Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Ναι! Μου ειπε κ να περπαταω μια ωρα την ημερα αλλα δεν ξερω αν μου το ειπε γι αυτο...

   Τι κανεις κατα τα αλλα...? Εγω ολη μερα ειμαι καλα, αλλα το βραδυ (ακομα κ μετα απο το πιο ελαφρυ φαι) δυσανασχετω πολυ... Δυσκολευομαι να σηκωθω απο το κρεβατι, να στριψω, ποναω κ λιγο στα μπροστινα πλευρα..  Σκεφτομαι μηπως ειναι απο τα κιλα... Εχω παρει ηδη 8.. Πραγματικα δε μου φαινονται αλλα νομιζω οτι ειναι πολλα για τη βδομαδα που ειμαι (25η)... Επισης αρχισαν κ οι καουρες!!

Εχθές πήγα στο γιατρό μου ειπε οτι ο μικρος ειναι περιπου στο 1 κιλό. Κ εγώ είμαι στα 8 κιλά στην 27 η εβδομάδα.  Παρόλο που προσέχω πολύ τι τρώω ... οι καουρες με ταλαιπωρούν... Επίσης έχει εδώ Κ λίγο καιρό που νιώθω μια μυϊκή ατονία. 

Το περπάτημα βοηθά σίγουρα στη φυσική κατάσταση... Για τη θέση του μωρού δεν ξέρω... Γιατί εγώ περπατάω κάθε μέρα τουλάχιστον μισή ώρα από τον 5ο μήνα που μου το επέτρεψε αλλά να που η θέση του προς το παρόν δεν είναι η σωστή.... 

Αυτή την εβδομάδα θα πάω κ στο νοσοκομείο για να μου σφραγίσουν το παραπεμπτικό για την άδεια... τέλος του μήνα θα παραγγείλω τα πραγματα του... να πάω κ στην κλινική να δω τι θέλουν εκεί... τιμές και παροχές.... αυτά... φτάνουμε στο τέλος σιγά σιγά ❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ στα 8 κιλα ειμαι. Δεν φαινεται αλλα δεν ειναι κ λίγα.. Το περπάτημα βοηθαει να πάρει θεση το παιδι θα δεις σε λιγο θα γυρισει το μωρακι σου. Σε μια φιλη μου ενας αλλος γιατρός ειπε να κανει διαδρομο κάθε μερα κ το μωρο εχει παρει θεση θα γεννήσει σε λιγες μερες. Πρέπει να αρχισω κ εγω το περπάτημα γιατι ολο τεμπελιαζω και παιρνω το αυτοκίνητο. Όντως φτάνουμε στο τελος έχω πολύ χαρά και λιγο φοβο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

 

Εγω τέλος του μήνα θα πάω από την κλινική... να ρωτήσω για τιμές και παροχές... Και αρχές Γενάρη να φτιάξω τη βαλίτσα.  Η άδειά μου ουσιαστικά ξεκινάει από 1/1 ... εύχομαι να μην είναι βιαστικός και να προλάβω να κάνω και τα τελευταία που έχω στο μυαλό μου. 

Εχθές που πήγα κορίτσια και τον είδα είναι ίδιος με μένα ❤❤❤❤ ???? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσακι μου. :-):-) κι εγώ ελπιζω να προλαβω να κάνω οσα θελω  αν και μου ειπε ο γιατρός ότι μάλλον θα γεννησω στην ώρα μου κ όχι πρόωρα. Μακαρι να πάνε ολα καλά! Να δω το κοριτσακι μου κ τι στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου. :-):-) κι εγώ ελπιζω να προλαβω να κάνω οσα θελω  αν και μου ειπε ο γιατρός ότι μάλλον θα γεννησω στην ώρα μου κ όχι πρόωρα. Μακαρι να πάνε ολα καλά! Να δω το κοριτσακι μου κ τι στον κοσμο.

Σου το εύχομαι ολόψυχα! ❤ και σε όλες τις κοπέλες εννοείται... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια, παιρνει καμια σας συμπληρωμα βιταμινης D? Εκανα χθες εξεταση κ εχω ανεπαρκεια!!! Ουτε που θα το φανταζομουν οτι θα ειχα... Τοσο ηλιο τρωω... Ακομα κ αντηλιακο ξεχνουσα να φοραω πριν καποια χρονια... Φοβαμαι μηπως επιρρεαστει το μωρο...

   Εχεις εχετε κανει αυτη την εξεταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγώ παίρνω μισό χάπι d3 fix 1200 την ημέρα. Δεν έκανα εξέταση αλλά μου το έδωσε προληπτικά γιατί πολλες κοπελες στην εγκυμοσύνη παρουσιάζουν ανεπάρκεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Μη φοβάσαι βιταμίνη είναι γιατι να επηρεαστεί το μωρο; Όλα καλά :-)

 Δε φοβαμαι να παρω βιταμινη... φοβαμαι μηπως τοσο καιρο που δεν επαιρνα επιρρεαστηκε το μωρο, γιατι διαβασα διαφορα... Ευχαριστωωωω..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μ μη φοβασαι τ μωρο δ επηρεάζεται από την έλλειψη της βιταμίνης. Συνήθως συνδέεται με την υπογονιμότητα κ τη δίνουν σε κοπέλες π προσπαθούν για μωρο. Κ αυτό τα τελευταία κάνα δυο χρόνια. Έχεις ακούσει πιο παλιά να παίρνει καμία βιταμίνη d3?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, παιρνει καμια σας συμπληρωμα βιταμινης D? Εκανα χθες εξεταση κ εχω ανεπαρκεια!!! Ουτε που θα το φανταζομουν οτι θα ειχα... Τοσο ηλιο τρωω... Ακομα κ αντηλιακο ξεχνουσα να φοραω πριν καποια χρονια... Φοβαμαι μηπως επιρρεαστει το μωρο...

   Εχεις εχετε κανει αυτη την εξεταση?

Ναι... παίρνω Κ εγώ d3... βασικά εφόσον παίρνεις συμπλήρωμα ασβεστίου δεν είναι θέμα ανησυχίας.  Αν δε παίρνεις ασβέστιο πρέπει να φωτοσυνθεσεις ώστε να προαχθεί η δημιουργία της D και έτσι να δεσμεύεται σωστά το ασβέστιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια επειδή το συζητούσαμε με τις κοπέλες στα μαθήματα ανωδυνου τοκετού... μην τρώτε βιολογικά προϊόντα.  Τουλάχιστον όχι τώρα στην εγκυμοσύνη.  

Είναι η δουλειά μου αυτή... ειμαι χημ μηχανικός με ειδικότητα στην τεχνολογία τροφίμων και δουλεύω στον τομέα αυτό....

Στα βιολογικα δεν καταπολεμαμε τίποτα ούτε μύκητες ούτε βακτήρια ούτε παθογόνα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ καλησπερα σας..!! δυστυχως ασχημα τ νεα .... ειμαστε 24+5 σμρ... η μπεμπα υγιεστατη..  αλλα πολυ χαμηλα κ σ ισχυακη θεση...

ο πλακουντας τ ιδιο χαλια ακομη...κ ο τραχηλος δν ξερουμε ποσο θ αντεξει,,εχει αρχισει ν μαλακωνει..  

θ παρω καποια χαπια κ θ δουμε πως θ παει..

ειμαι τελιως ξαπλα...  αλλα δν μ νοιαζει..αληθεια μονο ν πανε ολα καλα κ ν ερθει τν ωρα π πρεπει κ ν ειναι καλα...

ο γιατρος μ μ ειπε πως αν γεννησω σ λιγο καιρο,δν ξερει κατα ποσο θ ειναι βιωσιμο τ μωρακι μ.. γνκ μας εδωσε λιγες πιθανοτητες ν φτασουμε μεχρι τ τελος..

αλλα εμεις ελπιζουμε...γ ολους εχει ο θεος..!!

θ μεινω αθηνα τουλαχιστον μεχρι τν Δευτερα π θ μ ξαναδει..

καναμε κ κτ μικροσυσπασεις...

ευχομαι σ ολες τ καλυτερα !!

οποια μαθει γ τ ιασω ας γραψει κ σ εμας... εγω ειτε τωρα ειτε οποτε ερθει η μπεμπα στο ιασω θ γεννησω οποτε μ ενδιαφερει...  εμεις σιγουρα δν θ φτασουμε στον μηνα μας..αλλα ευχομαι ν φτασουμε εστω τς 30+ εβδομαδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ καλησπερα σας..!! δυστυχως ασχημα τ νεα .... ειμαστε 24+5 σμρ... η μπεμπα υγιεστατη..  αλλα πολυ χαμηλα κ σ ισχυακη θεση...

ο πλακουντας τ ιδιο χαλια ακομη...κ ο τραχηλος δν ξερουμε ποσο θ αντεξει,,εχει αρχισει ν μαλακωνει..  

θ παρω καποια χαπια κ θ δουμε πως θ παει..

ειμαι τελιως ξαπλα...  αλλα δν μ νοιαζει..αληθεια μονο ν πανε ολα καλα κ ν ερθει τν ωρα π πρεπει κ ν ειναι καλα...

ο γιατρος μ μ ειπε πως αν γεννησω σ λιγο καιρο,δν ξερει κατα ποσο θ ειναι βιωσιμο τ μωρακι μ.. γνκ μας εδωσε λιγες πιθανοτητες ν φτασουμε μεχρι τ τελος..

αλλα εμεις ελπιζουμε...γ ολους εχει ο θεος..!!

θ μεινω αθηνα τουλαχιστον μεχρι τν Δευτερα π θ μ ξαναδει..

καναμε κ κτ μικροσυσπασεις...

ευχομαι σ ολες τ καλυτερα !!

οποια μαθει γ τ ιασω ας γραψει κ σ εμας... εγω ειτε τωρα ειτε οποτε ερθει η μπεμπα στο ιασω θ γεννησω οποτε μ ενδιαφερει...  εμεις σιγουρα δν θ φτασουμε στον μηνα μας..αλλα ευχομαι ν φτασουμε εστω τς 30+ εβδομαδες...

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά ! Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου. Ευτυχώς το κοριτσάκι σας είναι υγιέστατο!!! 

Όταν λέει σε λίγο καιρό πόσο εννοεί; υπάρχουν πολλά μωρά που έχουν γεννηθεί στον 6ο μήνα.  Φιλη μου γέννησε στον 6ο μήνα ένα κοριτσάκι 600 γραμμάρια και ειδικά επειδή είναι κοριτσακι τα κατάφερε και τώρα είναι μια κούκλα 2 ετών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά ! Ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου. Ευτυχώς το κοριτσάκι σας είναι υγιέστατο!!! 

Όταν λέει σε λίγο καιρό πόσο εννοεί; υπάρχουν πολλά μωρά που έχουν γεννηθεί στον 6ο μήνα.  Φιλη μου γέννησε στον 6ο μήνα ένα κοριτσάκι 600 γραμμάρια και ειδικά επειδή είναι κοριτσακι τα κατάφερε και τώρα είναι μια κούκλα 2 ετών!

ελπιζουμε ν κλεισει τουλαχιστον τς 27 εβδομαδες κ ν μπω στον 7ο....   μ τ ειπαν κ αλλοι οτι τ κοριτσακια ειναι πιο δυνατα..!  μακαρι ν πανε ολα καλα... ισως αν θελει ο θεος μ αφησει,εστω κ ξαπλα ν φτασω κ πιο μετα... η ξαδερφη μ ειχε παθει τ ιδιο,κ μ τελειως ακινησια εφτασε τς 36 εβδομαδες... κ ειχε θεμα ακομη πιο σοβαρο  μ τν τραχηλο τς... τι ν πω.?! γ ολους εχει ο θεος... 

η φιλη σ ειχε κλεισει τν 6ο μηνα.? εγω τν κλεινω στις 10 δεκεμβριου... διαβασα κ ιστοριες π γεννησαν στις 25 εβδομαδες κ τ ζουζουνια τ καταφεραν..ναι μεν λιγο ζορικα,αλλα τ καταφεραν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ελπιζουμε ν κλεισει τουλαχιστον τς 27 εβδομαδες κ ν μπω στον 7ο....   μ τ ειπαν κ αλλοι οτι τ κοριτσακια ειναι πιο δυνατα..!  μακαρι ν πανε ολα καλα... ισως αν θελει ο θεος μ αφησει,εστω κ ξαπλα ν φτασω κ πιο μετα... η ξαδερφη μ ειχε παθει τ ιδιο,κ μ τελειως ακινησια εφτασε τς 36 εβδομαδες... κ ειχε θεμα ακομη πιο σοβαρο  μ τν τραχηλο τς... τι ν πω.?! γ ολους εχει ο θεος... 

η φιλη σ ειχε κλεισει τν 6ο μηνα.? εγω τν κλεινω στις 10 δεκεμβριου... διαβασα κ ιστοριες π γεννησαν στις 25 εβδομαδες κ τ ζουζουνια τ καταφεραν..ναι μεν λιγο ζορικα,αλλα τ καταφεραν...

Όχι δεν είχε κλείσει καν τον 6ο μήνα.  Αν θυμάμαι καλά ήταν 24 εβδομάδα... θα τη ρωτήσω αύριο.  Αυτή γέννησε στο νοσοκομείο των Ιωαννίνων.  

Σου είπε κάτι ο γιατρός σχετικά με τον τράχηλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lini είπε:

Όχι δεν είχε κλείσει καν τον 6ο μήνα.  Αν θυμάμαι καλά ήταν 24 εβδομάδα... θα τη ρωτήσω αύριο.  Αυτή γέννησε στο νοσοκομείο των Ιωαννίνων.  

Σου είπε κάτι ο γιατρός σχετικά με τον τράχηλο? 

εχει αρχισει κ μαλακωνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

εχει αρχισει κ μαλακωνει...

Η λύση ειναι η θεραπεία με κάποια φαρκευτικη αγωγή; θα σκληρύνει; μήπως να συζητήσετε για περίδεση τραχήλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εύχομαι όλα να πάνε Καλά! Κ γω ξέρω από φιλικό μ ζευγάρι η κοπέλα είχε δίδυμα κ γέννησε στον 6ο. Το ένα τ κοριτσάκι Ούτε 600 γραμ άλλα επιβίωσε κ επανέρχεται σιγά σιγά. Δε μπορείς να κάνεις περιδεση τραχηλου; δε μπορεί να βοηθήσει στην περίπτωση σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ καλησπερα σας..!! δυστυχως ασχημα τ νεα .... ειμαστε 24+5 σμρ... η μπεμπα υγιεστατη..  αλλα πολυ χαμηλα κ σ ισχυακη θεση...

ο πλακουντας τ ιδιο χαλια ακομη...κ ο τραχηλος δν ξερουμε ποσο θ αντεξει,,εχει αρχισει ν μαλακωνει..  

θ παρω καποια χαπια κ θ δουμε πως θ παει..

ειμαι τελιως ξαπλα...  αλλα δν μ νοιαζει..αληθεια μονο ν πανε ολα καλα κ ν ερθει τν ωρα π πρεπει κ ν ειναι καλα...

ο γιατρος μ μ ειπε πως αν γεννησω σ λιγο καιρο,δν ξερει κατα ποσο θ ειναι βιωσιμο τ μωρακι μ.. γνκ μας εδωσε λιγες πιθανοτητες ν φτασουμε μεχρι τ τελος..

αλλα εμεις ελπιζουμε...γ ολους εχει ο θεος..!!

θ μεινω αθηνα τουλαχιστον μεχρι τν Δευτερα π θ μ ξαναδει..

καναμε κ κτ μικροσυσπασεις...

ευχομαι σ ολες τ καλυτερα !!

οποια μαθει γ τ ιασω ας γραψει κ σ εμας... εγω ειτε τωρα ειτε οποτε ερθει η μπεμπα στο ιασω θ γεννησω οποτε μ ενδιαφερει...  εμεις σιγουρα δν θ φτασουμε στον μηνα μας..αλλα ευχομαι ν φτασουμε εστω τς 30+ εβδομαδες...

Κοριτσακι πιστεύω ολα θα πάνε καλά λίγο υπομονή κανε και θα δεις. Όντως περιδεση δεν γινεται να κανεις; για το ιασω τι θες να μαθεις; εγω τους έστειλα μειλ κ μου ειπαν τι πρεπει να εχουμε μαζί μας για το μαιευτηριο. Αν θες να στα πω. Ολα θα πάνε καλα μη στεναχωριεσαι αρκει που ειναι υγιής η μπέμπα σου. Σου ειπε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτο κ ειναι τοσο χαμηλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ καλησπερα σας..!! δυστυχως ασχημα τ νεα .... ειμαστε 24+5 σμρ... η μπεμπα υγιεστατη..  αλλα πολυ χαμηλα κ σ ισχυακη θεση...

ο πλακουντας τ ιδιο χαλια ακομη...κ ο τραχηλος δν ξερουμε ποσο θ αντεξει,,εχει αρχισει ν μαλακωνει..  

θ παρω καποια χαπια κ θ δουμε πως θ παει..

ειμαι τελιως ξαπλα...  αλλα δν μ νοιαζει..αληθεια μονο ν πανε ολα καλα κ ν ερθει τν ωρα π πρεπει κ ν ειναι καλα...

ο γιατρος μ μ ειπε πως αν γεννησω σ λιγο καιρο,δν ξερει κατα ποσο θ ειναι βιωσιμο τ μωρακι μ.. γνκ μας εδωσε λιγες πιθανοτητες ν φτασουμε μεχρι τ τελος..

αλλα εμεις ελπιζουμε...γ ολους εχει ο θεος..!!

θ μεινω αθηνα τουλαχιστον μεχρι τν Δευτερα π θ μ ξαναδει..

καναμε κ κτ μικροσυσπασεις...

ευχομαι σ ολες τ καλυτερα !!

οποια μαθει γ τ ιασω ας γραψει κ σ εμας... εγω ειτε τωρα ειτε οποτε ερθει η μπεμπα στο ιασω θ γεννησω οποτε μ ενδιαφερει...  εμεις σιγουρα δν θ φτασουμε στον μηνα μας..αλλα ευχομαι ν φτασουμε εστω τς 30+ εβδομαδες...

    Κατερινακι μου, μην στεναχωριεσαι.. Θα εισαι προσεκτικη κ ολα θα πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ καλημερααα..!!  σας ευχαριστω ολες γ τν στηριξη σας...

γ περιδεση δν ειπαμε κτ ακομη..θ περιμενουμε ν δουμε πως θ παει... τν αγωγη τν πηραμε γτ ειχα κ κτ αλλα θεματακια ..μια πολυ ελαφρια γτ δυστυχως δν μας επιτρεπουν κ τ φαρμακα....  ευχομαι ολα ν πανε καλα... γνκ προσπαθω ν ειμαι αισιοδοξη κ οτι θελει ο θεος...

δν μ ειπε γτ συμβαινει ολο αυτο..ισως μαλλον λογω τς αποκολλησης π ειχα κ στην αρχη,κ τς κουρασης π ειχα πριν λιγες μερες... 

@Love1988 αυτα π σ ειπαν..τ ν εχω μαζι μ,κ ολα αυτα...αφηστε κοριτσια ακυρωσαμε κ τν γαμο μ ολα αυτα κ ν τυχει κ τπτ θ εχουμε κ τν γραφειοκρατεια απο πανω μας λογω τ ονοματος...

σμρ ειμαι πολυ καλυτερα,κ δν ειχα καθολου αιμα..κ οι εξετασεις μ βγηκαν καθαρες..!!ευτυχως..!!

γλιτωσαμε κ τ νοσοκομειο...

κ γ καποιο λογο η μπεμπα αυτες τς 2 μερες μ χτυπαει σχεδον συνεχεια..σαν ν μ λεει μαμα εδω ειμαι...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ καλημερααα..!!  σας ευχαριστω ολες γ τν στηριξη σας...

γ περιδεση δν ειπαμε κτ ακομη..θ περιμενουμε ν δουμε πως θ παει... τν αγωγη τν πηραμε γτ ειχα κ κτ αλλα θεματακια ..μια πολυ ελαφρια γτ δυστυχως δν μας επιτρεπουν κ τ φαρμακα....  ευχομαι ολα ν πανε καλα... γνκ προσπαθω ν ειμαι αισιοδοξη κ οτι θελει ο θεος...

δν μ ειπε γτ συμβαινει ολο αυτο..ισως μαλλον λογω τς αποκολλησης π ειχα κ στην αρχη,κ τς κουρασης π ειχα πριν λιγες μερες... 

@Love1988 αυτα π σ ειπαν..τ ν εχω μαζι μ,κ ολα αυτα...αφηστε κοριτσια ακυρωσαμε κ τν γαμο μ ολα αυτα κ ν τυχει κ τπτ θ εχουμε κ τν γραφειοκρατεια απο πανω μας λογω τ ονοματος...

σμρ ειμαι πολυ καλυτερα,κ δν ειχα καθολου αιμα..κ οι εξετασεις μ βγηκαν καθαρες..!!ευτυχως..!!

γλιτωσαμε κ τ νοσοκομειο...

κ γ καποιο λογο η μπεμπα αυτες τς 2 μερες μ χτυπαει σχεδον συνεχεια..σαν ν μ λεει μαμα εδω ειμαι...  

Kατερίνα μου να μην αγχώνεσαι,θα ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου και είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά!

Μερικές φορές ταλαιπωρούμαστε λίγο, όλο και κάτι προκύπτει στη εγκυμοσύνη αλλά στο τέλος όλα καλά θα πάνε!

Η μπεμπούλα σου σου δίνει σημάδια για να παίρνεις θάρρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια, παιρνει καμια σας συμπληρωμα βιταμινης D? Εκανα χθες εξεταση κ εχω ανεπαρκεια!!! Ουτε που θα το φανταζομουν οτι θα ειχα... Τοσο ηλιο τρωω... Ακομα κ αντηλιακο ξεχνουσα να φοραω πριν καποια χρονια... Φοβαμαι μηπως επιρρεαστει το μωρο...

   Εχεις εχετε κανει αυτη την εξεταση?

Γεια σου Rosemary! Και γω παίρνω βιταμίνη D3 από την αρχή της εγκυμοσύνης. Η ενδοκρινολόγος που με παρακολουθεί λόγω θυροειδή με είχε βάλει να κάνω την εξέταση, ο γυναικολόγος δεν μου είχε πει κάτι.

Μην ανησυχείς δε θα έχει πάθει κάτι το μωράκι σου,αν ήταν θα τα έλεγαν και οι γυναικολόγοι!

Δυστυχώς παρόλο τον ήλιο που έχουμε εδώ οι πιο πολλοί που ξέρω έχουν ανεπάρκεια.

Με το χάπι θα δεις διαφορά από τον πρώτο μήνα οπότε μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Witch Hunt είπε:

Γεια σου Rosemary! Και γω παίρνω βιταμίνη D3 από την αρχή της εγκυμοσύνης. Η ενδοκρινολόγος που με παρακολουθεί λόγω θυροειδή με είχε βάλει να κάνω την εξέταση, ο γυναικολόγος δεν μου είχε πει κάτι.

Μην ανησυχείς δε θα έχει πάθει κάτι το μωράκι σου,αν ήταν θα τα έλεγαν και οι γυναικολόγοι!

Δυστυχώς παρόλο τον ήλιο που έχουμε εδώ οι πιο πολλοί που ξέρω έχουν ανεπάρκεια.

Με το χάπι θα δεις διαφορά από τον πρώτο μήνα οπότε μην ανησυχείς!

  Ο γιατρος μου χθες με χαλαρωσε κ μου ειπε οτι ειδικα τον χειμωνα συμβαινει συχνα... Το internet με αναστατωσε... Διαβασα για ασθμα, για αυτισμο, μεχρι κ για σκληρυνση...

   Σ'ευχαριστω παρα πολυ παντως..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...