Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love1988 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε; εμείς σήμερα ειχαμε το ραντεβού μας στο γιατρό μας. Η μπέμπα μας είναι 2170 :-) Αύριο μπαίνω στην 34 βδομάδα. Όλα είναι καλά δόξα το Θεό και μου έδωσε να κάνω και δυο ενέσεις για τα πνευμονακια σε περιπτωση προωροτητας. Κιλά δεν πήρα κανένα αυτό το μήνα ευτυχώς. Πρόσεχα βέβαια πολύ! Θα ξαναπάω σε 15 μερουλες :-)

  ΕΕΕΕΕΕ!!! Κι εμεις σημερα καναμε το doppler!! Ειμαστε 1800 γρ-32η βδομαδα!! Ολα καλα με λιγο πιο ωριμο πλακουντα..! Οι μετρησεις ολες πολυ καλες!!

   Μπραβο για τα κιλα!! Αντε, πλησιαζουμε..! Εχεις δειγμα προωροτητας?

   Σε εχει πιασει καθολου ανυπομονησια?? Εγω μερικες φορες ξυπναω χαραματα, κοιταω διπλα στο κρεματι μου κ σκεφτομαι οτι σε λιγες βδομαδες θα βλεπω την εικονα του μωρου μου σε εκεινη την θεση!! ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΩ!!!

   Εισαι ετοιμη για τη μεγαλη ημερα?? Εγω αυτες τις μερες θα παρω συσταριερα κ θα πλυνω-σιδερωσω τα ρουχα της μικρης..! Δεν εχω καλαθουνα κ σκεφτομαι.....να παρω....να μην παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι κανένα προωροτητας ο τραχηλος μου ειναι παρα πολυ κλειστός 4,5 εκατοστά!!! Όμως θέλει να είμαστε σίγουροι γι αυτο θα κανω τις ενέσεις. Έχω πολυ ανυπομονησία αν και μου αρεσει κ τωρα που ειμαι έγκυος :-) αλλα ανυπομονω να την δω. Σήμερα που την ειδαμε ειδαμε οτι εχει φουσκωτα μαγουλακια. Είχε πολυ πλάκα :-)

Εγω πήρα τριπλό καροτσι οπότε θα την βαλω στο πορτ μπεμπέ για αρχή. Χαίρομαι που οι μετρήσεις σου είναι πολύ καλές και τα κιλά του είναι τέλεια :-)

Εγω τα σιδερωσα τα ρουχαλακια αλλα ακόμα δεν εχω ολοκληρώσει τη βαλίτσα μου! Αν είμαι έτοιμη για τη μεγάλη μέρα? Νομίζω πως ναι αλλά θέλω να είναι στην ώρα της και να μην βιαστεί! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!! Ολα στην ωρα τους!! Εγω βαλιτσα δεν εχω κανει, απλα τα εχω αγορασει..

   4,5 εκατοσταααα??? :shock::shock::shock: Ζηλευω!!

   Φουσκωτα μαγουλακια ε??? Τελειααα!! Εμας ειχε πολυ-πολυ ζουμερα χειλη (σαν να ειναι μαυρακι) κ φαρδουλη μυτουλα!! Λιωνω με την φωτογραφια!!

  Καλη συνεχεια λοιπον!!

   Υ.Γ. Περιμενουμε νεα κ απο τις αλλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπεραααα!!!

θα πω τν αληθεια μου πως πεθαινω απο τν ζηλια!!!

θελω κ εγω ν τν δω,μετραω ν φτασουν οι μερες ν παμε στο γιατρο...σμρ ειμαι 32 εβδομαδες ακριβως.. τ πραγματα τ εχω ολα ετοιμα κ τν βαλιτσα μ πλεον...εκτος τς συρταριερας..

ανυπομονω πολυυυ!!! Εμεις μαλλον παμε μ καισαρικη λογω τ πλακουντα,αλλα θ μαθουμε σιγουρα σ 10μερουλες περιπου  π θ παμε γ τ ντοπλερ..

τα μεχρι τωρα στοιχεια(????) δειχνουν πως περιμενω ενα  παιδακι π πηρε μυτη κ χειλη απο τν μανουλα τ!!! Ευχομαι ομως ν παρει τς ματαρες τς χαντρες τ μπαμπα τς!!!

γενικα η μπεμπουλα μ ειναι καλα...στις 28/12 ημασταν 1478γρ... ε φανταζομαι πως στο ντοπλερ(ενα μηνα περιπου μετα) θ εχει περασει τ 2κιλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Κ εγώ εδώ είμαι!!! 34 εβδομάδων + 3 ημερων. Την επόμενη εβδομάδα θα κανω τη βαλιτσα μου κ εγω με κάτι τελευταία ψώνια που έχω να κάνω... 

Σε 2 εβδομάδες θα πάω στο γιατρό όταν θα ειμαι πλέον στον 9ο... πονάει η πλάτη μου και γενικότερα δε βολεύομαι στον ύπνο... μερικές φορές πηγαίνω Κ στη δουλειά... βαριέμαι στο σπίτι.  Από κιλά σταθερά στα +8 (62 ήμουν 70 έφτασα) ο μικρός ήταν 2 κιλακια  τώρα δεν ξέρω πόσα είναι ακριβώς.  

Άντε κορίτσια.... πλησιάζει ο καιρός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερααα.....τ κανετε.? εγω χθες βραδυ μπηκα στο ιασω...δν ενιωθα πολυ εντονα τν μπεμπα μ κ ανησυχησα..εν τελει καναμε NST κ τλκ η μπεμπα ειναι μια χαρα αλλα διαπιστωσαμε πως εκανα συσπασεις χωρις να ποναω,δν τς καταλαβαινα καν....  τωρα παλι τελειως μα τελειως ξαπλα κ ελπιζουμε ν περασουν 3-5 εβδομαδες ακομη....  φοβηθηκα πολυ χθες.... ειπα παει γενναω..αλλα ευτυχως δν ειχε ορεξη τλκ ν βγει η μπεμπα μ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μη φοβασαι κατερινα μου αφου ειναι ολα καλα κάτσε ξαπλωμένη έμεινε πολύ λίγος καιρός. Σου έκαναν τις ενέσεις για τα πνευμονακια; επειδή λογικα θα γεννησεις πριν τις 40 βδομάδες. Εμένα μου είπε να της κανω προληπτικά. Έκανα τη μια χθες και σήμερα έχω την άλλη.

@Lini μπράβο έχεις πάρει πολύ λίγα κιλά :-)

Κοντεύει ο καιρός κορίτσια. Είμαι πολύ χαρούμενη αλλα έχω γίνει πολυ ευερεθιστη. Μπορεί να μου πουν κατι για πλάκα κι εγω τα παίρνω σοβαρά κ στεναχωριεμαι κ καμμια φορά. Μου περνάει μετα από λιγο κ καταλαβαίνω πως υπερβάλλω. Κορίτσια πως νιώθετε που σε λιγες βδομαδες θα πάμε στο νοσοκομείο και μετά θα γυρίσουμε με ενα ολοδικο μας πλασματακι; Με το δικό μας μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακαρι ν φτασουμε εστω μεχρι τς 35...

ωστοσο οχι γ τς ενεσεις δν μ ειπε κτ..θ τν ρωτησω ομως...

εγω ανυπομονω παρα πολυ!! Ενα ολοδικο μας μωρο..κτ π εμεις τ δημιουργησαμε μαζι μ τν ανθρωπο μας!! Αχ κοριτσια περασε ο καιρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησε για τις ενέσεις γιατί είναι πραγματικά πολύ βοηθητικές. Εγώ σήμερα έκανα τη δεύτερη και τελευταία δόση. Έτσουξε λιγο το φαρμακο αλλα εντάξει.Απλά για 3-4 μέρες δεν τρως αλατια και ζάχαρη. 

Καλά εμένα ο άντρας μου έχει ξεφύγει. Όλη την ώρα μου λέει. Πώς θα είναι αυτό το μωρό; Πώς θα μοιάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια..! Ολες καρδιοχτυπουμε λοιπον!!

Παντως εγω το πιστευετε οτι εκτος απο την κοιλια που με δυσκολευει λιγο οταν γυρναω πλευρο, δεν εχω κανενα αλλο ενοχλητικο συμπωμα..? Ουτε η πλατη μου ποναει, ουτε τραβηγματα ποια...τιποτα.. Ελαχιστες πλεον στιγμες εχω καουρα κ λιγο βηχα... Η κοιλια μου βεβαια ειναι αρκετα μικρη για 8ο μηνα.. Αλλα η μικρη μου απο κιλα ειναι μια χαρα!!

Lini, πως τα καταφερες τοσο καλα με τα κιλα ? 8 κιλα στην 35η βδομαδα??? ? αυτο ειναι κατορθωμα!! Ευγε!! Εγω ειμαι πλεον 69 κ εχω παρει ηδη στην 32η βδομαδα 10 κιλα. Ο γιατρος μου ειπε μεχρι 12.

Κοριτσια, ψαχνω να παρω σεντονακια κουνιας κ πετσετουλες μικρες για τον ποπο..! Εσεις απο που πηρατε-θα παρετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10; 8 κιλα;

χαχαχα κοριτσια μπραβο σε ολες σας... εγω ειμαι 32+2 κ εχω παρει ηδη 17....χαχαχαχα..

θα τν παρω σμρ ν τν ρωτησω σμρ γ τς ενεσεις...

σμρ ο αδερφος μ μ εφερε τ δωρα τς μικρης μ... αλλο ν τ σκεφτεσαι κ αλλο ν τ ζεις τλκ..ειναι υπεροχο..κ τ πιο μικρο σ φανταζει τ πιο τελειο!!!

αχ αντε ν ερθουν μ τ καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο γιος μου με θέλει αδύνατη... Αφού ότι και να φάω μου φέρνει καουρες... με αποτέλεσμα να τρώω σαν πουλακι για να μη με πιάσουν καουρες. 

@Rosemary Εγώ αυτά τα σελτεδακια και πάνες και πετσετες και οοοοολα αυτά τα πήρα από πολυκατάστημα με βρεφικά. Από εκεί που τα ψώνισα όλα δλδ... Ας έρθει με το καλό και ότι χρειαστεί το αγοράζουμε εκείνη στη στιγμή. 

Εγώ για τις ενεσουλες αυτές έχω ακούσει αλλά ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι.  Αφού @Love1988 μου δεν έχεις θέμα προωροτητας γιατι να τις κάνεις; πως βοηθούν τα πνευμόνια του μωρού; 

@katerinant95 έφτασες στη φάση που το νιώθεις λίγο... μεγάλωσε το κοριτσάκι σας Κ περιορίστηκε ο χώρος.... εμένα στις 35 εβδομάδες κάνει κάτι βαριές κινήσεις... πεταγετε ένα εξογκωμα... και τσουπ ξαναμπαίνει μέσα.  

?❤??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια ο γιος μου με θέλει αδύνατη... Αφού ότι και να φάω μου φέρνει καουρες... με αποτέλεσμα να τρώω σαν πουλακι για να μη με πιάσουν καουρες. 

@Rosemary Εγώ αυτά τα σελτεδακια και πάνες και πετσετες και οοοοολα αυτά τα πήρα από πολυκατάστημα με βρεφικά. Από εκεί που τα ψώνισα όλα δλδ... Ας έρθει με το καλό και ότι χρειαστεί το αγοράζουμε εκείνη στη στιγμή. 

Εγώ για τις ενεσουλες αυτές έχω ακούσει αλλά ο γιατρός μου δεν μου είπε κάτι.  Αφού @Love1988 μου δεν έχεις θέμα προωροτητας γιατι να τις κάνεις; πως βοηθούν τα πνευμόνια του μωρού; 

@katerinant95 έφτασες στη φάση που το νιώθεις λίγο... μεγάλωσε το κοριτσάκι σας Κ περιορίστηκε ο χώρος.... εμένα στις 35 εβδομάδες κάνει κάτι βαριές κινήσεις... πεταγετε ένα εξογκωμα... και τσουπ ξαναμπαίνει μέσα.  

?❤??? 

Love, κι εγω ειχα την ιδια απορρια με την Lini. Το λεω απο αποψη οτι η κορτιζονη, δεν ειναι κ απο τα πιο αθωα φαρμακα. Ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε οτι μονο αν φανει πως το μωρο ειναι σχεδον ετοιμο να βγει κ συσπαται η μητρα μου, η διασταλλει ο τραχηλος, μονο τοτε θα κανουμε.. Κ λιγες ημερες πριν τον τοκετο να κανουμε, αρκει.. Εμενα του γιατρου μου δεν του αρεσουν οι...."προωρες" καταστασεις κ συνεχεια με καθησυχαζει κ μου λεει αυστηρα πως αν κανω αυτα που μου λεει (κ ειναι πολυ αυστηρος), θα γεννησω στην ωρα μου!! Εκτος βεβαια απροοπτου με τον πλακουντα.

Εχω λυσσαξει για γλυκο... Μερικες φορες τρωω κανενα σοκολατακι ή φρυγανια με μαρμελαδα. Με το που γεννησω, θα παω στο κυλικειο κ θα φαω 1 ολοκληρη τουρτα με γευση μπισκοτο!!! Πωωωωωω!!! Δεν μπορωωωω...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μιλησα μ τν γιατρο κ μ ειπε πως δν θ κανουμε τς ενεσεις.... 

αν δουμε οτι συνεχιζονται οι συσπασεις θ παω στο νοσοκομειο κ θ βαλουμε τ φαρμακο γ τ πνευμονια τ ςμικρης μεσω ορου γ ν τ παρει αμεσως....  

αλλα ελπιζουμε πως θ μεινω στο κρεβατι κ θ φτασουμε ν μπω στο μηνα μ...ή εστω καμια 20 μερες ακομη ετσι ωστε ν εχω κλεισει τς 35 εβδομαδες....

σμρ η μπεμπα μ ειναι πιο δραστηρια..αντε ν δουμε τ θ δουμε....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα τις έκαναν όλες οι φίλες μου. Ο κάθε γιατρός κρίνει διαφορετικά :-)

Κι εμεις ολα απο πολυκαταστημα τα πηραμε από Αθήνα παραγγελία. Σχεδόν τα έχουμε πάρει όλα. Μπήκαμε στην τελική ευθεία. Ένα νυχτικο θέλω ακόμα και ετοιμη η βαλιτσουλα μου :-):-)

Αχ κι εγω θελω γλυκό αλλα κρατιέμαι.. είναι πολυ δραστήρια κι μένα. Ολο εξογκωματακια πετάγονται! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η φιλη μ γεννησε διδυμα πριν 3μηνες..

κ τς περισσεψαν σχεδον 10πακετα κλειστα τς banylinο και 2 τς pampers..λεω ν δοκιμασω αυτες...

αν δν μ βολεψουν τοτε λεω ν παρω αλλες...

αλλα οι περισσοτερες μ λενε πως παιρνουν τς μπειμπιλινο μεχρι ν βγαλουν τν πανα γνκ...

εχω ακουσει ομως κ πολυ καλα λογια γ τς αγνοτης,αν τς λεω σωστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοπελα ειναι οντως κριμα π εφυγε...

ομως κατηγορησαν πολυ γρηγορα τ ιασω,κ τν ιατρο τς..

δν τν γνωριζω προσωπικα αλλα τν γνωριζε η φιλη μ...

εχουν φτιαξει ολοκληρο σιριαλ..οτι κ καλα δν ειχε αιμα τ ιασω κ κτ τετοια..

εν τελει πολυ κριμα κ αδικο γ τν κοπελα π δν χαρει τ παιδακι τς...αλλα η κοπελα ειχε μια επιπλοκη κ εφυγε απο αιμοραγια...

δυστυχως ειναι κτ π μπορει ν συμβει στην οποιαδηποτε μας..μ λεει η φιλη μ θ πας ν γεννησεις κανονικα εκει δν φοβασαι;!

Κ τς λεω,οχι,αν ειναι ν μ συμβει κυ θ γινει οπου κ αν παω..εμενα εκει ειναι ο γιατρος μ,σ αυτον εχω εμπιστοσυνη..εκει θ παω...

εσεις τ λετε κοριτσια;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στο ιασω θα γεννήσω αφού εκεί είναι ο γιατρός μου και τον εμπιστεύομαι όσο κανέναν τι να κάνω; κι εγώ πιστεύω πως αν είναι να πάθεις κάτι θα το πάθεις.. είναι όμως τόσο λυπηρό για το κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα εγώ έχω ΠΗΤ στις 12 Μαρτίου. Στην 30στη βδομάδα η μικρή μου ήταν 1570 γραμμαρια, ο γιατρός είπε ότι είναι καλό το βάρος της, εμένα μου φάνηκε πολύ, εσείς τι λέτε??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ακριβως...  δυστυχως δν πρεπει ν γινονται τετοια,,,αλλα,,,   κ η κοπελα ηταν παντρεμενη κοντα στα μερη μ.... κριμα κ γ τ ζουζουνακι μωρε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maria6390 είπε:

Καλησπέρα κ από μένα εγώ έχω ΠΗΤ στις 12 Μαρτίου. Στην 30στη βδομάδα η μικρή μου ήταν 1570 γραμμαρια, ο γιατρός είπε ότι είναι καλό το βάρος της, εμένα μου φάνηκε πολύ, εσείς τι λέτε??? 

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας με το καλό το μωράκι σου!!! Είναι το πρώτο; Εγώ οταν είχα πάει πριν ενα μηνα και ήμουν 29+1 εβδομάδων δηλαδή μόλις είχα μπει στην 30η το παιδί ήταν 1760. Μου είπε μεγάλο σχετικά αλλά όχι ανησυχητικά. Τώρα που πήγα μια μέρα πριν ολοκληρώσω την 33η εβδομάδα ήταν 2200. Απλά είναι λίγο μπουλουκα. Μια χαρά είναι το δικό σου :-) Αλήθεια είναι κοριτσάκι η αγοράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
    • Που είσαι βρε θηρίο;;; Τι κάνουν τα αγόρια σου;;!  Δυστυχώς δεν τα έχω κρατήσει.. @ChrisElen αν ψάξεις σε παλιές συζητήσεις του φόρουμ, θα τα βρεις.. τα είχαμε υπέραναλύσει κάποτε όλα αυτά..!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...