Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Εγώ δεν την πάλευα καθόλου να πάω στο καρναβαλι. Ξύπνησα τωρα κορίτσια και δεν πονάω καθόλου. Άρα αυτό που έπαθα το πρωί μάλλον προετοιμασία είναι και όχι γέννα ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλησπερα... πως ειστε;! Εγω σας ειπα σμρ λες κ δν ειμαι εγκυος... εχω φαει λιγες κλωτσιες...τλκ δν ξαπλωσα καθολου,καθως ηρθε κοσμος κ φαγαμε μαζι,κ μετα πηγαμε στην φωτια π αναψαμε εδω στο χωριο κ πριν καμια ωρα γυρισα εκανα μπανιο κ τωρα ξαπλωσα... καπως νυσταζω ελπιζω ν κοιμηθω σαν ανθρωπος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι μένα δεν με έπιασε πάλι πόνος μόνο μερικά πετρώματα..κι εγώ εύχομαι να κοιμηθώ καλά και να μην ξυπνάω όλη την ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Εγώ δεν την πάλευα καθόλου να πάω στο καρναβαλι. Ξύπνησα τωρα κορίτσια και δεν πονάω καθόλου. Άρα αυτό που έπαθα το πρωί μάλλον προετοιμασία είναι και όχι γέννα ε; 

 

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κι μένα δεν με έπιασε πάλι πόνος μόνο μερικά πετρώματα..κι εγώ εύχομαι να κοιμηθώ καλά και να μην ξυπνάω όλη την ώρα! 

Κοιμαστε κορίτσια??? Εγώ δεν μπορώ με τίποτα με έχει πιάσει μια συχνοουρια πάω κάθε 10 λεπτα. Δεν αντέχω άλλο νυσταζω. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστη!!! Εγώ σήμερα κοιμηθηκα τέλεια μόνο μια φορά σηκώθηκα. Τι να πω η κάθε μέρα είναι εντελώς διαφορετική. Μετράω τις ώρες να πάω το πρωί στο γιατρό. Σκέφτομαι μακάρι να μου πει οτι θα γεννήσω αυτή τη βδομάδα μιας και θα διανυω την 39η και αν δεν εχει εμπεδωθεί θα μπούμε για καισαρική. Δεν το επιθυμώ αλλά αν δεν γίνεται αλλιώς βιάζομαι να δω το μωρό μου. 

@katerinant95 πώς είναι η αίσθηση του να ξέρεις ποιά μέρα θα γεννήσεις; πιστεύω είναι ανακουφιστικό αλλά και αγχωτικό μαζί. Αύριο θα ξέρω! Τα ψέματα τελείωσαν! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα!!!   καλη σαρακοστη μ υγεια..κ αντε κοριτσια τ χρονουρ τετοιες μερες θ σκεφτομαστε τ ν ντυσουμε τ παιδακια μας..χαχα ..  κ εγω κοιμηθηκα σχετικα καλα θ ελεγα,σηκωθηκα μονο 2 φορες,κ απλα ειδα ενα περιεργο ονειρο...αλλα γνκ κοιμηθηκα καλουτσικα...

@Love1988 ειναι οπως ακριβως τ λες... σμρ 37+1..3 μερουλες μ εμειναν...απο τν μια ειναι τελειο,γτ ξερω πως ειναι πολυ πιθανο τετοια ωρα τν πεμπτη ν τν εχω αγκαλια,ωστοσο οι μερες απο τοτε π μαθαμε γ τν διαδικασια π θ γεννησω ειναι μαρτυρικες κ αιωνιες...δν εχω αγχος γ τν γεννα,γτ εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μ ο οποιος βρηκε τν καισαρικη εσχατη λυση μιας κ τν αποφευγει οπως ο διαολος τ λιβανι...εχω αγχος,γ τ πως θ ειναι οι δικοι μ απ'εξω π θ περιμενουν(ηθελα ο μπαμπας μ ν ερθει τν παρασκευη π θ ειναι ελευθερος ολη μερα,αλλα θ τν βαλουμε ν ερθει απο τν πεμπτη μ τν ψυχη στο στομα μονο κ μονο γτ η πεθερα μ θ σχολιασει κοιτα ουτε στην γεννα τ εγγονιου δν ηρθε)η μαμα μ φυσικα θ ειναι εκει απο τν τεταρτη κ θ φυγουμε μαζι τν κυριακη,οπως κ ο αντρας μ.....πως θ ειμαι εγω σαν μαμα κ τετοια..κ κυριως τ φαγητο...ναι κοριτσια τ φαγητο,γτ εμαθα ν τρωω κ φοβαμαι αυτες τς σχεδον 2 μερες π θ εχω τσαι κ αν... αλλα σιγουρα ειναι τλκ πολυ καλυτερα απο τ ν μν ξερεις ποτε θ πρεπει ν πας ν γεννησεις..τ εχεις ολα μα ολα ετοιμα,συμφωνα μ τ προγραμμα σ κ εισαι κυρια..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σαρακοστή κορίτσια!!! Τελικά κοιμήθηκα στις 5, αλλά τουλάχιστον μέχρι τις 9 που σηκώθηκα δε ξύπνησα καθόλου για τουαλέτα. 

@Love1988 Πες μας νέα σου όταν μάθεις!!!

@katerinant95 Άντε λίγο έμεινε την Πέμπτη θα έχεις την κορούλα σου αγκαλιά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria6390 ναι λιγακι... αφηστε κοριτσια εχω αγχος μν τυχον μ πει ο γιατρος μ οτι τλκ καλο ειναι ν περιμενουμε λιγο ακομη..αλλα αληθεια δν θελω,τ μπεμπακι μου μια χαρα θ ειναι κ στα κιλακια τς κ σ ολα...  ο αντρας μ βεβαια λεει πως δν θ μας τ αλλαξει κ πως τν πεμπτη γενναμε..εσεις γεννατε μαζι μ τν αντρα σας ή μονο εγω...?? χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Μπα δε νομίζω να στ αλλάξει. Χαχαχα κ εμείς Κατερίνα μαζί γεννάμε, εχει χαζεψει πως κ πως περιμενει, άσε που το περπάτημα που ρίχνουμε δε λεγεται, εχθές ήθελα να ξεκουραστώ δε με αφησε ?. Εμένα αν δε με πιάσουν τίποτα πόνοι την Παρασκευή πάω πάλι για καρδιοτοκογραφο και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλυτερα ν γενναμε μαζι κ μερικες φορες ν μας πνιγουν λιγο μ τν χαρα τους ή απο τ φοβο τους μν παει κτ στραβα παρα ν ειναι αποντες... εχω μια φιλη π δυστυχως ο αντρας τς ειαι στον δικο τ κοσμο...κ εκεινη μεχρι τν παρασκευη τς εχει πει ο γιατρος πως γενναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια καλυτερα ν γενναμε μαζι κ μερικες φορες ν μας πνιγουν λιγο μ τν χαρα τους ή απο τ φοβο τους μν παει κτ στραβα παρα ν ειναι αποντες... εχω μια φιλη π δυστυχως ο αντρας τς ειαι στον δικο τ κοσμο...κ εκεινη μεχρι τν παρασκευη τς εχει πει ο γιατρος πως γενναει...

Αυτό ακριβώς χίλιες φορές να ενδιαφέρονται κ ας μας πρήζουν παρά να μη δείχνουν κανένα ενδιαφέρον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πο πο παντως ακομη κ τωρα π φτανουμε στο τελος μερικες φορες πιανω τν εαυτο μ ν μν εχει χωνεψει πως θ γινω μαμα,θ ερθει ενα πλασματακι π εχει φτιαχτει απο εμενα κ τν αντρα μ...  ν μας πανε ολα κλ μεχρι τ τελος....κ εκτος απο τ παιδακια μας ν ειμαστε κ εμεις καλα ν τ χαρουμε..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις με πηρε ο γιατρος μ...!!!  γενναμε τν πεμπτη!!!! 6 ν ειμαι στο ιασω...9,30 ειναι τ χειρουργειο!!!  τωρα ναι αρχισα ν  αγχωνομαι αν ολα θ πανε καλα.!!! με το καλο σε ολες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μολις με πηρε ο γιατρος μ...!!!  γενναμε τν πεμπτη!!!! 6 ν ειμαι στο ιασω...9,30 ειναι τ χειρουργειο!!!  τωρα ναι αρχισα ν  αγχωνομαι αν ολα θ πανε καλα.!!! με το καλο σε ολες μας!!!!

Με το καλό Κατερίνα μου και μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη φοβάσαι κούκλα μου όλα θα πάνε τέλεια. Σε τρεις μερες θα είσαι ήδη μανούλα. Μακάρι να έρθω κι εγώ αυτές τις μέρες για να σου κάνω παρέα. Αύριο που θα ξέρω θα σας ενημερώσω. Προς το παρόν λίγο υπνάκο για ξεκούραση. Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎18‎/‎2‎/‎2018 at 6:48 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Εγώ δεν την πάλευα καθόλου να πάω στο καρναβαλι. Ξύπνησα τωρα κορίτσια και δεν πονάω καθόλου. Άρα αυτό που έπαθα το πρωί μάλλον προετοιμασία είναι και όχι γέννα ε; 

Ετσι πιστευω.. Στη γεννα ειναι περιοδικοι οι πονοι -με σταθερο ρυθμο!!

Μακαρι να νιωσω κι εγω πονακια... Τοσο καιρο αγχωνομουν μην βγει προωρο κ τωρα αγχωνομαι οτι δε βγαινει.. Σε λιγο θα φτασω στην ημερομηνια μου.. Δε θελω να την ξεπερασω κ να κανω τεχνητους γιατι πονανε περισσοτερο..

Καθε μερα περπαταω 2 ωρες σιγουρα αλλα εχω αρχισει κ σερνομαι στις ανηφορες. Με την αποτοξινωση εχασα 1,5 κιλο κ πηγα στα 11,5.!

Νιωθω περιεργα.. Βαζοτμε στοιχηματα για την γεννα!! Εγω νωθω οτι θα γεννησω στις 26 Φεβ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή @Rosemary, δε μπορούμε να κάνουμε κ τίποτα αν είναι πεισματάρικα και δε θέλουν να βγουν. Εγώ που είχα πολλές συσπάσεις στον καρδιοτοκογραφο και γενικά έχω κάθε μέρα, με βλέπω να πηγαίνω μεχρι την πητ μου άνετα, μη σ πω ότι θα την ξεπεράσω κιόλας. Δε νιώθω ότι θα γεννήσω σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκες μου μελλουσες μνουλες... εγω σμρ ξυπνησα γτ ειχα γινει παλι μουσκεμα,,ακομη πιο πολυ απο τν προηγουμενη φορα..εχω εδω κ λιγη π εχω πονους περιοδου αρκετα εντονους στη κοιλια χαμηλα κ στην μεση.. θ περιμενω ν τς μετρησω μ ωρα κ αν ειναι θ μιλησω μ τν γιατρο μ..λετε ν μ σπασουν τ νερα πριν τν προγραμματισμενη καισαρκη..?χαχαχααχ πλακα θ ειχε...  αλλωστε ειτε ετσι ειτε αλλιως μ καισαρικη θ γεννησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με το καλό. Αυτη τη βδομαδα σας βλέπω να γεννάτε όλες μέχρι την Κυριακή! Θα μετονομαστει και το τοπικ σας μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ ενώ κοιμήθηκα αρκετές ώρες νυστάζω απίστευτα δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Από πονους κλασσικά λίγους περιόδου και τίποτα άλλο. @katerinant95 Φαντάζεσαι να σου σπάσουν τα νερά??? Όχι τίποτα τζάμπα και οι πόνοι αφού έχεις προγραμματίσει καισαρικη. 

@Kat-Cat Οι υπόλοιπες ναι, εμένα με κόβω να περνάω και την ΠΗΤ μου έχω συσπάσεις από την περασμένη βδομάδα αλλά τίποτα, μάλλον έχει βολεύει για τα καλά εκεί μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εγώ ενώ κοιμήθηκα αρκετές ώρες νυστάζω απίστευτα δεν έχω κουράγιο να κάνω τίποτα. Από πονους κλασσικά λίγους περιόδου και τίποτα άλλο. @katerinant95 Φαντάζεσαι να σου σπάσουν τα νερά??? Όχι τίποτα τζάμπα και οι πόνοι αφού έχεις προγραμματίσει καισαρικη. 

@Kat-Cat Οι υπόλοιπες ναι, εμένα με κόβω να περνάω και την ΠΗΤ μου έχω συσπάσεις από την περασμένη βδομάδα αλλά τίποτα, μάλλον έχει βολεύει για τα καλά εκεί μέσα. 

Κάτσε να δεις... Καμια φορά έτσι απότομα αρχιζεις να έχεις. Πότε εχεις "πιθανη" ημερομηνία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Κάτσε να δεις... Καμια φορά έτσι απότομα αρχιζεις να έχεις. Πότε εχεις "πιθανη" ημερομηνία.

11 Μαρτίου έχω αλλά την περασμένη Παρασκευή που έκανα καρδιοτοκογραφο είχα δυνατές συσπάσεις με πόνο και μετά από τον υπέρηχο ο γιατρός μ είπε ότι το μωρό είναι έτοιμο και ότι από τις συσπάσεις βλέπει ότι κοντευουμε. Γενικά έχω συσπάσεις κάθε βράδυ, και πόνο στο ισχίο αλλά δεν. Αν πήρε κ από το μπαμπά της που γεννήθηκε 17 μέρες μετά την ΠΗΤ την έβαψα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

11 Μαρτίου έχω αλλά την περασμένη Παρασκευή που έκανα καρδιοτοκογραφο είχα δυνατές συσπάσεις με πόνο και μετά από τον υπέρηχο ο γιατρός μ είπε ότι το μωρό είναι έτοιμο και ότι από τις συσπάσεις βλέπει ότι κοντευουμε. Γενικά έχω συσπάσεις κάθε βράδυ, και πόνο στο ισχίο αλλά δεν. Αν πήρε κ από το μπαμπά της που γεννήθηκε 17 μέρες μετά την ΠΗΤ την έβαψα ???

αχαχαχαχ!! Ε οχι και 17 μερες μετά ντάξει. Εσύ έχεις λίγες μερούλες ακόμα θεωρητικά. Εντάξει και παλι λιιιγη υπομονή ειναι. (Ο φλεβάρης ειναι και κουτσός), οπότε θα κουτσοβγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...