Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια μ..!!!! 

ειναι ολα ετοιμα κ τν περιμενω τν πριγκιππισσα μ....   σμρ κουραστηκα παρα πολυ,ξυπνησ απο μονη μ στις 6,κοιμηθηκα στις 9,στις 10.30 μ ξυπνησε ο αντρας μ γ ν ετοιμαστω.... ολη μερα ημασταν στα μαγαζια,συν 2 σχεδον ωρες ταξιδι...αλλα ειμαι απολυτα χαρουμενη...σ λιγοτερο απο 20 ωρες θ τν εχω αγκαλια..!!!   αγχος δν εχω καθολου... ο γιατρος μου με αφησε σημερα να φαω κανονικα τ μεσημερι κ το βραδυ ν φαω κτ τ πολυ ελαφρυ..

δν μπορω να σας περιγραψω πως ειναι,γτ νμζω πως απλα δν τ εχω χωνεψει ακομη καλα καλα εξου κ τ γεγονος πως δν εχω αγχος... αληθεια παρα ειμαι κουλ κ καπως μ ερχεται,οπως κ στον αντρα μ μ ειναι τερμα αγχωμενος παρα τ γεγονος πως παντα αυτος ειναι ο νορμαλ...χαχαχα   

ευχομαι ν πανε ολα καλα αυριο,κ μεθαυριο στην @Love1988 κ σ ολα τ αλλα κοριτσια π περιμενετε..... παντως ολες νμζω πως θ εχουμε γεννησει μεχρι τς 28/2.....  τ πρωι δν ξερω αν θ προλαβω ν μπω,παντως μ τν πρωτη ευκαιρια σας υποσχομαι πως θ σας ενημερωσωω..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@katerinant95 Ολα καλά θα πάνε!!! Αύριο τέτοια ώρα θα έχεις ήδη τη μικρή σ αγκαλιά. Ενημέρωσε μας όταν μπορεσεις, η σκέψη και η θετική ενέργεια μας θα είναι μαζί σου αύριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini  μα πόσο δίκιο έχεις. Εννοείται κανένα μωρο δ μαθαίνει στην αγκαλιά. Ακόμη τ μωρο δ ξέρει π βρίσκεται. Είναι απαραίτητη κ αναγκαία η αγκαλιά της μαμάς. Για τα πονακια τη δικιά μ τη βοηθούσε να την έχω πάνω στην κοιλιά μ με τα ποδαράκια μαζεμενα. Ξάπλωνα στο κρεβάτι κ την είχα πάνω μ κολλημένη. Εννοείται πως κ μεις μετρήσαμε άπειρες φορές τα πλακάκια τ σαλονιού. Αγκαλιτσα κ πάνω κάτω. Τώρα η κούραση σ θα πιάσει ταβάνι. Πίστεψε με σε λίγο καιρό θα σ φαίνεται λες κ γίναν έναν αιώνα πριν όλα αυτά. Η δικιά μ τώρα είναι 6.5 μηνων κ π να κάτσει στην αγκαλια; κάτω να αλωνίζει θέλει. Μου φαίνονται αυτά π περιγράφεις λες κ γίναν 100 χρόνια πριν κ όχι πριν 5 6 μήνες. 

Με τ Καλό στα κορίτσια π περιμένουν τα μωράκια τους κ από μερα σε μέρα γεννάνε. Η καισαρική θέλει λίγο χρόνο στην αποκατάσταση άλλα Επίσης δ κρατάει για πάντα. Λίγες μέρες υπομονή. Σε 10 20 μέρες τ πολύ δ θα έχετε Ούτε μια μικρή ενόχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 με το καλό κοριτσάκι μου! Όλα καλά να πάνε!!! Αύριο τέτοια ώρα θα είσαι μέσα στον έρωτα κοιτώντας την ❤️

οταν συνέλθεις περιέγραψε μας την εμπειρία :) 

φιλακια στα πατουσακια σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Κοριτσάκι μου να σου πάνε όλα κατ ευχην!θα αντικρίσετε αύριο το θαυματακι σας..ήρθε η ώρα! 

Πω πω τι ευτυχία βρε κορίτσια! Λογω καισαρικής μετράω και εγώ αντίστροφα σαν τους φαντάρους..χαχα

Εύχομαι σε ολες μας τα καλύτερα..Να έχουμε υγεία να δίνουμε αγάπη στα πλασματακια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βάλτε κ εμένα στη λίστα για Παρασκευή! Θα γνωρίσω κ εγώ το μωράκι μου σε λίγες ώρες!!

Κατερίνα με το καλό αύριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime πότε γεννας; με το καλό σου εύχομαι!!!

@katerinant95 με το καλό κορίτσι μου θα σε δω στο Ιασώ!

Εγώ κορίτσια αύριο πάω στο γιατρό να με δει μια φορά ακόμα και 99% Παρασκευή πρωί μπαίνω για καισαρική. Κάτσε η ώρα πέρασε 12..Άρα είναι Πέμπτη; άρα γενναω αύριο; δεν το πιστεύω ακόμα! Ανυπομονώ γιατί κουράστηκα πολύ σήμερα όλο με πονάει η κοιλίτσα μου χαμηλά..Ελπίζω να έχω μια καλή νύχτα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marytina είπε:

Κορίτσια βάλτε κ εμένα στη λίστα για Παρασκευή! Θα γνωρίσω κ εγώ το μωράκι μου σε λίγες ώρες!!

Κατερίνα με το καλό αύριο!! 

Κι εσύ Παρασκευή; καισαρική; με το καλό σου εύχομαι!!! Μήπως είσαι κι εσύ για Ιασώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Έρχεται και η σειρά σου μια μέρα έμεινε και θα την έχεις αγκαλιά επιτέλους!!!! 

Κορίτσια σας ζηλεύω λίγο η αλήθεια γιατί τουλάχιστον με την καισαρική ξέρετε πότε θα γεννησετε εγώ περιμένω τη μικρή να τ αποφασίσει προς το παρόν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988Σ ευχαριστω πολυ!γενναω πρώτα ο Θεός 14/03..εμένα μου φαίνεται τόσο κοντά αλλά τι να πείτε και εσείς! 

Θα διαβάζω τα νέα σας και θα ανυπομονώ να έρθει και η σειρά μου να ακούσω τη μπέμπα μου !!!

Marytina με το καλό και σε σένα  !

Επεξεργάστηκε από Minime
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Με το καλό σήμερα!
@Love1988 Με το καλό αύριο! Γεννάς ναιιιι!

@Marytina Και εσύ γεννάς αύριο! Με το καλό!

Να είστε γερές μαμάδες και μπεμπάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω γεννητούρια... σα χθες μου φαίνεται που μπήκα στο forum και γράφτηκα! Θυμάμαι που μιλούσαμε και ακόμη φορουσαμε τα στενά τζιν μας! Όσο περνούσε ο καιρός ανταλλάξαμε πληροφορίες... νοιαζόμαστε η μια για την υγεία της άλλης... ότι μας φαινόταν περίεργο ή προβληματιστηκαμε μπαίναμε εδώ και το συζητούσαμε... Και τώρα γίναμε και γινόμαστε μαμάδες... Και ειμαι σίγουρη ότι από εδώ θα λέμε για πράγματα που θα μας προβληματίζουν ως μαμάδες!

@katerinant95 @Love1988 @Marytina που είσαστε οι επόμενες σας εύχομαι με το καλό! Θα περιμένουμε νέα σας όταν μπορέσετε να μπείτε! Τις καλύτερες ευχές μου για εσάς και τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου :-)

Η κατερινουλα είναι καλά γέννησε και επικοινώνησε μαζί μου. Όταν μπορέσει θα μπει στο φορουμ. Αύριο πρώτα ο Θεός θα την γνωρίσω κ εγώ :-)

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα έχω γεννήσει. Σήμερα κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες και αύριο ξημερώματα φεύγουμε για Αθήνα. Έχω πολύ ανυπομονησία! Το συντομότερο θα μπω να σας ενημερώσω! Εύχομαι σε όλες με το καλό!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου :-)

Η κατερινουλα είναι καλά γέννησε και επικοινώνησε μαζί μου. Όταν μπορέσει θα μπει στο φορουμ. Αύριο πρώτα ο Θεός θα την γνωρίσω κ εγώ :-)

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα έχω γεννήσει. Σήμερα κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες και αύριο ξημερώματα φεύγουμε για Αθήνα. Έχω πολύ ανυπομονησία! Το συντομότερο θα μπω να σας ενημερώσω! Εύχομαι σε όλες με το καλό!!! :-)

Τέλεια! Τις ευχές μας να της δώσεις! Και με το καλό αύριο και εσύ να κρατήσεις στην αγκαλιά σου αυτό το Θείο δώρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου :-)

Η κατερινουλα είναι καλά γέννησε και επικοινώνησε μαζί μου. Όταν μπορέσει θα μπει στο φορουμ. Αύριο πρώτα ο Θεός θα την γνωρίσω κ εγώ :-)

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα έχω γεννήσει. Σήμερα κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες και αύριο ξημερώματα φεύγουμε για Αθήνα. Έχω πολύ ανυπομονησία! Το συντομότερο θα μπω να σας ενημερώσω! Εύχομαι σε όλες με το καλό!!! :-)

Με το καλό κορίτσι μου! Δώσε και τις δικές μου ευχές στην Κατερίνα.  Γερά και καλοτυχα να είναι τα αγγελούδια σας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου :-)

Η κατερινουλα είναι καλά γέννησε και επικοινώνησε μαζί μου. Όταν μπορέσει θα μπει στο φορουμ. Αύριο πρώτα ο Θεός θα την γνωρίσω κ εγώ :-)

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα έχω γεννήσει. Σήμερα κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες και αύριο ξημερώματα φεύγουμε για Αθήνα. Έχω πολύ ανυπομονησία! Το συντομότερο θα μπω να σας ενημερώσω! Εύχομαι σε όλες με το καλό!!! :-)

Τελεια, να τις δώσεις τις ευχές μου!!!

Με το καλό κ σε σένα αυριο, να έχεις ένα γερό μωράκι και μια υπέροχη αναρωση χωρίς πόνο. Θα περιμένουμε νέα σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988με το καλό κοριτσάκι μου αύριο! Στείλε μας νέα όταν μπορέσεις! Φιλία και στην Κατερίνα! Μπράβο κοριτσάκια μου :) αύριο αγκαλίτσα και οι δυο σας :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!  Με το καλό και στις υπόλοιπες κοπέλες!

Κατερίνα μου να σας ζήσει!

Love1988 λίγες ώρες έμειναν κ για μας! Μετράμε αντιστροφαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μ καλησπερααα!!

σας ευχαριστω ολας γ τς ευχες σας!!αντακοδιδω στις μελλουσες μανουλες συντομα μ τ μωρακια τς κ στις μανουλες ν τς ζησουν τ δικα τς!!

ηταν υπεροχη εμπειρια!!!

κ δν υπερβαλω,δν ματαλαβα τπτ απολυτως,γεννησα μια μελαχρινη στρουμφιτα 2700,κ 48εκατοστα... ξεκινησαν τν καισαρικη 9,47 κ 9,55 τν αντικρισα κ τν φιλησα!!!

αφηστε κοριτσια μ εκανε κ ταχυκαρδιες η μικρη μ,κ τ ειδαμε στο nst...οποτε ευτυχως π γενησα σμρ,οσο γ τ νεφρο παιζει ν εχει γινει η ζημια,αλλα πανω απο ολα μικρη μ..

15ωρες σχεδον μετα κ δν ποναω,οχι ακομη δλδ... δν τν χορταινω!!! Εχω βεβαια τν επισκληριδιο μ κ εχω κανει κ μια παυσιπονη ενεση οταν νμζα πως θ μ επιαναν πονοι...σηκωθηκα 3 φορες,περπατησα...κ θηλασα κ τν μικρη 2φορες μ τεραστια προσπαθεια,τωρα τ βραδυ θ τς δωσουν ξενο,κ απο αυριο παλι προσπαθεια γ θηλασμο...η μαια μ ειπε πως αν εχω θεληση σ 2μερες π θ εχω κανονικο γαλα θ εδραιωσω τν θηλασμο κ ας πιει 1-2φορες ξενο...ειδικα οταν παμε σπιτι μας π θ εχουμε αλλη ανεση!! 

κοριτσια ετοιμαστειτε ν ερωτευτειτε οπως ποτε ξανα στην ζωη σας!!

αυτα απο εμενα!!συγνωμη π αργησα ν σας απαντησω αλλα πραγματικα κουραστηκα πολυ σμρ,γτ ηρθαν ν μας δουν σχεδον 30ατομα..κ δν εμεινα καθολου ν ηρεμησω..κ ακομη τ ματι γαριδα,κα σ ειμαι μ 1,5ωρα υπνο...

@Love1988Σ περιμενω,ολα θ πανε τελεια...

@Marytina  Μ τ καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσαρες μ καλησπερααα!!

σας ευχαριστω ολας γ τς ευχες σας!!αντακοδιδω στις μελλουσες μανουλες συντομα μ τ μωρακια τς κ στις μανουλες ν τς ζησουν τ δικα τς!!

ηταν υπεροχη εμπειρια!!!

κ δν υπερβαλω,δν ματαλαβα τπτ απολυτως,γεννησα μια μελαχρινη στρουμφιτα 2700,κ 48εκατοστα... ξεκινησαν τν καισαρικη 9,47 κ 9,55 τν αντικρισα κ τν φιλησα!!!

αφηστε κοριτσια μ εκανε κ ταχυκαρδιες η μικρη μ,κ τ ειδαμε στο nst...οποτε ευτυχως π γενησα σμρ,οσο γ τ νεφρο παιζει ν εχει γινει η ζημια,αλλα πανω απο ολα μικρη μ..

15ωρες σχεδον μετα κ δν ποναω,οχι ακομη δλδ... δν τν χορταινω!!! Εχω βεβαια τν επισκληριδιο μ κ εχω κανει κ μια παυσιπονη ενεση οταν νμζα πως θ μ επιαναν πονοι...σηκωθηκα 3 φορες,περπατησα...κ θηλασα κ τν μικρη 2φορες μ τεραστια προσπαθεια,τωρα τ βραδυ θ τς δωσουν ξενο,κ απο αυριο παλι προσπαθεια γ θηλασμο...η μαια μ ειπε πως αν εχω θεληση σ 2μερες π θ εχω κανονικο γαλα θ εδραιωσω τν θηλασμο κ ας πιει 1-2φορες ξενο...ειδικα οταν παμε σπιτι μας π θ εχουμε αλλη ανεση!! 

κοριτσια ετοιμαστειτε ν ερωτευτειτε οπως ποτε ξανα στην ζωη σας!!

αυτα απο εμενα!!συγνωμη π αργησα ν σας απαντησω αλλα πραγματικα κουραστηκα πολυ σμρ,γτ ηρθαν ν μας δουν σχεδον 30ατομα..κ δν εμεινα καθολου ν ηρεμησω..κ ακομη τ ματι γαριδα,κα σ ειμαι μ 1,5ωρα υπνο...

@Love1988Σ περιμενω,ολα θ πανε τελεια...

@Marytina  Μ τ καλο!!!

Να σου ζησει η κοπελαρα σου!!! Τι ωραια που μας τα περιεγραψες!!

Να χαρεις ολες τις στιγμες σας στο επακρο!!!

Αχχχχ!!! Τι φοβερο συναισθημα...!! Να που οι κοποι σου ανταμοιφθηκαν!

Φιλια στην στρουμφιτα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου :-)

Η κατερινουλα είναι καλά γέννησε και επικοινώνησε μαζί μου. Όταν μπορέσει θα μπει στο φορουμ. Αύριο πρώτα ο Θεός θα την γνωρίσω κ εγώ :-)

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα έχω γεννήσει. Σήμερα κάνω τις τελευταίες ετοιμασίες και αύριο ξημερώματα φεύγουμε για Αθήνα. Έχω πολύ ανυπομονησία! Το συντομότερο θα μπω να σας ενημερώσω! Εύχομαι σε όλες με το καλό!!! :-)

Με το καλο να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσαρα μου!!!

Ανυπομονωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει @katerinant95 γερή και καλότυχη να είναι!!! 

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά, και μη φοβάσαι ότι μικροπροβλήματα δημιουργήθηκαν θα ξεπεραστούν, σημασία έχει που είναι το μωράκι σου καλά. Κοίτα να ξεκουραστείς όσο.μπορεις όσο είσαι στην κλινική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 να σας ζήσει κορίτσι μου! Όλες οι στιγμες από δω και πέρα θα είναι τόσο όμορφες Κ μοναδικές! Να χαρείς κάθε στιγμή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...