Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Κοριτσια εμενα η μικρη μου εχει κανει τη νυχτα μερα. Χθες ξυπνησε 8 το απογευμα, την καναμε μπανακι, την ταισα....κ τελικα κοιμηθηκε 2:30 το βραδυ!! Τι ειναι αυτο το πραγμα?? Προσπαθω να την κρατησω περισσοτερο ξυπνια την ημερα αλλα δεν τα καταφερνω. ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια το τοπικ σας μου προκαλει τρελα χαμογελα να ξερετε!!! Αυτο μπηκα να πω, τιποτα αλλο. Να σας ζησουν, σας διαβαζω αλλα δε μιλαω (δεν εχω και τιποτα να πω δηλαδη), ωστοσο δινετε μεγαλη χαρα με τις περιγραφες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια εμενα η μικρη μου εχει κανει τη νυχτα μερα. Χθες ξυπνησε 8 το απογευμα, την καναμε μπανακι, την ταισα....κ τελικα κοιμηθηκε 2:30 το βραδυ!! Τι ειναι αυτο το πραγμα?? Προσπαθω να την κρατησω περισσοτερο ξυπνια την ημερα αλλα δεν τα καταφερνω. ΝΥΣΤΑΖΩΩΩΩ

Εμένα πάλι εντελώς το αντίθετο το βράδυ ξυπνάει να φάει την αλλάζω κ κοιμάται αμέσως, το πρωί ξυπνάει στις 9 κ μέχρι τις 5-6 είναι ξύπνια. Γκρινιάζει αλλά δεν κλαει ευτυχώς. Απλά δε Μ αφήνει να κάνω δουλειές, με το που πάω να κουνηθώ από δίπλα της κλαιει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φίλες μανουλες,

μπαινω συχνα σας διαβαζω αλλα κατι γινεται καθε φορα με τον κωδικό μου.. δεν τον δεχεται ?

χαιρομαι που ειστε ολες καλα !! 

εγω εχω  Ανάρρωσει πληρως απο τον τοκετό και νιωθω πολυ καλα μονο που μ εμεινε λιγη κοιλιτσα ... rosemary εμεις γεννησαμε φυσιολογικα - τα υπολοιπα κοριτσια πως πατε με τη τομή ; 

εμεις αυτη την εβδ γινοναστε 2 μηνων. κολικούς ειχε κυριως τον πρωτο μηνα αλλα και τωρα ακομα εχει καποιες φορές ενα κλαμα που διχνει οτι καπου ποναει ! τις περισσοτερες ωρες ειναι ηρεμη.. και ευτυχως κοιμαται τα βραδια προς το παρον . φτου φτου μην την ματιαξω ? 

ειναι περιπου 5 κιλα !! 

εσας ποσο ειναι τα μπεμπακια σας ;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλησπερα!!καλη εβδομαδα!! 

Τι κανετε;εμεις εχει υπεεοχη μερα κ ειμαστε σχεδον ολη μερα εξω ειτε στο μπαλκονο ειτε στην αυλη ειτε βολτα μ τ καροτσι κανονικη...

γκρινια δν εχουμε καθολου..τ βραδυ θ φαμε στις 1περιπου κ μετα παλι 5-6..μετα θ ξυπνησει παλι γυρω στις 10...κ θ μεινει κανα 2ωρο ξυπνια..εχει αρχιζει ν πιανει σιγα σιγα πιπιλα,τ κολιε μ..κ δυστυχως κ τ μαλλια μ...χαχαχαχα

προτελευταια μερα στην μανουλα μ..τν τεταρτη αποχωρουμε μονιμα...απο τν μια χαιρομαι π θ παω διπλα στην θαλασσα π τοσο λατρευω κ ελπιζω ν λατρεψει κ η κορη μ...κ απο τν αλλη θ φυγω απο τν βοηθεια κ τ ολο συνολο τς μαμας μ...23χρονων γαιδουρα,εγινα μαμα κ ακομα ζηταω γ τ οτιδηποτε τν μαμα μ...νμζω πως κ 40 ν φτασω παντα ετσι θ ειμαι..

 

χθες πηγαμε βολτα εκτος..κ περναγανε τν μαμα μ γ τν μητερα τς μπεμπας...χαχα ριξαμε τρελο γελιο..ν πω πως η μαμα μ ειναι 42,5χρονων...

νιωθω μετα απο ολα οσα περασα πως ξαναζω παλι.. δν βαφομαι δν κανω κτ στα μαλλια τπτ μ μια απλη φορμα νιωθω γυναικα κ γεματη ορεξη βγαινουμε βολτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες μου μανούλες!!! Μπήκα κι εγώ να σας πω τα νέα μου! 39 ημερών σήμερα. Χθες ετοιμαστηκαμε η μπέμπα, ο άντρας μου κι εγώ και βγήκαμε την πρώτη μας επίσημη βόλτα! Πήγαμε στην εκκλησία κ πήραμε ευχουλα! Μετά επισκεφτήκαμε κάποιους φίλους και και γενικά περάσαμε το πρωινο μεχρι το μεσημέρι έξω! Αυτό που είπε η Κατερίνα..Νιωθω υπέροχα ξανα..η μπέμπα ηταν τόσο ήσυχη 4 ώρες έξω και κοιμόταν..Ούτε κακά δεν έκανε...Εγώ την ταισα μια φορά μονο στις 2 ώρες αλλα και παλι κοιμισμένη έτρωγε. Σαν να απολαμβανε τη μέρα! Μετά όλη μερα παλι ήταν πολυ ηρεμη και το βράδυ επίσης.

Σήμερα είχαμε την επίσκεψη του παιδιάτρου μας. Λοιπόν..είμαστε 5380 κιλά και 59 πόντους! Θα γίνει ψηλή μου είπε :-) συνεχίζουμε με το θηλασμο δεν χρειάζεται συμπλήρωμα αφού πηρε 1380 γραμμάρια σε ενα μήνα. Χάρηκα πολύ! Σε είκοσι μέρες περίπου οταν γίνουμε 2 μηνών θα κάνουμε το πρώτο εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ πως ν μν γινει ψηλη αγαπη μ;!;!;

θ μας τρελανεις;!;κ η μαμα τς κ ο μπαμπας τς ειναι ψηλοι...!!κ εμεις σ καμια 20αρια μερες θ κανουμε εμβολιο... εμεις ειμαστε 3860(γεννηθηκαμε 2700,κ απο τ νοσοκομειο φυγαμε 2560)...πηρα τν παιδιατρο μ κ μ ειπε πως ειμαστε πολυ καλα..κ υψος 54ποντους(γεννηθηκε 48)... 40ημερων κ επισημα σμρ...καλα σαραντα κ στις θπολοιπες κοριτσια μ!!αα εγω π εφτασα μεχρι τ καλοκαιρι,μετα τς 15/8 μας ειπε θ μπορουμε ν κανουμε κ μπανιο στη θαλασσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια κι εσείς 6 πόντους πήρατε όπως κι εμεις! 53 γεννηθηκε! Και απο βαρος είστε τέλεια! Μπράβο η κουκλίτσα μου ( την εχω δει κορίτσια είναι κούκλα).

Εγω 1.67 ειμαι κανονική. Ο άντρας μου 1.88 :-) τωρα την έχω αγκαλίτσα κ ψιλοκοιμαται. Μου το έχει κοψει το χεράκι μου αλλά τη λατρεύω. 

Αύριο θα επιχειρήσω βόλτα με το μάρσιπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η stergiou είπε:

γεια σας φίλες μανουλες,

μπαινω συχνα σας διαβαζω αλλα κατι γινεται καθε φορα με τον κωδικό μου.. δεν τον δεχεται ?

χαιρομαι που ειστε ολες καλα !! 

εγω εχω  Ανάρρωσει πληρως απο τον τοκετό και νιωθω πολυ καλα μονο που μ εμεινε λιγη κοιλιτσα ... rosemary εμεις γεννησαμε φυσιολογικα - τα υπολοιπα κοριτσια πως πατε με τη τομή ; 

εμεις αυτη την εβδ γινοναστε 2 μηνων. κολικούς ειχε κυριως τον πρωτο μηνα αλλα και τωρα ακομα εχει καποιες φορές ενα κλαμα που διχνει οτι καπου ποναει ! τις περισσοτερες ωρες ειναι ηρεμη.. και ευτυχως κοιμαται τα βραδια προς το παρον . φτου φτου μην την ματιαξω ? 

ειναι περιπου 5 κιλα !! 

εσας ποσο ειναι τα μπεμπακια σας ;; 

 

Η τομή μου εμένα είναι μια χαρά! Δεν με πονάει και φαίνεται μόνο μια λεπτή γραμμουλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις ειμαστε ακριβως 4 κιλα σημερα (1 κιλο πηραμε) κ εχουμε μινι γενεθλια!! 1 μηνων παρακαλω!!!!

Πριν λιγες μερες αρχισε να πιπιλαει το δαχτυλο της, τα γελακια εντινονται, μας κοιταει κ στριβει το κεφαλι της στην φωνη μας κ μας κλαιει αρκετα αλλα καπως εχει καλυτερεψει!!

Ειμαι ερωτευμενηηη!!! Εχει τα πιο τελεια ματια του κοσμου!!! Κ ειναι τοσο εκφραστικη!! Πεθαινω οταν θυμωνει κ με κοιταζει!!!! Τοσο εξυπνο βλεμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε κορίτσια και κοντεύουμε και εμείς! 3.300 είμαστε,παίρνουμε κιλακια ευτυχώς!λόγω της καρδουλας το φοβωμασταν πολύ! Αλλά όλα καλά! 

Με τον θηλασμό από χθες το βράδυ τα πάμε πολύ καλά!βορυκο οξυ! Κάνει θαύματα στο πληγωμενο στήθος κορίτσια .. (Να μη το ματιάσω! )

Η τομή μου σε σχέση με αυτά που διαβάζω από εσάς καμιά σχέση..Είναι πολύ σκληρή και γύρω γυρω μουδιασμένο το σημείο..Έχει ακόμα αιματακι και τα ραμματα δεν απορροφηθηκαν ακόμα..Το καλό είναι ότι δεν με πονάει σχεδόν καθόλου!

Η μικρή μου έχει πολύ πλάκα όταν δεν θέλει να φάει άλλο και σφυγγει τα χείλια της σαν να στέλνει φιλάκι..και το αγαπημένο μου είναι όταν παίρνει το παραπονιαρικο υφος και τα χειλάκια της πάνε προς τα κάτω..?Ακριβώς σαν τη φατσουλα! Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξυ πριν γεννησω είχα αγορασει καινούριες πιτζαμες..ρομπιτσες με δανδελα στο μανίκι..Γενικά πολύ πράμα..Για να νοιώθω ωραία έλεγα! 

Σκατουλες! Όλη μέρα αεριζω το στήθος..Το μαλλί θυμήθηκα ότι είναι φυσικό σγουρο..Και έχω βγάλει και κατι κοκκινηλες στο προσωπο.πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Minime είπε:

Εντωμεταξυ πριν γεννησω είχα αγορασει καινούριες πιτζαμες..ρομπιτσες με δανδελα στο μανίκι..Γενικά πολύ πράμα..Για να νοιώθω ωραία έλεγα! 

Σκατουλες! Όλη μέρα αεριζω το στήθος..Το μαλλί θυμήθηκα ότι είναι φυσικό σγουρο..Και έχω βγάλει και κατι κοκκινηλες στο προσωπο.πφφ

Καταρχην συγχαρητηρια για την θετικη εξεληξη του θηλασμου σου!!

Οσο για τα υπολοιπα,σε καταλαβαινω απολυτα!! Ολη μερα τριγυρναω με κλαμερ κ πιτζαμες!! Ουτε κολλαν δε μπορω να βαλω (να ειμαι λιγο πιο σεξυ βρε αδερφε) γιατι ακομα με ενοχλει η περιοχη των ραμματων. Αφου περιμενω καθε μερα πως κ πως να βγω βολτα με το καροτσι για να περιποιηθω τον εαυτο μου!! Το πιστευετε οτι βαφομαι???? Ε μα δε γινεται!! Θελω να νιωσω λιγο ομορφη.. Να με δει λιγο κ ο αντρας μου οπως με ειχε μαθει!!!! Αν βαφτω στο σπιτι θα με περασει για τρελη!!

Ασχετο, με το αλλο θεμα τι γινεται?? Το σεξ εννοω?? Εγω ακομα ουτε να το διανοηθω.. Καταρχην τωρα φευγουν κ τα τελευταια μου ραμματα κ εχω ακομα υγρα.. Ενας μηνας περασε, ελπιζω σε λιγο να καθαρισω.. Ο καημενος μου εχει λυσσαξει!! Προς το παρον, μονο "τρελιτσες", αλλα μεχρι εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary αχ τι μ θύμησες τώρα. Ξημερώματα κι αφού είχα θηλάσει για δέκατη φορά να χουμε ορεξουλες από την άποχη κ να κάνουμε όπως λες τρελιτσες άλλα μέχρι εκεί. Εγώ πήρα τ οκ από ρ γιατρό στις 40 μερες π πήγα κ για εξέταση. Πάντως σας προειδοποιώ. Την πρώτη φορά πονάει παρά πολύ. Ούτε η πρώτη φορά έτσι. Κ γενικότερα οι πρώτες φορές θα είναι ενοχλητικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ισχύει για το φυσιολογικό τοκετό έτσι; εμείς Σήμερα είμαστε 40 ημερών ο γιατρός μετά τις 40 ημέρες Μου είχε δώσει το Ok αλλά τώρα λόγω Μεγάλης Εβδομάδας θα περιμένουμε το Πάσχα χαχαχα :-D

Και εγώ βάφομαι όταν βγαίνω έξω εννοείται το έχω ανάγκη να με βλέπω περιποιημένη.

Κορίτσια με το θέμα βάπτιση έχετε σκεφτεί ποτέ θα γίνει? εμείς λέμε για αρχές Σεπτέμβρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Όχι και για την καισαρική δυστυχώς. Θέλει λίγη προσοχή. Κ οι πρώτες φορές είναι λίγο άβολες. Λιγο πονάει λίγο τ άγχος για τ μωρο. 

Νομίζω πως για τ καιρό π γεννησατε είναι πολύ καλός καιρός ο Σεπτέμβριος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπες καλησπερα..!!  εγω σμρ πηγα στον γιατρο μ..μ εξετασε μ τ χερι τ κ μ ειπε γ σεξ ν περιμενω 10 μερουλες ακομη.... αλλα μ ειπε ποτε χωρις προφυλακτικο γτ μ τ "φου " θ πιασω μωρακι κ εκτος οτι δν τ θελω,δν ειναι κ πολυ ευκολη στο καπακι μια εγκυμοσυνη γ τ σωμα μας....   χαχχα βαφτιση σκεφτομασταν κ εμεις ή 25/8 ή 1/9..αλλα δν ξερουμε ακομη γτ η κουμπαρα μ ειναι εγκυος κ καπου εκει γενναει..κ τ σκεφτομαστε...κ δν θελουμε ν αλλαξουμε νονους... (τ ονομα οπως κ ξερεις @Love1988 τ διαπραγματευομαστε ακομη)

αληθεια τωρα.??? κ στην καισαρικη ποναει..?!  εγω μια μερα θ εχω διαθεση γ τετοια κ 10 οχι... κ ο αντρας μ περιμενει πως κ πως....χαχαχα.....εμεις ειχαμε αποχη κ στην εγκυμοσυνη μ... ελπιζω πως οταν θ περασουν αυτες οι 10μερες ν μ ερθει κ η ορεξη...χαχαχαχ   

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, για το θέμα σεξ εγώ σε όλη μου την εγκυμοσύνη δεν ήθελα με τπτ κάναμε αραιά κ που ενώ δε μας το είχε απαγορεύσει ο γιατρός ίσα ίσα. Από τη μέρα που γέννησα δεν μπορώ να περιμενω,κάτι με επιασε. Έχουν περάσει κ μόνο 25 μέρες που γέννησα άντε να περιμένουμε τι θα μας πει ο γιατρός στις 40. Χειρότερη από τον άντρα μου είμαι!!! ?

Εμείς για βάφτιση λέμε αρχές Νοεμβρίου, λίγο αργά αλλά δε γίνεται αλλιώς λόγο δουλειάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεξ;τι είναι αυτό; σε όλη την εγκυμοσύνη παρακαλούσα τον άντρα μου και δεν ήθελε γιατί φοβόταν..Τώρα γύρισε ο τροχος!πάντως βρε κορίτσια κακά τα ψέμματα μπορεί εμείς να τα κουβαλαμε τα μωράκια μας αλλά περνάνε και οι άντρες μας εγκυμοσύνη! 

Εμείς λέμε να κάνουμε γαμοβάφτιση..Σεπτέμβριο δεν προλαβαινουμε εννοείται..Αλλά και Νοέμβριο προσωπικά δε θέλω  (πιο πολύ για το μωρο)..Δεν ξέρω τι θα κάνουμε..Το έχουμε αφήσει τελείως το θέμα! Ονοματάκι βρήκατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime εγώ ως πιο παλιά έχω να σου πω ότι η τομη σου θα στρώσει... Αλλά Κ εγώ έχω μούδιασμα Κ πρήξιμο στο σημείο.  Όταν λες τα ραματα ότι δεν απορροφηθηκαν τι εννοείς; βλέπεις κανένα ραμα; εγώ ποτέ δεν είδα ραματα πέρα από μια άκρη ενός ραματος την οποία μου την έκοψε ο γιατρός την 7η μέρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2018 at 2:11 ΜΜ, ο/η Minime είπε:

Εντωμεταξυ πριν γεννησω είχα αγορασει καινούριες πιτζαμες..ρομπιτσες με δανδελα στο μανίκι..Γενικά πολύ πράμα..Για να νοιώθω ωραία έλεγα! 

Σκατουλες! Όλη μέρα αεριζω το στήθος..Το μαλλί θυμήθηκα ότι είναι φυσικό σγουρο..Και έχω βγάλει και κατι κοκκινηλες στο προσωπο.πφφ

Καλά αυτό με το στήθος ??? σε λίγες μέρες να μου το θυμάσαι ότι θα γίνουν τόσο ανθεκτικές οι θηλές σου που σχεδόν τα μπορείς να κρεμαστείς από αυτές ???? πλέον δε νιώθω τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lini πραγματικά έχω ανάγκη να σε πιστέψω..μου έχει φύγει κομμάτι  από τη μία  (sorry για την περιγραφή )και δεν ξέρεις ποσο υποφέρω..Αλλά εκειι..θηλαζω μπας και πάθω αυτή την ανοσία που όλοι μου λένε και ευχαριστηθώ τη στιγμή .!!!

Είναι στις άκρες σαν πετονιά και είναι έξω σαν τρίχα να το πω..Θα πέσουν όμως μου είπε ο γιατρός !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη!Ευχομαι υγεια και πολύ πολύ αγάπη!πως περάσατε κορίτσια;εμείς σπίτι..Από τις 10 με πήρε ο ύπνος γιατί κοιμήθηκε και η μικρή και με ξυπνησε ο άντρας μου με χίλια ζόρια για την ανάσταση! 

Να κάνουμε και λίγο κουτσομπολιο! Η οικονομακου γέννησε την ίδια μέρα με μένα..Θέλετε να μου πειτε που βρίσκει το κουράγιο-χρονο για ταξίδια, λαμπάδες και ξενύχτια..;

Εσείς πως το ζησατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη με υγεία κορίτσια! Εμεις πηγαμε στην ανάσταση αφησα τη μαμα μου σπίτι μεχρι να γυρίσω. Δεν αργησα πολυ μιση ωρα κατσαμε. Σημερα σουβλισαμε οικογενειακως και την ειχα εξω στο καροτσι της αλλα όλο κοιμόταν. Και για βολτες πηγαινουμε κ για καφεδες και συνηθως οταν ειμαστε εξω κοιμαται..αλλα για ταξιδια κ τετοια δεν θα ειχα κουραγιο οσο κι αν το θελω. Οσο για ξενύχτι τι; να βγω για ποτό και να γλεντησω; με τπτ όμως... απλα δώστε μου το κρεβατακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

χρονια πολλα!!χριστος ανεστη!! Εμεις ολες αυτες τ σμερες εχουμε βγει βολτες εκτος τς μ.πεμπτης λογω καιρου..στη βολτα κ ξυπναιε κ κοιμαται,αλλα δν γκρινιαζει...  ανασταση πηγαμε γτ κρατησε η μαμα μ τν μπεμπα..κ σμρ μετα απο τοσους μηνες βγηκα εεξω..τωρα γυρισα σπιτι..η τελευταια μ νυχτερικη κ κλαμπιστικη εξοδος ηταν 17/6...

αα καναμε κ σεξ επιτελους(παρακουσαμε τν γιατρο κ περασαν λιγοτερες απο 10π μας ειχε πει,κοριτσια εγω ηθελα σαν τρελη χαχχαχ,δν ξερω γτ)...τλκ δν πονεσα απλα ειχα μια μικρη ενοχληση καπου καπου αλλα δν πτοηθηκανε..αλλα δν καναμε κ ακραια πραγματα... ελπιζω ν ειστε ολες σας καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον τράχηλο δεν το μετρησε κολπικά όποτε ίσως για αυτο να έχει διαφορά στις μετρησεις του  και άλλη κοπέλα που διάβασα εδώ μέσα το είχε πει αυτό ότι στην β επιπέδου ήταν πιο μακρύς από την αυχενική 🤷‍♀️ Στο τέλος τον ρώτησα όλα είναι καλά ; Και μου είπε ναι με το καλό 
    • Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..
    • Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες. Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.  
    • Εγώ μόνο ένα σφράγισμα που έσπασε έχω και πήγα στον οδοντίατρο και μου είπε μέτα τον 5ο. Τώρα ακόμα δεν έχω πάει να σου πω την αλήθεια. Με το γυναικολόγο σου πρέπει να μιλήσεις πάντως πιστεύω...
    • Ε μια χαρά. Ο τράχηλος που μάκρυνε;;; είναι φυσιολογικό; Ανυπομονώ για το βράδυ είναι η αλήθεια!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...