ασβέστιο πίνεις? Ειναι καλο για να μην κανουμε οστεοπόρωση μετα απο χρόνια. Αν θες να σου πω ποιες ειναι οι εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

@Rosemary κι εμείς συνεχίζουμε αποκλειστικα με θηλασμό κ σιγουρα θέλω να παμε μεχρι το έτος κ βλεπουμε.. κ εμείς περιπου 8-9 φορες την ημέρα. Για να νιώθεις κούραση εχεις τσεκαρει τη d σου? Εγω έκανα εξεταση δεν εχω έλλειψη επινα σε ολη την εγκυμοσύνη κ συνεχίζω με μισο χάπι ανα δυο μερες για συντήρηση. Έχεις κάνει τις εξετάσεις αίματος για θηλαζουσες? Ασβέστιο πίνεις? Ειναι καλο για να μην κανουμε οστεοπόρωση μετα απο χρόνια. Αν θες να σου πω ποιες ειναι οι εξετάσεις!

Ο γιατρος μου ειχε κανει 2 μηνες μετα τη γεννα, γενικη αιματος, σιδηρο, B12, ασβεστιο, d κ τsh (μπορει να μου διαφευγει κ καποια).! Εσυ θυμασαι να ειχες κανει κι αλλες?. Παιρνω μονο ασβεστιο. D επαιρνα μεχρι πριν 1 μηνα. Μου ειχαν πει κ για σιδηρο αλλα μου εφερνε δυσκοιλιοτητα κ τον σταματησα μιας κ δεν ειχα ελλειψη.

Πραγματιμα σημετα, με επιασε το παραπονο, γιατι δεν ειχα κουραγιο ουτε στο παιδι μου να τραγουδισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι την εκοψες τη d? Τσεκαρε τη γιατι συνήθως αυτη φερνει ατονία..κ στο θηλασμό οι περισσοτερες έχουν ελλειψη αν δεν πινουν!

Οι εξετασεις μια χαρα αυτές ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary πιστεύω πως νιώθεις τόσο εξαντλημένη γτ τ μωρο σ από ότι διάβασα κοιμάται λίγες ώρες. Όλες τις υπόλοιπες ασχολείσαι συνέχεια μαζί του πράγμα από μόνο του πολύ εξαντλητικό. Αν θυμάμαι καλά κοιμάται περίπου 12 ωρες σύνολο. Ποκυ λίγες σχετικά με ένα μωρο που κοιμάται 15 16. Ακόμη κ η μια ώρα μπορεί να κάνει τη διαφορά. Κοιμαται πχ 2 ωρες συνεχόμενα για μεσημέρι; μάλλον όχι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Rosemary πιστεύω πως νιώθεις τόσο εξαντλημένη γτ τ μωρο σ από ότι διάβασα κοιμάται λίγες ώρες. Όλες τις υπόλοιπες ασχολείσαι συνέχεια μαζί του πράγμα από μόνο του πολύ εξαντλητικό. Αν θυμάμαι καλά κοιμάται περίπου 12 ωρες σύνολο. Ποκυ λίγες σχετικά με ένα μωρο που κοιμάται 15 16. Ακόμη κ η μια ώρα μπορεί να κάνει τη διαφορά. Κοιμαται πχ 2 ωρες συνεχόμενα για μεσημέρι; μάλλον όχι ε;

Διωνη μου, αμα κοιμηθει 40 λεπτα το μεσημερι κανω παρτυ!

Κι εσυ ετσι ησουν απ'οτι θυμαμαι..

Κοριτσια, χθες δεν εκανα ουτε μια δουλεια στο σπιτ κ παλι ξυπνησα εξαντλημενη. Ηταν κ αυτη η ζεστη..

Love την βιταμινη d μου ειπε π γιατρος οτι δεν πρεπει να την περνψ ολο τον χρονο κ να την σταματω το καλοκαιρι. Θα επαναλαβω την εξετση μαλλον..

Ρε παιδια, τι κακο ειναι αυτο που συμβαινει στην ανατολικη αττικη... ποση θλιψη.. νεκρο κ βρεφος.. ανατριχιαζω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν έχω κάνει καμιά εξέταση ακόμα και δεν παίρνω και χάπια..Το ασβέστιο μόνο όταν θυμηθώ καμιά φορά..Το μικρό το δαχτυλάκι από το δεξί μου χέρι έχει πολλές μέρες που με πονάει πάρα πολυ και έλεγα αυτές τις μέρες να πάω για εξετάσεις μήπως είναι από έλλειψη ασβεστίου.

Η μικρή μου έχει ελαττώσει τους θηλασμους..7 με 9 κάνει τις τελευταίες μέρες και μια μέρα μου έκανε και 6..Λόγω ζέστης νομίζω..περίπου 10 λεπτά κραταει ο θηλασμός!Κάποιες φορές με σπρώχνει και μου την κάνει τέντα..την βάζει,μετα απο 1' την βγάζει..Και πάλι το ίδιο..Την αλλαζω στήθος και μετά από λίγο πάλι τα ίδια..Αλλά δεν μου γκρινιάζει μετά που την σηκώνω! Μάλλον δε θέλει άλλο;2 λεπτά θηλασμός;τι να πω;!

Δεύτερο και εμείς θέλουμε αλλά με τη νέα χρονιά λεμε να ξεκινήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ανείπωτη τραγωδία... 

Το μωρο σου μ θυμίζει παρά πολυ τ δικό μου. Ένα διάστημα έτσι ήμουν κ γω. Ένιωθα τόσο εξαντλημένη π δ είχα κουράγιο να ασχοληθώ ουσιαστικά μαζί της πέρα από τ τάισμα αλλαγμα κ να τη βγάλω μια βόλτα. Εκτός του ότι κοιμάται λίγες ώρες είναι κ μωρούλι π συνεπάγεται ότι χρειάζεται τη συνεχή προσοχή σου. Μόλις αρχίσει να σ κοιμάται πάνω από ώρα τ μεσημέρι έστω θα δεις μεγάλη διαφορά.  Η δικιά μ άρχισε να στρώνει μετά τους 6 μήνες τ μεσημεριανό ρης υπνο δηλ κοιμόταν μια μι αμιση ωρα άλλα με διαλείμματα. Τώρα π κοντεύει να χρονισει κοιμάται δίωρο συνεχόμενο τ μεσημερι άλλα δ κάνει κανένα άλλο υπνο μέσα στη μερα. Κ να φανταστείς ξυπνάει κ 3 φορές στην καλύτερη τ βράδυ.

Όσο μεγαλώνει όμως δηλ μετά τους 6 μήνες π θα άρχισε να κάθεται μόνη της κτλ θα είναι καλυτετα φα πράγματα. Μέχρι τότε υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κοριτσια ,

 Χαθήκαμε...  Εμείς βαφτιστήκαμε.. δυο μερες πριν γινει 6 μηνων αρχησε και ολο την εβρισκα  Μπρούμυτα ..  τωρα ολο μπρουμυτα ειναι (οταν την αφηνω μονη της στο κραβατακι της) απο κει που δεν της αρεσε καθολου.. 

πλεον καθεται λιγοτερο στο ριλαξ και περισοτερο στο κερακλακι της..

το πρωι της δινω πουρε φρουτα με  δυο  Βρεφικά μπισκοτάκια μέσα. 

 Το μεσημέρι λαχανοσουπα το απογευμα παλι φρουτα..

 Συνεχίζουμε  και  Θηλάζουμε πολλες φορες αρχησε να  Δαγκώνει και να τραβάει την θηλή... 

 Παρατήρησα ότι έχουν φουσκώσει αρκετά τα ούλα της μπορεί να μας κάνει έκπληξη κανένα δοντάκι.. 

εσεις πως ειστε ;; τα νεα σας.. 

πολλα φιλακια στα μωρουλινια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιμου να σας ζήσει! Να έχει υγεια μια ζωή,και εσεις για να το φροντίζετε!

Εμείς ακόμα δεν ξεκινησαμε τροφές! Έχουμε πάρα πολλά σάλια μάλλον επειδή αρχίζουν και φουσκώνουν τα ούλα! Θηλαζουμε φουλ τελευταία! 

Με το που την βάζω στο κρεβάτι τσουπ, γυρνάει μπρούμυτα! Ακόμα στο γυμναστήριο! Με το που την ακουμπάω τσουπ, γυρνάει..Τι φάση και αυτη;!όλα θα τα ζήσουμε..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σας κοριτσια... 

τι κανετε ;; πως ειναι τα νινακια σας;;; 

η μπουμπου μου ειναι 6,5 μηνων τωρα και εχει ενα δοντακι !! ποσο της παει - μας εχει ξετρελανει... 

τρωμε φρουτα/ λαχανικα και θηλαζουμε.. 

καθεται τελεια στον ποπο της αλλα δεν μπουσουλαμε ακομα.. 

φωναζει,  νευριαζει,  χαιρεται , μου κανει αγαπουλες , τραβαει τα μαλλια μου, κλωτσαει οτι βρει μπροστα της... ενα μικρο ανθρωπακι με   Προσωπικότητα !!! 

τα αυτακια στις κουκλιτσες ποτε θα τα  Τρυπήσετε ;; εδω  Βλέπω τα τρυπάνε νωρίς νωρίς .. 

 Εγώ έλεγα κάπου εκεί όταν χρονίσει !! 

φιλακιαα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2018 at 4:57 ΜΜ, ο/η stergiou είπε:

γεια σας κοριτσια... 

τι κανετε ;; πως ειναι τα νινακια σας;;; 

η μπουμπου μου ειναι 6,5 μηνων τωρα και εχει ενα δοντακι !! ποσο της παει - μας εχει ξετρελανει... 

τρωμε φρουτα/ λαχανικα και θηλαζουμε.. 

καθεται τελεια στον ποπο της αλλα δεν μπουσουλαμε ακομα.. 

φωναζει,  νευριαζει,  χαιρεται , μου κανει αγαπουλες , τραβαει τα μαλλια μου, κλωτσαει οτι βρει μπροστα της... ενα μικρο ανθρωπακι με   Προσωπικότητα !!! 

τα αυτακια στις κουκλιτσες ποτε θα τα  Τρυπήσετε ;; εδω  Βλέπω τα τρυπάνε νωρίς νωρίς .. 

 Εγώ έλεγα κάπου εκεί όταν χρονίσει !! 

φιλακιαα 

Καλημεραααα!!

Εμεις σε λιγες μερες κλεινουμε τον 6ο! Η ζουζουνα μου ειναι απιστευτη!! Κανουμε μπανακια κ εχει λατρεψει τη θαλασσα-αφου ξεχασαμε το κλαμα της!!

Ξεκινησε να τρωει μονη της φρουτα! Τα πηγε πολυ καλα για αρχη με το αχλαδι κ την μπανανα αφου ειδαμε κ κομματακια στην πανα! Βεβαια δυσκολευομαι λιγο με την μεθοδο καθως χθες ημασταν σε ταβερνακι κ της εδωσα στο χερι απο το καρπουζι που τρωγαμε με αποτελεσμα να γινουμε οικογενειακως χαλια. Σκεφτηκα οτι δε θα μπορουσα να το κανω αυτο αν καθομασταν μεσα...

Τρυπα εγω δε θα της κανω-δε νομιζω οτι το κανουν πλεον αυτο σε μωρακια. Αν θελει ας κανει μονη της στο μελλον οσες τρυπες θελησει!

Νιωθω οτι θα μιλησει παρα πολυ γρηγορα καθως λεει ηδη πολλους φθογγους!

Αυτα απο 'μας!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου @stergiou!

Εμεις ειμαστε 6 μηνων και μιας βδομαδας και σήμερα βγηκαν τα δυο κατω μας δοντακια!!!!

Συνεχίζουμε θηλασμό και δυο γευματα..φρουτα και κρεμα! Σε μια βδομάδα αρχίζουμε και μεσημεριανό!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Γειά σας φίλες! 

Τι σας θυμήσα τώρα???

Επειδη αυτά είναι ντοκουμέντα κ μενουν, κάνω come back!! 

Η αλήθεια είναι ότι μεταξύ μας έγινε κάτι που δεν περίμενα να γίνει μέσα από ένα φόρουμ... Να! Τα λέμε σχεδόν καθημερινά από τα κινητά μας πλέον!! 

Αλλά επειδή όπως σας είπα αυτά είναι ντοκουμέντα που θα τα δείχνω αύριο στην κόρη μου, για να δει από πρώτο χέρι την χαρά που ένιωθε η έγκυος μαμά της, είπα να επανέλθω! 

Λοιπόν, 8 μήνες τωρα ζω μια καινούργια ζωή! Κάθε μέρα κ καλύτερη..! Κάθε μέρα η αγάπη μου για το αστεράκι μου μεγάλωνει κ όλο αναρωτιέμαι πού θα φτάσει???

Τώρα αρχίζει να εκφράζεται κ αυτή πιο έντονα... Δηλ Μας αγκαλιάζει πιο πολυ, μας χαϊδεύει, Κανει ναζια κ λιώνουμε με τον μπαμπά της!! Δείχνει από τώρα προσωπικότητα!! Δυναμική, γλυκιά κ ζόρικη!! Γλωσσού κ πανέξυπνη! 

(Αυτά μπουμπούκακι μου θα τα διαβάζεις όταν πας σχολείο κ θα καταλάβεις γιατί η μαμά βγάζει καρδούλες όταν σε κοιτάει). 

Αντέ, μπείτε κ οι υπόλοιπες λίγο στο φόρουμ...! 

@stergiouείσαι εδώ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου rosemary (δεν θα πω το κανονικο σου!!!) Κατάφερες πάλι να με συγκινησεις...ειναι αληθεια μεσα απο ένα φορουμ καταφερα να κάνω κάποιες καινούριες φίλες να μιλαμε ολη μέρα πλέον να βλεπω τα παιδακια τους, να χαίρομαι που τα βλεπω τα μεγαλώνουν!!!

Η μικρή μου βαφτίστηκε το Σεπτεμβρίου είναι πλέον 8,5 μηνών και τη λατρεύω όσο τιποτα! Καθε μέρα μεγαλωνει κ πιο πολύ και κάνει όλο και κατι νεο! Μας χαιρετά μας μιλάει με τα δικα της λόγια...περιμένουμε αυτες τις μερες να σταθει κ στα ποδαρακια της! 

Οι υπολοιπες;;; 

Με το καλό εύχομαι σε ολα τα κορίτσια που περιμένουν τα μωρακια τους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναβιωση τώρα....σας γράφω έχοντας αγκαλιά τον μικρό μου σχεδόν 8 μηνών!!!!  ξύπνησε τζίζους!!! Και ναι σε αυτό το φόρουμ κάναμε φίλες...παρέες..γελάμε..μοιραζόμαστε ακόμα και φωτογραφίες απο τις πάνες των μωρών μας!!! Ο μικρός μου τώρα με κοιτάει μέσα στο μάτια καθώς γράφω. ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ.Που βρίσκονται οι υπόλοιπες;;;;;;;;;;;;;; Πολλά αγωνιστικά φιλιά (και λίγο βότκα στη φίλη rosemary - χαχαχαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα είστε τρελές!

Η μικρή Ραφαηλια μου μόλις κοιμήθηκε με το ζιζι στο στόμα!!ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ τόσο πολύ!Οταν χαμογελάει έχει το πρόσωπό της όλη την ευτυχία του κόσμου!

Μαζί ξεκινησαμε το ταξίδι της εγκυμοσύνης και μαζί περνάμε πυρετους,αγωνίες,αυπνιες..Τι να πω ρε κοριτσια; είστε οι φανταστικές μου φίλες..χαχαχα Λευτέρη στο εκλεψα! 

Εύχομαι καποια στιγμή να γνωριστούμε και από κοντά και τα παιδάκια μας να παίξουν μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης το Σοφάκι μόλις κοιμήθηκε με το ζιζι στο στόμα χαχαχαχαχ, μπορεί να μην ήμουν Ιανουάριο Φεβρουάριο, αλλά έκανα φίλες ❤️ και είμαστε οι μικρότερες που πάντα έχετε χρόνο να με καθησυχάσετε και να με βοηθήσετε! 

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι, αν και ακούγεται κλισέ.... νόμιζα ότι ήξερα τι θα πει αγάπη αλλά ΝΟΜΙΖΑ..... δεν χωράει ο νους μας αυτό που αισθανόμαστε μέχρι να το ζήσουμε.... 

φανταστικες μου φίλες σας ευχαριστώ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια ποσο χαιρομαι που διαβαζω νεα σας ! η αληθεια ειναι οτι η καθημερηνοτητα πλεον ειναι  φορτωμένη αρκετα και ο χρονος  Περιορισμένος ! οταν ημουν εγκυος στη μικρη μου ολη μερα χαζευα στο ιντερνετ.. 

εμενα η μικρουλα μου ειναι 9 μηνων , εχει 7 δοντια και ειναι τρομερή ναζιαρα - την βαφτησαμε το καλοκαιρι π ηταν 6 μηνων ! 

χαιρομαι π ειστε ολες καλα και περνατε καλα με τα ζουζουνια !! 

@Rosemary εδω ειμαι - σε ευχαριστω που με θυμασαι.. 

λοιπόν εγω πιθανοτατα να περιμενω δευτερο νινακι (εχω καθυστεριση πολλες μερες) 

θυμαστε σας ελεγα οτι θελω να κανω τα παιδια μ κοντα να μεγαλωσουν παρεα.. 

τεστ δεν εχω κανει και εχω σκασει απο την αγωνία !! 

αλλα εχω κλεισει ραντεβου την ερχομενη εβδ με τη ιατρο μ οποτε θα μαθω σιγουρα..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stergiou, τι να πρώτοσχολιάσω, τα 7 δόντια ή την πιθανότητα για αδερφάκι??

Εμείς έχουμε 3 κ αχνοφαινονται αλλά 3..! 

Αφού θέλεις 2ο σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου..! Χαρά στο κουράγιο σου! Θα είναι όμως πολύ ωραίο να έχουν τόσο μικρή διαφορά τα αδερφάκια..! 

Εγω σε λίγο καιρό επιστρέφω δουλειά κ ήδη αγχωνομαι... Εδώ νιώθω  ότι τώρα δεν προλαβαίνω τίποτα... Μετά τι θα γίνεται?? Οπότε για 2ο σε 4-5 χρόνια, μπορεί κ να το σκεφτώ!! 

Άσχετο αλλά εδώ κ 3 βδομαδες το αστεράκι μου με έχει ταράξει στα νυχτερινά ξύπνηματα.. Δεν μπορώ να θυμηθώ καν ποια φορά είναι αυτή που θηλάζω..... Να είναι η 7η? Να είναι η 8η?? Αλλά ξέρετε τι παρατηρώ, όσο πιο πολύ ξυπνάει τη νύχτα, τόσο πιο χαρούμενη είναι την ημέρα..! Να το εξηγήσω δεν μπορώ αλλά είπα να την δω θετικά!! Χαλάλι λοιπόν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειιιιι ειμαι κ εγω εδωωωω....@stergiou ευχομαι ν ακουσεις αυτο π θες απο τν γιατρο σ... 

Εγω λατρευω τ παιδακι μ... Μπορει στην καθημερινοτητα μ ν μν ειναι ολα τελεια αλλα οτι μα οτι κ αν συμβαινει μ τ π τν κλιταω ολα αλλαζουν κ παιρνω κουραγιο... Ξαναγεννιεμαι δν ξερω πως αλλιως ν τ πω..!

Τ κοριτσια.? Θεες... Τ ζουζουνια τς αυτα κ αν ειναι φάτσες μεγαλες...   Δευτερο δν εχω σκοπο ακομη... Κ δν ξερω κ αν θ κανω αλλο ή οχι... Εμεις παντρευομαστε κ βαφτιζουμε τν μικρη μας αγγελικη στις 1 ιουνιου 2019... Φιλια σ ολες σας απο εμενα κ τν ψυχη μ π ενσαρκωθηκε πριν 8, 5 μηνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα πηγα να ψωνησω και πριν παω ταμειο να φατσα φορα τα τεστ !

ε δεν αντεξα και πηρα ενα ! ερχομαι σπιτι βαζω τη μπεμπα στο ριλαξ - παω το κανω και σε κλασματα δευτερολεπου να σου οι δυο γραμμες εντονοτατες (//)

το ηξερα - απλα τωρα ειναι πιο ημεμη γιατι το σηγουρεψα. 

ξεκιναει  ενα δευτερο υπεροχο ταξιδι εγκυμοσυνης ! 

αυτες τις μερες που ημουν στην αναμονη σκευτομουν σκευτομουν σκευτομουν.... πως θα ειναι δυσκολα πως θα πιεστουμε πως θα μεινει πισω η δουλεια μου κτλ... αλλα σημερα με το θετικο το μονο που σκευτηκα ηταν θα γεμησουμε ευτυχεια - το ηθελα να εχω παιδια σε κοντινη ηληκία... ολα τα αλλα θα γινουν σιγα σιγα !!! 

ειμαι χαρουμενη μονο αυτο νιωθω τωρα !! 

Ουαουυ ειμαι εγκυος ξανα εγινα μανουλα το 2018 και ξανα μανουλα το 2019 ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stergiou γλυκια μ συγχαρητηριαααααααααα.... Μ τ καλο τ μπεμπακι σ ή τ μπεμπακια σ ποτε δν ξερεις... Πως θ τ πεις στον αντρα σ..?? Ν μας ενημερωνεις γ ολο αυτο τ νεο Ταξιδι... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...