Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια κ πάλι! Γύρισα από το γιατρό. 3400 η μπέμπα. Μεγαλώνει πυρετωδώς να δω που θα φτάσει. Έχει πάρει θέση αλλά δεν έχει εμπεδωθεί στη λεκάνη κι αυτό με αγχώνει λίγο αν θα τα καταφέρει να μπει η αν θα μεγαλώσει πολύ. Ο γιατρός βέβαια μου είπε να μην ανησυχώ και οτι με τον ένα ή τον αλλο τρόπο θα γίνει το καλύτερο για μένα κ το μωρό. Να περπατάω μου είπε ήπια και βλέπουμε. Αύριο 37 εβδομάδων ακριβώς. Ευτυχώς δεν έχει καμμιά περιτυλιξη με το λώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Love1988 μπραβο μπραβο στα κοριτσια μου...!!!    αχ εμεις 35+2 σμρ, κ εχουμε γιατρο τν δευτερα...υπολογιζω ν εχουμε φτασει τ 2500κιλα....  ανυπομονωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988 μην αε αγχώνει τ βάρος τ μωρου για την εμπέδωση. Οι υπέρηχοι συνήθως έχουν μια απόκλιση άλλα κ πάλι μια χαρά είναι τ μωρο σου στα φυσιολογικά.

Εγώ είμαι ψηλή με ανοιχτή λεκάνη κ τ μωρο μ ήταν μόλις 2590. Όρθια π λέει ο λόγος έπρεπε να τ γεννήσω άλλα δ είχε εμπεδωθεί σωστά. Οπότε μετά από πάρα πολλές ώρες κ καμία πιθανότητα να γεννήσω φυσιολογικά γέννησα με καισαρική. 

Όλα πιθανότητες είναι. Περπάτημα κ σκάλες βοηθάνε. Επίσης τα καθίσματα. Θεωρητικά έχεις μέρες μπροστά σου για να εμπεδωθεί η μπουμπού σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μια φιλη μου λεει πως ο γιατρος της ελεγε πως κ η ελευθερη επαφη βοηθαει πολυ,λογω μιας ουσιας π εχει τ σπερμα τ αντρα....    αντε ν μπω στο μηνα μ ν ανεβοκατεβαινω τς σκαλες μας..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βοηθάνε τις θέλουμε τις ελεύθερες επαφές μετά τη 37η βδομάδα. Για καλύτερη εμπέδωση τα προηγ. Το σπέρμα όντως έχει μια ουσία π προκαλεί συσπάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να συνέλθω. Τελικά κάναμε καισαρική.  Δυστυχώς δεν κατάφερα να ζήσω την υπέροχη εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού.  Από τις 12 τα μεσάνυχτα που σπασαν τα νερά μέχρι τις 2 το μεσημέρι δεν είχα καμία διαστολή και το μωρό ήταν πολύ ψηλά. Ο γιατρός δε μπορουσε να περιμένει άλλο με σπασμένα νερά.  Δεν ένιωσα κανένα πόνο με την επισκληριδιο.  Τελικά γεννήθηκε ο μικρός μου 3.4 κιλά 56 εκατοστα.  Είναι υγιείς και τον θηλασα. Τώρα κοιμάται.  Είναι μαγικό το συναίσθημα! Τα γράφω και κλαίω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini να σου ζήσει! Να τον χαίρεσαι και μόνο χαρές!!!! Περαστικά στη μανούλα και γρήγορη ανάρρωση :) ρουφάω το ποστ σου να ηρεμήσει τους φοβουσ μου :):):) 

οταν συνέλθεις περιέγραψε μας την εμπειρία , όπως επίσης που γέννησες; ήταν ο άντρας σου μέσα; 

φιλακια στα πατουσακια σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να συνέλθω. Τελικά κάναμε καισαρική.  Δυστυχώς δεν κατάφερα να ζήσω την υπέροχη εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού.  Από τις 12 τα μεσάνυχτα που σπασαν τα νερά μέχρι τις 2 το μεσημέρι δεν είχα καμία διαστολή και το μωρό ήταν πολύ ψηλά. Ο γιατρός δε μπορουσε να περιμένει άλλο με σπασμένα νερά.  Δεν ένιωσα κανένα πόνο με την επισκληριδιο.  Τελικά γεννήθηκε ο μικρός μου 3.4 κιλά 56 εκατοστα.  Είναι υγιείς και τον θηλασα. Τώρα κοιμάται.  Είναι μαγικό το συναίσθημα! Τα γράφω και κλαίω... 

Αχ κοριτσακι μου!! Εδω εγω συγκινουμαι..!

Χαραξε ολες τις πρωτες σας εικονες μεσα σου γιατι κυλαν πολυ γρηγορα οι πρωτες ημερες..!

Οσο για την καισαρικη, την χρησιμοποιησες οπως επρεπε!! Αυτος εινσι ο λογος που υπαρχει..!

Το μωρακι σου ειναι μια χαρα κ αυτο εχει σημασια..!

Ευχομαι καθε ευτυχια σε'σενα κ τον αντρα σου, να χαρειτε το παιδακι σας, να γινετε υπεροχοι γονεις (που θα γινετε) κ μονο γελια απο εδω κ περα!!

Καλη δυναμη τις πρωτες δυσκολες ημερες Linaki μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini μου να σ ζήσει ο παιδαρος! Γερό κ καλοτυχο να είναι! 

Όσο για την καισαρική σε καταλαβαίνω απόλυτα άλλα πάνω από όλα έχει σημασία μαμά κ μωρο να είναι καλα! Αλλά κ έστω κ ετσι δ τα ένιωθες όλα; τ μωρο π βγήκε κτλ; γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κ σε λίγες μέρες θα επανελθεις πλήρως! Όσο μπορείς να περπατάς, φαντάζομαι θα στο είπε κ ο γιατρός σου. 

Αυτες οι πρώτες στίγμα είναι μοναδικές! Ότι καλύτερο σ εύχομαι! Σήμερα γίνατε 3! Κάθε ευτυχία στο σπιτι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini να σ ζησει αγαπουλα μ..!!! γερο κ τυχερο τ παιδακι σ....  πηρες αγκαλια τ μωρο σου.. κ γ τν καισαρικη ν μν στεναχωριεσαι ηταν η καλυτερη επιλογη γ εσενα κ τ παιδακι σ... αχ κοριτσια αντε μ τ καλο κ οι υπολοιπες ν ζησουμε αυτο τ υπεροχο συναισθημα τς γενναςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini να σας ζήσει! Έτσι ακριβώς είχα καταλήξει κ εγώ σε καισαρική στο πρώτο μου παιδακι. Καλή ανάρρωση κ με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini είσαι μανούλα πια! :-) να σου ζήσει να περάσετε μια υπέροχη ζωή μαζί να είστε παντα γεροί κ ευτυχισμένοι! Είμαι συγκινημένη σαν να σε ξέρω!

Κορίτσια νιώθω πολυ περιεργα! Νιώθω απίστευτη ανυπομονησία σαν να αργεί πολύ και έχουν μείνει πιο λίγο από 20 μέρες. Μετά θα γυρίσω σπίτι με το δικό μου μωράκι. Αυτό που περίμενα χρόνια. Την κόρη μου..δεν μπορεί να το χωρέσει το μυαλό μου. Είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού πολύ. Μετά σκέφτομαι. Και αν είναι καισαρική τι έγινε; Να είναι γερή αυτό θελω μόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κοριτσαρα μου τωρα αρχιζει ενα υπέροχο ταξιδι!!!!!κ.δεν εχει καμια σημασια.ξ καισαρική ...σημασια.εχει εσυ κ.το μωρο....απο τη στιγμη που είστε καλα....αυτο φτανει....τι ωραια που ακουσαμε τα πρωτα γεννητούρια με το.καλο.κ.οι υπολοιπες.....εγω ειμαι.απο τις τελευταιες εκτος απροοπτου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marytina είπε:

Όχι εγώ είμαι στο ΜΗΤΈΡΑ. Υπάρχει άλλη κοπέλα για ΜΗΤΈΡΑ;

Μαριτινα μου κ γω μητερα γενναω αλλα εσυ θα γεννησεις πρωτη!!!!μπαινω 32 κ περιμενω κ γω αγορακιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

@Lini Να σου ζήσει κοπέλα μου, γέρος και καλότυχος να είναι!!! 

 

@Rosemary Γιατί αγχώθηκες??? 

Αγχωθηκα οτι μπορει να γεννησω απο στιγμη σε στιγμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τι κάνετε?? Εμείς μόλις γυρίσαμε από το γιατρό 2500 κιλά η μπεμπα 3000 υπολογίζει ο γιατρός τελικό βάρος. Δευτέρα μπαίνω στο μήνα μου. Τρίτη έχουμε πάλι ραντεβού θα μπουμε σε καρδιοτοκογραφο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

Γεια σας τι κάνετε?? Εμείς μόλις γυρίσαμε από το γιατρό 2500 κιλά η μπεμπα 3000 υπολογίζει ο γιατρός τελικό βάρος. Δευτέρα μπαίνω στο μήνα μου. Τρίτη έχουμε πάλι ραντεβού θα μπουμε σε καρδιοτοκογραφο. 

Ερχεται κ η σειρα σου λοιπον!! Νομιζω 3 κιλα, ειναι το ιδανικο!! Εγω υπολογιζω να φτασει 3,5 κ σεφτομαι που θα χορεσει να βγει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lini να σου ζήσει η μπέμπα! Όσο για την καισαρική, σημασία έχει να έρθει στον κόσμο ένα υγιές μωρό! Στο δεύτερο μπορεί να πας φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ερχεται κ η σειρα σου λοιπον!! Νομιζω 3 κιλα, ειναι το ιδανικο!! Εγω υπολογιζω να φτασει 3,5 κ σεφτομαι που θα χορεσει να βγει???

Ναι κ ο γιατρός από ότι μου είπε, είναι καλό βάρος για να μην ταλαιπωρηθω, ούτε μικρό μωρό ούτε κ μεγάλο. Κοντευουμε σιγά σιγά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Marytina είπε:

Όλες κοριτσακια εχετε; μόνο εγώ και η stelvan έχουμε αγορακια; :)

Τυχερα θα ειναι τα δικα σας!! Θα περιτριγυριζονται απο γυναικες!!

Παντως οντως, μονο για κοριτσακια ακουω... Τι εχει συμβει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταστείτε ότι ο γιατρός μου έχει 10 κοπέλες που έχουν τελική ημερομηνία πάνω κάτω αρχές Μαρτίου λοιπόν οι 9 από τις 10 περιμένουμε κοριτσακι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...