Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

 Όταν λες πετρωσε...πως το κατάλαβες?

   Ειχε γινει σαν να ειχα κανει 200 κοιλιακους κ να την εσφιγγα για να τους δειξω.. Την επιανε ο αντρας μου κ το καταλαβαινε κι αυτος.. Ειχα αχγωθει παρα πολυ γιατι νομιζα οτι ηταν σπασμοι-ισως κ να ηταν παντως το συζητησα κ με αλλες εγκυες κ το παθαιναν κι αυτες.. Εχω ακουσει πως η κοιλια ειναι πιο σκληρη στις πιο γυμνασμενες γυναικες..

   Αμα παντως συγκεντρωθεις, ισως νιωσεις το νινακι σου..! Εγω δεν το νιωθω ποτε οταν κανω καποια δραστηριοτητα-μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη κ συγκεντρωμενη. Δεν ξερω πως θα ειναι μετα η αισθηση, αλλα τωρα ειναι σαν χαδακι...! Σαν να σου σκαει κυματακι απο τα μεσα..! Σαν φουσκαλα..! Ειναι πολυ  απαλο αγγιγμα επειδη ειναι μικρουλι ακομα κ για αυτο πιστευω πως θελει συγκεντρωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Εγώ πάντως 18 εβδομάδων.... νιώθω κάτι μέσα μου ... Αλλά τα έντερα είναι... το στομάχι μου είναι.... το μωρό είναι... Δε μπορώ να το προσδιορίσω.

Κοιτα να δεις, αμα παλαιοτερα, ενιωθες το εντερο σου μια φορα την βδομαδα κ τωρα ξαφνικα το νιωθεις 5 φορες την ημερα.....ε προφανως, δεν ειναι το εντερο... Ειναι το νινακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lini είπε:

Μάλλον είναι κ εσένα το πρώτο σου, όπως και σε μένα και δεν ξέρουμε τι μας συμβαίνει ?

Εγώ πάντως 18 εβδομάδων.... νιώθω κάτι μέσα μου ... Αλλά τα έντερα είναι... το στομάχι μου είναι.... το μωρό είναι... Δε μπορώ να το προσδιορίσω.

ναι ναι το πρώτο οπότε καταλαβαίνεις.. χαμπαααααρι.. :x 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η donnat είπε:

 

Τι εννοεις "έβλεπα χερια ποδια κλωτσιές μπουνιές "???

Φαινονται απο τοσο νωρις αυτα??? :shock::shock::shock::shock::shock:

Παντως  μπορει να εχει σχεση κ η θεση του μωρου για το ποτε θα το νιωσει καποια κοπελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Τι εννοεις "έβλεπα χερια ποδια κλωτσιές μπουνιές "???

Φαινονται απο τοσο νωρις αυτα??? :shock::shock::shock::shock::shock:

Παντως  μπορει να εχει σχεση κ η θεση του μωρου για το ποτε θα το νιωσει καποια κοπελα...

φυσικά! κουνάει χέρια πόδια πάει μπρος πίσω! τεντώνεται! δεν τα έχεις δει; δεν εννοώ βλέπω λεπτομέρειες ανοίγει κλείνει χέρι αλλά είναι σε κίνηση χέρι πάνω κάτω χέρι στο πρόσωπο πόδια μαζεμένα απλωμένα κλπ! ειδικά όταν πιέζει με τον υπέρηχο πάει παραπέρα γυρίζει πλευρό! και ενώ τα βλέπεις δεν έχεις την αίσθησή τους! σα να γίνονται σε άλλη κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η donnat είπε:

 

Ωχ! τωρα καταλαβα οτι μιλουσες για τον υπερηχο (αργησα λιγο)...! Νομιζα οτι εβλεπες τα χερια κ τα ποδια στην κοιλια σου κ επαθα σοκ!! Εγω το πετυχα να ξυνει τα μουτρακια του!! Ανθρωπακια μωρεεεεε...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ωχ! τωρα καταλαβα οτι μιλουσες για τον υπερηχο (αργησα λιγο)...! Νομιζα οτι εβλεπες τα χερια κ τα ποδια στην κοιλια σου κ επαθα σοκ!! Εγω το πετυχα να ξυνει τα μουτρακια του!! Ανθρωπακια μωρεεεεε...!!

ιιιιιι αυτά τα βιντεάκια που δείχνει πατουσάκια στις κοιλιές; ε όχι ακόμα χαχα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η donnat είπε:

 

Κορίτσια εγώ τον πέτυχα να είναι αμέριμνος ... Στα πρώτα δευτερόλεπτα πριν το καταλαβει οτι τον κοιτάζουμε με τον υπέρηχο ... Και έπαιζε... κουνούσε χέρια πόδια... Μόλις όμως το κατάλαβε ότι κάτι συμβαίνει μαζεύτηκε σε μπαλίτσα... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσααααα !!

εκανα  τη β επιπέδου ! 

να ξεκινησω  Λέγοντας πόσο υπέροχη η εμπειρία είναι !! 

 Είδα το μωρό μου και έχει μεγαλώσει αρκετά..  Είναι όλα εκεί στη θέση τους... 

 Δόξα τω Θεώ όλα δείχνουν φυσιολογικά και όμορφα .. 

 Σήμερα επιβεβαιώθηκε ότι είναι κοριτσάκι τελικά .... 

 Είμαι πολύ χαρούμενη... 

 Να   Ευχηθώ σε όλες όσες αναμένεται την Β επιπέδου να είναι όλα  Τα παιδάκια υγιέστατα πάνω απ' όλα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σας κοριτσααααα !!

εκανα σημερα τη β επιπέδου ! 

να ξεκινησω  Λέγοντας πόσο υπέροχη η εμπειρία είναι !! 

 Είδα το μωρό μου και έχει μεγαλώσει αρκετά..  Είναι όλα εκεί στη θέση τους... 

 Δόξα τω Θεώ όλα δείχνουν φυσιολογικά και όμορφα .. 

 Σήμερα επιβεβαιώθηκε ότι είναι κοριτσάκι τελικά .... 

 Είμαι πολύ χαρούμενη... 

 Να   Ευχηθώ σε όλες όσες αναμένεται την Β επιπέδου να είναι όλα  Τα παιδάκια υγιέστατα πάνω απ' όλα ... 

Πόσο χαίρομαι για όσα ακούω ?❤???

Ένα όμορφο , υγιέστατο και πανέξυπνο κοριτσάκι σου εύχομαι να κάνεις ?

Τι ζώδιο θα είναι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολυ πολυ λινη... 

σ ευχομαι κ σενα και του παιδιου σου οτι οτι καλυτερο !

θα ειναι Αιγοκερος μαλλον ! 

ιανουαριο- φεβρουαριο ειναι τα αιγοκεράκια ε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Κοριτσια καλημερα!!

   Σας ειχα πει τις προαλλες για τους αφορητους πονους που νιωθω ψηλα στην πλατη οταν ειμαι ορθια η καθομαι σε σκηρη θεση πανω απο 2-3 ωρες.. Αυτοι λοιπον οι πονοι σταματουσαν μεσα σε λιγα λεπτα με το που γυρνουσα σπιτι κ ξαπλωνα.. Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι με πιανουν κ οταν ξαπλωνω απο την αριστερη πλευρα. Δεν εχω συζητησει με τον γιατρο μου για το πώς πρεπει να κοιμαμαι, αλλα εχω διαβασει πως η εγκυος πρεπει να κοιμαται απο τα αριστερα.. Σας εχουν πει κατι οι γιατροι σας..? Αγχωνομαι γιατι εδω κ 2 μερες κοιμαμαι σε οποιαδηποτε αλλη σταση, εκτος απο την αριστερη.. Επισης, αν ποναω απο τωρα ακομα κ ξαπλωμενη.......που θα φτασει αυτος ο πονος στον 8ο πχ μηνα..? Σκεφτομαι να παρω τον γιατρο μου τηλ τις επομενες μερες.. Θα ρωτησω αν επιτρεπεται η counterpain ή ο,τι αλλο τελος παντων κ μηπως πρεπει να το ψαξω για τιποτε αλλο.. Μηπως ο πονος οφειλεται σε κατι κακο (γιατι διαβασα κ για κατι προβληματα με νεφρα κ.α.).

   Δεν ξερω τι επαθα σημερα κ ενω ημουν τοσο αισιοδοξη μετα την 10η βδομαδα, τωρα στην 17η, σκεφτομαι μηπως γινει καμια στραβη.. Ειμαι κ γκαντεμω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ανησυχουσα επειδη πολλες φορες ξυπνουσα μπρουμυτα. Δηλαδη γυρνούσα στον υπνο μου χωρις να το καταλάβω. Ρωτησα το γιατρό μου ειπε δεν πειραζει γιατι ειναι νωρις ακόμα και καποια στιγμη δεν θα μπορω να γυρισω. Το μόνο που δεν κάνει μου είπε προς το τέλος της εγκυμοσύνης στον ένατο να μην κοιμόμαστε εντελώς ανάσκελα. Πάρε το γιατρό σου αν πονάς πολύ να σου δωσει καποια συμβουλή :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σας κοριτσααααα !!

εκανα σημερα τη β επιπέδου ! 

να ξεκινησω  Λέγοντας πόσο υπέροχη η εμπειρία είναι !! 

 Είδα το μωρό μου και έχει μεγαλώσει αρκετά..  Είναι όλα εκεί στη θέση τους... 

 Δόξα τω Θεώ όλα δείχνουν φυσιολογικά και όμορφα .. 

 Σήμερα επιβεβαιώθηκε ότι είναι κοριτσάκι τελικά .... 

 Είμαι πολύ χαρούμενη... 

 Να   Ευχηθώ σε όλες όσες αναμένεται την Β επιπέδου να είναι όλα  Τα παιδάκια υγιέστατα πάνω απ' όλα ... 

Χάρηκα πολύ για σένα και ανυπομονώ να έρθει και η δική μου σειρά στις 26 Οκτώβρη :-) έχουμε κι εμείς κοριτσάκι. Σου εύχομαι με το καλό να δεις την πριγκιπισσα σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,

rosemary αφου δεν  Υποχωρεί ο πόνος ακόμα και όταν είσαι ξάπλα συζήτησε το με τον γυναικολόγο ...  παντως γενικά ο πόνος στη πλάτι ειναι κατι που ταλαιπορεί σχεδόν ολες τις εγκυες !! εχθες στο νοσοκομειό π ημουν ειχαν πιασει συζητηση μια ομαδα γυναικων κ ολες λεγανε για τις 100 φορες που πανε τουαλετα και για τον πόνο στη πλάτη ! εγω προσπαθώ να κοιμαμαι απο την αριστερή αλλα κ γω ξυπναω σχεδον μπρουμιτα καποιες φορές.. δοκίμασε επισης να σ κανουν  Λίγα λεπτά μασάζ .. βοηθάει 

 

love1988,

σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ! με το καλό να την κάνεις την εξεταση και να εχεις ενα υγιεστατο κοριτσακι....

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

    Ευχαριστω για τις απαντησεις κοριτσαρες μου!! Κι εγω ξυπναω πολλες φορες μπρουμυτα, παντα ομως καβαλα πανω σ'ενα μαξιλαρι (αφου δεν καβαλαω κατι αλλο...)!!!

    Ανυπομονω κι εγω για την Β επιπεδου μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλά ροζμαρι,

η β επιπεδου ειναι μοναδική !!! βλεπεις το παιδακι σου ολοκληρωμενο κ καταλαβαινεις τα παντα !!! με το καλό να την κανεις κ ολα καλά!! 

αχαχαχα ξυπνας πανω σε ενα μαξιλαρι... αυτα τα μαξιλαρια πια... εμεις πευτουμε  Για ύπνο μαζί με καμιά δεκαριά μαξιλαράκια μπας και βολευτώ ποτέ δεν κάθονται στη θέση τους και καταλήγουμε να είναι το  Κρεβάτι όλο μαξιλάρια !!

 Έχει πλάκα γιατί όταν ξυπνάω για τουαλέτα βρίσκω τον άντρα μου με τα μαξιλάρια αγκαλιά ... Ένα το χει τα χέρια ένας τα πόδια  Ένα στο κεφάλι !  με πιάνουν τα γέλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Κοριτσια καλημερα!!

   Σας ειχα πει τις προαλλες για τους αφορητους πονους που νιωθω ψηλα στην πλατη οταν ειμαι ορθια η καθομαι σε σκηρη θεση πανω απο 2-3 ωρες.. Αυτοι λοιπον οι πονοι σταματουσαν μεσα σε λιγα λεπτα με το που γυρνουσα σπιτι κ ξαπλωνα.. Το προβλημα μου τωρα ειναι οτι με πιανουν κ οταν ξαπλωνω απο την αριστερη πλευρα. Δεν εχω συζητησει με τον γιατρο μου για το πώς πρεπει να κοιμαμαι, αλλα εχω διαβασει πως η εγκυος πρεπει να κοιμαται απο τα αριστερα.. Σας εχουν πει κατι οι γιατροι σας..? Αγχωνομαι γιατι εδω κ 2 μερες κοιμαμαι σε οποιαδηποτε αλλη σταση, εκτος απο την αριστερη.. Επισης, αν ποναω απο τωρα ακομα κ ξαπλωμενη.......που θα φτασει αυτος ο πονος στον 8ο πχ μηνα..? Σκεφτομαι να παρω τον γιατρο μου τηλ τις επομενες μερες.. Θα ρωτησω αν επιτρεπεται η counterpain ή ο,τι αλλο τελος παντων κ μηπως πρεπει να το ψαξω για τιποτε αλλο.. Μηπως ο πονος οφειλεται σε κατι κακο (γιατι διαβασα κ για κατι προβληματα με νεφρα κ.α.).

   Δεν ξερω τι επαθα σημερα κ ενω ημουν τοσο αισιοδοξη μετα την 10η βδομαδα, τωρα στην 17η, σκεφτομαι μηπως γινει καμια στραβη.. Ειμαι κ γκαντεμω!!!

Αυτό για την αριστερή πλευρά ότι και καλά οξυγονονεται καλύτερα το έμβρυο μου φαίνεται μούφα...

Για τους πόνους πρέπει να το κοιτάξεις οπωσδήποτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Winter mama to be μπραβο..!χαρηκα πολυ μ τ καλο τ ζουζουνι σ... τωρα ανυπμονουμε ολες οι ολοιπες ν ερθει η σειρα μας,και να τ δουμε κ εμεις..!!!

κοριτσια εγω γνκ ειχα πονακια ολο αυτο τν καιρο(μπαινω συντομα στον 5ο)...

αλλα τς 2 τελευταιες μερες ποναω αρκετα θ ελεγα αριστερα χαμηλα κ ουτε λογος ν γυρισω απο τν αριστερη πλευρα...

εσκυψα κ μαζεψα ταυτοχρονα κοντα μ τ ποδι μ γ ν βαλω τ καλτσακι μ κ τ ειδα ολα...

σκεφτομαι σμρ ν παρω τν γιατρο μ.. ποναω οχι συνεχομενα,αλλα ειτε ειμαι ορθια,ειτε καθομαι στη καρεκλα ειτε ειμαι ξαπλωμενη..

εχει περασει καποια αλλη τ ιδιο.?

απο την αλλη περιμενω μηπως κ τ νιωσω κ εγω αλλα δεν...η μαμα μ,μαμα 3 παιδιων μ λεει πως σιγα σιγα λογικα κτ θ καταλαβω..οχι κλωτσιες,αλλα οτι κατι υπαρχει εκει μεσα...

τ μαξιλαρι καποτε μ βοηθουσε πολυ,τωρα οχι ιδιαιτερα....  μ κανει μασαζ ο γλυκος αλλα παλι τπτ... 

πφ σας κουρασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

 

κοριτσια εγω γνκ ειχα πονακια ολο αυτο τν καιρο(μπαινω συντομα στον 5ο)...

αλλα τς 2 τελευταιες μερες ποναω αρκετα θ ελεγα αριστερα χαμηλα κ ουτε λογος ν γυρισω απο τν αριστερη πλευρα...

Γεια σου Κατερινακι.. Πονας στην κοιλια η στην πλατη? Μαλλον παντως κ τα δυο ειναι φυσιολογικα εκτος κ αν ο πονος ειναι παρα πολυ εντονος, οπου καλο ειναι να ενημερωσεις τον γιατρο σου.. Κ εγω αυτο θα κανω σε λιγες μερες-να δω πως θα παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Γεια σου Κατερινακι.. Πονας στην κοιλια η στην πλατη? Μαλλον παντως κ τα δυο ειναι φυσιολογικα εκτος κ αν ο πονος ειναι παρα πολυ εντονος, οπου καλο ειναι να ενημερωσεις τον γιατρο σου.. Κ εγω αυτο θα κανω σε λιγες μερες-να δω πως θα παω...

στην κοιλια...κ απο τν δεξια μερια τ πατησα μ τ χερι μ κ δν μ ενοχλει καθολου...

στην πλατη ποναω καπου καπου οταν ειμαι στην ιδια θεση γ αρκετη ωρα...

δν ειναι πολυ εντονος,γ αυτο δν εχω παρει ακοη τ γιατρο μ..αλλα δν μπορω σχεδον ολη μερα ν ειμαι ετσι.... ουτε ν περπατησω δν μπορω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δες μηπως ειναι κ απο το εντερο σου γιατι μοιαζουν αυτοι οι πονοι...Φροντισε να πηγαινεις καθημερινα τουαλετα κ να μην τρως πολλες τροφες που δημιουργουν φουσκωματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rosemary είπε:

Δες μηπως ειναι κ απο το εντερο σου γιατι μοιαζουν αυτοι οι πονοι...Φροντισε να πηγαινεις καθημερινα τουαλετα κ να μην τρως πολλες τροφες που δημιουργουν φουσκωματα.. 

λες.?! δν τ ειχα σκεφτει αυτο...εχω 2-3 μερες ν παω... παιζει ν ειναι αυτο..!σ ευχαριστω....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...