Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Όλες κοριτσάκια σχεδόν :-)

Αχ εγώ τι να πω που είναι ήδη 3400 ειμαι 37 ακριβώς και ακομα δεν έχει μπει στη λεκάνη; θα χωρεσει; σήμερα περπάτησα 1,5 ώρα. Την Τρίτη θα μάθουμε νεότερα. Μεθαύριο έχω πάλι καρδιοτοκογραφο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Όλες κοριτσάκια σχεδόν :-)

Αχ εγώ τι να πω που είναι ήδη 3400 ειμαι 37 ακριβώς και ακομα δεν έχει μπει στη λεκάνη; θα χωρεσει; σήμερα περπάτησα 1,5 ώρα. Την Τρίτη θα μάθουμε νεότερα. Μεθαύριο έχω πάλι καρδιοτοκογραφο. 

Αντε κοντευεις και μην αγχώνεσαι η φύση προνοεί για το φυσιολογικό τοκετό να δεις που όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι Μαρία μου.. Εγώ έχω ύψος 1.67 ενώ ο άντρας μου 1,90 και σκέφτομαι μήπως έχει πάρει απ αυτόν και είναι μεγαλουλα. Θα δούμε..Τώρα έχω ξαπλώσει για ύπνο και έχω λίγους πόνους περιόδου. Έχετε εσείς; λέτε να είναι συσπάσεις; ακόμα δεν έχω μάθει να τις ξεχωρίζω καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Μακάρι Μαρία μου.. Εγώ έχω ύψος 1.67 ενώ ο άντρας μου 1,90 και σκέφτομαι μήπως έχει πάρει απ αυτόν και είναι μεγαλουλα. Θα δούμε..Τώρα έχω ξαπλώσει για ύπνο και έχω λίγους πόνους περιόδου. Έχετε εσείς; λέτε να είναι συσπάσεις; ακόμα δεν έχω μάθει να τις ξεχωρίζω καλά!

Και εγώ έχω πόνους περιόδου ανά διαστήματα όχι έντονους, ρώτησα το γιατρό εχθές κ μου είπε ότι προετοιμάζεται η μήτρα, αν έχουν συχνότητα και δυναμώνουν σ ένταση τότε ξεκινάει τοκετός, αλλά σε μένα δε συμβαίνει κάτι τέτοιο ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααα!!!    εγω χθες ειχα συσπασεις...οι πονοι μ οπως κ τς αλλες μερες....   απλα πλεον εξαπλωνονται κ στην μεση...στην μεση ειναι σαν τς περιοδου μ...αλλα πολυ μαλακοι πονοι ακομη.. ο γιατρος μ ειπε πως εφοσον δν ειναι μ τ ρολοι ν μν μ ανησυχουν ειναι προπαρασκευαστικες....  ποσο μπορει ν κρατανε.? λενε ν κοντευω ή μπορει πχ ν κρατανε κ 20-25 μερες.???  

σμρ ειμαστε 35+4... δευτερα θ μας δει..δν μ ειπε κτ γ κολπικο υπερηχο,ουτε κ ρωτησα...απο ποτε κανουμε...?ουτε γ καρδιοτοκογραφο(εκανα μια φορα στις31+εβδομαδες γτ δν ακουγα καλα τν μπεμπα)...   τν δευτερα θ ειμαι 36+1,θ εχω μπει κ στο μηνα μου... η μπεμπα μ στις 34+1 ηταν σχεδον 2400 κ εχει μπει στη λεκανη μ,απο τοτε π καναμε τ ντοπλερ στις 32+3 κ τοτε ηταν 1890γρ.....μεχρι τωρα δν εχει γυρισει,ειναι στην ιδια θεση..ετσι δλδ νιωθω..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

καλημερα κοριτσιαααα!!!    εγω χθες ειχα συσπασεις...οι πονοι μ οπως κ τς αλλες μερες....   απλα πλεον εξαπλωνονται κ στην μεση...στην μεση ειναι σαν τς περιοδου μ...αλλα πολυ μαλακοι πονοι ακομη.. ο γιατρος μ ειπε πως εφοσον δν ειναι μ τ ρολοι ν μν μ ανησυχουν ειναι προπαρασκευαστικες....  ποσο μπορει ν κρατανε.? λενε ν κοντευω ή μπορει πχ ν κρατανε κ 20-25 μερες.???  

σμρ ειμαστε 35+4... δευτερα θ μας δει..δν μ ειπε κτ γ κολπικο υπερηχο,ουτε κ ρωτησα...απο ποτε κανουμε...?ουτε γ καρδιοτοκογραφο(εκανα μια φορα στις31+εβδομαδες γτ δν ακουγα καλα τν μπεμπα)...   τν δευτερα θ ειμαι 36+1,θ εχω μπει κ στο μηνα μου... η μπεμπα μ στις 34+1 ηταν σχεδον 2400 κ εχει μπει στη λεκανη μ,απο τοτε π καναμε τ ντοπλερ στις 32+3 κ τοτε ηταν 1890γρ.....μεχρι τωρα δν εχει γυρισει,ειναι στην ιδια θεση..ετσι δλδ νιωθω..χαχαχα

Εμένα που είμαστε στις ίδιες βδομάδες θα με βάλει στον καρδιοτοκογραφο μες στη βδομάδα που μας έρχεται. Για κολπικό υπέρηχο δε μου είπε κατι. Συσπάσεις έχω κ γω αλλα μου είπε ακριβώς τα ίδια που σ είπε ο δικός σ γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αντε κοντευουμε επιτελους...λιγες μερες κ μπαινουμε στο μηνα μας..!!!!  με το καλο σε ολες μας ρ κοριτσια..γραφικο ναι μεν αλλα η καλυτερη ευχη..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. 37+1 σήμερα. Αύριο έχω πάλι nst για δεύτερη φορά. Οι πόνοι συνεχίζονται αλλά οχι συγχρονισμένα και όχι όλη την ώρα. Σύμφωνα με το γιατρό είναι καλό σημάδι αλλά εγώ δυσκολεύομαι και να περπατήσω οταν με πιάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχει πιάσει λίγο άγχος με τη βαλίτσα όλο πιστεύω οτι κατι λειπει. Θέλω να ετοιμασω κ τα ρουχα που θα φορέσω οταν φύγουμε ολο και κάτι θυμαμαι καινούριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ... Μετά δεν έχει! ???

Ο μικρός είναι τόσο δύσκολος στο φαγητό που τρώω τέτοια ταλαιπωρία... θέλει ξύπνημα κάθε 3 ώρες ( σκεφτείτε ότι ξυπνάτε έναν άνθρωπο ο οποίος βρίσκεται σε βαρύ ύπνο!!! Πόσο εύκολο είναι; ) και λίγο στήθος... λίγο ξένο μέχρι να έρθει το γάλα. 

Λοιπόν όλα όσα θα πάρετε μαζί σας οκ.... για όσες θα θηλάζετε ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ θα πάρετε μαζί σας ενα ημερολόγιο! Πρέπει να γράφετε την ώρα που έφαγε, πόσο εφαγε, πόσες πάνες λερωσε, χρώμα κακακια, τσισα,εμετους κτλ κτλ 

Επίσης οπωσδήποτε για τις θηλές κρέμα και κρέμα κορτιζονουχα.

Η καισαρική επίσης έχει μια δυσκολία γιατί δεν τρως. Μέχρι δλδ να αεριστεις Κ να κάνεις τα κακα σου δεν τρως σχεδόν τίποτα. Μόνο τσάι, γιαούρτι  και φρυγανιές.  Οπότε το γάλα πως να κατέβει; Κ αυτά κάνουν 2 μέρες σχεδόν...

Κ ακόμη κάτι τελευταίο... για όσες θα έχετε rooming in προτιμήστε μονοκλινο.  Διότι θα γυρνάτε με τα βυζια απ έξω Κ με το βρακί. Επίσης σκεφτείτε το δικό σας να μην τρώει και του διπλανού να είναι μικρότερο και να πίνει 60 ml με το καλημέρα! Ενώ εσείς να παιδευεστε να του δώσετε 30 ml και αυτό με 1000 ζόρια ... Επίσης χρησιμοποιείται κοινή τουαλέτα εσείς με τους συνοδούς συγγενείς και όποιον άλλο μπορεί να έρθει στον δίπλα και να θέλει τουαλέτα. Ακομη μπορει το διπλανο να ειναι τοσο κλαψιαρικο που να ξυπνάει και το δικό σας και να μην έχετε καμία ησυχία! Δε μετάνιωσα στιγμή το παραπάνω 800 ρικο και να ειμαι μόνη μου στο δωμάτιο με το συνοδο μου. 

Σε γενικές γραμμές αυτά. Θα βγω το Σάββατο από την κλινική.  4 24ωρα μένεις μέσα όταν γέννας με καισαρικη. Κάναμε Κ όλες τις εξετάσεις. Δεν έχουμε ικτερο. Βλέπουμε... ακούμε... Δεν έχουμε σύνδρομα... όλα μια χαρά. 

Ο γιόκας μου μου μοιάζει σε πολύ πιο μελαχρινο ( πήρε από το μπαμπά του). Κορίτσια αυτό που θα νιώσετε με το μωρό.... Αυτό που σας κοιτάζει στα μάτια... Δεν υπάρχει.  Είναι η απόλυτη αγάπη! Ηρεμεί μόνο με εσάς.  Αυτό θα πω μόνο. Είσαστε τα πάντα γι αυτό το πλάσμα.  Μια απέραντη αγάπη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ... Μετά δεν έχει! ???

Ο μικρός είναι τόσο δύσκολος στο φαγητό που τρώω τέτοια ταλαιπωρία... θέλει ξύπνημα κάθε 3 ώρες ( σκεφτείτε ότι ξυπνάτε έναν άνθρωπο ο οποίος βρίσκεται σε βαρύ ύπνο!!! Πόσο εύκολο είναι; ) και λίγο στήθος... λίγο ξένο μέχρι να έρθει το γάλα. 

Λοιπόν όλα όσα θα πάρετε μαζί σας οκ.... για όσες θα θηλάζετε ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ θα πάρετε μαζί σας ενα ημερολόγιο! Πρέπει να γράφετε την ώρα που έφαγε, πόσο εφαγε, πόσες πάνες λερωσε, χρώμα κακακια, τσισα,εμετους κτλ κτλ 

Επίσης οπωσδήποτε για τις θηλές κρέμα και κρέμα κορτιζονουχα.

Η καισαρική επίσης έχει μια δυσκολία γιατί δεν τρως. Μέχρι δλδ να αεριστεις Κ να κάνεις τα κακα σου δεν τρως σχεδόν τίποτα. Μόνο τσάι, γιαούρτι  και φρυγανιές.  Οπότε το γάλα πως να κατέβει; Κ αυτά κάνουν 2 μέρες σχεδόν...

Κ ακόμη κάτι τελευταίο... για όσες θα έχετε rooming in προτιμήστε μονοκλινο.  Διότι θα γυρνάτε με τα βυζια απ έξω Κ με το βρακί. Επίσης σκεφτείτε το δικό σας να μην τρώει και του διπλανού να είναι μικρότερο και να πίνει 60 ml με το καλημέρα! Ενώ εσείς να παιδευεστε να του δώσετε 30 ml και αυτό με 1000 ζόρια ... Επίσης χρησιμοποιείται κοινή τουαλέτα εσείς με τους συνοδούς συγγενείς και όποιον άλλο μπορεί να έρθει στον δίπλα και να θέλει τουαλέτα. Ακομη μπορει το διπλανο να ειναι τοσο κλαψιαρικο που να ξυπνάει και το δικό σας και να μην έχετε καμία ησυχία! Δε μετάνιωσα στιγμή το παραπάνω 800 ρικο και να ειμαι μόνη μου στο δωμάτιο με το συνοδο μου. 

Σε γενικές γραμμές αυτά. Θα βγω το Σάββατο από την κλινική.  4 24ωρα μένεις μέσα όταν γέννας με καισαρικη. Κάναμε Κ όλες τις εξετάσεις. Δεν έχουμε ικτερο. Βλέπουμε... ακούμε... Δεν έχουμε σύνδρομα... όλα μια χαρά. 

Ο γιόκας μου μου μοιάζει σε πολύ πιο μελαχρινο ( πήρε από το μπαμπά του). Κορίτσια αυτό που θα νιώσετε με το μωρό.... Αυτό που σας κοιτάζει στα μάτια... Δεν υπάρχει.  Είναι η απόλυτη αγάπη! Ηρεμεί μόνο με εσάς.  Αυτό θα πω μόνο. Είσαστε τα πάντα γι αυτό το πλάσμα.  Μια απέραντη αγάπη! 

Δε μπορωωωωωω!!! Λιωνω που τα διαβαζω...!!

Μην αγχωνεσαι για κιλα κ τετοια.. Ειναι πολυ μεγαλο το ευρος του φυσιολογικου..!

Επισης αν δυσκολευτεις με τον θηλασμο, μπορεις να καλεσεις εναν καλο συμβουλο θηλασμου να σε δει (καλυτερα πσιδιατεο συμβουλο-ερχονται στον χωρο σου κ πληρωνονται οσο μια επισκεψη στον γιατρο). Οι πρωτες μερες ειναι οι πιο σημαντικες για την εξεληξη του θηλασμου-οσο πιο πολυ γαλα δινεις, τοσο πιο πολυ παραγεις!

Αχ, αυτο που λες για το βλεμμα.....! Διαβαζα οτι τα νεογεννητα δε βλεπουν καθολου καλα κ οτι η ιδανικη αποσταση που βλεπουν ειναι τα 30cm - οσο δηλαδη απεχει το βλεμμα τους απο το βλεμμα της μαμας τους την ωρα που θηλαζουν!!! Συγκινητικη η φυση..!

Ποσο χαιρομαι για'σενα...! Μακαρι να κυλησουν σε ολες μας καλα τα πραγματα - βλεπεις, ειναι 5:30 κ εμαι ξυπνια απο τις 4..! Εβλεπα στον υπνο μου οτι δεν μαλακωνε με τιποτα ο τραχηλος.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary τα πράγματα θα έρθουν όπως πρέπει για εσένα... Και σε όλες δλδ! Εγώ ήμουν από τις πιο low risk εγκυμονούσες για γέννα πριν τις 40 εβδομάδες και είδες... σπασαν τα νερά στα καλά καθούμενα.  Βέβαια δεν ένιωσα κανένα πόνο.  Κανένα πόνο από τη γέννα. Οπότε λέω ο Θεός μου έδωσε ότι αντέχω... τι να πω.  

Αυτά τα όνειρα τα έβλεπα Κ εγώ πριν τη γέννα. Τώρα δεν βλέπω ονειρα! Δεν προλαβαίνω να πέσω σε βαθύ ύπνο! 

Κιλά δεν έμειναν.  Έχω λίγη κοιλίτσα. Τον ρώτησα να βάλω ζώνη και τέτοια... μου είπε όχι τίποτα. Την Τετάρτη θα πάω να βγάλω και το ραμμα.  Σας λέω ότι δεν είναι τιποτα.  Μπροστά στο πλασματάκι αυτό... Δεν είναι τίποτα οι ελάχιστοι πόνοι. Με 2 Ντεπόν θα είσαστε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα από τον καρδιοτοκογραφο! Συνεχίζουμε να έχουμε πολύ καλή καρδιακή λειτουργία αλλα συσπάσεις όχι.. δεν γενναω ακόμα..λέτε να σπάσουν κ μένα τα νερά ξαφνικά σαν τη @Lini. ? Χαίρομαι που διαβαζω νέα σου και είσαι καλά! Υπομονή θέλει ο θηλασμός και θα τα καταφέρεις! Ανυπομονώ κι εγώ γι αυτά τα ξενύχτια :-)

37+2 σήμερα..δηλαδη διανυω την 38??(σοοοκ)

Τρίτη πάλι υπέρηχο..συνεχίζω περπάτημα και βλέπουμε.πονάω από κάτω στα κόκαλα αλλά μου είπε αυτό θέλουμε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερααααα...!!!! 

@Lini σ ευχαριστουμε πολυ γ τν ενημερωση..πραγματικα εγω δν ειχα σκεφτει καθολου αυτο μ τ ημερολογιο... 

@Love1988 λες ν ερχεται η ωρα..??

τελειωσα τν βαλιτσα μ(ετσι νμζω δλδ...χαχαχαχ νιωθω καπου καπου  οτι κτ εχω ξεχασει)....κοριτσια δν εχω παρει ακομη σουτιεν τλκ...κ δν ξερω τι ν παρω...ν σας πω τν πονο μ... εγω δν ειχα καθολου στηθος κ ξαφνικα στην εγκυμοσυνη μ εκανα στηθος,τ οποιο παρα τ λαδακια κ ολα αυτα γεμισε ραγαδες  οι οποιες κ στην παραλια δν θ φαινονται(δν μ νοιαζει,εφοσον γκρινιαζα στην αρχη κ μ ειπε ο αντρας μ πως ειναι τ πιο ωραιο στηθος π εχει δει κ πως εχει σημαδια απο τ δικο μας πλασματακι)...λοιπον ν συνεχισω,πριν 2-3 εβδομαδες π ειδα πως γ κανεναν λογο δν μ εκαναν τ σουτιεν μ πηγα κ πηρα 2 καινουρια τ οποια ειχαν κ περιθωριο κ αλλο... κοριτσια δυστυχως χθες δν μ εκαναν ουτε αυτα... ειμαι σ φαση π δν φοραω τπτ κ γυρναω ολη μερα(μεσα στο σπιτι αφου εξω βγαινω σπανια)...πως θ ξερω τ ν παρω γ τ μαιευτηριο.? 

μ τν μαμα μ σκεφτηκαμε ν παρω τν μερα π θ γεννησω,κ ν πεταχτει σπιτι(εχουμε στην αθηνα)ν μ τ πλυνει κ ν μ τ φερει..μν παω ν παρω κ αλλα κ δν τ χρησιμοποιησω... ποια η συμβουλη σας.?

επιπλεον δν ξεωρ τ ρουχα ν παρω ν βαλω,σκεφτηκα καλσον χοντρο μ ενα φορεματακι...αυτη τ στιγμη ειναι πλεον αυτα π μ βολευουν πιο πολυ κ απο τ κολαν... 

κοριτσια εγω στον υπνο μ ειδα ολοκληρη ταινια οτι κ καλα γεννουσα,τρεχαμε πανικοβλητοι οπως αυτοι στο εργο "μονος στο σπιτι" χαχαχαχ....ο γιατρος λεει πως μεχρι ν γεννησω θ δω απειρα ακυρα ονειρα..χαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσα όνειρα έχω δει οτι γενναω;; παρα πολλά! Εγω πήρα καποια σουτιέν θηλασμου μεγαλυτερα απο το νουμερο μου..γενικα εχω μεγαλο στήθος οχι τεράστιο..χθες λεω δεν τα δοκιμαζεις; ευτυχώς εχουν λιγο περιθωριο ακόμα πιστευω να είναι οκ. Κατερίνα παρε καλυτερα προς το τελος του μηνα που θα κοντευεις να γεννήσεις. Η κανε αυτό που είπε η μαμα σου. 

Θέλω κι εγω να διαλέξω με ποια ρούχα θα πάω για να τα έχω έτοιμα. Λεπτομέρεια θα μου πεις αλλά οκ ολα περνάν απο το μυαλό μου. Ετοίμασα και του άντρα μου τη βαλιτσουλα γιατι θα μεινει αυτός όλες τις μέρες στο νοσοκομείο. Αύριο λέμε να τοποθετήσουμε και το καθισματακι στο αμάξι. Δεν είμαστε κ πολυ μακρια απο την Αθήνα αλλά 1,5 ώρα τη θέλουμε σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κ εμεις 1 ωρα κ 20 λεπτα ειμαστε περιπου.... αα τ αντρα μ  θ τν φτιαξω τν τριτη π θ παω σπιτι μας... χθες π ειχαμε τραπεζι λογω τς γιορτης τ αδρφου μ ολοι μ ελεγαν πως θ γεννησω μεχρι τς 20/2...  κ εχουν βαλει στοιχηματα τς ημερομηνιες..χαχα αντε ν δουμε αν θ πετυχει κανενας....  νμζω πως δν ειναι καθολου λεπτομερεια τ ρουχα,γτ στο τελος μας βλεπω ν φευγουμε μ τς πιτζαμες μας..χαχαχ  

μαλλον αυτο θ κανω, ας παει ν τ παρει εκεινη τν μερα ν ειμαστε σιγουροι...

ουφ 2 μερες κ θ ειμαι κ εγω ησυχη εφοσον θ εχω μπει στο μηνα μ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ το βράδυ πέρασα το χειρότερο βράδυ που είχα σ όλη μου την εγκυμοσύνη. Ενώ κοιμήθηκα κατά τις 1 σχετικά νωρίς αν σκεφτείτε τον αν δεν πάει 4 δεν κοιμάμαι. Ξύπνησα στις 3 με πόνους περιόδου όχι έντονους αλλά αρκετά ενοχλητικούς, ζεσταίνουν απίστευτα και δε μπορούσα να βολευτω με τιποτα. Σηκώθηκα κ έφτιαξα τη βαλίτσα μου και του μωρού. Μετά έκανα γενική το παιδικό, την κουζίνα, το σαλόνι, καθάρισα κ το ένα από τα δύο μπάνια. Κ τελικά κοιμήθηκα κατά τις 11 το πρωί για μια ώρα γιατί με ξανά έπιασαν πόνοι περιόδου. Δεν ανησυχώ γιατί σε δύο μέρες μπαίνω στο μήνα μου. Αλλά με βλέπω να ξανακοιμαμαι σαν άνθρωπος σε 4-5 χρόνια που θα έχει μεγαλώσει η μικρη( εκτος κ αν έχω άλλο μωρό μέχρι τοτε???).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοιμηθηκα στις 2περιπου..11 κ κτ ξυπνησα,κ ενω νυσταζα παρα πολυ,ζοριστηκα αλλα δν μπορουσα ν κοιμηθω αλλο..τωρα ξαοκωσα παλι..νμζω πως θ κοιμηθω λιγακι..οπως λεει κ η @Lini ας κοιμηθουμε τωρα π μπορουμε...χαχαχα

αχ κοριτσια σ 2 μερουλες θ ειμαι κ εγω στο μηνα μ...  οποτε απο εκει κ περα ας ερθει κ τν επομενη ωρα..αρκει ν μπω στο μηνα μ... βασανιστικα περνανε οι ωρες μεχρι τν δευτερα π εχουμε ν παμε στο γιατρο... περασαν 8 μηνες κ νιωθω πως δν περνανε αυτες οι λιγες μερες!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια καλημερααααα...!!!! 

@Lini σ ευχαριστουμε πολυ γ τν ενημερωση..πραγματικα εγω δν ειχα σκεφτει καθολου αυτο μ τ ημερολογιο... 

@Love1988 λες ν ερχεται η ωρα..??

τελειωσα τν βαλιτσα μ(ετσι νμζω δλδ...χαχαχαχ νιωθω καπου καπου  οτι κτ εχω ξεχασει)....κοριτσια δν εχω παρει ακομη σουτιεν τλκ...κ δν ξερω τι ν παρω...ν σας πω τν πονο μ... εγω δν ειχα καθολου στηθος κ ξαφνικα στην εγκυμοσυνη μ εκανα στηθος,τ οποιο παρα τ λαδακια κ ολα αυτα γεμισε ραγαδες  οι οποιες κ στην παραλια δν θ φαινονται(δν μ νοιαζει,εφοσον γκρινιαζα στην αρχη κ μ ειπε ο αντρας μ πως ειναι τ πιο ωραιο στηθος π εχει δει κ πως εχει σημαδια απο τ δικο μας πλασματακι)...λοιπον ν συνεχισω,πριν 2-3 εβδομαδες π ειδα πως γ κανεναν λογο δν μ εκαναν τ σουτιεν μ πηγα κ πηρα 2 καινουρια τ οποια ειχαν κ περιθωριο κ αλλο... κοριτσια δυστυχως χθες δν μ εκαναν ουτε αυτα... ειμαι σ φαση π δν φοραω τπτ κ γυρναω ολη μερα(μεσα στο σπιτι αφου εξω βγαινω σπανια)...πως θ ξερω τ ν παρω γ τ μαιευτηριο.? 

μ τν μαμα μ σκεφτηκαμε ν παρω τν μερα π θ γεννησω,κ ν πεταχτει σπιτι(εχουμε στην αθηνα)ν μ τ πλυνει κ ν μ τ φερει..μν παω ν παρω κ αλλα κ δν τ χρησιμοποιησω... ποια η συμβουλη σας.?

επιπλεον δν ξεωρ τ ρουχα ν παρω ν βαλω,σκεφτηκα καλσον χοντρο μ ενα φορεματακι...αυτη τ στιγμη ειναι πλεον αυτα π μ βολευουν πιο πολυ κ απο τ κολαν... 

κοριτσια εγω στον υπνο μ ειδα ολοκληρη ταινια οτι κ καλα γεννουσα,τρεχαμε πανικοβλητοι οπως αυτοι στο εργο "μονος στο σπιτι" χαχαχαχ....ο γιατρος λεει πως μεχρι ν γεννησω θ δω απειρα ακυρα ονειρα..χαχαχα

 

Να παρεις σουτιεν θηλασμου συντομα, γιατι πρεπει να τα πλυνεις κιολας!!! Οσο για τα ρουχα... δε νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι. Ετσι κι αλλιως στο νοσοκομειο θα εισαι συνεχεια με πιτζαμα ή νυχτιακια αν κανεις καισαρικη. Εγω θα φυγω με τα ρουχα που θα μπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Να παρεις σουτιεν θηλασμου συντομα, γιατι πρεπει να τα πλυνεις κιολας!!! Οσο για τα ρουχα... δε νομιζω οτι πρεπει να αγχωνεσαι. Ετσι κι αλλιως στο νοσοκομειο θα εισαι συνεχεια με πιτζαμα ή νυχτιακια αν κανεις καισαρικη. Εγω θα φυγω με τα ρουχα που θα μπω!!

Χαχαχαχα καλε κ εκεινη τν μερα ν τ παρω εχουμε σπιτι στην αθηνα,θ πεταχτει η μαμα ν τ πλυνει θ τ στεγνωσει στο καλοριφερ κ ετοιμα... γ αυτο τ σκεφτομαστε σαν ενδεχομενο.. γτ δν ξερω τι νουμερο ν παρω..λιγο μεγαλυτερο ή λιγο παραπανω απο τ μεγαλυτερο;!;! 

Τλκ εβαλα στην βαλιτσα 2 σετ ρουχαλακια...εβαλα κ τ ημερολογιο(αντζεντουλα) κ εμειναν τ σουτιεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωρά σας πόσο κινητικά είναι; εμένα πραγματικά δεν σταματάει. Απο τη 1 η ωρα έχω ξαπλώσει και δεν σταματάει να κλωτσάει. Ποτέ δεν κοιμάται αυτή η μπουμπου;

Επίσης πεινάω τραγικά....πιστεύω ότι κιλά δεν πήρα θα τα πάρω όλα τελευταίες βδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Τα μωρά σας πόσο κινητικά είναι; εμένα πραγματικά δεν σταματάει. Απο τη 1 η ωρα έχω ξαπλώσει και δεν σταματάει να κλωτσάει. Ποτέ δεν κοιμάται αυτή η μπουμπου;

Και μένα το ίδιο κουνιέται πάρα πολύ, ειδικά όταν ξαπλώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα θυμαται να κανει παρτυ κυριως το απογευμα κ το βραδυ....  τν μερα κλωτσαει σε νορμαλ κατασταση,αφου παρακαλαω ν μν εχει κ οταν βγει τ προγραμμα π εχει στην κοιλια μ..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...