Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Κι εγω αλλου κανω τα μεγαλα υπερηχογραφηματα, (σε εναν απο τους 2 γνωστους) αλλα ο δικος μου γυναικολογος ερχεται στο κεντρο που γινονται αυτοι οι υπερηχοι με τις ασθενεις του.. Μας βαζει ολες να κανουμε πχ Τεταρτες τετοιους υπερηχους κ αφιερωνει τα πρωινα τως Τεταρτων για να ειναι κ αυτος μεσα στην εξεταση..! Μου εκανε φοβερη εντυπωση αυτο κ δεν το εχω ξανακουσει..

   Οσο για τις κινησεις, μου ειπε οτι οσο πιο δραστηριο ειναι το μωρο (γενικα μεσα στη μερα), τοσο καλυτερα!! Ειναι δεικτης υγειας η δραστηριοτητα!! Αν δυσανασχετουν ή εχουν καποιο μικροπροβημα δεν κουνιουνται τοσο για να κρατησουν ενεργεια (γι αυτο συνηθως οι εγκυες οταν κουραζονται πολυ, λεν οτι νιωθουν λιγοτερο το μωρο τους)..

σ ποιον κανεις αν επιτρεπεται.. εγω τ κανω στον κουρτη..κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη...

αχ ποτε περασε ο καιρος... σ καμια 10+ μερες περιπου μπαινω στον 6ο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

σ ποιον κανεις αν επιτρεπεται.. εγω τ κανω στον κουρτη..κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη...

αχ ποτε περασε ο καιρος... σ καμια 10+ μερες περιπου μπαινω στον 6ο... 

   Στον Μ. κανω Κατερινακι μου... Παντως νομιζω οτι ειναι φιλοι μεταξυ τους κ ο ενας στελνει κοσμο στον αλλο!! Το κακο ειναι οτι ειναι λιγο πιο ακριβος νομιζω ο Μ... Εσυ ποσο πληρωσες για αυχενικη κ ποσο για Β επιπεδου? Εγω αυχενικη 160 κ Β δεν εχω ρωτησει ακομα τιμη αλλα νομιζω ειναι πιο ακριβη. Φαρμακειο... Το καλο ειναι οτι στην αυχενικη εκτος απο ποσοστα για συνδρομα οι εξετασεις στο κεντρο που παω βγαζουν κ αλλα που αλλοι δεν τα κανουν οπως ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας, προωρο τοκετου, περιορισμου εμβρυικης αναπτυξης κ.α. Το ιδιο ισχυει κ για την Β επιπεδου... Αχ ανυπομονω κι εγω για την Β!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   Στον Μ. κανω Κατερινακι μου... Παντως νομιζω οτι ειναι φιλοι μεταξυ τους κ ο ενας στελνει κοσμο στον αλλο!! Το κακο ειναι οτι ειναι λιγο πιο ακριβος νομιζω ο Μ... Εσυ ποσο πληρωσες για αυχενικη κ ποσο για Β επιπεδου? Εγω αυχενικη 160 κ Β δεν εχω ρωτησει ακομα τιμη αλλα νομιζω ειναι πιο ακριβη. Φαρμακειο... Το καλο ειναι οτι στην αυχενικη εκτος απο ποσοστα για συνδρομα οι εξετασεις στο κεντρο που παω βγαζουν κ αλλα που αλλοι δεν τα κανουν οπως ποσοστα για πιθανοτητα προεκλαμψιας, προωρο τοκετου, περιορισμου εμβρυικης αναπτυξης κ.α. Το ιδιο ισχυει κ για την Β επιπεδου... Αχ ανυπομονω κι εγω για την Β!!

ναι,συνεργαζονται..κ  οταν ο κουρτης δει κατι στο παιδακι στελνει τν οικογενεια στον Μ..

150 η αυχενικη,150 η β επιπεδου... μ αποδειξη μ ολα...  κ μ εξεταζε στην αυχενικη απο τς 1:50 μεχρι 3:15..ηθελε ν ειναι σιγουρος γ ολα...   κ στην αυχενικη καναμε απο 9:35 μεχρι 10:45...  αυτη τν φορα ηταν πιο συνεργασιμη η μπουμπου... 

π γεννας.?   

ποτε.?

φανταζεσαι ν γενναμε κ μαζι ..?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

ναι,συνεργαζονται..κ  οταν ο κουρτης δει κατι στο παιδακι στελνει τν οικογενεια στον Μ..

150 η αυχενικη,150 η β επιπεδου... μ αποδειξη μ ολα...  κ μ εξεταζε στην αυχενικη απο τς 1:50 μεχρι 3:15..ηθελε ν ειναι σιγουρος γ ολα...   κ στην αυχενικη καναμε απο 9:35 μεχρι 10:45...  αυτη τν φορα ηταν πιο συνεργασιμη η μπουμπου... 

π γεννας.?   

ποτε.?

φανταζεσαι ν γενναμε κ μαζι ..?

 

   Γενναω τελη Φλεβαρη-αρχες Μαρτη!! Το πιστευεις οτι δεν ξερω ακομα φιλο? Στην αυχενικη πηγε να μου το πει αλλα του ειπα αν ειναι μονο 80% σιγουρος να μη μου το πει κ να μου πει 100% στην Β!! Δεν εχω καμια προτιμησει αλλα ξερω οτι αν μου λεγαν κατι, θα μου καλλιεργουνταν κ θα εκανα σκεψεις κ μετα αμα μου το αλλαζαν μπορει να μου φαινοταν καπως.. Αντε, να μαθω κ το φιλο να σταματησω να το λεω μονο "αστερακι μου" κ "μπουμπουκακι μου" κ να αρχισω τα "μπουμπου" ή τα "αγορινα μου"!!

   Να σου πω... η κοιλια σου κανει πια βουναλακια κ τετοια? Εγω πλεον τα βλεπω καθημερινα κ με πιανει γελιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Γενναω τελη Φλεβαρη-αρχες Μαρτη!! Το πιστευεις οτι δεν ξερω ακομα φιλο? Στην αυχενικη πηγε να μου το πει αλλα του ειπα αν ειναι μονο 80% σιγουρος να μη μου το πει κ να μου πει 100% στην Β!! Δεν εχω καμια προτιμησει αλλα ξερω οτι αν μου λεγαν κατι, θα μου καλλιεργουνταν κ θα εκανα σκεψεις κ μετα αμα μου το αλλαζαν μπορει να μου φαινοταν καπως.. Αντε, να μαθω κ το φιλο να σταματησω να το λεω μονο "αστερακι μου" κ "μπουμπουκακι μου" κ να αρχισω τα "μπουμπου" ή τα "αγορινα μου"!!

   Να σου πω... η κοιλια σου κανει πια βουναλακια κ τετοια? Εγω πλεον τα βλεπω καθημερινα κ με πιανει γελιο!!

απιστευτοοο..!! θεωρητικα μ εχει πει απο 20 φλεβαρη μεχρι 11 μαρτιου..στο ιασω...

 τ εννοεις βουναλακια.?! ν μ τρεμοπαιζει..?

δυστυχως οχι ακομη..σμρ ειμαι 20+5 τλκ,συμφωνα μ τν β επιπεδου.... κ απλα τν νιωθω π κουνιεται...

εμενα 80% μπεμπα ειπε κ τωρα μας τ εκανε 180% κ ηταν κ τ πρωτο π ειδαμε μ τ π αρχισαμε τν υπερηχο..χαχαχα

γερα ν ειναι ολα τς..!!!

τι να πιπιλαει τ χερι τς ειδαμε....ανοιγοκλεινε τ χερακι τς,τ στοματακι τς..ασε μια τρελα...θ τ δεις συντομα κ θ τρελαθεις..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

απιστευτοοο..!! θεωρητικα μ εχει πει απο 20 φλεβαρη μεχρι 11 μαρτιου..στο ιασω...

 τ εννοεις βουναλακια.?! ν μ τρεμοπαιζει..?

δυστυχως οχι ακομη..σμρ ειμαι 20+5 τλκ,συμφωνα μ τν β επιπεδου.... κ απλα τν νιωθω π κουνιεται...

εμενα 80% μπεμπα ειπε κ τωρα μας τ εκανε 180% κ ηταν κ τ πρωτο π ειδαμε μ τ π αρχισαμε τν υπερηχο..χαχαχα

γερα ν ειναι ολα τς..!!!

τι να πιπιλαει τ χερι τς ειδαμε....ανοιγοκλεινε τ χερακι τς,τ στοματακι τς..ασε μια τρελα...θ τ δεις συντομα κ θ τρελαθεις..!!

  Βρε, ειμαστε σχεδον ισα!! Εμενα το μπεμπακι μου ειναι 2 μερες μεγαλυτερο!! Εγω θα γεννησω μαλλον Ελενα αλλιως Ιασω!!

  Οταν λεω βουναλακια εννοω οτι οταν κλωτσει πλεον η κοιλια μου σε εκεινο το σημειο κανει για 1 δευτερολεπτο ενα βουναλακι!! Φαινεται δηλαδη κ επιτελους το βλεπει κ ο μπαμπας της!! Οπου να΄ναι θα τα δεις κι εσυ!! Μια μερα πηγε για λιγα δευτερολεπτα δεξια στην κοιλια μου κ αντι η κοιλια μου να ειναι στρογγυλη, ειχε γινει μυτερη προς τα δεξια!! Ηταν λιγο τρομαχτικο νομιζω αλλα μετα γελαγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Βρε, ειμαστε σχεδον ισα!! Εμενα το μπεμπακι μου ειναι 2 μερες μεγαλυτερο!! Εγω θα γεννησω μαλλον Ελενα αλλιως Ιασω!!

  Οταν λεω βουναλακια εννοω οτι οταν κλωτσει πλεον η κοιλια μου σε εκεινο το σημειο κανει για 1 δευτερολεπτο ενα βουναλακι!! Φαινεται δηλαδη κ επιτελους το βλεπει κ ο μπαμπας της!! Οπου να΄ναι θα τα δεις κι εσυ!! Μια μερα πηγε για λιγα δευτερολεπτα δεξια στην κοιλια μου κ αντι η κοιλια μου να ειναι στρογγυλη, ειχε γινει μυτερη προς τα δεξια!! Ηταν λιγο τρομαχτικο νομιζω αλλα μετα γελαγα!!

Τ τελειο;!;!

μ τ καλο ν ερθουν..

οχι οχι ακομη δν τ εχω νιωσει αυτο,αχ θελω κ εγω ν μ τ κανει...

εμεις τν μπαμπα μας τν κοροιδευουμε ακομη...

οποτε ερχεται κ ακουμπαει η μπεμπα απλα ειναι σαν ν μν υπαρχει....χαχααχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Τ τελειο;!;!

μ τ καλο ν ερθουν..

οχι οχι ακομη δν τ εχω νιωσει αυτο,αχ θελω κ εγω ν μ τ κανει...

εμεις τν μπαμπα μας τν κοροιδευουμε ακομη...

οποτε ερχεται κ ακουμπαει η μπεμπα απλα ειναι σαν ν μν υπαρχει....χαχααχαχ

  Αχαχαχαχα!! Εγω στην αρχη οταν αρχισα να βλεπω την κοιλια μου να κουνιεται τον φωναζα να την δει κ αυτος αλλα μολις ο καημενος ερχοταν αυτο σταματουσε... Ο δικος μου στεναχωριοταν κ ελεγε πως μαλλον το μωρο φοβαται την φωνη του!! Αχαχα, εγω τον δουλευα! Ειναι δυσκολο στην αρχη να το προλαβει ο αλλος... Εδω κ καποιες μερες ομως τα κανει συνεχεια αυτα κ επισης το νιωθεις κ αν ακουμπησεις το χερι σου (αυτο τωρα αρχισα να το νιωθω)!! Σε λιγες μερες θα τα νιωσεις κι εσυ!! Μετα θα νιωθουμε ακομα κ τον λοξυγγα τους!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95 ειμαι 22+2  χθες έκανα το β επιπέδου. Μια χαρά είναι και το βάρος της μπέμπας μου και της δικής σου. Εσυ είσαι λίγο μικρότερη σε βδομάδες γι αυτό :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα τ τελειο;!

λετε ν παμε ολες μαζι;!

χαχαχα

μ τ καλο σ ολες μας...

αχ περναει ο καιρος κοριτσια!!

περναει σαν νερο τλκ...

εμεις καναμε κ τ πρωτα ψωνια μας...πηραμε καροτσι(λογω προσφορας...)

εχει τ λητω μια πολυ καλη...αγοραζετε τ καροτσι κ παιρνετε δωροεπιταγη τ 30% τς αξιας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλησπερααα!!

ειμαστε τοσο συγκινημενοι!!!

σμρ ειχε τ χερακι τ τυχαια ο αντρας μ στη κοιλια κ η κορακλα τ τν κλωτσησε...

νμζω πως δν ηταν απλο φτερουγισμα...πως ηταν κλωτσια...ηταν δυνατο...

λετε;; 20+6 σμρ...

ακομη γελανε μεχρι κ τ αυτια τ...

χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να μεγαλώνουν τα ζουζούνια σας και να νιώθετε τις κινήσεις τους!!!

Τώρα...μιας και ο καιρός πλησιάζει... έχετε σκεφτεί πως θα συμπεριφερθειτε στις επισκέψεις των συγγενών στο σπίτι και στην κλινική ή νοσοκομείο;;; μιας και σίγουρα θα θέλουν να το δουν και να το πιάσουν και γεννάμε σε μια περίοδο με πολλές ιώσεις και γριπες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να μεγαλώνουν τα ζουζούνια σας και να νιώθετε τις κινήσεις τους!!!

Τώρα...μιας και ο καιρός πλησιάζει... έχετε σκεφτεί πως θα συμπεριφερθειτε στις επισκέψεις των συγγενών στο σπίτι και στην κλινική ή νοσοκομείο;;; μιας και σίγουρα θα θέλουν να το δουν και να το πιάσουν και γεννάμε σε μια περίοδο με πολλές ιώσεις και γριπες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 23+5σήμερα απίστευτο; ολη μερα αισθάνομαι τη μπέμπα μου καμμια φορά κουνιέται και η κοιλίτσα μου εκεί που κλωτσάει. Τέλειο!!! Σε μιαμιση βδομάδα έχω ραντεβού με το γιατρό κ θα κανω κ την καμπύλη ζαχαρου απ οτι μου είπε..συμπτώματα δεν εχω καποιο ιδιαίτερο αυτο το μήνα μονο πονο στα πόδια μου οταν περπατάω πολύ ώρα κ κουράζομαι.

Οσο αφορά το νοσοκομειο κ τις ιώσεις που ανέφερες εγω γενναω ιασω ειμαι απο επαρχια οπότε πιστευω δεν θα ερθουν κ πολλα ατομα. Βεβαια στο δωμάτιο θα έρχονται κ οι συγγενείς των αλλων γυναικών που θα είμαστε μαζι. Αγχώνομαι λίγο αλλα πιστεύω να φορούν καμμια μασκα προληπτικά τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Γεια σας κοριτσαρες!! Εμεις προ ολιγων ημερων καναμε την B επιπεδου!! Εχω παθει σοκ..! Εχουμε εναν υγιεστατο κοριτσαρο (τελικα ολες κοριτσακια θα κανουμε???) κ τα οργανα του, ο πλακουντας κ.α. ολα μια χαρα!!

   Η αληθεια ειναι πως την ημερα της εξετασης με επιασε φοβερο αγχος αλλα η εικονα με εκανε να τα ξεχασω ολα..! Το ειδα το μπουμπουκι μου κ σε 4D!! Εκει κ αν επαθα σοκ!!! Ηδη φαινονται τα χαρακτηριστικα της!! Μα τοσο μικρο κ ειναι σχεδον ετοιμο!!!!!! Ολη την ωρα κοιταω την πρωτη της φωτο!!! Δε μπορωωωω!!! Ο μπαμπας της εχει κατουρηθει απο την χαρα του κ στελνει παντου την φωτογραφια της!!

   Ρε κοριτσια, απο την προηγουμενη βδομαδα (απο την 22η δηλ), νιωθω τον λοξυγγα της...! Δεν ειναι λιγο νωρις? Εσεις τον νιωθετε?? Μου αρεσει παρα πολυ!!! Κανει για λιγα λεπτα "τουκ-τουκ" καθε δευτερολεπτο κ βλεπω κ την κοιλια μου να τραμπαλιζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2017 at 4:08 ΜΜ, ο/η Lini είπε:

Κορίτσια... ελπίζω όλες να είσαστε καλά και να μεγαλώνουν τα ζουζούνια σας και να νιώθετε τις κινήσεις τους!!!

Τώρα...μιας και ο καιρός πλησιάζει... έχετε σκεφτεί πως θα συμπεριφερθειτε στις επισκέψεις των συγγενών στο σπίτι και στην κλινική ή νοσοκομείο;;; μιας και σίγουρα θα θέλουν να το δουν και να το πιάσουν και γεννάμε σε μια περίοδο με πολλές ιώσεις και γριπες.....

  Εγω παντως οταν γενναω, σιγουρα θα εχω εξω απο την αιθουσα τοκετου κανα 20αρια φιλους κ φυσικα τους πολυ στενους συγγενεις!! Ανυπομονω!!

   Δε με αγχωνουν καθολου επισκεψεις κλπ καθως εχω καταφερει να μιλαω πολυ ανοιχτα στους δικους μου ανθρωπους, οποτε δε θα με παρεξηγησουν ουτε αν τους πω να μην ερθουν σπιτι γιατι μπορει να ειμαι κουρασμενη, ουτε φυσικα να βαλουν αντισηπτικο οταν το πιασουν..! Παντως νομιζω πως μολις θα βλεπω καποιον θα του δινω το παιδι στην αγκαλια του για να μαθαινει, να δενεται με ανθρωπους που αγαπω κ φυσικα να παιρνει τα αντισωματα που πρεπει να περνει (με προσοχη φυσικα στην αρχη)!!

   Πιο πολυ με αποσχολει το μετα... Δηλ, το αν οι παππουδες του κυριως θα ακουλουθησουν σωστα της οδηγιες μας... Δε θελω δηλαδη εγω να του εξασφαλιζω την καλυτερη για την υγεια του διατροφη κ απο την αλλη να του δινει ο παππους ή η γιαγια σοκολατες κ γαριδακια... Μεχρι στιγμης ευτυχως εχω πολυ καλη σχεση με τα πεθερικα μου κ συνενοουμαι... Ελπιζω να μην χρειαστει να προσεχω τις κινησεις τους.. Οι γονεις μου δε, δεν υπαρχει περιπτωση να μην σεβαστουν τους κανονες μου, καθως αυτοι με μεγαλωσαν με τον εντονο κ αυστηρο στα πιστευω μου χαρακτηρα, οποτε ξερουν οτι οταν λεω κατι, το εννοω, το εχω ψαξει κ δε χωραν διαπραγματευσεις (εκτος βεβαια αν με επιχειρηματα μου αλλαξουν γνωμη)!! Αλλωστε, ειναι καθαρα δικη μου υποθεση η διατροφη κ η ανατροφη του παιδιου μου (τουλαχιστον τα πρωτα του χρονια).

   Αντε κοριτσια, αντε να τα κρατησουμε στην αγκαλια μας!!! Ανυπομονω τα το αγκαλιασω, να το θηλασω, να του τραγουδησω, να δω τα ματια του αντρα μου  οταν την κραταει...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα καλησπερααα!!!

κ εγω γενναω ιασω,κ μαλλον λογω θεματος μ τν πλακουντα κ τν πιεση θ γεννησουμε μεσα φεβρουαριου δλδ μολις κλεισω τς 36 εβδομαδες κ μ καισαρικη...

τριτη παμε κ εμεις γ καμουλη σακχαρου..

η μπεμπα μ ολη μερα παιζει μπαλιτσα πλεον... δυστυχως ειναι απολυτα ησυχη οταν προσπαθει ο μπαμπας ν τν καταλαβει..μονο 2 φορες τν εχει καταλαβει.. γ τ νοσοκομειο κ γ μετα γ τ σπιτι αγχωνομαι κ εγω γτ οντως περιεργη η εποχη εκεινη...κ μαλλον θ σαραντησω στην μαμα μ κ οχι στο σπιτι μας,γτ οι γειτονες κ τ σοι τς εκει ειναι τερμα αδιακριτοι κ η πεθερα μ σ φαση π δν θ διωξω τν κοσμο απο τ σπιτι...γ λιγο μεχρι ν τελειωσουμε τ σπιτι μας μενουμε μαζι τς..

οκ δν θ αποκοψω τ μωρο ουτε θ τ κανω μαμοθρεφτο,αλλα φανταζομαι οτι 40 μερες ειναι μερες π μπορουν ν αντεξουν χωρις ν δουν τ μωρο...

ενω στην μαμα μ δν θ συμβει τπτ απο ολα αυτα...!

 Ευτυχως ο αντρας μ συμφωνει μαζι μ...

πολυ στεναχωρια κοριτσια π θ μεινω 3 μηνες στο κρεββατι κ αγχος...αλλα χαλαλι τς..

ολες μας ν ειμαστε καλα κ ν μας ερθουν υγιεστατα τ σπορακια μας!!

Υ.Γ. Ο λοξυγκας πως ειναι;

εγω μερικες φορες νιωθω σαν ν ακουω τν καρδια μ στην κοιλια μ ή κτ τετοιο...   κ εμας επιτελους κανει βουναλακια η κοιλιτσα μας αναλογα μ τς κινησεις..

αντε ν παμε 5.5 μηνων κ ν τρωμε κανονικες κλωτσιες,ολη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Είχα αυτή την άποψη εξ αρχής να πω την αλήθεια. Αλλά προχθές που πήγα στο κομμωτήριο και συζητούσαμε με τις γυναίκες εκεί, οι οποίες έχουν παιδιά μου είπαν να μη το κάνω. Οι ίδιες τουλάχιστον το μετάνιωσαν και μια ειδικά το μετάνιωσε πικρά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lini είπε:

 

  Απλα πρεπει να φιλτραρουμε καλα το περοβαλλον μας. Δηλ, αν κατι μου κακοφανει ή τελος παντων αν δε θελω μια κατασταση, δε θα σκεφτω μηπως με παρεξηγησει καποιος... Ειναι πολυ δικη μου στιγμη αυτη (οι πρωτες μερες του μωρου μας) κ δεν ξεναγυρναει πισω, δεν την ξαναζουμε κ δεν προκειται να την χαλασω για κανεναν...! Αλλωστε, χρονος θα υπαρξει πολυς... Δεν ειναι αναγκη να κατασκηνωσουν ολοι οι γνωστοι μου στο σπιτι μας τον πρωτο μηνα... Ας ερθουν τους επομενουν μηνες-δε χαλασε ο κοσμος. Κ οποιος εχει στοιχειωδεις γνωσεις θα καταλαβει, οποιος δεν καταλαβει, λυπαμαι......δε θα χαλασω εγω τις μονακριβες στιγμες μου για να τις χαριζω στους επισκεπτες..! Οι δικοι μου ανθρωποι να'ναι πλαι μου, αυτο θελω... αυτοι που καταλαβαινουν κ τα ορια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Απλα πρεπει να φιλτραρουμε καλα το περοβαλλον μας. Δηλ, αν κατι μου κακοφανει ή τελος παντων αν δε θελω μια κατασταση, δε θα σκεφτω μηπως με παρεξηγησει καποιος... Ειναι πολυ δικη μου στιγμη αυτη (οι πρωτες μερες του μωρου μας) κ δεν ξεναγυρναει πισω, δεν την ξαναζουμε κ δεν προκειται να την χαλασω για κανεναν...! Αλλωστε, χρονος θα υπαρξει πολυς... Δεν ειναι αναγκη να κατασκηνωσουν ολοι οι γνωστοι μου στο σπιτι μας τον πρωτο μηνα... Ας ερθουν τους επομενουν μηνες-δε χαλασε ο κοσμος. Κ οποιος εχει στοιχειωδεις γνωσεις θα καταλαβει, οποιος δεν καταλαβει, λυπαμαι......δε θα χαλασω εγω τις μονακριβες στιγμες μου για να τις χαριζω στους επισκεπτες..! Οι δικοι μου ανθρωποι να'ναι πλαι μου, αυτο θελω... αυτοι που καταλαβαινουν κ τα ορια μου...

κοριτσια καλημερα.. δυστυχως αυτοι οι ανθρωποι π σας περιγραφω ουτε θ τ καταλαβουν απο μονοι τς ουτε τπτ... 

η αυτο κ εγω μ τν αντρα μ αποφασισαμε ν σαραντησω στη μαμα μ π τ χωρια εχουν αποσταση 40 λεπτα μεταξυ τς,κ απλα ο αντρας μ θ παρει αδεια κ θ μεινει εδω μαζι μας....

οπως λετε κ εσεις δν μπορουμε ν χασουμε εμεις αυτες τς στιγμες γ ν τς ζησουν αλλοι...ξερω πως κ η πεθερα μ θ ηθελε ν ζησει τς πρωτες μερες αλλα...ειναι κ τ μονο τς παιδι ο αντρας μ...

θ εχουμε που θ χουμε γνκ τ αγχη μας ν εχουμε κ αυτες τς καταστασεις ν αντιμετωπισουμε.?! ουτε καν..!!!

εν τελει ο λοξυγκας τ παιδιου πως ειναι..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

εν τελει ο λοξυγκας τ παιδιου πως ειναι..??

 Ρεεε, δεν μπορω να σου το περιγραψω αλλιως.. Ειναι οπως το περιεγραψα παραπανω.. Κανει για λιγα λεπτα "τουκ-τουκ" καθε δευτερολεπτο..! Σαν ρυθμικες κλωτσιες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι 22+5.. κ μ τ κανει αυτο μια δυο φορες τν εβδομαδα γ πολυ λιγο. λες ν ειναι.?  κ εγω νομιζα πως απλα κλωτσαει δυο φορες συνεχομενες...?? σαν ν ζοριζεται ας πουμε ν γυρισει προς τ εκει π θελει.!?!?

αχ τ ν πω..!??!

μ αρκει π τν καταλαβαινω..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...