Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Minime είπε:

Μασιτικα δεν χρησιμοποιησαμε ακόμα αλλά και εμένα βάζει συνεχώς τη μπουνιτσα στο στόμα..Σαν τρελή καμιά φορά..Όταν το κάνει αυτό(πολύ συχνά )εγώ την ταΐζω γιατί νομίζω ότι πεινάει,ακόμα και αν έχει μισή ώρα που τελείωσε το γεύμα..Για ποιο λόγο όμως το κάνουν στην τελική; όντως πεινάει ή τη μπουκώνω με το παραμικρό; 

Να την αφηνεις να το τρωει το χερακι της!! Σε ενα βιβλιο διαβασα οτι "το δαχτυλο για τα βρεφη, ειναι οτι ειναι τα μαθηματικα για το 8χρονο"!! Αυτη η μικρη κ ασημαντη για εμας κινηση γι αυτα ειναι εξερευνηση, ακονιζει το μυαλο τους κ τους προσφερει παρα πολλα ερεθισματα κ εμπειριες!!

Οσο για τα προηγουμενα που εγραψες.........Δεν το συζητω....Ακριβως το ιδιο νιωθω.. Δεν μπορω ουτε να διανοηθω οτι θα αφισω την μικρη μονη της. Την εχω αφησει μονο μια φορα στην μητερα μου για 3 ωρες επειδη ειχα γιατρο κ το τι καρδιοχτυπι εριξα μεχρι να επιστρεψω, δε λεγεται.. Μονο στον μπαμπα της θα την αφηνα που κ αυτο δεν εχει γινει ακομα..

Θεωρω οτι ειναι πολυ μικρη ακομα κ κανενας δε θα της φερθει οπως "πρεπει", γιατι κανενας δεν την ξερει τοσο καλα οσο εγω κ ο αντρας μου.. Δεν εχω σε κανεναν απολυτη εμπιστοσυνη (το ξερω οτι ειναι υπερβολικο)... Θα την σκουπισουν καλα, θα σταματησει το κλαμα στην αγκαλια τους, θα την σηκωσουν ομορφα ή θα τρανταχτει το κεφαλακι της??? Απαπαπα... με  τιποτα.. Ας μεγαλωσει λιγο ακομα...να κανουν κ αυτοι εξασκηση με εμενα μπροστα.....κ στο μελλον φυσικα κ θα την χαιρονται ολοι...

Παντως με τον πατερα της δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα.. Ισως πελαγωσει λιγο μονος του αλλα, χρειαζεται κ αυτο!!

Κι εγω εκνευριζομαι με το παραμικρο κ με το παραμεγαλο (που καποιοι θεωρουν μικρο). Εκνευριζομαι οταν της μιλανε κ αλλαζουν τις λεξεις (θα κανεις μαμ κλπ).. Ημαρτον!! Δε βλεπουν οτι εγω δεν της μιλαω ετσι??? Επισης πολλοι ξεχναν να πλυνουν τα χερια τους ενω καπνισαν (κ φυσικα εγω μπαστακας, φωναζω "επ! χερια¨)... Γιατι δηλαδη θα πρεπει εγω να σ'το πω?? Πως να σε εμπιστευτω μετα μονο με το παιδι?? Αλλα πιο πολυ με εκνευριζει η ¨καλοπροαιρετη" κριτικη.. Αστο λιγο να κλαψει, γιατι το ταιζεις τωρα αφου δε περασαν 3 ωρες... Μη το βαζεις στο κρεβατι σου... ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙΕΙΕΙΕΙ????? ΕΓΩ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΠΑΙΔΕΥΣΕΙ ΑΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ Κ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΒΑΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΙΛΑ, ΓΕΛΑΣΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΠΑΙΞΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟ. ΜΟΝΟ ΛΕΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙ... ΗΜΑΡΤΟΝ!! ΑΡΑ ΜΠΟΥΚΩΣΤΕ ΤΟΟΟΟΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΠΟΔΙΔΕΙ αλλα κ αν δεν απεδιδε, δικια μου επιλογη ειναι!! Θα μου κανετε παρατηρηση μονο αν ειμαι κακια μητερα. ΤΕΛΟΣ.

Το  καταλαβατε οτι βγαινω εξω απο τα ρουχα μου ετσι??? Τις προαλλες, ηρθε μια οικογενειακη φιλη κ μου εκανε παρατηρηση για τα παντα.. Στο τελος μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο που δινω μονο απο το ενα στηθος γαλα σε καθε γευμα.. ΜΑΛΑΚΑ, ΚΑΠΝΙΖΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΑΡΧΙΚΗ Κ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.... ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΔΙΑΒΑΣΑ  1000 ΒΙΒΛΙΑ Κ ΑΡΘΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ. ΔΕΞΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟΣ. Στο τελος της παρατηρησης για τα 2 στηθη μου ειπε πως αν θηλαζω μονο απο το ενα, το αλλο θα πιτσιλαει. Της ειπα οτι αυτο μαλλον θα γινοταν σε αυτην ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΔΡΑΙΩΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΣ... Αι στο καλο! Πωπω τα  περιγραφω κ εξαγριωνομαι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α!! εμεις τωρα που επιτελους κανουμε σεξ (ναι, του καθησα.... κ μ'αρεσε κιολας), σαν μεθοδο αντισυληψης χρησιμοποιουμε το γνωστο ¨τραβιγμα"..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Να την αφηνεις να το τρωει το χερακι της!! Σε ενα βιβλιο διαβασα οτι "το δαχτυλο για τα βρεφη, ειναι οτι ειναι τα μαθηματικα για το 8χρονο"!! Αυτη η μικρη κ ασημαντη για εμας κινηση γι αυτα ειναι εξερευνηση, ακονιζει το μυαλο τους κ τους προσφερει παρα πολλα ερεθισματα κ εμπειριες!!

Οσο για τα προηγουμενα που εγραψες.........Δεν το συζητω....Ακριβως το ιδιο νιωθω.. Δεν μπορω ουτε να διανοηθω οτι θα αφισω την μικρη μονη της. Την εχω αφησει μονο μια φορα στην μητερα μου για 3 ωρες επειδη ειχα γιατρο κ το τι καρδιοχτυπι εριξα μεχρι να επιστρεψω, δε λεγεται.. Μονο στον μπαμπα της θα την αφηνα που κ αυτο δεν εχει γινει ακομα..

Θεωρω οτι ειναι πολυ μικρη ακομα κ κανενας δε θα της φερθει οπως "πρεπει", γιατι κανενας δεν την ξερει τοσο καλα οσο εγω κ ο αντρας μου.. Δεν εχω σε κανεναν απολυτη εμπιστοσυνη (το ξερω οτι ειναι υπερβολικο)... Θα την σκουπισουν καλα, θα σταματησει το κλαμα στην αγκαλια τους, θα την σηκωσουν ομορφα ή θα τρανταχτει το κεφαλακι της??? Απαπαπα... με  τιποτα.. Ας μεγαλωσει λιγο ακομα...να κανουν κ αυτοι εξασκηση με εμενα μπροστα.....κ στο μελλον φυσικα κ θα την χαιρονται ολοι...

Παντως με τον πατερα της δε νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα.. Ισως πελαγωσει λιγο μονος του αλλα, χρειαζεται κ αυτο!!

Κι εγω εκνευριζομαι με το παραμικρο κ με το παραμεγαλο (που καποιοι θεωρουν μικρο). Εκνευριζομαι οταν της μιλανε κ αλλαζουν τις λεξεις (θα κανεις μαμ κλπ).. Ημαρτον!! Δε βλεπουν οτι εγω δεν της μιλαω ετσι??? Επισης πολλοι ξεχναν να πλυνουν τα χερια τους ενω καπνισαν (κ φυσικα εγω μπαστακας, φωναζω "επ! χερια¨)... Γιατι δηλαδη θα πρεπει εγω να σ'το πω?? Πως να σε εμπιστευτω μετα μονο με το παιδι?? Αλλα πιο πολυ με εκνευριζει η ¨καλοπροαιρετη" κριτικη.. Αστο λιγο να κλαψει, γιατι το ταιζεις τωρα αφου δε περασαν 3 ωρες... Μη το βαζεις στο κρεβατι σου... ΤΙ ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙΕΙΕΙΕΙ????? ΕΓΩ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΠΑΙΔΕΥΣΕΙ ΑΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ Κ ΜΕΣΩ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΑΚΤΙΚΩΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Κ ΒΑΖΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΙΛΑ, ΓΕΛΑΣΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΠΑΙΞΕ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟ. ΜΟΝΟ ΛΕΞΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΙ... ΗΜΑΡΤΟΝ!! ΑΡΑ ΜΠΟΥΚΩΣΤΕ ΤΟΟΟΟΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΠΟΔΙΔΕΙ αλλα κ αν δεν απεδιδε, δικια μου επιλογη ειναι!! Θα μου κανετε παρατηρηση μονο αν ειμαι κακια μητερα. ΤΕΛΟΣ.

Το  καταλαβατε οτι βγαινω εξω απο τα ρουχα μου ετσι??? Τις προαλλες, ηρθε μια οικογενειακη φιλη κ μου εκανε παρατηρηση για τα παντα.. Στο τελος μου ειπε οτι δεν ειναι σωστο που δινω μονο απο το ενα στηθος γαλα σε καθε γευμα.. ΜΑΛΑΚΑ, ΚΑΠΝΙΖΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΑΡΧΙΚΗ Κ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.... ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.... ΔΙΑΒΑΣΑ  1000 ΒΙΒΛΙΑ Κ ΑΡΘΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ. ΔΕΞΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΛΑΘΟΣ. Στο τελος της παρατηρησης για τα 2 στηθη μου ειπε πως αν θηλαζω μονο απο το ενα, το αλλο θα πιτσιλαει. Της ειπα οτι αυτο μαλλον θα γινοταν σε αυτην ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ Κ ΔΕΝ ΕΔΡΑΙΩΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΣ... Αι στο καλο! Πωπω τα  περιγραφω κ εξαγριωνομαι!!

 

λίγο τρόμαξα να ξέρεις! αχαχαχαχχαχαχα (μην παρεξηγηθώ πλάκα κάνω).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

λίγο τρόμαξα να ξέρεις! αχαχαχαχχαχαχα (μην παρεξηγηθώ πλάκα κάνω).

K πολυ καλα εκανες!!! Αυτος ειναι ο στοχος μπας κ τρομαξει κ κανενας αλλος!!!!

Χαχαχαχα!! Εχω γινει μια τρεληηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

K πολυ καλα εκανες!!! Αυτος ειναι ο στοχος μπας κ τρομαξει κ κανενας αλλος!!!!

Χαχαχαχα!! Εχω γινει μια τρεληηη!!!!

λοιπον, αποφασισα να μιλαω στα μωρα, με δυσκολες λέξεις. Θα το ταράξω στους βερμπαλισμους. Οχι εκει να δεις.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις προφυλακτικά χρησιμοποιούμε κορίτσια..εχθες είχα λίγο αίμα το πρωί κ πίστεψα πως αδιαθετησα αλλα δεν ειχα μετά ολη μέρα ούτε σήμερα..λέτε να μου έρθει περίοδος και να είναι προετοιμασία; το απόγευμα θα πάρω το γιατρό να κλείσω και ραντεβού να παω να με δει από βδομάδα.

@Rosemary να ξέρεις σε χαίρομαι!!! Εμένα πλέον δεν μπορούν να μου πουν τίποτα οι καλοπροαίρετοι συγγενείς..Πώς να μπουν αφού το παιδί μου είναι ήδη 7 κιλά? Φυσικά όμως δεν λένε οτι τα έκανες σωστά με το θηλασμό, ταιζεις όποτε θέλει το παιδί χωρίς περιορισμούς, πιπιλες και μπιμπερό..λένε το θεϊκό..έχεις καλό γάλα και πιάνει το παιδί! Ναι λέω κι εγώ, τι να κάτσω να εξηγώ..ετσι κι αλλιώς κ εγώ η ίδια πριν τα διαβάσω δεν τα ήξερα. Χαμογελάω και τέλος..κοιμάται λένε όλη τη νύχτα χωρις να ξυπνάει για φαι; εχεις Καλό γαλα!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary έχεις δικιο σε αυτά που περιγράφεις ...και σε εμένα στην κόρη μου (22 μηνων πλέον ) είχα ακούσει μη το σηκώνεις θα μάθει στα χέρια μη κάνεις το ένα ή το άλλο τελικά κάναμε αυτό που θεωρούσαμε οι γονείς σωστό ...πιστευω ότι η κορούλα μου είναι ένα νορμάλ παιδάκι της ηλικίας της κ πνευματικά μη σου πω παραπάνω ήδη κάνει προτάσεις λέει ότι ακούει συναισθηματικά είναι τρυφερή με τα ξαδέρφια της...(ελπίζω και με την αδερφή ? σε ενάμιση μηνα) γενικά ειμαι τρισευτυχισμενη βλεποντας τη να μεγαλώνει πάρα τις δυσκολιες...κ μαζί κοιμηθήκαμε κ μαμακουλα2 έγινε σε μια φάση αλλά αυτά είναι δικό μου πρόβλημα ...πλεον δεν ακούω κανένα κ δε νευριάζω κανε κ εσύ το ίδιο θα σωθείς τουλάχιστον από το να τσατιζεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

λοιπον, αποφασισα να μιλαω στα μωρα, με δυσκολες λέξεις. Θα το ταράξω στους βερμπαλισμους. Οχι εκει να δεις.... :P

Κατσε να 'ρθει το παιδακι σου κ θα δεις πως θα κανεις οταν θα αρχισουν να του λενε¨"κακο σκυλι", "κακο τραπεζακι"!!!! Να δω ποσα αρθρα υβριστικου περιεχομενου θ'ανοιξεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα, Εχω μια γνωστη που το μωρο της το εβαλε 40 ημερων να κοιμαται μονο του στο δωματιο του.. Δεν το επαιρνε κ πολυ αγκαλια για να ειναι "αυτονομο" οπως ελεγε. Καλα εκανε-δε θα την κρινω γι αυτο σαν μητερα.. Το θεμα ειναι οτι τωρα το παιδακι της ειναι σχεδον 2 κ καθε μερα παει στην κρεβατοκαμαρα της επειδη δεν μπορει να κοιμηθει μονο του.. Βλεπουμε λοιπον οτι αυτα γενικα δεν ισχυουν... Ειναι μπαρα πολυ παραγοντες που παιζουν ρολο... Το παιδι της μπορει να ενιωσε τελικα ανασφαλεια αντι για αυτονομια...

Love, θα φοβηθει το ματι τους!!!! Ειχα κι εγω λιγο αιμα μετα το σεξ.. Επισης στην αρχη του μηνα ειχα μια μερα αιμα σαν περιοδο... θα δειξει τον επομενο αν ηταν οντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν το ειχα το αίμα μετά το σεξ..το είχα το πρωί που σηκώθηκα..θα δείξει..

Α εμένα μου εχουν πει το κορυφαίο. Βγήκα από το σπίτι με το μωρό αγκαλιά για το βαλω στο αμάξι που έχω το καθισμα του. Μου λεει μια που με ειδε. Μην το κρατας στα χερια θα μάθει!!! Αχ ναι επρεπε να την αφήσω να περπατήσει να έρθει μονη της πως δεν το σκεφτηκα η χαζή?? Μιλαμε για παρανοιες!!! Γελάω πλέον πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δε εχω ακομα μωρο !!! αλλα επειδη ολες γυρω μου δλδ φιλες γνωστε συγκενεις εχουν το βλεπω και εγω εχουν ολοι μια αποψη για ολα και φυσικα αυτοι τα ξερουν ολα !! εγω παντως οχι για να το πενευτω ακουω τις μανουλες να μου πουν τα παραπονα τους τις  ανησυχιες τους αν ξερω κατι θα το πω αλλα παντα λεω εσεις ως γονεις αυτου το παιδιου του μοναδικου ξερετε καλυτερα !! και @Rosemary ξερω πως αισθανεσαι και εγω ετσι νευριαζω οταν το κανουν οι αλλοι στα κοριτσια και λεω και σε μενα ετσι θα κανουν και δε μαρεσει καθολοΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love1988 είπε:

Εγώ δεν το ειχα το αίμα μετά το σεξ..το είχα το πρωί που σηκώθηκα..θα δείξει..

Α εμένα μου εχουν πει το κορυφαίο. Βγήκα από το σπίτι με το μωρό αγκαλιά για το βαλω στο αμάξι που έχω το καθισμα του. Μου λεει μια που με ειδε. Μην το κρατας στα χερια θα μάθει!!! Αχ ναι επρεπε να την αφήσω να περπατήσει να έρθει μονη της πως δεν το σκεφτηκα η χαζή?? Μιλαμε για παρανοιες!!! Γελάω πλέον πολύ!

με συχγωρεις και πως θα το εβαζες μεσα????? θα πεταγε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω απολυτα @Rosemary τα μωράκια (όπως και ολοι μας στο κατω κατω) εχουν τεραστια αναγκη απο αγκαλια, χαδια, αγαπη και τρυφεροτητα. Ειμαι σιγουρη οτι τα μωρα που ειναι χορτατα απο αγκαλιες, "μαμα" και "μπαμπα" ως ενηλικες ειναι περισσοτερο ανεξαρτητοι και σιγουρα πιο χαρουμενοι, χωρις ανασφαλειες και φοβιες. 

Με την αγκαλια μαθαινουν τα μωρακια να επικοινωνουν, να ηρεμουν, φτιαχνει η διαθεση τους, αλλα εχει αμεση σχεση και με την αναπτυξη του εγκεφαλου εχω διαβασει. (σε σχεση με τη διαχειριση του στρες, αλλα και τη δημιουργια κοινωνικων σχεσεων)

Θεωρω οτι ειναι η νεα γενια γονιων ειναι πολυ καλυτερη απ'ολες τις προηγουμενες, γιατι ειναι πολυ πιο ενημερωμενη και συνειδητοποιημενη. Και οπως και να χει ειδικα τα πρωτα χρονια της ζωης του παιδιου οι γονεις εχουν τον πρωτο λόγο. Οποτε κλειστε τα αυτια σας και εμπιστευτειτε το ενστικτο σας. Καμια μαμα δεν ειναι δυνντον να ακουει το κλαμα του μωρου της και να μη θελει να το καθησυχασει. Ολα αυτα τα περι εκπαιδευσης και "αστο να κλαψει για να μαθει" κλπ εχει αποδειχτει ποσο λανθασμενα ειναι.  

Γι αυτο λοιπον αγκαλιτσες ξανα και ξανα και ξανα!❤️

Να τις χορτασουν τα μωρακια μας, να τις χορτασουμε κι εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988μιλαμε και βρεφος ετσι το γνωριζουν αυτο ολα τα βιβλια ολοι παιδοψυχολογοι μιλανε για την μητρικη αγκαλια μυρωδια τον χτυπο της καρδιας που ακουνε 9 μηνες το σοκ που παθαινουν οταν γεννιουται και νιωθουν ηρεμα στο στηθος της μαμας δλδ ελεος 2018 εχουμε διαβαστε λιγο τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@anni7 δεν εχω αλλα like να κανω!!!

θα γινεις πολυ καλη μανουλα, ειμαι σιγουρη!

αχ μακαρι το θελω πολυ αλλα διαβαζω πολυ να σου πω την αληθεια!!!! ευχαριστω πολυ και εσυ εισαι ηδη μια πολυ καλη μανουλα να χαιρεσαι το μωρακι σου!!! εγω μια ευχη εκανα την κυριακη του χρονου να γιορταζω και εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Love1988μιλαμε και βρεφος ετσι το γνωριζουν αυτο ολα τα βιβλια ολοι παιδοψυχολογοι μιλανε για την μητρικη αγκαλια μυρωδια τον χτυπο της καρδιας που ακουνε 9 μηνες το σοκ που παθαινουν οταν γεννιουται και νιωθουν ηρεμα στο στηθος της μαμας δλδ ελεος 2018 εχουμε διαβαστε λιγο τρελαινομαι!!!!!!!!!!!!!!! 

Ουτε εγω εχω αλλα like, αλλα ετσι ειναι... Παει μπροστα η ανθρωποτητα, ή ετσι πρεπει τουλαχιστον..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εγω πιστευω οτι περα απο το οτι συνηθως τα λενε αυτα οι μαμαδες της προηγουμενης γενιας, ειναι και θεμα ανθρωπου...αν εισαι σαν ανθρωπος ξερολας, θα εισαι ξερολας σε ολα τα θεματα.

Εγω ακομα κι αν βλεπω μαμαδες να μεγαλωνουν τα παιδια τους με τελειως διαφορετικο τροπο απ οτι εγω, δε λεω κουβεντα...δε μ αρεσει να κρινω, γιατι η καθε οικογενεια εχει τη δικη της δυναμικη και οι συνθηκες ζωης δεν ειναι ολες ιδιες για ολους μας. Οποτε και οι αντοχες και τα προβληματα επηρεαζουν το ποση υπομονη θα εχεις ή το αν θα ψαξεις να βρεις ευκολες λυσεις, παρ οτι οχι ιδανικες για να μεγαλωσεις το παιδι σου. Αρκει να μη φτανουμε σε ακροτητες. Αλλωστε λαθη ολοι μας θα κανουμε. Σημασια εχει να μην υπαρχει προθεση και να παλευουμε οσο γινεται για το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 σ ευχαριστω πολύ πολύ! Σου ευχομαι ολοψυχα να εκπληρωθει η ευχη σου και του χρονου να μας λες ποσο ερωτευμενη εισαι με το μωρακι σου!:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

αχ μακαρι το θελω πολυ αλλα διαβαζω πολυ να σου πω την αληθεια!!!! ευχαριστω πολυ και εσυ εισαι ηδη μια πολυ καλη μανουλα να χαιρεσαι το μωρακι σου!!! εγω μια ευχη εκανα την κυριακη του χρονου να γιορταζω και εγω!!!!

Στο εύχομαι ολόψυχα κοριτσάκι μου!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισχυει αυτο που λες γιατι και εγω βλεπω μερικα πραγματα που ασπουμε εγω δε συμφωνω αλλα εγω ειμαι εγω τωρα η αλλη κοπελα η οικογενεια δε ξερεις τι περναει οποτε δε λεω πολλα!!! το μονο που ειμαι καθετη ειναι η βια ειτε λεκτικη δλδ πηγα προχθες στο νιαρχο να πατε ειναι φοβερα για παιδια καθε ηλικιας και ειδα μαμα να ουρλιαζει στο παιδι της επειδη λερωσε λιγο τα παπουτσια του παιζοντας με τα αλλα παιδακια και τρελαθηκα λεω τι κανει γιατι το κανει αυτο !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@anni7 σ ευχαριστω πολύ πολύ! Σου ευχομαι ολοψυχα να εκπληρωθει η ευχη σου και του χρονου να μας λες ποσο ερωτευμενη εισαι με το μωρακι σου!:)

 

αχ μακαρι!!!! ευχαριστω πολυ!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα κοριτσάκι μου!❤

ευχαριστω πολυ!!! να χαιρεσαι το μπεμπακι σου!!!! δε εχω αλλα λαικ!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ειναι οντως ομορφα στο Νιαρχος, αν και θα προτιμουσα λιγο λιγοτερο τσιμεντο! Συμφωνω απολυτα για τη βια...αν και καμια φορα, μπορει να φτασει και στα ορια της μια μαμα... δεν εχω παιδι αυτης της ηλικιας ακομα, οποτε δε λεω μεγαλες κουβεντες! Ελπιζω να εχω οση υπομονη εχω και τωρα! Γιατι τα παιδια δε φταινε σε τιποτα να πληρωνουν τη δικη μας ενταση!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...