Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

@Rosemary οι καούρες ήταν το 2ο χειρότερο που είχα μετά τους εμετούς... Αλλά καούρες όχι αστεία νόμιζα ότι έπινα όπως λες οξύ.... Αυτό κράτησε 8ο 9ο σε τεράστιο βαθμό... Έκανα μια κόρη με τόσο μαλλί που πιαναμε  κοτσίδες... Πυκνό δε φαινόταν Τ κεφάλι της ακόμα και τώρα έχουμε Πολυυυυ υυυ μαλλί σγουρό. Πολλοί λένε ότι οι καούρες είναι πολύ χάλια όταν το παιδί έχει μαλλιά... Σε λίγο θα μάθεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Για πες το βιβλιοοοοοοο :) 

θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα μαζι με την φωτο του υπερηχου!! Εχει τελεια ωιβλια αυτο κ για τον θηλασμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερααα!! 

Κ εμεις σμρ 35 ακριβως,αρα @Maria6390 ειμαστε σχεδον μαζι...

καουρες φουλ,πονοι στην πλατη αλλα κανω υπομονη...  αντε κοριτσια κοντευουμεεε!!! 

Εγω τν βαλιτσα μ τν εχω ηδη ετοιμη γτ ο γιατρος μας ειπε τν τελευταια φορα π μας ειδε πως η μπεμπα μ βιαζεται...

αντε ν δουμε... ανυπομονωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... έπαθα γαστρεντερίτιδα ☹

Έλεος δλδ... Και να πω δεν προσέχω.  3 μέρες τα είδα ολα και μπαίνω στην 38η εβδομάδα.  Γαστρεντερίτιδα και καουρες... Αλλά άντε λέω έμεινε η ουρά κάνω υπομονή λίγες μέρες έμειναν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετοιμαστείτε κορίτσια γιατι θα μας κανουν καμμια έκπληξη και θα τρέχουμε!!!! Εγω σχεδόν έτοιμη την εχω αλλα ολο κ κατι λειπει...χθες παρρηγγειλα κ τα πράγματα του φαρμακείου απο ίντερνετ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια... έπαθα γαστρεντερίτιδα ☹

Έλεος δλδ... Και να πω δεν προσέχω.  3 μέρες τα είδα ολα και μπαίνω στην 38η εβδομάδα.  Γαστρεντερίτιδα και καουρες... Αλλά άντε λέω έμεινε η ουρά κάνω υπομονή λίγες μέρες έμειναν.

 

Ωχ περαστικά κοπελα μου! Υπομονη εισαι πιο κοντα απο ολες μας! Με το καλο! :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 Ναι μαζί είμαστε!!! Εγώ έχω κάτι καούρες που κ που αλλά γενικά είμαι καλά λες και δεν είμαι έγκυος ένα πράγμα αφού αν δεν κλωτσούσε η μικρή δε θα υπήρχε διαφορά με πριν. Δεν έχω πάρει ούτε κιλά, 5 μόνο και δεν προσέχω καθόλου η αλήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια... έπαθα γαστρεντερίτιδα ☹

Έλεος δλδ... Και να πω δεν προσέχω.  3 μέρες τα είδα ολα και μπαίνω στην 38η εβδομάδα.  Γαστρεντερίτιδα και καουρες... Αλλά άντε λέω έμεινε η ουρά κάνω υπομονή λίγες μέρες έμειναν.

 

Ωχ, περαστικα Liaki..

Τι εγινε ρε κοριτσια?? Τι παθαμε ξαφνικα?Εμενα ο αντρας μου ειναι απο χθες με πυρετο κ φοβαμαι μην κολλησω.. Με γκαντεμιασα οτι ειμαι τελεια κ χωρις συμπτωματα κ τωρα οι καουρες ειναι φριχτες. Μα ουτε ενα μανταρινι δεν μπορω να φαω χωρις να με θερισει..

Εχετε αγχωθει καθολου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

@katerinant95 Ναι μαζί είμαστε!!! Εγώ έχω κάτι καούρες που κ που αλλά γενικά είμαι καλά λες και δεν είμαι έγκυος ένα πράγμα αφού αν δεν κλωτσούσε η μικρή δε θα υπήρχε διαφορά με πριν. Δεν έχω πάρει ούτε κιλά, 5 μόνο και δεν προσέχω καθόλου η αλήθεια. 

5 κιλααααα???? ????

Μα πως γινεται αυτο?? Θα τρελαθω.. Χοντρικα 1 κιλο η μητρα, 3 το μωρο, 1 ο πλακουντας, 1 το αμνιακο, 1 τα βυζια.... Να τα 7!!! Κ εκνσι κ αλλα... Το αιμα που διπλασιαζεται κλπ..

Εσυ παιδι μου ειναι σαν να εχασες!! Θα βγεις στυλακι!!

Κοριτσια, εγω εκει που ημουν στα 10 πηγα 12. Δεν ξερω τι συνεβει-τρωω κ λιγοτερο.. 71!!! Μου αρεσει που δεν ειχα δει ποτε το 6 μπροστα στην ζυγαρια.. Ελπιζω να μην παρω αλλα... Γιατρος μου ειπε με τα βιας αλλο 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

5 κιλααααα???? ????

Μα πως γινεται αυτο?? Θα τρελαθω.. Χοντρικα 1 κιλο η μητρα, 3 το μωρο, 1 ο πλακουντας, 1 το αμνιακο, 1 τα βυζια.... Να τα 7!!! Κ εκνσι κ αλλα... Το αιμα που διπλασιαζεται κλπ..

Εσυ παιδι μου ειναι σαν να εχασες!! Θα βγεις στυλακι!!

Κοριτσια, εγω εκει που ημουν στα 10 πηγα 12. Δεν ξερω τι συνεβει-τρωω κ λιγοτερο.. 71!!! Μου αρεσει που δεν ειχα δει ποτε το 6 μπροστα στην ζυγαρια.. Ελπιζω να μην παρω αλλα... Γιατρος μου ειπε με τα βιας αλλο 1.

Στην αρχή είχα εμετούς και έχασα κιλά, άσε που είχα ξεκινήσει με αρκετά παραπάνω. Δούλευα και το καλοκαίρι η αλήθεια οπότε δεν πήρα καθόλου. Απλά δεν πεινάω πεινούσα πολύ περισσότερο πριν μείνω έγκυος δε ξέρω πως γίνεται, και να φανταστείς το μωρό είναι μεγαλουτσικο ? Είμαι απλά τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

@katerinant95 Ναι μαζί είμαστε!!! Εγώ έχω κάτι καούρες που κ που αλλά γενικά είμαι καλά λες και δεν είμαι έγκυος ένα πράγμα αφού αν δεν κλωτσούσε η μικρή δε θα υπήρχε διαφορά με πριν. Δεν έχω πάρει ούτε κιλά, 5 μόνο και δεν προσέχω καθόλου η αλήθεια. 

@Maria6390 Τυχερηηηηηη!!!!

@Lini Παρασττικα σ αγαπουλα,θ περασει συντομα..

καλημερα κοριτσια μ!!!

σμρ γ καποιο λογο ξυπνησα ευδιαθετη παρα τ γεγονος πως τ βραδυ ηταν πολυ δυσκολο...

δν ξερω γ εσας αλλα εγω πολλα βραδια ξεπερνω κ τν φωσκολο σ σεναριο...ο γιατρος μ ειπε πως ειναι φυσιολογιξο κ πως ειναι λογω αγχους... 

ωστοσο τ πρωι ξυπνησα κ ηταν λες κ βγηκα απο τ μπανιο σ ολο τ σωμα μ,γτ λετε τοσο πολυ; κ αλλες φορες ιδρωνα αλλα οχι τοσο πολυ..αφου κ τ εσωρουχο κ η μπλουζα ηταν βρεγμενα,τ αλλαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

5 κιλααααα???? ????

Μα πως γινεται αυτο?? Θα τρελαθω.. Χοντρικα 1 κιλο η μητρα, 3 το μωρο, 1 ο πλακουντας, 1 το αμνιακο, 1 τα βυζια.... Να τα 7!!! Κ εκνσι κ αλλα... Το αιμα που διπλασιαζεται κλπ..

Εσυ παιδι μου ειναι σαν να εχασες!! Θα βγεις στυλακι!!

Κοριτσια, εγω εκει που ημουν στα 10 πηγα 12. Δεν ξερω τι συνεβει-τρωω κ λιγοτερο.. 71!!! Μου αρεσει που δεν ειχα δει ποτε το 6 μπροστα στην ζυγαρια.. Ελπιζω να μην παρω αλλα... Γιατρος μου ειπε με τα βιας αλλο 1.

κλαιω με τα βυζια αληθεια! αχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εφίδρωση είναι εντελώς φυσιολογική.  Καλά τα σενάρια το βράδυ ακόμη και στα όνειρά μου με στοιχειωνουν!!! Προχθές έβλεπα έναν εφιάλτη έναν αετό που έκλεβε μωρά... ??? όλα είναι θέμα άγχους!

Παραδόξως με 3 μέρες γαστρεντερίτιδα... πήρα 1 κιλό! Αυτό θα μάθω σήμερα τι σημαίνει!!!! Που θα τον ζυγισουμε! 

Εν τω μεταξύ εχθές ψώνισα ένα φόρεμα... Για να φτιάξει η διάθεσή μου! Και δεν ήταν εγκυμοσύνης! 

Σε γενικές γραμμές κορίτσια κιλά δεν πήραμε.  Τώρα 10 και 12... Δεν τα λες κιλά! Δλδ άλλες τι να πουν με 20 και 30 κιλα; και εδώ που τα λέμε... μια ζωή προσέχουμε, ας υπάρχει και μια περίοδο στη ζωή μας που θα απολαύσουμε και το κάτι παραπάνω! 

Κορίτσια το σημαντικότερο είναι ότι φτάσαμε στο τέλος με εμβριακια που είναι καλά σύμφωνα με τις εξετάσεις τους και εμείς είμαστε επίσης καλά.  Χωρίς προεκλαμψιες, σάκχαρο κτλ κτλ. 

Εν τω μεταξύ ήθελα να ρωτήσω όλες κοριτσάκια εχετε;;;;? Για τις 3 κοπέλες που μιλάμε συχνά το ξέρω love katerina rosemary ... maria??? Κ εσυ; θα αρχίσω να ζηλεύω δλδ. 

Σας φιλώ όλες!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Δόξα το Θεό όλα δείχνουν πως τα μωρα μας είναι καλά! Ναι κοριτσάκια έχουμε οι πιο πολλές. Μάλλον θα είναι η χρονιά τους. Αύριο έχω γιατρό και περιμένω να μάθω τα νέα της μπέμπας. 

Εγώ κορίτσια σημερα κοιμηθηκα δυσκολα. Δεν μπορω να γυρίσω κ ολο παω τουαλέτα. Σιδερωσα τωρα το πρωί κ κουραστηκα κ παλι ξαπλωσα..αντε να περασουν οι μερες αρχίζω κ ανυπομονώ πολύ. Πολυ αγχος βέβαια αλλα κ ανυπομονησία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ εγώ κοριτσάκι έχω!!! 

 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??? Εγώ το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου, σε όποιο πλευρό κ αν γύριζα με κλωτσούσε η μικρή. Πρέπει να κοιμήθηκα 2 ώρες το πολύ αλλά έχω ξυπνήσει με απίστευτη ενέργεια από το πρωί κάνω δουλειές δεν έχω σταματήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα τελικα εμεις οι γυναικες ειμαστε πολυ ανυπομονες...απο την κοιλια τς μαμας μας ακομη....χαχαχαχ    

αχ αντε ν ερθουν... εγω παντωσ θ μπω στην κατηγορια 20+ κιλα...... αλλα μ λενε πως θ τ χασω....  κ μ ειπαν πως απο τ μαιευτηριο θ φυγουμε σιγουρα 5-6 κιλα λιγοτερα....   ε μετα μ λιγη διατροφη κ λιγη ασκηση θ γινουμε οπως πριν....   αντε ν ερθουν......!!!  ποσο σας ζηλευω ,εμεις γιατρο εχουμε 12/2.... σε μια ολοκληρη εβδομαδα...  εγω κ η μαρια μειναμε τελευταιες,αλλα να κ εμεις σ ουτε εβδομαδα μπαινουμε στην τελικη ευθεια...   κοντευουμε ν φαμε κ τν ουρα κοριτσια μου..χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ενα πόνο χαμηλα στον τραχηλο περίπου σαν πιεση δεν ξερω πως να το πω δυσκολευομαι κ να περπατησω σημερα κ ξάπλωσα πάλι. Ξαπλωμενη δεν με ποναει; τι να ειναι; λετε να πήρε θεση; αυριο θα ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria6390 είπε:

Ναι κ εγώ κοριτσάκι έχω!!! 

 

Καλημέρα κορίτσια πως είστε??? Εγώ το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου, σε όποιο πλευρό κ αν γύριζα με κλωτσούσε η μικρή. Πρέπει να κοιμήθηκα 2 ώρες το πολύ αλλά έχω ξυπνήσει με απίστευτη ενέργεια από το πρωί κάνω δουλειές δεν έχω σταματήσει. 

Κι εγώ με όρεξη σηκωθηκα επλυνα, σιδερωσα κ τώρα εχω αυτόν τον πονο. Ίσως να κουράστηκα..

@katerinant95 κι εγω τα βραδια ιδρωνω ζεσταινομαι πολύ καποιες φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια έχω ενα πόνο χαμηλα στον τραχηλο περίπου σαν πιεση δεν ξερω πως να το πω δυσκολευομαι κ να περπατησω σημερα κ ξάπλωσα πάλι. Ξαπλωμενη δεν με ποναει; τι να ειναι; λετε να πήρε θεση; αυριο θα ξέρω.

Μπορεί να έχει εμπεδωθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως ν πηρε... ισως ν ειναι κ απο τν κουραση..ξαπλωσε ξεκουρασου...  αχ τ τραβαμε γ τ παιδια μας...;! 

Εγω σουβλιες νιωθω καπου καπου εκει κατω..κουρασμενη ή οχι..

ακομη μια απορια π εχω,τ μπεμπακι μ εχει 2-3μερες π κανει κτ σαν μπουρμπουλιθρες..πως κανουμε εμεις μ τ αναψυκτικο κ τ καλαμακι..

ν παρω τ γιατρο λετε;

@Lini μου πως θ καταλαβουμε αν εχει εμπεδωθει ή αν απλα εχει παρει θεση;!

εννοω εκτος απο τ ν μας τ πει ο γιατρος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Μπορεί να έχει εμπεδωθεί!

Μακάρι αλλά δεν το νομίζω..Εγώ ακόμα ψηλά τη νιώθω..τωρα μακαρι να κάνω κ λαθος θα μαθω αύριο..

@katerinant95 αυτο που λες σαν μπουρμπουληθρες δεν ξέρω τι είναι..ισως ομως να έχει μεγαλώσει η μπεμπουλα κ να κανει πιο λίγες κινήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερει καμία σας τι σημαίνουν οι κράμπες σαν αυτές τις περιόδου??? Δεν πονάω υπερβολικά απλά κάτι ενοχλησεις όπως ακριβώς όταν περιμένω περίοδο. Ραντεβού με το γιατρό μου έχω σε δύο μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maria6390 είπε:

Ξερει καμία σας τι σημαίνουν οι κράμπες σαν αυτές τις περιόδου??? Δεν πονάω υπερβολικά απλά κάτι ενοχλησεις όπως ακριβώς όταν περιμένω περίοδο. Ραντεβού με το γιατρό μου έχω σε δύο μέρες. 

Μαρακι, το πιο πιθανο ειναι πως ειναι συσπασεις αυτες. Στα μαθηματα μας ειπαν οτι ετσι μοιαζουν στγν αρχη κ οι ωδινες.

Αν τις εχει συχνα κ με σταθερο ρυθμο, παρε τηλ τον γιατρο σου. Αλλιως ειναι φυσιολογικες οι συσπασεις προλ'αυτα μετεφερετο στον γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Κορίτσια έχω ενα πόνο χαμηλα στον τραχηλο περίπου σαν πιεση δεν ξερω πως να το πω δυσκολευομαι κ να περπατησω σημερα κ ξάπλωσα πάλι. Ξαπλωμενη δεν με ποναει; τι να ειναι; λετε να πήρε θεση; αυριο θα ξέρω.

Αυτον τον πονο τον νιωθεις εσωτερικα ή σαν να σε ποναει το κρεας ή καποιος μυς κοντα στα χειλη κ γενικα την ηβικη περιοχη? Εγωωειχα τετοιους πονους κ μου ειπαν πως ειναι καποιοι συνδεσμοι.

Νομιζω οτι πλεον ολοι οι πονοι θα μας φαινονται υποπτοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μπεμπουλα μ κουνιεται αρκετα..χερια ποδια κ τ σωματακι τς τ καταλαβαινω..κ νμζω δλδ αν δν κανω λαθος,νιωθω κ οταν γυρναει τ κεφαλι τς δεξια αριστερα εκει κατω... 

αλλα αυτο μ τς μπουρμπουλιθρες δν τ καταλαβαινω...λετε ν εχει αερια; χαχαχχα

Παντως εγω οταν εχω αυτα τ πονακια/σουβλιες ειναι κοντα στο κοκαλο,δλδ ετσι τ νιωθω,κ οχι σαν καποιο μυικο επιφανειακο πονο...ο γιατρος μ ειπε πως ειναι φυσιολογικα πονακια επειδη ανοιγουμε...

οταν ομως νιωθω πονους περιοδου σ τακτα διαστηματα ή μ ιδια συχνοτητα ή ν πετρωνει η κοιμια μ ειπε ν τν παρω αμεσως τηλεφωνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Είχα θέμα και εγω με προλακτινη άλλοι λένε εμποδιζει στην σύλληψη άλλοι λένε όχι από την δικιά μου εμπειρία θα πω εμποδίζει… η αγωγή που σου έδωσε 2 χάπια την εβδομάδα ήταν μεγάλη έπρεπε με πιο μικρή δόση κάνετε επανέλεγχο και αν δεν είχε αποτελέσματα τότε αυξάνουν την δόση σιγά σιγά.. αυτά ξέρω εγω από την δίκη μου εμπειρία  τωρα όσο για τους γιατρους αυτό γινόταν και θα γίνετε πάντα,υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν τι τους γίνετε και κοιτάνε να αρπάξουν και κάποιοι καλοί γιατροί μου προσπαθούν να βοηθήσουν πρέπει να έχουμε και μια άλφα αντίληψη μην καταπίνουμε αμάσητο ότι μας πασάρουν  Καλά εκανες και πήρες δεύτερη γνωμη και αν χρειαστεί και τριτη να πας ☺️
    • Ελπίζω να μην φτάσετε μέχρι την ρήξη κορίτσι μου θα είναι δύσκολο για όλους σας κάτι τέτοιο 
    • Από τιμές πάνω κάτω ο Ενδοκρινολογος τα ίδια μας έδωσε 120 μετά το φαγητό και το νηστείας κάτω από 95 εμένα τώρα τα είπε ο γυναικολογος αυτά γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν πήρε θέση για το ζαχαρο αλλά επειδή είχα θεματάκι και στη πρώτη και το μωρο γεννήθηκε με καλά κιλά το αμνιακό ήταν φυσιολογικό και εγω δεν πήρα πολύ βαρος 12,5 κιλά ούτε είχα παραπανίσια κιλά όταν άρχισε η εγκυμοσύνη τώρα σε αυτήν είπε και λίγο πιο πανω πηγαίνεις μια στο τόσο δεν πειράζει μόνο να μην τρώω κάθε μέρα γλυκά μου λέει πες πχ κάθε Σάββατο θα τρώω ένα παγωτο και τέλος  εμενα το Μηχανάκι μου με τις μετρησεις από την μικροβιολογικό είναι ότι να ναι είχε 16 μονάδες διαφορά πάνω το μηχανάκι από το μικροβιολογικό εχτές πήγα έκανα πάλι εξετάσεις να δω τι θα με στείλουν σήμερα  Αλλά τώρα αλλαξα γυναικολόγο όποτε ο καινούργιος δεν ξέρω τι γνωμη έχει για το ζαχαρο περιμενει την καμπύλη μου 😬
    • Καλημέρα κορίτσια! Ήθελα λίγο την γνώμη σας, σε όσες έχετε γεννήσει. Πριν μείνω έγκυος είχα θετικό τεστ ωορρηξίας 14-15η μέρα. Είχα βέβαια κ πολύ έντονα συμπτώματα, πονάκια και αίμα την ημέρα της ωορρηξίας, οπότε την καταλάβαινα. Τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μετά την γεννά κ είμαι 16η μέρα κ δεν έχω νιώσει τίποτα. Έκανα κ τεστ ψηφιακό που έχω κ η γραμμή είναι τρομερά άχνη. Δεν το ρωτάω για να προσπαθήσουμε, αλλά κυρίως για να δω αν υπάρχει περίπτωση να «χάλασε» ο κύκλος μου. Επίσης, ενώ είχα έντονη ροή για 5-6 μέρες, αυτήν την φορά ήταν 4 μέρες. Αλλάζει δλδ ο κύκλος μετά από γέννα;
    • ραφ μου μιλάμε για 2 εντελώς διαφορετικές γνώμες..εκεί τσαντίζομαι δηλ..μιλάμε για εικόνα σε υπέρηχο, ούτε καν για υποκειμενική άποψη σε καποιες εξετάσεις..τι να πω.. Η προλακτίνη μου είναι γύρω στο 45-50..έχω κάνει με τον ενδοκρινολόγο και μια πιο ειδική εξέταση που ονομάζεται μακροπρολακτίνη και από αυτό ουσιαστικά μου είχε πει ότι ακομη και που είναι ανεβασμένη δεν με επηρεάζει κάπου..πήρα ντοστινεξ 2 φορες την εβδομαδα για 3 μήνες, μετά το διέκοψα και σε επανέλεγχο μετά από 2 μήνες είδαμε ότι είχε ανέβει ξανά..έκανα και μαγνητική και ήταν καθαρή! Τώρα παίρνω μισο χάπι την εβδομάδα γιατί είχα παρατηρήσει μια μείωση στη ροή της περιόδου και είπαμε μήπως παίζει ρόλο η προλακτίνη..και ο ενδοκρινολόγος παντως και η νεα γυναικολόγος μου είπαν ότι δεν επηρεάζει την σύλληψη στην περίπτωση μου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...