Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ γ τς απαντησεις σας κοριτσια... 

παει μια ακομη μερα..σ λιγοτερο απο εβδομαδα θ εχει ερθει τ ζουζουνι...ελπιζω ν εχει ερθει κ στα υπολοιπα κοριτσια!!! 

Τ μονο ισως κ χαζο τ εχω απορια ομως,εγω θ πονεσω καθολου κ μετα θ ξεκινησει η διαδικασια ή θ παω απλα κ θ γεννησω;αν δν μ βαλουν πονους πως θ κααλαβει τ σωμα μ πως η μπεμπα γεννηθηκε;

θ ρωτησω βεβαια κ τν γιατρο μ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

@Love1988 Από τη Ρόδο είμαι!

 

Μόλις γύρισα από το περπάτημα, μας έπιασε βροχή σήμερα και δεν προχωρήσαμε κ πολυ. Τελείωσα τη βαλίτσα τα έβαλα όλα μέσα μόνο που μόλις θυμήθηκα ότι τα σουτιέν α τ αγόρασα τα έπλυνα αλλά δεν τα δοκίμασα καν, τα έχω βάλει κ κάτω κάτω οπότε άντε να τ βγάλω όλα κ να τ ξαναβάλω από την αρχή ? 

Ρόδο ε; εγώ έχω καταγωγή από την κω αλλά δεν έχω πάει ποτέ! Ελπίζω να πάω κάποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ γ τς απαντησεις σας κοριτσια... 

παει μια ακομη μερα..σ λιγοτερο απο εβδομαδα θ εχει ερθει τ ζουζουνι...ελπιζω ν εχει ερθει κ στα υπολοιπα κοριτσια!!! 

Τ μονο ισως κ χαζο τ εχω απορια ομως,εγω θ πονεσω καθολου κ μετα θ ξεκινησει η διαδικασια ή θ παω απλα κ θ γεννησω;αν δν μ βαλουν πονους πως θ κααλαβει τ σωμα μ πως η μπεμπα γεννηθηκε;

θ ρωτησω βεβαια κ τν γιατρο μ..

Νομίζω δεν θα σου βάλουν καθόλου πόνους εφόσον είναι κανονισμενη καισαρική. Τώρα πώς θα το καταλαβαίνει το σωμα ειναι καλη ερώτηση δεν ξέρω!

Κορίτσια έχετε καθόλου υγρά; εγώ είχα λίγα σήμερα. Λίγα όμως απλά περισσότερα από άλλες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα κάνεις κ εγώ έχω καταγωγή από την Κω από τη μεριά της μητέρας μου. 

 

Υγρά έχω αλλά όχι πολλά. Αύριο το πρωί θα πάω πάλι γυναικολόγο, θα κάνω πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Ρόδο ε; εγώ έχω καταγωγή από την κω αλλά δεν έχω πάει ποτέ! Ελπίζω να πάω κάποτε!

 

στις Just now, ο/η Love1988 είπε:

Κι εγώ από της μητέρας μου. Δηλαδή από τον μπαμπά της και παππού μου :-)

Εμένα κ η γιαγιά κ ο παππούς από την Κω ήταν. Έχω πάει δύο φορές, να πας είναι ωραία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Μπορεί να πάω με τη μπέμπα μου. :-) εσείς εκεί εχετε και τον αγαπημένο μου χορό το ροδιτικο :-)

Βρήκες άνθρωπο να πεις για χορούς, στο γάμο μου χόρεψα με το ζόρι ένα χορό και αυτό ήταν, ντρέπομαι, αλλά είχα δικαιολογία ήμουν 6 μηνων έγκυος και "καλά" δε μπορουσα, που να ξέρουν οι καλεσμένοι ότι μια χαρά ήμουν. ?

 

Άντε να γεννησουμε γτ μου φαίνεται πολύ αργά περνάνε οι μέρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω σμρ πολυ χαλια ολη μερα...τν περασα σχεδον ολη στο κρεβατι...πονουσαν ακομηκ τ μπουτια μ..χαλια..τ στομαχι...

κ ειχα κ πονους περιοδου κ στην κοιλια κ στην μεση,κ παλι αιματοουρια οπως κ χθες..ξεκινησα παλι αντιβιωση...

ρεψιμο κ αερια χειροτερα κ απο τς πρωτους μηνες... υγρα εχω νορμαλ...  συσπασεις ομως δν εχω καθολου(οχι απο αυτες π τς καταλαβαινω δλδ,γτ κ πριν εινα μηνα ειχα κ δν τ ηξερα καν)... γ ν πουμε μηπως ξεκινουσε τοκετος απο μονος τ...τ ν πω;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Κοριτσια εγω σμρ πολυ χαλια ολη μερα...τν περασα σχεδον ολη στο κρεβατι...πονουσαν ακομηκ τ μπουτια μ..χαλια..τ στομαχι...

κ ειχα κ πονους περιοδου κ στην κοιλια κ στην μεση,κ παλι αιματοουρια οπως κ χθες..ξεκινησα παλι αντιβιωση...

ρεψιμο κ αερια χειροτερα κ απο τς πρωτους μηνες... υγρα εχω νορμαλ...  συσπασεις ομως δν εχω καθολου(οχι απο αυτες π τς καταλαβαινω δλδ,γτ κ πριν εινα μηνα ειχα κ δν τ ηξερα καν)... γ ν πουμε μηπως ξεκινουσε τοκετος απο μονος τ...τ ν πω;! 

Υπομονή Κατερίνα μου, λιγότερο από μία βδομάδα έμεινε. Μετά όλα αυτά θα σου φαίνονται μακρυνό παρελθόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Π@katerinant95 λογικά πόνους δ θα σ βάλουν. Θα πας θα κάνεις την προετοιμασία π κάνουν λογικά κλυσματακι, ορο κτλ, θα κάνεις την επισκληριδιο σου κ σε μια ώρα θα είσαι ήδη στο δωμάτιο με τ μωράκι σ στην αγκαλιά σου. Με τ π θα βγει τ μωρο κ θα φύγει ο πλακούντας σιγά σιγά θα αρχίσουν να πέφτουν κ οι ορμόνες της εγκυμοσύνης οπότε κ τ σώμα σ θα αρχίσει να επανέρχεται. 

Πάνες ενηλίκων είχα πάρει κ γω για παν ενδεχόμενο κ μ βγήκαν πολύ χρήσιμες αν κ χρησιμοποίησα μόνο δύο. Μια μόλις γέννησα κ μια τ επόμενο πρωί. Μόλις με σηκώσανε κ πήγα τουαλέτα έβαλα κάτι μεγάλες σερβιέτες π μ είχαν στείλει από τη babylino μαζί με πάνες κ μωρομαντηλα για ρ μωρο π έπιαναν σχεδόν όλο τ εσώρουχο. Μετά στο σπιτι σερβιέτες κανονικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα στις 2 με πολυ πονο στο πόδι αυτο που κοιμαμαι στο πλάι και κοιμήθηκα παλι 3.30.. τωρα ξύπνησα παλι και ποναω οπως οταν περιμενουμε περιοδο..αχ δεν μπορω αλλο..Δεν θα κοιμηθω αλλο..θα περιμενω να περάσει η ωρα να παω στις δέκα γιατρο και θα σας πω τα νεότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα στις 2 με πολυ πονο στο πόδι αυτο που κοιμαμαι στο πλάι και κοιμήθηκα παλι 3.30.. τωρα ξύπνησα παλι και ποναω οπως οταν περιμενουμε περιοδο..αχ δεν μπορω αλλο..Δεν θα κοιμηθω αλλο..θα περιμενω να περάσει η ωρα να παω στις δέκα γιατρο και θα σας πω τα νεότερα..

Καλημέρα και γω με πόνους περιόδου ξύπνησα. Εγώ πάω τώρα στο γιατρό, θα σας πω νεότερα σε λίγο!!

 

Όλα καλά με την εξέταση, έχω αρκετές συσπάσεις 3 από αυτές έπιασαν και 95. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα στις 2 με πολυ πονο στο πόδι αυτο που κοιμαμαι στο πλάι και κοιμήθηκα παλι 3.30.. τωρα ξύπνησα παλι και ποναω οπως οταν περιμενουμε περιοδο..αχ δεν μπορω αλλο..Δεν θα κοιμηθω αλλο..θα περιμενω να περάσει η ωρα να παω στις δέκα γιατρο και θα σας πω τα νεότερα..

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

Καλημέρα και γω με πόνους περιόδου ξύπνησα. Εγώ πάω τώρα στο γιατρό, θα σας πω νεότερα σε λίγο!!

 

Όλα καλά με την εξέταση, έχω αρκετές συσπάσεις 3 από αυτές έπιασαν και 95. 

   Αχ κοριτσια μου!! Ειναι καλο που εχετε τετοιους πονους..! Ετοιμαζεται η μητρα σας να βγαλει το νινακι σας.. Εγω δυστυχως δεν εχω κανεναν τετοιο πονο (τους ειχα ολους οταν δεν επρεπε)..

   Παντως ο γιατρος μου ειπε οτι θα ειναι πολυ φυσιολογικο αν νιωσω πονακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι μένα πολύ καλή η εξέταση αλλά συσπάσεις δεν έχω πολλές. Αυτές που εχω μου ειπε ειναι οταν κουραζομαι η οταν περπαταω. Τις θελουμε γιατί προετοιμάζουν τη μήτρα. Αχ κορίτσια ελπίζω να γεννήσω μεχρι την παρασκευη δεν μπορω άλλο. Τωρα πάλι Τρίτη πάω για υπέρηχο. Προς το παρόν καλό τριήμερο να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!χαχαχα κοριτσια αφηστε τ περασα τ βραδυ,πονουσα κ καποια στιγμη ξυπναω βλεπω τ παντα πανω βρεγμανα κ τ κορμι μ ιδιως αναμεσα στα μπουτια μ στην ευαισθητη περιοχη στηθος κ πλατη ν σταζει...λεω παει εσπασαν τ νερα κ τ θ κανω τωρα;!;! Χαχαχα σηκωνομαι κυρια,παω τουαλετα τπτ π ν εχει σχεση μ τοκετο(βλεννα ή αιμα απο τ κολπο κ οχι απο τ ουρα π εχω)...ερχομαι στο δωματιο κ βλεπω πως σκεπασματα κ στρωμα ειναι στεγνα κ καθαρα..οκ κεω λαθος μνμ,απλα ιδρωσες κ ξανα κοιμηθηκα μολις μ αφησαν οι πονοι... απιστευτο το πως τρελενεσαι αμεσως κ ας εισαι προετοιμασμενη πως φτανει η ωρα...

λες @Love1988 λες ν γεννησεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ καλού κακού δε θα απομακρυνθω για Καθαρά Δευτέρα. Οι συσπάσεις μου ήταν δυνατές. Αλλά ο γιατρός χάρηκε οπότε εντάξει, έκανα κ υπέρηχο 2700 η μικρή οπότε απλά περιμένουμε. Εγώ αν δεν γεννήσω ξανακάνω καρδιοτοκογραφο την άλλη βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 Καλο τριημεροοο!! 

Μια χαρα..εγω πιστευω πως θ γεννησεις πριν απο εμενα... κ συντομα,κ η @Lini πηγεστο γιατρο κ τν αλλη μερα γεννησε...

@Maria6390 μια χαρουλα,ευχαριστα κ τ δικα σ νεα..αντε κοριτσια παει φτανουμε στο τελος... ωστοσο μια απορια τ εννοεις μ τ 95;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις συσπάσεις ο καρδιοτοκογραφος μετρούσε τις συσπάσεις μέχρι το 100 ο γιατρός μου είπε ότι 3 από τις συσπάσεις που έκανα έπιασαν το 95. Οι άλλες έπιασαν μέχρι 65-70 συνολικά έκανα στη μισή ώρα περίπου 10 συσπάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...