Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stergiou είπε:

 Και εγώ έχω αδιαθετήσει από τη γέννα και μετα  κάθε μήνα !! Τις 2 πρώτες φορες  Στις 29 μέρες !  Την τρίτη φορά στις 27 μέρες   Και τώρα στις 32..  Ουσιαστικά αυτή τη φορά είχα καθυστερήσει τρεις μέρες !!   Θα στρώσει που θα πάει ??

Βλεπεις κ εσυ δν ξεφυγε ουτε 5 μερεε ο κυκλος σ... Εμενα ξεφυγε πολυ...χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια. Το έγραψα και στο μωράκια καλοκαιριού αλλα το γράφω και εδω για να το δείτε.. εχω ενα ιστολόγιο, με θέματα που αφορούν την μητρότητα, τα μωράκια μας κλπ και τρέχω έναν διαγωνισμό για το αντικουνουπικο γαλάκτωμα της frezyderm. Όσες θέλετε πάρτε μέρος ?  www.mamapaidi.blogspot.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε?? Εμεις κλεισαμε πριν μια βδομαδα τον 4ο καναμε το πρωτο μας μπανακι!! Πηραμε κ λιγο χρωματακι!!! Ηταν τοσο ηρεμη οταν εβλεπε το νερο..! Χαζευε τις αντανακλασεις του φωτος!!

Η μικρη μου εχει γινει ενα μικρο ανθρωπακι κ χτιζει προσωπικοτητα!! Εχει ηρεμησει πολυ κ εχουν αλλαξει αρκετα οι απαιτησεις της. Ανυπομονω να παμε κ διακοπες!!

Κατερινα, κοιμαται η μικρη σου 20 ωρες????? Θα τρελαθω!!! Γι αυτο σκεφτεσαι το 2ο!! Εγω ουτε να το διανοηθω προς παρον..!

Κοριτσια εμενα κοιμαται το πολυ 12 ωρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Το έγραψα και στο μωράκια καλοκαιριού αλλα το γράφω και εδω για να το δείτε.. εχω ενα ιστολόγιο, με θέματα που αφορούν την μητρότητα, τα μωράκια μας κλπ και τρέχω έναν διαγωνισμό για το αντικουνουπικο γαλάκτωμα της frezyderm. Όσες θέλετε πάρτε μέρος ?  www.mamapaidi.blogspot.com

Α! Ωραια, θα το δουμε!! Ευχομαι να παει καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary αχ τ καλα...! Εμεις τν αλλη εβδομαδα θ τν βαλω θαλασσα κανονικά μ τ σωσίβιο τς.. Αν μας αφησει κ ο καιρος γτ κανει κολπα.. Εμεις κλεισμενους τς 4.5 μηνες ειναι ολο ναζι γελια κ ντροπες.. Τωρα κανει κ τν θορυβο μ τς φουακιταες απο τ στομα τς.. Οπως οταν κοροιδευουμε... Κ χαζομιμηται σιγα σιγα...

Ν φανταστεις πως τ παει μ τν υπνο.. Χθες μ κοιμηθηκε στις. 9.30 τ βραδυ..ξυπνησε γ κανα 10λεπτο στις 2.30 εφαγε(αυτο 1 2 φορες μ τ εχει κανει) ξανα ξυπνησε στις 7.30 εφαγε κοιμήθηκε ξυπνησαμε μαζι στις 12 κ κτ.. Παιξαμε καμια ωρα κ λιγο παραπανω κ κοιμαται παλι....! Λογικα κατα τς 5.30 θ ξυπνησει κ θ κοιμηθει παλι τ βραδακι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησατε μαζι στις 12????????????  Θα παθω εγκεφαλικο!! Εχω δε παιζει να ξυπνησω μετα τις 9. Συνηθως 8 ξυπναμε.. κ κοιμαται 11παρα!!

Πωωωωωωω!! Εσυ παιδι εισαι η εξαιρεση του κανονονα των εγκυων "κοιμησου τωρα που μπορεις"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χχαχχαχαχα... Μπορω ν σ πω πως ακομη κοιματαιιιι... Ειμαι στην μαμα μ δν εχω ουτε ν μαγειρεψω ουτε τπτ αλλο ν κανω κ ετσι ευχαριστιεμαι υπνο μαζι μ τ κοριτσακι μ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Α! Ωραια, θα το δουμε!! Ευχομαι να παει καλα!!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Εύχομαι να περνάτε όμορφα με τα νινακια σας τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama2015 τι ωραία! Έκανα εγγραφή μόλις! 

Επίσης κορίτσια έκανα και έναν λογαριασμό στο fb για να μπω στην ομάδα του BLW..

Εμείς το Σάββατο γινόμαστε 4 και την Δευτέρα έχουμε εμβόλιο.!

Εμένα κορίτσια κανονικά μου έρχεται η περίοδος απλά μετα την εγκυμοσύνη μου κραταει πάρα πολύ..Τι είναι αυτό πράγμα;έχω τρελαθεί..Μπορεί και 8 μέρες. .πφφ 

Η τομή σας πως είναι κορίτσια γενικα; Εμένα είναι κατακόκκινη και μια φίλη μου που ρώτησα είναι άσπρη που είπε η δικιά της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katerinant95 είπε:

Τ ειναι τ BLW?

Baby led weaning.

Στην ουσία δίνεις στο μωράκι σου κομματάκια και όχι αλεσμενες τροφές..Έχει αρκετά θετικά! 

Μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube.Εγώ από εδώ το άκουσα..συγκεκριμένΑ από την Vivi.Nik. που το κάνει ήδη..

Εχει και ομάδα στο fb για συμβουλές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Baby led weaning.

Στην ουσία δίνεις στο μωράκι σου κομματάκια και όχι αλεσμενες τροφές..Έχει αρκετά θετικά! 

Μπορείς να δεις βίντεο στο YouTube.Εγώ από εδώ το άκουσα..συγκεκριμένΑ από την Vivi.Nik. που το κάνει ήδη..

Εχει και ομάδα στο fb για συμβουλές! 

Ααα ωραια σ ευχαριστώ θ τ κοιταξω κ εγω.. 

Κοριτσια ποτε θ ξεκινησετε στερεές κ τι? Εμενα ο γιατρός καποτε αν θυμαμαι καλα μ ειχε πει γυρω στους 4.5 μ 5 μηνες τ σιτηρα... Βεβαια δεν εχουμε ξαναμιλησει γ αυτο τ θεμα.. Κ ακουω συνεχεια γ ενα ρυζαλευρο..τ ειναι κ τ προσφερει στο μωρο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω η παιδίατρος μου είχε πει 5μηνών αν πίνει ξένο..6 αν θηλάζει..Εγώ τώρα που θα κάνω αυτό, θα ξεκινήσουμε όταν το μωρό θα μπορεί να κάθεται μόνο του..

Για το ρυζάλευρο και εγώ το ακούω αλλά δεν ξέρω να σου πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια, εμενα το αντιθετο εγινε με την περιοδο μου!! Μικρυνε πολυ ο κυκλος μου (εγινε 23-24 ημερες) κ κραταει 3-4 μερες. Θα μιλησω κ με τον γιατρο μου αυτον το μηνα γιατι θα παω κ για Παπ.

Ρε κατι ασχετο..... Τα μαλλια μου πεφτουν αβερτα!! Ειχα διαβασει οτι πεφτουν κανα 3 μηνες μετα τον τοκετο, αλλα τοσο πολυ??? Εσας σας συμβαινει??

Εισαγωγη κι εγω με κομματια θα παω αλλα θελω να το ξεκινησω μολις κλεισουμε τον 6ο.

Οσο για το ρυζαλευρο.... το χιλιοεψαξα κ κατεληξα οτι το μονο που σου δινει ειναι θερμιδες. Πραγματικα, θα ηθελα να ακουσω τα επιχειρηματα ενος γιατρου που το προτινει. Συνηθως το μονο επιχειρημα ειναι... γιατι χορταινει... ή γιατι εχει μεσα σιδηρο (να επισημανω εδω οτι εχει συμπληρωμα σιδηρου-κατι που θα μπορουσε ετσι κ αλλιως να χορηγηθει στο παιδι αν το ειχε αναγκη). 

Εγω κοριτσια καταλαβα πως υπαρχουν 2 ειδων παιδιατροι. 

Ειναι αυτοι που ενω θηλαζεις θα σου προτεινουν κ καμια σκονη,  θα σου κανουν αβερτα Ο,ΤΙ εμβολιο κυκλοφορει στην αγορα, οι ιδιοι θα σου πουν για ρυζαλευρο κ φαριν λακτε (ημαρτον) κ αργοτερα θα πουν να δινεις στο παιδι σου μπισκοτα κ advance (ετσι , για να μαθαινει το παιδι απο μωρο την ζαχαρη-λες κ χαθηκε το κανονικο γιαουρτι)..

Κ ειναι αυτοι που θα στηριξουν τον θηλασμο σου κ θα σου μιλησουν για φρουτα κ λαχανικα (τα αυτονοητα πιο υγιεινα δηλ)

Φυσικα κ υπαρχουν παντου εξαιρεσεις. Να δω τι θα πει κ η δικια μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας κορίτσια ! 

 Η δικιά μου έγινε 5 μηνων πριν λίγες μέρες !! 

 Εγώ της ξεκίνησα λίγο ρυζάλευρο  Με δικό μου γάλα  ( Εμπλουτισμένο με βιταμίνες και σίδηρο )  Μετά από συζήτηση με την γιατρό αποφάσισα να το δώσω..   Ξεκινήσαμε με δύο μικρά κουταλάκια και τώρα τρώει περίπου έξι !! 

 Εδώ οι γιατροί πάνε με τις οδηγίες της παιδιατρικής αμερικανικής ακαδημίας -  Σου προτείνουν  να ακολουθήσεις αυτές τις οδηγίες  Και εγώ κάπως έτσι θα το παω (ριζαλευρο - φρουτα - λαχανικα και θηλασμοιεως 6 μηνων) 

 Το απόγευμα της δίνω λίγη μπανάνα  -  Της αρέσει πολύ ..  Δεν την  Κάνω πουρέ  Την  Πατάω λιγο με το πιρούνι  - -κομματάκια όπως λέτε   Και την τρώει μια χαρά !! 

 Θηλάζουμε αρκετές φορές-  Την βάζω στο στήθος και μετά το ρυζάλευρο και μετά την μπανάνα !! 

 Περίοδος όπως  Σας έχω πει μου ήρθε τον επόμενο μήνα μετά τη γέννα !!  Μου κρατάει 3-4 μέρες  Κανονική ροή    Όπως παλιά .. 

 Εμένα τα ράμματα κάτω στο περίνεο ούτε που φαίνονται πια  Και έχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης !! 

 Τα μαλλιά μου ξεκίνησαν να πέφτουν  Πριν δύο βδομάδες ...   Πέφτουν πολύ  Κι εμένα !!  Νομίζω ότι είναι να πέσει θα πέσει και κάποια στιγμή θα σταματήσουν !!  Εγώ παίρνω ακόμα τις βιταμίνες που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη (  Μου το πρότεινε γυναικολόγος ) 

φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

 Γεια σας κορίτσια ! 

 Η δικιά μου έγινε 5 μηνων πριν λίγες μέρες !! 

 Εγώ της ξεκίνησα λίγο ρυζάλευρο  Με δικό μου γάλα  ( Εμπλουτισμένο με βιταμίνες και σίδηρο )  Μετά από συζήτηση με την γιατρό αποφάσισα να το δώσω..   Ξεκινήσαμε με δύο μικρά κουταλάκια και τώρα τρώει περίπου έξι !! 

 Εδώ οι γιατροί πάνε με τις οδηγίες της παιδιατρικής αμερικανικής ακαδημίας -  Σου προτείνουν  να ακολουθήσεις αυτές τις οδηγίες  Και εγώ κάπως έτσι θα το παω (ριζαλευρο - φρουτα - λαχανικα και θηλασμοιεως 6 μηνων) 

 Το απόγευμα της δίνω λίγη μπανάνα  -  Της αρέσει πολύ ..  Δεν την  Κάνω πουρέ  Την  Πατάω λιγο με το πιρούνι  - -κομματάκια όπως λέτε   Και την τρώει μια χαρά !! 

 Θηλάζουμε αρκετές φορές-  Την βάζω στο στήθος και μετά το ρυζάλευρο και μετά την μπανάνα !! 

 Περίοδος όπως  Σας έχω πει μου ήρθε τον επόμενο μήνα μετά τη γέννα !!  Μου κρατάει 3-4 μέρες  Κανονική ροή    Όπως παλιά .. 

 Εμένα τα ράμματα κάτω στο περίνεο ούτε που φαίνονται πια  Και έχω χάσει όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης !! 

 Τα μαλλιά μου ξεκίνησαν να πέφτουν  Πριν δύο βδομάδες ...   Πέφτουν πολύ  Κι εμένα !!  Νομίζω ότι είναι να πέσει θα πέσει και κάποια στιγμή θα σταματήσουν !!  Εγώ παίρνω ακόμα τις βιταμίνες που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη (  Μου το πρότεινε γυναικολόγος ) 

φιλακιααα

Ανυπομονω κι εγω να δωσω στερεες για να δω την αντιδραση της!! Εσενα πως αντεδρασε στις νεες γευσεις?

Εμενα ο γιατρος μου ειπε να παιρνω σιδηρο αλλα τον σταματησα μονη μου, γιατι εχω με την τουαλεττα μετα την γεννα!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary 

τη πρωτη μερα την  Βιντεοσκόπησα - τρομερή η αντιδραση  λες και της εδωσα λεμονι εκανε - εκλεισε το ενα ματι και κουνησε το κεφαλι - καθε μερα ειναι και πιο καλή πια. 

με τη μπανανα ηταν πιο καλα τα πραγματα γλυφοταν και πλεον οταν ειναι η ωρα της μπανανας ανοιγει το στομα πριν παει το κουταλι ή το χερι μου κοντα της.. 

 Αφού τυπικά ξεκινήσαμε στέρεες πρέπει να ξεκινήσουμε και νεράκι !!

 Επιχείρησα να δώσω καμιά γουλιά νερό  με μπιμπερο (ουτε για πλακα δεν το θελει) 

δοκιμασα και με κυπελακι (κεινο που εχει  στομιο μποστα σιλικονατο) το βλεπει σαν παιχνιδι και παιζει δεν το πινει ! 

κατεληξα να της δινω λιγες σταγονες με το κουταλι   Και να πίνω εγώ πολύ νερό για να ενυδατώνεται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μαλλιά μου εμένα έχουν μακρυνει άπειρα και δεν μου πεφτουν καθόλου..Ξέρω ότι πέφτουν όταν σταματάμε τον θηλασμο κανονικά!?!

Εμένα η παιδίατρος ακόμα δεν μου έχει γεμίσει καλά καλά το μάτι..Το μόνο που μου αρέσει είναι ότι μου κάνει πολύ μεγάλη επίσκεψη. Μπορεί να είμαστε μέσα και 1 1.30 ώρα..Κατά τ άλλα δεν μου έχει κάνει ακόμα το κλικ..Όταν της είπα για το BLW που είπε ότι δεν το γνωρίζει.και ας το δοκιμάσω είναι θετική αρκεί να παιρνει κιλά..Τι να πω;για ρυζάλευρο δεν μιλησαμε, μου είπε να της δίνω αν θέλω τώρα λίγο τσαγακι..ίσα ίσα πχ στον λόξιγκα! 

Οδό για την τομή έχω αγχωθει.αφού σκέφτομαι να πάω και για δεύτερη γνώμη κάπου αλλού. Δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@minime γεια σου ,

εμενα ξεκινησε να πευτει το μαλλι πριν 2 εβδ - δηλ 4,5 μηνες μετα τη γεννα !!  ευχομαι να παραμεινουν ετσι τα δικα σου γερα και δυνατα.. 

οσο για τη τομη μην αγχονεσαι θα γινει περνοντας ο καιρός καλυτερα — καθε δερμα επουλωνεται διαφορετικα !! 

Να σ πω ουτε εγω ηξερα για το BLW - εγω δοκιμασα τη μπανανα σε κομματια γιατι τη βλεπω καταπινει σωστα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα δεν εχουμε φτασει 4.5 μηνων..αντε να δούμε!μακαρι να μεινουν ετσι τα μαλλάκια μου!

Αν δεν κάνω λάθος όσο πιο μικρό το μωρό τόσο πιο μεγάλα κομμάτια..Για να μπορεί να τα διαχειριστεί μόνο του..Τώρα που μπήκα στην ομάδα θα ενημερωθω καλύτερα..Θέλει ψάξιμο πάντως! Ανυπομονώ και εγώ να ξεκινήσουν οι στερεες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ?? 

 Είσαι σίγουρη όσο πιο μικρό μωρό τόσο πιο μεγάλα κομμάτια ;; θελει λιγο προσοχή γιατι οσο πιο μικρα τοσο πιο « Ανώριμο» πεπτικο εχουν... 

βασικα εγω δεν σκοπευα να δοσω κομματακια - αλλα την ειδα που το   Ρυζάλευρο νερουλο δεν το πολυ αρεσε  Και σταδιακά το έκανα πιο πηχτό -  Αφού το πηχτο ρυζάλευρο το καταπινει ωραια ειπα να μην αλεσω τη μπανανα - ουσιαστικα εκεινη με  Καθοδηγεί - καπως ετσι θα το πατε και σεις (Βλέποντας και κάνοντας ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισχυει αυτο που λεει η Minime. Φυσικα δεν εννοει μεγαλα κομματια οπως μια καραμελα. Την μπανανα πχ τ κοβεις περιππου στην μεση, την δινεις στην παλαμη του μωρου κ αυτο δαγκαει με τα ουλα του σιγα σιγα οσο μπορει. Ενω αν του εδινες ενα μικρο κομματι, δεν μπορει να το διαχειριστει με το χερακι του...

Κοριτσια ειμαι στεναχωρημενη. Πηγαμε θαλασσα κ η μικρη μου ξεφλουδισε λιγακι στο μουτρο. Ποσο απαραδεχτη ειμαι?? Σαν καμια αμορφωτη πηγα το κοριτσακι μου μεσημεριατικα θαλασσα νομιζοντας πως υπο σκια, δε θα παθει τιποτα.. Ποσεε τυψεις εχω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη την ειχες κατω απο την ομπρελα και ξεφλουδισε!Πω πω τα άτιμα πόσο ευαίσθητο δερματακι έχουν. Ε;!Απίστευτο!!! Δεν πειραζειιι..Από τα λάθη μας μαθαίνουμε!

Αχ κορίτσια να μπήτε στην ομάδα αν ενδιαφέρεστε..Έχει πολλές συμβουλές..Εγώ μπήκα λίγο χθες και ενθουσιαστηκα! Και ισχύει αυτό με τα κομμάτια τελικά σίγουρα! Είναι όπως το είπε η Rosemary..Δεν ταΐζεις το μωρό σου..Απλά το αφήνεις να φάει μόνο του όσο θέλει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Minime είπε:

Δηλαδη την ειχες κατω απο την ομπρελα και ξεφλουδισε!Πω πω τα άτιμα πόσο ευαίσθητο δερματακι έχουν. Ε;!Απίστευτο!!! Δεν πειραζειιι..Από τα λάθη μας μαθαίνουμε!

Αχ κορίτσια να μπήτε στην ομάδα αν ενδιαφέρεστε..Έχει πολλές συμβουλές..Εγώ μπήκα λίγο χθες και ενθουσιαστηκα! Και ισχύει αυτό με τα κομμάτια τελικά σίγουρα! Είναι όπως το είπε η Rosemary..Δεν ταΐζεις το μωρό σου..Απλά το αφήνεις να φάει μόνο του όσο θέλει..

Ζητηνα να εκατσε 5 λεπτα στον ηλιο.. Αλλα κι εμεις, τι δουλεια ειχαμε να παμε μεσημεριατικα??

Εχω μπει κι εγω στην ομαδα αλλα δεν θυμαμαι που εχω βαλει τον κωδικο απο το fb που εφτιαξα (τι αλλο θα κανω γι αυτο το παιδι)!! Θα τον βρω!! Παντωε εγω οταν ρωτησα την γνωμη της γιατρου, μου ειπε πων δεν βρισκει λογο να μην το κανω εφοσων το παιδι καθεται κ συντονιζει καλα τα χερια του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!! Μέρες εχω να μπω και βλεπω εχετε πει πολλά!!!! Ειμαι κ εγω στην ομαδα αυτη στο φεις για τα κομματακια τροφής για να ενημερωθώ..εμεις στις 23 θα γινουμε 5 μηνών..ο γιατρός είπε θα ξεκινήσουμε ρυζαλευρο λιγο πριν τους 6 μήνες με δικό μου γάλα.. ο παιδίατρος μας ειναι πολυ φιλικος μς το θηλασμο μου δεν εχει πει ποτέ για ξένο γαλα..του ειπα κ εγω τους ενδοιασμούς μου για το ρυζαλευρο αλλα μ είπε καλό είναι να το φαει για να μάθει ολες τις γευσεις. Νερακι θα πιουμε 6 μηνων οποτε θα ξεδιψαμε με το γαλα της μαμάς πριν κ μετα το γευμα μας. Ανυπομονω να δω την αντιδραση της!!!!

Τα μαλλια μου αφηστε πεφτουν φιυλ κ εχω κ πολυ μακριά..

Εχω αρχίσει κ ετοιμαζω τη βαφτιση μας πλεκω τις μπομπονιερες της μιας κ λατρευω το πλεξιμο..

Κοριτσια εγώ δεν εχω περίοδο ακόμα..4,5 μηνών. Ξερετε τι επαθα; Επειδή ειχα κάποιους πονους εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης που είχα σπίτι καιρο..αυτο μαλλον ειχε χαλασει κ βγηκε θετικο...πήρα αλλο ενα αρνητικο..έπαθα σοκ γιατι δεν ειμαι ετοιμη κ ειναι κ νωρίς απο την καισαρική..ο γιατρός μου ειπε να κάνω χοριακη..εκανα κ βγηκε αρνητική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...