Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μ!!!

εμεις 21+5σμρ!!

κ νιωθω σχεδον ολη τν μερα τ ζουζουνι οταν ειμαι ηρεμη!!

τ βραδια κυριως ποδοσφαιρο πρεπει ν παιζει,δν εξηγειται αλλιως!!!χαχαχχα

αλλα παντα χαμηλα αυτο..

ε αντε ν περασουν οι μερες ν ανεβει κ πιο πανω..

αρχισα παλι κ ειμαι 1 μ τν τουαλετα..ακομη κ αν βγαζω ελαχιστα ουρα...

κ εμεις αγορασαμε τ πρωτο μας φορμακι,κοκκινο ομως γτ φν ξερουμε ακομη τ ειναι!!

μας κανει κολπα!!

αα κ επειδη κοιταμε κ γ τ καρπτσι ν ξερετε πως τ λητω μεχρι τς 31/10 εχει πολυ καλες τιμες!!κ μ δωροεπιτεγες μεγαλες!!

μιλαω γ καροτσια 3 σ 1...

κ πειτε μ γνωμες ειμαστε αναμεσα σ 3..

εχει καμια κτ ν μ προυεινει;

1) inglesina 3in 1

2) cam 3in1

3)peg-perego book 3in1..

Συγνωμη π σας ζαλισα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Καλημερα κοριτσια μ!!!

εμεις 21+5σμρ!!

κ νιωθω σχεδον ολη τν μερα τ ζουζουνι οταν ειμαι ηρεμη!!

τ βραδια κυριως ποδοσφαιρο πρεπει ν παιζει,δν εξηγειται αλλιως!!!χαχαχχα

αλλα παντα χαμηλα αυτο..

ε αντε ν περασουν οι μερες ν ανεβει κ πιο πανω..

αρχισα παλι κ ειμαι 1 μ τν τουαλετα..ακομη κ αν βγαζω ελαχιστα ουρα...

κ εμεις αγορασαμε τ πρωτο μας φορμακι,κοκκινο ομως γτ φν ξερουμε ακομη τ ειναι!!

μας κανει κολπα!!

αα κ επειδη κοιταμε κ γ τ καρπτσι ν ξερετε πως τ λητω μεχρι τς 31/10 εχει πολυ καλες τιμες!!κ μ δωροεπιτεγες μεγαλες!!

μιλαω γ καροτσια 3 σ 1...

κ πειτε μ γνωμες ειμαστε αναμεσα σ 3..

εχει καμια κτ ν μ προυεινει;

1) inglesina 3in 1

2) cam 3in1

3)peg-perego book 3in1..

Συγνωμη π σας ζαλισα!!!

Ακόμα δεν είδατε φύλο??? Έκανες β επιπέδου?

Κ εγώ τώρα ειμαι στη φάση αναζήτησης καροτσιού... είδα Κ εγώ αυτό που λέει το Λητώ μέχρι τις 31 ότι επιστρέφουν το 30% σε δωροεπιταγη... 

Να σου πω τώρα εγώ τι σκέφτομαι... αν και δεν έχω εμπειρία. Ο άντρας μου κοιτάζει αυτά τα 3 σε 1 θα το πάρουμε από το εξωτερικό γιατί οι τιμές δε συγκρίνονται... το ίδιο καρότσι έχει εδώ 1.100 ευρώ και το έχει από Αγγλία 600 λίρες... άντε δλδ 650 ευρώ και 80 τα μεταφορικά.  

Αν διάλεγα ένα από τα παραπάνω θα αγοραζα peg perego.  

Εγώ από την άλλη λέω να μην αγοράσουμε ακόμα καρότσι μιας και θα είναι πολύ μωρό.... πόσες βόλτες θα κάνει μέσα στο χειμώνα (ειδικά εγώ που ζω βορια...μεχρι τον Απρίλη ανάβουμε καλοριφέρ)???? Παρά ένα πορτ μπεμπε τώρα στην αρχή και μόλις ανοίξει ο καιρός να αγοράσουμε ένα καρότσι τύπου ομπρέλα που είναι πολύ πιο βολικό από αυτά τα 3 σε 1. 

Ας μας πει βέβαια και κάποια έμπειρη την άποψη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια λέω να πάρω το hauck malibu 3 σε 1 κοστίζει περίπου 450 ευρώ με έκπτωση που το βρηκα. Δεν έχουμε καταλήξει και 100% έχουμε καιρό ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2017 at 8:47 ΜΜ, ο/η Lini είπε:

Ακόμα δεν είδατε φύλο??? Έκανες β επιπέδου?

Κ εγώ τώρα ειμαι στη φάση αναζήτησης καροτσιού... είδα Κ εγώ αυτό που λέει το Λητώ μέχρι τις 31 ότι επιστρέφουν το 30% σε δωροεπιταγη... 

Να σου πω τώρα εγώ τι σκέφτομαι... αν και δεν έχω εμπειρία. Ο άντρας μου κοιτάζει αυτά τα 3 σε 1 θα το πάρουμε από το εξωτερικό γιατί οι τιμές δε συγκρίνονται... το ίδιο καρότσι έχει εδώ 1.100 ευρώ και το έχει από Αγγλία 600 λίρες... άντε δλδ 650 ευρώ και 80 τα μεταφορικά.  

Αν διάλεγα ένα από τα παραπάνω θα αγοραζα peg perego.  

Εγώ από την άλλη λέω να μην αγοράσουμε ακόμα καρότσι μιας και θα είναι πολύ μωρό.... πόσες βόλτες θα κάνει μέσα στο χειμώνα (ειδικά εγώ που ζω βορια...μεχρι τον Απρίλη ανάβουμε καλοριφέρ)???? Παρά ένα πορτ μπεμπε τώρα στην αρχή και μόλις ανοίξει ο καιρός να αγοράσουμε ένα καρότσι τύπου ομπρέλα που είναι πολύ πιο βολικό από αυτά τα 3 σε 1. 

Ας μας πει βέβαια και κάποια έμπειρη την άποψη της. 

Τλκ καταληγουμε προς τ κατοτσι 3 σ 1 τς ινγκλεσινα...

τ βρηκαμε απο 820,650..κ δωροεπιταγη 100 ευρω...

εμεις ειμαστε κοντα στην αθηνα περιπου κ πχ τ πασχα τ ζουζουνι θ κανει βολτες μαζι μας,λιγο πιο καλα ντυμενο...

αυριο κοριτσια επειτελους εχω β επιπεδου!!κ ευχομαι ολα ν ειναι καλα!!

μεχρι αρχες οκτωβριου,μας ελεγαν μπεμπα..κ πριν 15 μερες περιπου τ ποδαρακια ηταν τερμα κλειστα κ τ γιατρου μ τ φανηκε πως κτ αχνοφαινετα,δλδ αγορακι,αλλα δν μ ειπε μ σιγουρια γτ ειπε πως ηταν απλα ο ομφαλιος λωρος..

ευχομαι ν δουμε αυριο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2017 at 2:55 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Κατερίνα μου γύρισες από την εξέταση? Όλα καλά?

κοριτσια καλησπερααααα..!!!! τ κανετε πως ειστε εσεις κ τ ζουζουνια σας.!?!?

λοιπον εμας μ τ π αρχισε η εξεταση μας εδειξε τα ορθανοιχτα ποδαρακια της κ ειναι κοριτσι..!!

ειμαστε 370 γραμμαρια κ 23 εκατοστα..!!!

μας οριστικοποιησε (κ καλα) ως ΠΗΤ  την 11/3/2018 τελικα.....

τ μπεμπουλινακι μ σε ολα τα αλλα επιπεδα π αφουσε η εξεταση ειναι υγιεστατη κ μ πολυ καλη αναπτυξη..!!

Το μονο π μ κακοφανηκε ειναι πως ο πλακουντας παραμενει πανω στον τραχηλο,αλλα μ ειπε πως μεχρι τν 8ο μηνα κατα 90% θ μ ανεβει κ θ μπορω ν δοκιμασω κ φυσιολογικα..αν παλι δν ανεβει απλα γενναω μονο μ καισαρικη...  αφου ειναι υγιεστατο τ ζουζουνι μ ας βγει οπως αυτο θελει..!!!                 

ευχομαι σε ολες μας τ καλυτερα..!!

Υ.Γ.  ειχαμε ραντεβου στις 8.μπηκαμε μεσα στις 9:35 κ βγηκαμε στις 10:45....  αξιζε ομως τν κοπο..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κοπέλα μου!!! Κι εσύ κοριτσάκι όπως κι εγω! Χαίρομαι που όλα είναι καλά! Μη σε στεναχωρει ο πλακουντας αφού μπορεί να ανέβει. 

Εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού για τη β επιπέδου και ανυπομονώ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ξεκινήσει μαθήματα ανωδυνου τοκετού .... αναπνοουλες, ασκησουλες... Έχω γνωρίσει Κ άλλες κοπέλες που είμαστε στην ίδια εβδομάδα. 

Σε περίπτωση που στην πόλη σας υπάρχει ανάλογη επιλογή να πάτε να το παρακολουθήσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Κι εσύ κοριτσάκι όπως κι εγω! Χαίρομαι που όλα είναι καλά! Μη σε στεναχωρει ο πλακουντας αφού μπορεί να ανέβει. 

Εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού για τη β επιπέδου και ανυπομονώ :-)

περιμενουμε αποτελεσματα σ..!!   αχ αντε μ τ καλο ν ερθουν... ειναι πλεον κανονικα μωρακια στην φατσουλα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Πρόσφατα βρήκα το φόρουμ! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είμαι 19w5d και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Γενικά έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Όλο λέω να το ελαττώσω αλλά δεν...Σε περίπου 20 μέρες θα κάνουμε και τη Β επιπέδου!

Τώρα που αρχίζει και χειμωνιάζει φοβάμαι τις ιώσεις και τη γρίπη, επειδή δουλεύω και στη δουλειά είναι λίγο αρρωστιάρηδες!

Αγχώνεστε και σεις ή με βλέπετε να πηγαίνω στο δαφνί από το άγχος???

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας σε όλες τις εξετάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Witch Hunt είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πρόσφατα βρήκα το φόρουμ! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είμαι 19w5d και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Γενικά έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Όλο λέω να το ελαττώσω αλλά δεν...Σε περίπου 20 μέρες θα κάνουμε και τη Β επιπέδου!

Τώρα που αρχίζει και χειμωνιάζει φοβάμαι τις ιώσεις και τη γρίπη, επειδή δουλεύω και στη δουλειά είναι λίγο αρρωστιάρηδες!

Αγχώνεστε και σεις ή με βλέπετε να πηγαίνω στο δαφνί από το άγχος???

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας σε όλες τις εξετάσεις!

   Καλως ηρθες!! Εγω στην αρχη ειχα παααααρα πολυ αγχος αλλα τωρα εχω χαλαρωσει κ εχω συνειδητοποιηση πως το αστερακι μου ηρθε για να μεινει!! Β επιπεδου εχω σε κανα 10ημερο..! Οσο γιατις ιωσεις, να φυλαγεσαι οσο μπορεις να να παιρνεις μπολικη βιταμινη C.. Aλλα να σου πω κατι, ακομα κ μια γριπη να περασουμε, δε χαλασε ο κοσμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Witch Hunt είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πρόσφατα βρήκα το φόρουμ! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είμαι 19w5d και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Γενικά έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Όλο λέω να το ελαττώσω αλλά δεν...Σε περίπου 20 μέρες θα κάνουμε και τη Β επιπέδου!

Τώρα που αρχίζει και χειμωνιάζει φοβάμαι τις ιώσεις και τη γρίπη, επειδή δουλεύω και στη δουλειά είναι λίγο αρρωστιάρηδες!

Αγχώνεστε και σεις ή με βλέπετε να πηγαίνω στο δαφνί από το άγχος???

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας σε όλες τις εξετάσεις!

Καλώς ήρθες ❤

Νομίζω ότι όλες οι πρωτοτοκες μανούλες είμαστε το ιδιο!!! Πρέπει να σου πω ότι στην αρχή με είχε πάρει από κάτω... σκεφτόμουν συνεχώς Μήπως κολλήσω το ένα...μηπως το άλλο... σκέψου ότι στο ίδιο γραφείο έχω μια κοπέλα με 7 γάτες στο σπίτι... Και έτσι κάνω κάθε μήνα εξετάσεις για τοξόπλασμα!!! Έχω πάρει και αυτό το αντισηπτικο χεριών που έχουν στα νοσοκομεία... Ναι ναι αυτό το μεγάλο... Και καθαρό οινόπνευμα ... α!!! Και μαντηλακια αντισηπτικα ???? Τελικά αποφάσισα να ειμαι πιο νορμάλ γιατί παραλίγο και θα τρελαινομουν!!!!

Ούτε καν να το σκέφτεσαι.  Εντάξει εσύ θα λάβεις τα μέτρα σου... Και θα προσέχεις.  Απόλαυσε αυτό που έχεις και ζεις τώρα και μην αναλωθείς σε προβληματισμούς.  Και για την επιδημία ιλαράς εγώ το είχα ανοιξει το θεμα τοτε που με είχε πιάσει αυτή η μανία με τα μικρόβια και τους ιούς.  Αλήθεια σου λέω εγώ που εργάζομαι σε βιομηχανία και έχω συναδέλφους με παιδιά ... Δεν άκουσα ούτε ένα κρούσμα ιλαράς!!! Και έπαιρνα και στο νοσοκομείο κάθε μέρα τηλ να ρωτήσω... Και ούτε εκεί είχαν πέρα από 1 -2 ..φυσιολογικα δλδ....

Αυτά από εμένα ❤ Καλώς ήρθες και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! :-) τελειώσαμε κατα τις 12.30 τη β επιπέδου αλλα μέχρι να γυρίσουμε και να ξεκουραστώ τώρα μπήκα να σας γράψω τα νέα μου. Όλα πήγαν υπέροχα το κοριτσάκι μου είναι πολύ καλά και εείναι 560 γραμμάρια. Ο γιατρός είπε ότι ο τράχηλος είναι πολύ καλός και όλα δείχνουν πως θα γεννήσω κανονικά στο μήνα μου! Μακάρι! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα. Η εξέταση αυτή είναι μοναδική. Εμάς όλο πιπιλουσε το δάχτυλό της. Είχε πολύ πλάκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Witch Hunt είπε:

Γεια σας κορίτσια!Πρόσφατα βρήκα το φόρουμ! Εύχομαι σε όλες καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! Είμαι 19w5d και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη! Γενικά έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά. Όλο λέω να το ελαττώσω αλλά δεν...Σε περίπου 20 μέρες θα κάνουμε και τη Β επιπέδου!

Τώρα που αρχίζει και χειμωνιάζει φοβάμαι τις ιώσεις και τη γρίπη, επειδή δουλεύω και στη δουλειά είναι λίγο αρρωστιάρηδες!

Αγχώνεστε και σεις ή με βλέπετε να πηγαίνω στο δαφνί από το άγχος???

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας σε όλες τις εξετάσεις!

Σου εύχομαι καλως ήρθες και με το καλό το μωρό σου! Μην αγχώνεσαι πρέπει να προσέχουμε λίγο αλλά όλα θα πάνε τέλεια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και το καλωσόρισμα! Εύχομαι και σε σας ό,τι καλύτερο για εσάς, τα μωράκια σας και τις οικογένειές σας!

Lini και γω το γραφείο μου το έχω κάνει φαρμακείο(αντισηπτικά,σαπούνι ντετόλ τα πάντα χαχα). Βλέπω γάτα στο δρόμο και αλλάζω στενό χαχαχα. Το ξέρω δεν κολλάω τοξόπλασμα από τη ματιά αλλά είναι ψυχολογικό! Δε το συζητώ για όταν πάμε έξω για φαγητό, έχω γίνει ο φόβος και ό τρόμος των σερβιτόρων! Δε ξέρω βρε κορίτσια, ρώτησα τη μαμά μου και δεν ήταν παλιά έτσι οι έγκυες. Πρόσεχαν αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό! Βέβαια είναι και στον άνθρωπο!

Rosemary και γω στην αρχή ημουν χειρότερα από θέμα άγχους, αλλά έχω ήρεμο γυναικολόγο και σιγά σιγά χαλαρώνω. Μου είχε πει και η κοπέλα που είχα κάνει την αυχενική να μη φοβάμαι δεν είναι τόσο ευαίσθητα τα μικρά μας είανι προστατευμένα μέσα στη κοιλίτσα μας, η συντριπτική πλειοψηφία τα πάει περίφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! :-) τελειώσαμε κατα τις 12.30 τη β επιπέδου αλλα μέχρι να γυρίσουμε και να ξεκουραστώ τώρα μπήκα να σας γράψω τα νέα μου. Όλα πήγαν υπέροχα το κοριτσάκι μου είναι πολύ καλά και εείναι 560 γραμμάρια. Ο γιατρός είπε ότι ο τράχηλος είναι πολύ καλός και όλα δείχνουν πως θα γεννήσω κανονικά στο μήνα μου! Μακάρι! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλά αποτελέσματα. Η εξέταση αυτή είναι μοναδική. Εμάς όλο πιπιλουσε το δάχτυλό της. Είχε πολύ πλάκα!!!

Με το καλό σου εύχομαι! Είναι φοβερά όταν τα βλέπεις να κουνιούνται ή να κάνουν διάφορες κινήσεις με χέρια πόδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Witch Hunt είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και το καλωσόρισμα! Εύχομαι και σε σας ό,τι καλύτερο για εσάς, τα μωράκια σας και τις οικογένειές σας!

Lini και γω το γραφείο μου το έχω κάνει φαρμακείο(αντισηπτικά,σαπούνι ντετόλ τα πάντα χαχα). Βλέπω γάτα στο δρόμο και αλλάζω στενό χαχαχα. Το ξέρω δεν κολλάω τοξόπλασμα από τη ματιά αλλά είναι ψυχολογικό! Δε το συζητώ για όταν πάμε έξω για φαγητό, έχω γίνει ο φόβος και ό τρόμος των σερβιτόρων! Δε ξέρω βρε κορίτσια, ρώτησα τη μαμά μου και δεν ήταν παλιά έτσι οι έγκυες. Πρόσεχαν αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό! Βέβαια είναι και στον άνθρωπο!

Rosemary και γω στην αρχή ημουν χειρότερα από θέμα άγχους, αλλά έχω ήρεμο γυναικολόγο και σιγά σιγά χαλαρώνω. Μου είχε πει και η κοπέλα που είχα κάνει την αυχενική να μη φοβάμαι δεν είναι τόσο ευαίσθητα τα μικρά μας είανι προστατευμένα μέσα στη κοιλίτσα μας, η συντριπτική πλειοψηφία τα πάει περίφημα!

  Αχ κοριτσι μου, εισαι παρα πολυ αγχωμενη... Εγω ημουν ετσι τον προηγουμενο μηνα που φοβομουν για την καρδια μου, γιατι ο γιατρος μου με εβαλε να παω σε καρδιολογο να μου δει τα παντα (εξ αιτιας ενος συμπτωματος που ειχα)... Δεν μπορουσα να το ελεγξω... Εβαζα τα χειροτερα στο μυαλο μου-ακομα κ πως θ'αναγκαστω να κανω διακοπη κυησης... Ελπιζω να μην συντρεχουν κ αλλοι λογοι που θρεφουν αυτο σου το αγχος...

   Απο την στιγμη ομως που βγηκαν τα αποτελεσματα χαλαρωσα εντελως! Κοιτα να απολαυσεις την εγκυμοσυνης σου..! Παλια καναν  πολλες βλακιες λογω αγνοιας (τρωγαν για 2 ατομα, δε γυμναζονταν, φασκιωναν τα μωρα τους, απειρο γαλα εμποριου γιατι οσο πιο παχυ παιδι, τοσο καλυτερα κ.α) αλλα πλεον οι γυναικες ειμαστε πολυ καλυτερα εξοπλισμενες κ δεν υπαρχει λογος ουτε να ζουμε στην αποστειρωση (αυτο εγκυμονει περισσοτερους κινδυνους-αποδειδεγμενα) ουτε να σκεφτομαστε παντα το χειροτερο... (τα λεω για να τα ακουω)...

   Καποτε θα νοσταλγουμε αυτην την ομορφη και μοναδικη περιοδο της ζωης μας...! Ας την περασουμε οσο πιο ανεμελα μπορουμε για να την σκεφτομαστε με ενα μεγαλο χαμογελο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

  Αχ κοριτσι μου, εισαι παρα πολυ αγχωμενη... Εγω ημουν ετσι τον προηγουμενο μηνα που φοβομουν για την καρδια μου, γιατι ο γιατρος μου με εβαλε να παω σε καρδιολογο να μου δει τα παντα (εξ αιτιας ενος συμπτωματος που ειχα) κ εβαζα τα χειροτερα στο μυαλο μου... Δεν μπορουσα να το ελεγξω... Εβαζα τα χειροτερα στο μυαλο μου-ακομα κ πως θ'αναγκαστω να κανω διακοπη κυησης... Ελπιζω να μην συντρεχουν κ αλλοι λογοι που θρεφουν αυτο σου το αγχος...

   Απο την στιγμη ομως που βγηκαν τα αποτελεσματα χαλαρωσα εντελως! Κοιτα να απολαυσης την εγκυμοσυνης σου..! Παλια καναν  πολλες βλακειες λογω αγνοιας (τρωγαν για 2 ατομα, δε γυμναζονταν, φασκιωναν τα μωρα τους, απειρο γαλα εμποριου γιατι οσο πιο παχυ παιδι, τοσο καλυτερα κ.α) αλλα πλεον οι γυναικες ειμαστε πολυ καλυτερα εξοπλισμενες κ δεν υπαρχει λογος ουτε να ζουμε στην αποστειρωση (αυτο εγκυμονει περισσοτερους κινδυνους-αποδειδεγμενα) ουτε να σκεφτομαστε παντα το χειροτερο... (τα λεω για να τα ακουω)...

   Καποτε θα νοσταλγουμε αυτην την ομορφη και μοναδικη περιοδο της ζωης μας...! Ας την περασουμε οσο πιο ανεμελα μπορουμε για να την σκεφτομαστε με ενα μεγαλο χαμογελο!!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με τις εξετάσεις σου στον καρδιολόγο τελικά!

Προς το παρόν όλα πάνε καλά, δηλαδή δεν έχω κάποιο  υπαρκτό θέμα που να με αγχώνει!

Αλλά πρεπει να χαλαρώσω καλά τα λες! Ευτυχώς ο γυναικολόγος μου είναι προσιτός και του λέω τις παραλογες σκέψεις μου και γελάμε παρέα! Τι έχει ακούσει δε μπορείς να φανταστείς.

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love1988   μια χαρα τ κοριτσι σ..ποσο εβδομαδων θυμισε μ εισαι..? εμενα 20+2 στην β επιπεδου κ ηταν 360 γρ κ μας ειπε πως μεγαλωνει γρηγορα..σ φυσιολογικα πλαισια ομως..πχ τς φιλης μ ιδιες μερες κ ηταν 700γρ...γεννηθηκε τλκ 3800 ο μπεμπης τς..χαχαχ

@Witch Hunt καλως ορισες....μ τ καλο τ ζουζουνι σ...  μν αγχωνεσαι..ολες ετσι ειμαστε στο πρωτο μας..κ εγω ημουν τερμα αγχωμενη ειδικα μεχρι ν κανω κ τν β επιπεδου..τν εκανα ειναι ολα τελεια κ αποφασισα απο εδω κ περα ν απολαυσω αυτο τ ταξιδι γτ σ 4 μηνες περιπου θ τελειωσει.... αλλα θ εχω ν τ θυμαμαι  σ ολη μ τν ζωη..!! τ αγχος θ εχουμε ν τ φαμε στα μουτρα μας απο τν ωρα π θ γεννησουμε κ μεχρι ν φυγουμε απο αυτο τ κοσμο οσον αφορα στα παιδια μας...αρα ας χαλαρωσουμε κ ας τ απολαυσουμε οσο μπορουμε..!!!

μ τ καλο τ μωρα μας..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Witch Hunt είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με τις εξετάσεις σου στον καρδιολόγο τελικά!

Προς το παρόν όλα πάνε καλά, δηλαδή δεν έχω κάποιο  υπαρκτό θέμα που να με αγχώνει!

Αλλά πρεπει να χαλαρώσω καλά τα λες! Ευτυχώς ο γυναικολόγος μου είναι προσιτός και του λέω τις παραλογες σκέψεις μου και γελάμε παρέα! Τι έχει ακούσει δε μπορείς να φανταστείς.

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας!

   Κοιτα, εμενα πλεον με δουλευει!! Στην αυχενικη (ο γυναικολογος μου ειχε ερθει μαζι μου) το μωρου μου κουνιοταν απειρα!! Λες κ ενανε τραμπολινο!! Κ ρωτησα τον γιατρο που εκανε την αυχενικη-σχεδον εντρομη, αν ειναι φυσιολογικο που κουνιεται τοσο πολυ... Κ γυρναει ο γιατρος μου με ενα φοβερο υφος κ του λεει "μην της απαντησεις, αν δε κουνιοταν πολυ θα σε ρωτουσε γιατι δεν κουνιεται πολυ"!!! Κ οταν κανω κατι κουλες ερωτησεις μου λεει "κοψε το ιντερνετ"!!  Ψυχολογος εχει καταντησει ο ανθρωπος..! Βεβαια εν τελει, ποτε δε φευγω με απορριες απο εκει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Κοιτα, εμενα πλεον με δουλευει!! Στην αυχενικη (ο γυναικολογος μου ειχε ερθει μαζι μου) το μωρου μου κουνιοταν απειρα!! Λες κ ενανε τραμπολινο!! Κ ρωτησα τον γιατρο που εκανε την αυχενικη-σχεδον εντρομη, αν ειναι φυσιολογικο που κουνιεται τοσο πολυ... Κ γυρναει ο γιατρος μου με ενα φοβερο υφος κ του λεει "μην της απαντησεις, αν δε κουνιοταν πολυ θα σε ρωτουσε γιατι δεν κουνιεται πολυ"!!! Κ οταν κανω κατι κουλες ερωτησεις μου λεει "κοψε το ιντερνετ"!!  Ψυχολογος εχει καταντησει ο ανθρωπος..! Βεβαια εν τελει, ποτε δε φευγω με απορριες απο εκει!!

χαχαχαχαχα αυτο μ τ ιντερνετ μ τ λεει κ εμενα..οπως κ ν μν ακουω αλλες μαμαδες-εγκυουλες γνκ...

τ οτι κουνιοταν πολυ ειναι απολυτα φυσιολογικο γτ τ ενοχλουμε οπως κ ν εχει εκεινη τν στιγμη..

κ εμενα η μπεμπα υπερδραστηρια τν λενε οι γιατροι..αλλου κανω τ μεγαλα υπερηχογραφηματα κ αλλος ο γυναικολογος μ...χαχαχαχαχ   

περιμενω πως κ πως ν  ζουλιξω τ μπουτακια τς ρ κοριτσια..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

   Κοιτα, εμενα πλεον με δουλευει!! Στην αυχενικη (ο γυναικολογος μου ειχε ερθει μαζι μου) το μωρου μου κουνιοταν απειρα!! Λες κ ενανε τραμπολινο!! Κ ρωτησα τον γιατρο που εκανε την αυχενικη-σχεδον εντρομη, αν ειναι φυσιολογικο που κουνιεται τοσο πολυ... Κ γυρναει ο γιατρος μου με ενα φοβερο υφος κ του λεει "μην της απαντησεις, αν δε κουνιοταν πολυ θα σε ρωτουσε γιατι δεν κουνιεται πολυ"!!! Κ οταν κανω κατι κουλες ερωτησεις μου λεει "κοψε το ιντερνετ"!!  Ψυχολογος εχει καταντησει ο ανθρωπος..! Βεβαια εν τελει, ποτε δε φευγω με απορριες απο εκει!!

xaxa μου θυμίζεις φουλ εμένα! Και μένα ο δικός μου με ρωτάει πια κάθε φορά τι νέο έμαθα από το ίντερνετ!!

Btw και το δικό μου στη αυχενική πήγαινε πάνω κάτω σα τραμπολίνο,δε το περίμενα από τόσο δα μικρό σκατουλάκι!!Περιμένω πως και πως τη β επιπέδου τώρα να το ξαναδώ:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

χαχαχαχαχα αυτο μ τ ιντερνετ μ τ λεει κ εμενα..οπως κ ν μν ακουω αλλες μαμαδες-εγκυουλες γνκ...

τ οτι κουνιοταν πολυ ειναι απολυτα φυσιολογικο γτ τ ενοχλουμε οπως κ ν εχει εκεινη τν στιγμη..

κ εμενα η μπεμπα υπερδραστηρια τν λενε οι γιατροι..αλλου κανω τ μεγαλα υπερηχογραφηματα κ αλλος ο γυναικολογος μ...χαχαχαχαχ   

περιμενω πως κ πως ν  ζουλιξω τ μπουτακια τς ρ κοριτσια..!!

Και γω περιμένω τον Μάρτη σα τρελή να τον τρελάνω στα φιλιά!!! Κοιτάζω τις φώτο από τους υπερήχους σαν ερωτευμένη χαχαχαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

χαχαχαχαχα αυτο μ τ ιντερνετ μ τ λεει κ εμενα..οπως κ ν μν ακουω αλλες μαμαδες-εγκυουλες γνκ...

τ οτι κουνιοταν πολυ ειναι απολυτα φυσιολογικο γτ τ ενοχλουμε οπως κ ν εχει εκεινη τν στιγμη..

κ εμενα η μπεμπα υπερδραστηρια τν λενε οι γιατροι..αλλου κανω τ μεγαλα υπερηχογραφηματα κ αλλος ο γυναικολογος μ...χαχαχαχαχ   

περιμενω πως κ πως ν  ζουλιξω τ μπουτακια τς ρ κοριτσια..!!

   Κι εγω αλλου κανω τα μεγαλα υπερηχογραφηματα, (σε εναν απο τους 2 γνωστους) αλλα ο δικος μου γυναικολογος ερχεται στο κεντρο που γινονται αυτοι οι υπερηχοι με τις ασθενεις του.. Μας βαζει ολες να κανουμε πχ Τεταρτες τετοιους υπερηχους κ αφιερωνει τα πρωινα τως Τεταρτων για να ειναι κ αυτος μεσα στην εξεταση..! Μου εκανε φοβερη εντυπωση αυτο κ δεν το εχω ξανακουσει..

   Οσο για τις κινησεις, μου ειπε οτι οσο πιο δραστηριο ειναι το μωρο (γενικα μεσα στη μερα), τοσο καλυτερα!! Ειναι δεικτης υγειας η δραστηριοτητα!! Αν δυσανασχετουν ή εχουν καποιο μικροπροβημα δεν κουνιουνται τοσο για να κρατησουν ενεργεια (γι αυτο συνηθως οι εγκυες οταν κουραζονται πολυ, λεν οτι νιωθουν λιγοτερο το μωρο τους)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...