Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

ακριβώς - πρωτόγνωρα !! προσπαθώ να ανακαλυψω κάθε μερα κατι καινούριο... επισης προσπαθώ όσο μπορώ να το ευχαριστηθώ και να απολαμβάνω όσο γινεται... 

απο ρουχαλακια και ολα τα σχετικά εχεις αρχήσει τιποτα ;

Όχι... Δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα.  Την επόμενη εβδομάδα θα βάψω το δωμάτιο του μικρού και κατά τον 7ο-8ο μήνα σκέφτομαι να πάω σε ένα πολυκατάστημα και να τα πάρω όλα από εκεί για να ξεμπερδεύω. (Κούνια, καρότσι, ρουχαλάκια κτλ)

Εργάζεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lini είπε:

Όχι... Δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα.  Την επόμενη εβδομάδα θα βάψω το δωμάτιο του μικρού και κατά τον 7ο-8ο μήνα σκέφτομαι να πάω σε ένα πολυκατάστημα και να τα πάρω όλα από εκεί για να ξεμπερδεύω. (Κούνια, καρότσι, ρουχαλάκια κτλ)

Εργάζεσαι;

μπραβω με το καλο !

όλο το πρώτο 5μηνο δεν εργαζόμουν ! μενω εξωτερικό - προσφατα ξεμπερδεψα με αναγνωριση πτυχειου κτλ και μόλις αρχησα δουλεια.

εσυ διυλευεις ;

ουτε εγω εχω πάρει τιποτα ακομα για τη μικρή μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια μου!! Μια χαρα ετοιμαζεστε..! Εγω προς το παρον δεν εχω παρει ΤΙΠΟΤΑ απολυτως.. ουτε για το μωρο, ουτε για'μενα που πλεον μονο οι πυτζαμες μου δε με ενοχλουν κ 2 πολυ χαμηλοκαβαλα παντελονια.. θελω αμεσα κολαν κυησης!!

   Θελω να ρωτησω κατι, οσες νιωθετε το μωρο σας... Σε ποιο σημειο το νιωθετε ρε κοριτσια? Φοβαμαι μηπως μου ειναι πολυ χαμηλα.. το νιωθω σχεδον μια παλαμη (4 δαχτυλα) κατω απο τον αφαλο.. ειναι φυσιολογικο σημειο αυτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια μου!! Μια χαρα ετοιμαζεστε..! Εγω προς το παρον δεν εχω παρει ΤΙΠΟΤΑ απολυτως.. ουτε για το μωρο, ουτε για'μενα που πλεον μονο οι πυτζαμες μου δε με ενοχλουν κ 2 πολυ χαμηλοκαβαλα παντελονια.. θελω αμεσα κολαν κυησης!!

   Θελω να ρωτησω κατι, οσες νιωθετε το μωρο σας... Σε ποιο σημειο το νιωθετε ρε κοριτσια? Φοβαμαι μηπως μου ειναι πολυ χαμηλα.. το νιωθω σχεδον μια παλαμη (4 δαχτυλα) κατω απο τον αφαλο.. ειναι φυσιολογικο σημειο αυτο??

Εντελώς!!! Σήμερα ο δικος μου πατούσε την ουροδόχο κύστη... κόντευα να τα κάνω πάνω μου!

Εγώ λόγω δουλειάς έχω πάρει ρούχα αρκετά... 3 παντελόνια 2 φορέματα Κ 5 μπλούζες.  Αλλά να σου πω τα σκ που κάθομαι φοράω όλη μέρα φόρμες ?❤???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Winter mama to be είπε:

μπραβω με το καλο !

όλο το πρώτο 5μηνο δεν εργαζόμουν ! μενω εξωτερικό - προσφατα ξεμπερδεψα με αναγνωριση πτυχειου κτλ και μόλις αρχησα δουλεια.

εσυ διυλευεις ;

ουτε εγω εχω πάρει τιποτα ακομα για τη μικρή μου! 

Μέχρι πότε θα δουλεύεις? Εγώ σκέφτομαι να σταματήσω με το νέο έτος...και να γυρίσω μετά το Πάσχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lini είπε:

Εντελώς!!! Σήμερα ο δικος μου πατούσε την ουροδόχο κύστη... κόντευα να τα κάνω πάνω μου!

Εγώ λόγω δουλειάς έχω πάρει ρούχα αρκετά... 3 παντελόνια 2 φορέματα Κ 5 μπλούζες.  Αλλά να σου πω τα σκ που κάθομαι φοράω όλη μέρα φόρμες ?❤???

 

   Eγω επειδη ειμαι κλεισμενη σπιτι (ξαπλα το πρωτο 3μηνο κ τωρα αντεχω μεχρι 3ωρο εξω) βγαινω βολτα κανα 2 φορες τη βδομαδα, οποτε δεν ειχα καταλαβει οτι μου λειπαν ρουχα... Ασε που ηταν καλοκαιρι κ εβαζα μια χαρα τα φορεματακια κ τις παντελονες μου..! Τωρα που εβγαλε αποτομο κρυο, την πατησα... Ολα τα παντελονια μου ειναι στενα τζιν κ κολαν..  Εν τω μεταξυ, πιστευα πως σε ολη την κυηση θα φοραω αυτα τα κολαν! Γυαλιστερα αθλητικα την ημερα, δερματινα το βραδυ και θα ξεμπερδευα.. ΗΜΟΥΝ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΗ κ δε φανταζομουν ποτε οτι θα με ενοχλει ενα τοσο ελαστικο ρουχο..  Στο σπιτι κυκλοφορω μονο με τις πιτζαμες μου κ με τις φορμες του δικου μου-οι δικες μου με ενοχλουν!! Ο αντρας μου νομιζω οτι θα παψει σε λιγο να με βλεπει σαν γυναικα!! Αφου ρε κοριτσια, βαφομαι για να παω στο σουπερ, μπας κ νιωσω λιγο περιποιημενη..! Λετσος μιλαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Eγω επειδη ειμαι κλεισμενη σπιτι (ξαπλα το πρωτο 3μηνο κ τωρα αντεχω μεχρι 3ωρο εξω) βγαινω βολτα κανα 2 φορες τη βδομαδα, οποτε δεν ειχα καταλαβει οτι μου λειπαν ρουχα... Ασε που ηταν καλοκαιρι κ εβαζα μια χαρα τα φορεματακια κ τις παντελονες μου..! Τωρα που εβγαλε αποτομο κρυο, την πατησα... Ολα τα παντελονια μου ειναι στενα τζιν κ κολαν..  Εν τω μεταξυ, πιστευα πως σε ολη την κυηση θα φοραω αυτα τα κολαν! Γυαλιστερα αθλητικα την ημερα, δερματινα το βραδυ και θα ξεμπερδευα.. ΗΜΟΥΝ ΒΑΘΙΑ ΝΥΧΤΩΜΕΝΗ κ δε φανταζομουν ποτε οτι θα με ενοχλει ενα τοσο ελαστικο ρουχο..  Στο σπιτι κυκλοφορω μονο με τις πιτζαμες μου κ με τις φορμες του δικου μου-οι δικες μου με ενοχλουν!! Ο αντρας μου νομιζω οτι θα παψει σε λιγο να με βλεπει σαν γυναικα!! Αφου ρε κοριτσια, βαφομαι για να παω στο σουπερ, μπας κ νιωσω λιγο περιποιημενη..! Λετσος μιλαμε!!!

Πάρε οικονομικά ρούχα.  Εγώ μπήκα στο ίντερνετ και τα πήρα όλα από εκεί... Όλα μαζί 197 ευρώ.  Θα μου πεις εμείς θα χρειαστούμε και μπουφάν και πουλόβερ.... υπομονή... 5 μήνες έμειναν! Με το καλό έρθουν τα μωράκια όλων των μαναδων ?❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  

γεια σ ροζμαρι !

εγω δεν εχω αρχισει ακομα τα ψωνια για το μωρό μου.

θα το αφησω για λιγο αργότερα !

εγω την νιωθω καμια φορά πιο  Ψηλά καμία φορα πιο χαμηλα ειναι νωμιζω θεμα στασης του παιδιου και τι ακριβως σε σκουνταει εκεινη τη στιγμή χαρακι ή ποδαρακι. αυτή τη περίοδο αλλαζουν συνεχεια σταση τα γλυκουλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lini είπε:

 Γεια σου λινι,

 μόλις άρχισα τη δουλειά και την εχω παρει με πολυ ξέφι. 5 μηνες εγξυμοσυνης + ενα χρονο χαρτουρα καθομουν και τωρα  Ούτε να το φανταστώ να ξανά κάτσω σπίτι. Θα δουλέψω όσο πάει και όσο αντέξω άλλωστε τώρα νιώθω και περισσότερη ενέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   βαφομαι για να παω στο σουπερ, μπας κ νιωσω λιγο περιποιημενη..! Λετσος μιλαμε!!!

χαχαχα!!! 

 Εμένα μου λες ήμουν ορισμός του λετσου!! ολη   Μέρα σπίτι ασουλουποτη  Άβαφτη  Το κάνω το μαλλί μου δε χτένιζα. 

 Τώρα με τη δουλειά βρήκα τον εαυτό μου σηκώνομαι φτιάχναμε ντύνομαι φεύγω. 

 Ρούχα εγκυμοσύνης ούτε εγώ έχω πάρει φοράω φόρμες κολάν και τα τζιν μου με ξεκούμπωτό  το πρώτο κουμπί. Η αλήθεια είναι ότι δε βολεύουν πολύ ότι ρούχα είναι στενά αλλά τα φοράω μόνο για το πηγαινέλα στη δουλειά αυτό είναι το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

 

Κ εγώ έτσι... φορούσα με το κουμπί ανοιχτό και επειδή κάθομαι σε γραφείο όλη μέρα ξεκουμπωνα Κ άλλο ένα δύο κουμπιά... Και εν τέλη ήθελα να σηκωθώ για φωτοτυπία και ντρεπόμουν. Έτσι πήρα μερικά ρουχαλάκια να είμαι και άνετη ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ καλησπερα σας..!!!

τ κανετε..?

ειμαι 18+5....

κ ναι νομιζω πως ξημερωματα σαββατου π ημουν ξυπνια ως συνηθως..... ενιωσα τ ζουζουνι κατω χαμηλα...σαν φουσκαλιτσες....

κλωτσια δν ηταν σιγουρα...αλλα νμζω πως δν ηταν κ τ ενετερο μ...

θ δειξει..νμζω πως τ ενιωσα κ ξημερωματα κυριακης....παλι ξυπνια...

εσεις πως πατε..??

καναμε κ τν απλο μηνιαιο υπερηχο,αλλα τ σπορακι δν ελεγε μ τπτ ν ανοιξει τ ποδαρακια τ κ δν ειδαμε τ ειναι..ελπιζουμε ν δουμε στην β επιπεδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κατερίνα μου! Εγώ είμαι 19+4 σήμερα και μπορώ να πω πως τώρα αισθάνομαι πολλές τη μέρα τη μπεμπουλα μου! Χαίρομαι που το ένιωσες κ εσύ και θα δεις πόσο έντονο θα είναι κάθε μέρα! Εγώ την Πέμπτη έχω το μηνιαίο υπέρηχο στο γιατρό και στις 26 του μήνα εχω τη β επιπέδου. Ανυπομονώ...

Είμαι πολύ καλά το μόνο ότι ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει στο 32 αλλά προσπαθώ τώρα να τρώω καλύτερα. Εσείς κορίτσια πόσο έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2017 at 7:45 ΜΜ, ο/η Love1988 είπε:

Καλησπέρα Κατερίνα μου! Εγώ είμαι 19+4 σήμερα και μπορώ να πω πως τώρα αισθάνομαι πολλές τη μέρα τη μπεμπουλα μου! Χαίρομαι που το ένιωσες κ εσύ και θα δεις πόσο έντονο θα είναι κάθε μέρα! Εγώ την Πέμπτη έχω το μηνιαίο υπέρηχο στο γιατρό και στις 26 του μήνα εχω τη β επιπέδου. Ανυπομονώ...

Είμαι πολύ καλά το μόνο ότι ο αιματοκρίτης μου έχει πέσει στο 32 αλλά προσπαθώ τώρα να τρώω καλύτερα. Εσείς κορίτσια πόσο έχετε;

Αχ μακαριιι!!!

ν ειναι γερα τ σπορακια μας πανω απο ολα...

εμεις 24 οκτωβριου εχουμε β επιπεδου...

επειδη πηγαμε εκτακτως στο γιατρο μ δν ειχα προλαβει ν κανω τς μηνιαιες μ εξετασεις..

θ τς κανω ομως μεσα στην εβδομαδα..

αχ δν ξερω αν ειναι η ιδεα μ

αλλα νμζω πως σιγα σογα τν νιωθω κ μεσα στη μερα...μονο οταν ειμαι καθιστη ή ξαπλωμενη κ απλα ηρεμη...

αρα μαλλον τ ζουζουνι μ ειναι..

Αντε ν δουμε κ τ ειναι τελικα ν αρχισουμε ν ψωνιζουμε κτ διγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

 

   Νομιζω πως αυτο που νιωθεις, ειναι το νινακι σου!!!  Κι εγω το νιωθω μονο οταν ηρεμω κ ξαπλωνω κ καποιες φορες καθιστη...!! Η κοιλια πως παει... Εμενα πλεον εχει πεταχτει, αν κ στο υπολοιπο σωμα δε φαινεται κατι!! Μ'ερεσει που αρχισε να στρογγυλευει παντως...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πάλι δε μπορώ να πω ότι νιώθω το μικρό τόσο συχνά.  Κ είμαι στην 21 εβδομάδα.  Ίσως δεν είναι πολύ δραστήριος... τι να πω. Ακόμα Κ όταν ξαπλώνω και ηρεμώ δεν νιώθω να κάνει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει ότι τα αγοράκια κινούνται λιγότερο στην κοιλιά! Αλλά ίσως να είναι ένας ακόμα αστικός μύθος! Εμένα η μπουμπου κάνει πολυ αισθητή την παρουσία της τη νιώθω σχεδόν όλη την ωρα όταν είμαι ξαπλωμένη :-)

Στο σώμα δεν εχω αλλαξει κι εγω εκτός από κοιλια που φαίνεται πια κ μ αρέσει πολύ. Μεθαύριο που θα πάω στο γιατρό θα δω πως είμαι από κιλά αν έχω παρει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Έχω ακούσει ότι τα αγοράκια κινούνται λιγότερο στην κοιλιά! Αλλά ίσως να είναι ένας ακόμα αστικός μύθος! Εμένα η μπουμπου κάνει πολυ αισθητή την παρουσία της τη νιώθω σχεδόν όλη την ωρα όταν είμαι ξαπλωμένη :-)

Στο σώμα δεν εχω αλλαξει κι εγω εκτός από κοιλια που φαίνεται πια κ μ αρέσει πολύ. Μεθαύριο που θα πάω στο γιατρό θα δω πως είμαι από κιλά αν έχω παρει τίποτα.

Μπορεί τι να πω... Τώρα την Πέμπτη έχω β επιπέδου. Ας είναι καλά Κ ας μην κουνιέται πολύ. Ειδικά σήμερα διάβασα πως αν φας ένα καλό γεύμα θα νιώσεις τις κινήσεις του. Έφαγα Κ εγώ... έκανα σνίτσελ με πατάτες τηγανητές (είχα να φάω τηγανητά... 5 μήνες τώρα ) και με πείραξε το φαγητό.  Όχι το μωρό δε νιώθω... Έχω πιει Κ μια σόδα μπας και το χωνέψω ?. 

Ομολογώ ότι πλέον οι έγκυες που συναντώ προσέχουν πολύ περισσότερο την υγεία τους και το βάρος τους... Όχι όπως κάποτε που έπρεπε να τρως για 2! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Μπορεί τι να πω... Τώρα την Πέμπτη έχω β επιπέδου. Ας είναι καλά Κ ας μην κουνιέται πολύ. Ειδικά σήμερα διάβασα πως αν φας ένα καλό γεύμα θα νιώσεις τις κινήσεις του. Έφαγα Κ εγώ... έκανα σνίτσελ με πατάτες τηγανητές (είχα να φάω τηγανητά... 5 μήνες τώρα ) και με πείραξε το φαγητό.  Όχι το μωρό δε νιώθω... Έχω πιει Κ μια σόδα μπας και το χωνέψω ?. 

Ομολογώ ότι πλέον οι έγκυες που συναντώ προσέχουν πολύ περισσότερο την υγεία τους και το βάρος τους... Όχι όπως κάποτε που έπρεπε να τρως για 2! 

   Κοριτσι μην αγχωνεσαι.. μπορει το μωρακι σου να ειναι μια χαρα δραστηριο κ να μην το νιωθεις για διαφορους λογους ενω αυτο κινειται.. Το ποσο νιωθει μια γυναικα το μωρο της μπορει να επηρεαστει απο διαφορα οπως το ποσο γυμνασμενοι ειναι κοιλιακοι της, απο τυχον περιττα κιλα κ πολυ πολυ συχνα, απο την θεση του μωρου..

  θα σου προτεινα ενα απογευμα που θα εισαι μονη να φας λιγη σοκολατα η ενα γλυκο φρουτο, να ξαπλωσεις ανασκελα σε απολυτη ησυχια, να σηκωσεις λιγο την μπλουζα σου κ να συγκεντρωθεις στην κοιλιτσα σου.. οποτε το κανω αυτο, το νιωθω.. ενω μπορει να ξαπλωνω 3 ωρες βλεποντας ταινια κ να μην αισθανομαι τιποτα.. το κυριο ειναι να συγκεντρωθεις γιατι αυτη την στιγμη, ειναι τοσο μικρα τα νινακια μας, που οι κινησεις του ειναι σαν πουπουλο..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

εγώ είμαι στην 24ή εβδομάδα και ημερομηνία τοκετού μου έδωσε η Β' επιπέδου γύρω στις 28/1/2018

στην αρχή έχασα 9 κιλά συνολικά και τώρα έχω πάρει 3.

έχω κοριτσάκι και μέχρι στιγμής όλα φαίνονται μια χαρά.

δεν έχω κάνει ακόμη καμία αγορά για τα πράγματα του μωρού, μόνορούχα δικά μου. απλά έχω ρίξει μια ματιά.

ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ και θα γεννήσω εκεί.

έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη μου που έχει φτάσει στο 27! έχω στίγμα και ανέκαθεν είχα χαμηλό..

ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει στο μυαλό της καμία να πάρει λίκνο αντί για καλαθούνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σοφία Σταύρακα είπε:

 

Γεια σου Σοφια!!! Σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι και να κρατήσεις στα χέρια σου την κορούλα σου! Εγώ να σου πω το σκέφτομαι...για να το βάλω δίπλα μου στην κρεβατοκάμαρα και μετά να το πηγαίνω στο σαλόνι κατά τη διάρκεια της ημέρας.  Όμως και καλαθουνα... Γιατί θα θέλεις να το μετακινήσεις το μωρό εκτός σπιτιού.... σε κάποιον γιατρό ισως, στους γονείς σου, να το πας μια βόλτα.  Αλλιώς θα πρέπει να το έχεις σε μαρσιπο ή στα χέρια.  Ειδικά όταν θα είναι πολύ μικρό πως θα το μετακινήσεις με το αυτοκίνητο???

Εγώ σκέφτομαι την καλαθουνα να την πάρω μαζι με το καρότσι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ , κι εγω σου ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην... ετσι το σκεφτομουνα κ εγω. Για τις μετακινησεις σκεφτομουν το καρεκλακι του αυτοκινητου. Επειδη ειμαι στην επαρχια ,θα ταξιδεψει οπως κ να χει με το καρεκλακι αυτοκινητου για το ταξιδι... ακομα το σκεφτομαι...φιλες μου που εχουν γεννησει προσφατα ειχαν τη  καλαθουνα αλλα 3 μηνων δεν χωρουσαν μεσα! Μεγαλωνουν πολυ γρηγορα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα.....περιμένω τι δεύτερο μωράκι μου και.μπαίνω στη 15 εβδομαδα ....Προσωπικά δε με βόλεψε η Καλαθουνα στο ύπνο του παιδιου....Είναι ααρκετά στενή κ αβολη ...Δύο μήνες το πολύ κοιμήθηκε εκεί η κορούλα μου...άλλα με το που κουνούσε χεράκια χτύπαγε στα πλαϊνά και ξυπναγε ...Έτσι την πήγα στη κούνια της μετα....Ήταν όμως βολικη στο να τη μεταφέρω στο σαλονι....Η σε κάποιες πρώτες εξοδους αν και μετά τους δύο μήνες μας βόλεψε το καθίσματακι αυτοκινητου για τη βολτα....είχα πάρει όλο το σετ σε καροτσι....σε αυτό το μωρο θα μου δώσουν λικνο....είδα τον ανιψιό μου που κοιμήθηκε μέχρι 4 μηνών εκεί μέσα και ήταν και μεγάλο μωρο.....ελπίζω να βοήθησα καπως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σοφία Σταύρακα είπε:

Καλησπέρα σας,

εγώ είμαι στην 24ή εβδομάδα και ημερομηνία τοκετού μου έδωσε η Β' επιπέδου γύρω στις 28/1/2018

στην αρχή έχασα 9 κιλά συνολικά και τώρα έχω πάρει 3.

έχω κοριτσάκι και μέχρι στιγμής όλα φαίνονται μια χαρά.

δεν έχω κάνει ακόμη καμία αγορά για τα πράγματα του μωρού, μόνορούχα δικά μου. απλά έχω ρίξει μια ματιά.

ο γιατρός μου είναι στο Ιασώ και θα γεννήσω εκεί.

έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις τον αιματοκρίτη μου που έχει φτάσει στο 27! έχω στίγμα και ανέκαθεν είχα χαμηλό..

ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει στο μυαλό της καμία να πάρει λίκνο αντί για καλαθούνα

   Αααχ...! Τι μου θυμησες τωρα..? λικνο...! κ εγω κ ο αδερφος μου μεγαλωσαμε σε τετοιο...! ηταν χειροποιητα κ ειχαμε 2 στο σπιτι! Ενα μικρο κ ενα μακρυτερο, οποτε κοιμομασταν για αρκετους μηνες εκει.. βεβαια, εχει ενα κακο: αν συνηθισει το παιδι να νανουριζεται με την κινηση, ειναι δυσκολο μετα τα μεταφερθει στο κρεβατι.. τουλαχιστον εμεις ειχαμε πεδεψει τη μαμα..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό με το νανουρισμα το σκεφτηκα κι εγω!!! Με εκεινο που δεν ξερω τι να κανω καθολου ειναι με το καροτσι,,.να παρω ξεχωριστο καρεκλακι αυτοκινητου που να με βγαλει μεχρι να μεγαλωσει ή αυτο που ειναι μαζι με το καροτσι που ειναι μεχρι ενος ετους? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...